Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zivigosce Blato czy Zaostrog

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Zivogosce Blato-Okrug Gornji

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 11.06.2016 21:38

Planujemy po tygodniu w każdym z miejsc. 2 połowa sierpnia. Proszę o w miarę nowe informacje. Sklepy, gastronomia, inna infrastruktura turystyczna. Proszę też aby nie odsyłać mnie do wątków z informacjami sprzed lat.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2016 11:19

Nie rozumiem paplaniny, że w Zaostrog jest za dużo komercji...wystarczy zamieszkać w części gdzie jest położone są apartmani Nike i po sprawie...do straganów kilometr... :)
Blato jest ok, Mala Duba też ale Zaostrog lepszy od tych dwóch miejscowości...
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 03.07.2016 20:39

alechandro napisał(a):Nie rozumiem paplaniny, że w Zaostrog jest za dużo komercji...wystarczy zamieszkać w części gdzie jest położone są apartmani Nike i po sprawie...do straganów kilometr... :)
Blato jest ok, Mala Duba też ale Zaostrog lepszy od tych dwóch miejscowości...


Możesz napisać coś więcej na temat infrastruktury i atrakcji w Blato?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2016 22:17

Problem w tym, że w Blato nie ma żadnych atrakcji jeżeli takie Cię interesują...są dwie plaże schodzą z góry w kierunku morza, po lewej masz plażę z możliwością atrakcji w postaci jakiegoś tam lotu spadochronem ciągniętym przez motorówkę i ewentualnie wyprawa stateczkiem. Ta plaża znajduje się przy hotelu Nimfa i mi osobiście niezbyt pasuje gdyż śmierdzi chlorem z przyhotelowego basenu i różnymi zapaszkami kuchennymi, jak to przy hotelach. Z tej strony jest też pub i konoba ale bardzo skromnie to wszystko wygląda.
Druga plaża, po prawej stronie jest bardzo ładna, z łagodnym zejściem do wody i nic tam w sumie nie ma poza apartamentami. Mnie się ta miejscowość podoba ale zdecydowanie bardziej podoba mi się Zaostrog. Masz do wyboru też Malą Dubę do której możesz przejść z Blato dróżką przy morzu gdzie po drodze znajdują się naturyści...
Jeżeli chodzi o sklep to jest tam chyba jeden przy głównej drodze schodzącej w dół...
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 04.07.2016 08:31

Nie chodzi mi o atrakcje typu kurortowego, tylko właśnie o sklep, knajpę i tego typu podstawowe rzeczy. Rozumiem że jakieś minimum jest.

Mieszkać będziemy u Brajkovicia.

Czyli po jakieś konkretniejsze zakupy, wymianę kasy czy na większą kolację, trzeba podjechać? Igrane? Podgora? Gradac?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2016 09:47

Oczywiście, minimum jest więc bez obaw... jeżeli chcesz dobrze pojesc to Gradac, na zakupy także ale warto wybrać się na zakupy do Makarskiej gdzie oprócz Lidla masz duży Market przy wjeździe do miasta...
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 04.07.2016 10:10

alechandro napisał(a):Oczywiście, minimum jest więc bez obaw... jeżeli chcesz dobrze pojesc to Gradac, na zakupy także ale warto wybrać się na zakupy do Makarskiej gdzie oprócz Lidla masz duży Market przy wjeździe do miasta...


Dzięki za info. Czyli na szybko będzie gdzie kupić i przegryźć :) a większe zakupy i wymiana kasy w Makarskiej albo Gradacu.

Pytałem w innym wątku, może ty wiesz czy w okolicy można zorganizować jednodniowy rejs, ale jachtem?
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 04.07.2016 10:20

Moim zdaniem największym minusem w Zaostrog jest plaża - wąska, strasznie zatłoczona w sezonie i znajdująca się bezpośrednio przy ulicy. Jeżeli jedziesz z dziećmi to niestety cały czas musisz pilnować, żeby na ulicę nie wyskoczyły. Dla amatorów snorkowania też kiepsko. My codziennie jeździliśmy za miejscowość, by na "dziko" korzystać z uroków Adriatyku :D
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 04.07.2016 10:28

Właśnie, zapomniałem się zapytać - w 2 poł. sierpnia plaża Blato bardzo zatłoczona?
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 04.07.2016 10:45

ZAQ_12 napisał(a):Moim zdaniem największym minusem w Zaostrog jest plaża - wąska, strasznie zatłoczona w sezonie i znajdująca się bezpośrednio przy ulicy.


A ja mam nieco inną opinię. Centralna plaża jest owszem, nieco zatłoczona, ale od centrum aż do "dzielnicy" Kapeć jest naprawdę sporo miejsc fajnych i luźnych do plażowania w sezonie, można przejść spacerkiem. Ja akurat mieszkałem bliżej Podacy i tam plaże były położone poniżej drogi i/lub oddzielone murkiem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2016 18:40

Ja też blisko Podacy byłem ( Nike) więc dla mnie to nie problem...centralna plaża gdzie tłumy ludzi mnie nie interesowała...
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zivigosce Blato czy Zaostrog - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone