Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żuljana 2014 - startujemy :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 14.08.2014 17:04

Byliśmy w knajpce przy plaźy, bistro A...coś tam... za 50 kun dostałem MICHĘ muszli ;) mniam ;) kalmary z frytkami, pyszotka, 60 jeśli się nie mylę.. Bardzo smaczne..
W kwestii cen na razie zaskoczył nas in minus Konzum w Stone, piwo w puszce Ożujsko 9,99.;(
Ale mamy wakacje ;) :smo: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2014 21:13

cooleczka napisał(a):...
W kwestii cen na razie zaskoczył nas in minus Konzum w Stone, piwo w puszce Ożujsko 9,99.;(
Ale mamy wakacje ;) :smo: :mrgreen:

10 zwierzaków za browara w sklepie, 15 na plaży...to normalna ostatnio cena....zaskoczyła Cię :?:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 14.08.2014 22:34

no to teraz nie pozostaje nic innego jak tylko życzyć Wam wszystkim udanego urlopu 8)
pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy

Ps. jak na razie Pelješac to mój nr 1 na liście "to do"
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 14.08.2014 23:55

slapol napisał(a):
cooleczka napisał(a):...
W kwestii cen na razie zaskoczył nas in minus Konzum w Stone, piwo w puszce Ożujsko 9,99.;(
Ale mamy wakacje ;) :smo: :mrgreen:

10 zwierzaków za browara w sklepie, 15 na plaży...to normalna ostatnio cena....zaskoczyła Cię :?:


:D cóż, ceny na wyspach, w tym np. na Żitnej są nieco inne :D

15 zwierzaków za browara 0,33 oraz 20 za 0,5l

Również pozdrawiam, pogody ducha, wspaniałych wrażeń i słońca Wam życzę :D
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 15.08.2014 00:27

slapol napisał(a):
cooleczka napisał(a):...
W kwestii cen na razie zaskoczył nas in minus Konzum w Stone, piwo w puszce Ożujsko 9,99.;(
Ale mamy wakacje ;) :smo: :mrgreen:

10 zwierzaków za browara w sklepie, 15 na plaży...to normalna ostatnio cena....zaskoczyła Cię :?:
zwierzaków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Napisałem to informacyjne, ale owszem, nieco mnie zaskoczyła ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2014 00:35

cooleczka napisał(a):
slapol napisał(a):
cooleczka napisał(a):...
W kwestii cen na razie zaskoczył nas in minus Konzum w Stone, piwo w puszce Ożujsko 9,99.;(
Ale mamy wakacje ;) :smo: :mrgreen:

10 zwierzaków za browara w sklepie, 15 na plaży...to normalna ostatnio cena....zaskoczyła Cię :?:
zwierzaków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Napisałem to informacyjne, ale owszem, nieco mnie zaskoczyła ;)

No dobra...bez zwierzaków, od 2 - 3 lat cena browara w knajpach nad morzem to ca. 15 kn (kun czyli... zwierz...... :wink: :lol: ), w sklepach 8 - 9 normall... :lol: :lol:
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 15.08.2014 00:49

przemo99 napisał(a):
Jedyny mały niesmak w apartach nie ma klimy a miała być... :!:


Mamy za to "łopaty" ;) zdjęcie wstawie później, bo rodzina już śpi i pstrykał nie będę po nocach ;)
Podsumowując: miejscowość bardzo ładna, urokliwa widokowo, świetne mule w bistro A... coś tam, sama plaża "upieprzona" jakimiś dziwnymi fafroclami, które nieco psują rekreację na niej, przynajmniej w części centralnej. No i buta w wodzie zgubiłem ;(
Jutro (w zasadzie dzisiaj :mrgreen: ) obadamy ją dokładniej - mamy ponton - choć nie tak wypasionych jak w ten z ostatniej relacji Roxi (Biiiiiigggg szacun) ;) u nas za silnik będę robił ja i P. (Roxi, może wprowadzisz booking na wasz motor? ;) Ty chyba ze Śląska, więc P podjedzie ;) )
Piwo drogie, ale w myśl zasady człowiek nie wielbłąd ;)
Jutro (f... Dzisiaj) postaram się wrzucić parę fotek wykonanych moim super Ijabłkiem - z lustra nie wyrzucę bo jak wspominałem lapek u medyka ;(
AAA i jeszcze jedno spostrzeżenie z tarasu... Myślałem, że cykady Hvarskie dawały radę.... Przy tych Żuljańskich jednak wymiękają... ;))))
Pozdrav!
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 15.08.2014 00:53

slapol napisał(a):
cooleczka napisał(a):
slapol napisał(a):
cooleczka napisał(a):...
W kwestii cen na razie zaskoczył nas in minus Konzum w Stone, piwo w puszce Ożujsko 9,99.;(
Ale mamy wakacje ;) :smo: :mrgreen:

10 zwierzaków za browara w sklepie, 15 na plaży...to normalna ostatnio cena....zaskoczyła Cię :?:
zwierzaków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Napisałem to informacyjne, ale owszem, nieco mnie zaskoczyła ;)

No dobra...bez zwierzaków, od 2 - 3 lat cena browara w knajpach nad morzem to ca. 15 kn (kun czyli... zwierz...... :wink: :lol: ), w sklepach 8 - 9 normall... :lol: :lol:

Kurczę, powiem Ci, że tak naprawdę to nigdy nie patrzyłem zbyt skrupulatnie na ceny, dziś po prostu, jako ze pierwszy dzień i z pełną głową relacji z Cropli zerknąłem na kwity i się zdziwiłam... ;) no ale to mega zasłużone i wymażone "vacations" więc ceny mam w dooopie ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2014 01:03

cooleczka napisał(a):
slapol napisał(a):
cooleczka napisał(a):
slapol napisał(a):
cooleczka napisał(a):...
W kwestii cen na razie zaskoczył nas in minus Konzum w Stone, piwo w puszce Ożujsko 9,99.;(
Ale mamy wakacje ;) :smo: :mrgreen:

10 zwierzaków za browara w sklepie, 15 na plaży...to normalna ostatnio cena....zaskoczyła Cię :?:
zwierzaków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Napisałem to informacyjne, ale owszem, nieco mnie zaskoczyła ;)

No dobra...bez zwierzaków, od 2 - 3 lat cena browara w knajpach nad morzem to ca. 15 kn (kun czyli... zwierz...... :wink: :lol: ), w sklepach 8 - 9 normall... :lol: :lol:

Kurczę, powiem Ci, że tak naprawdę to nigdy nie patrzyłem zbyt skrupulatnie na ceny, dziś po prostu, jako ze pierwszy dzień i z pełną głową relacji z Cropli zerknąłem na kwity i się zdziwiłam... ;) no ale to mega zasłużone i wymażone "vacations" więc ceny mam w dooopie ;)

No i tak trzymaj :lol:
Pozdrav
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 15.08.2014 16:36

Dzisiaj plażowaliśmy na plaży "wiejskiej" w Żuljanie widoki prześliczne. Choć przyznać należy że niestety plaża mogłaby być lepsza. Przez piasek na części plaży woda sprawia wrażenie brudnej, jest gorsza widoczność i dlatego jutro uderzamy w Vucine.

Byłem dzisiaj na spacerze przy plaży Vucine i powiem jedno ... fajnie tam!!!! Choć z Centrum Zuljany ok 1km. Na plaży jest bar. Sama plaża osłonięta przez niezliczoną ilość drzew.

Miejscowość jest dużo bardziej rozwinięta niż w opisie z starych wpisów na forum. Jest piekarnia sklep kilka restauracji, bar. Ogólnie wszystko co do przeżycia potrzebne.

Byliśmy rano w Orebiciu.. kurs w bankomacie ponad 0,58zł za kunę. Polecamy promocje z Mastercarda faktycznie działają te kupony -10%. Choć poszliśmy nie do tego konzuma co trzeba :D

Jak się uda wieczorem wrzucę jakieś zdjęcia. Jutro napewno.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 15.08.2014 21:16

Chłopaki dość o "pogodzie" :wink:
Namierzyliście już "Žuljańskiego Heńka" :?:
pozdrav
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 15.08.2014 22:21

Marek nie wiem czy uda się znaleźć takiego Heńka jak na Hvarze :D

Teoretycznie nasz Heniek z dołu jest Heńkiem ale mówił że zbiory się nie udały... jutro zobaczymy bo narazie skończyliśmy szkocką :mrgreen:

Dla Cromaniaków u Kocumie PAN 2l 16,99 zwierzaków także ci którzy piszą że 10K za 0,5 to norma chyba tyćko przesadzają.

Sorry ale zdjęcia będą jutro, dzisiaj lenistwo wygrało. Może jutro też dodamy trochę więcej rzeczowego opisu.
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 15.08.2014 22:25

Przyłączam się do Prze... Dzisiaj lenistwo ;) jutro odnajdę kamerę i aparat ;)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.08.2014 22:32

:D Niech moc będzie z Wami, w takim razie czekamy na jutrzejsze fotki

Pozdrawiamy z kapryśnej i nieco deszczowej Polski :D
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 15.08.2014 22:47

"Žuljana to prawdziwa perełka śródziemnomorska, położona jest w zatoce o tej samej nazwie na południowym wybrzeżu półwyspu Pelješac. Mieszkańcy tradycyjnie zajmują się rolnictwem, w szczególności uprawą winorośli, oliwek i rybołówstwem, dlatego jedzenie ekologiczne i znane wina są ważną częścią oferty turystycznej.

Długa żwirowa plaża jest jedną z najpiękniejszych nad Adriatykiem, a sąsiednia zatoka Vučine jest ulubionym celem wędkarzy i hodowlą muli i ostryg. Žuljana to idealne miejsce na spędzenie rodzinnych wakacji".

Tak pisze wujek google.

Dodam od siebie że przejechaniu półwyspu faktycznie jest to jedna z ciekawszych lokalizacji na półwyspie. Miejscowość jest typową wioską ale na miejscu jest wszystko co potrzeba na wakacjach, jedynie brakuje dużego sklepu i bankomatu. Pozytyw że można płacić kartą w konobach, przynajmniej w tej przy plaży. Cała miejscowość jest dostępna w obrębie 300-500m. Ogólnie jest sielanka i wakacyjny luzzzz..... jutro będą foty.

PS
Dzisiaj jest nawet impreza live w konobie przy molo... chłopaki brzdękają ale zajeżdżają pod polską potańcówkę.
Załączniki:
cel_mapka_2.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Żuljana 2014 - startujemy :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone