Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zbrodnie - ku przestrodze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.08.2012 18:03

realista2 napisał(a):a mnie zastanawia ile jeszcze po latach zostało w nich tego nieludzkiego okrucieństwa ?


U wszystkich jest jej zawsze tyle samo, nie zmieni tego postęp cywilizacyjny. Z każdego w odpowiednich warunkach wyjdzie bydlę za przeproszeniem zwierząt bo one nie robią tego dla przyjemności.
realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 29.08.2012 18:15

bluesman napisał(a):
realista2 napisał(a):a mnie zastanawia ile jeszcze po latach zostało w nich tego nieludzkiego okrucieństwa ?


U wszystkich jest jej zawsze tyle samo, nie zmieni tego postęp cywilizacyjny. Z każdego w odpowiednich warunkach wyjdzie bydlę za przeproszeniem zwierząt bo one nie robią tego dla przyjemności.


Nie zgadzam się. Takim poziomem okrucieńswa jak na Bałknach wykazali się jeszcze tylko nasi wschodni sąsiedzi, ale nie aż takim. Nawet Niemcy odpowiedzialni za zgładzenie milonów nie wbijali nikogo na pal, nie wrzucali do ognia niemowlaków, ani nie nosili naszyjników z ludzkich uszu.
huling
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) huling » 29.08.2012 19:11

A które okrucieństwo masz na myśli? Te z lat 40-tych, czy 90-tych?
Ja mam nadzieję, że teraz, po podziale Republiki Jugosławii znikły punkty zapalne i kolejne pokolenia zapomną o tym, co było.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.08.2012 19:31

huling napisał(a):A które okrucieństwo masz na myśli? Te z lat 40-tych, czy 90-tych?
Ja mam nadzieję, że teraz, po podziale Republiki Jugosławii znikły punkty zapalne i kolejne pokolenia zapomną o tym, co było.

Tam gdzie jest jednorodna narodowość to tak ale np. w Bośni i Hercegowinienie nie. Dlatego tam pełno jest Policji na drogach. Policja występuje tu w roli Sił Stabilizacyjnych, żeby nie doszło do konfliktów etnicznych. Osobny rozdział to Serbia i Kosowo tam też może się zakotłować. Przytoczyłem problem przedwojennej Polski. Byli Ukraińcy był problem. Nie ma ukraińców nie ma problemu.
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 29.08.2012 19:50

Ale jak widać wszystko za przyzwoleniem i poparciem religii miłości, jaką jest katolicyzm. To religie, wg mnie, są powodem większości takich okrucieństw.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 29.08.2012 20:10

realista2 napisał(a):
bluesman napisał(a):
realista2 napisał(a):a mnie zastanawia ile jeszcze po latach zostało w nich tego nieludzkiego okrucieństwa ?


U wszystkich jest jej zawsze tyle samo, nie zmieni tego postęp cywilizacyjny. Z każdego w odpowiednich warunkach wyjdzie bydlę za przeproszeniem zwierząt bo one nie robią tego dla przyjemności.


Nie zgadzam się. Takim poziomem okrucieńswa jak na Bałknach wykazali się jeszcze tylko nasi wschodni sąsiedzi, ale nie aż takim. Nawet Niemcy odpowiedzialni za zgładzenie milonów nie wbijali nikogo na pal, nie wrzucali do ognia niemowlaków, ani nie nosili naszyjników z ludzkich uszu.


Tak można w kółko. 8)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.08.2012 20:27

Bardzo proszę nie wycinać postu. Otworzę w powyższym temacie przewód doktorski.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.08.2012 20:48

zastanawiałem się ile turystów z Serbii i Czarnogóry, robiących sobie zdjęcia atrakcji turystycznych np w Dubrovniku, Mostarze jeszcze ~20 lat temu je ostrzeliwała i niszczyła :?: :!: ; gospodin z apartmanu mówił: 'to ne je normalno' (jego syn 5 lat walczył w obronie Dubrovnika)
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 29.08.2012 21:04

darek1 napisał(a):Tak de facto gdyby Stalin nie ustalił z aliantami granicy na wschodzie to mielibyśmy drugą Srebrenicę. Zarżnelibyśmy się z ukraińcami na amen zgodnie z wytycznymi kościoła katolickiego, greko-katolickiego czy prawosławnego. Mamy w Polsce spokój bo stanowimy jednolity naród. Jedyne co Stalin zrobił rzeczywiście dobrego dla Polski. Aby utrzymać narody w ryzach trzeba bybyło zrezygnować z demokracji tylko na przywódców wyznaczać ludzi pokroju Josipa Broz Tito lub Stalina. Pozdrawiam

Faktycznie w prezencie dostaliśmy państwo praktycznie jednolite narodowościowe-no może za wyjatkiem niektórych fragmentów województwa opolskiego gdzie bywają zresztą nie rozumiem po co dwujęzyczne nazwy miejscowości.I jest to dar którego nie można przeceniać.
Mam jeszcze jedną refleksje.Jestem mieszkańcem Dolnego Śląska którego dziadkowie(jak wszystkich na D.Śląsku) przybyli z Wołynia(czyli kresów wschodnich) który dużo podróżuje po Polsce i możecie mi wierzyć że przekraczając oś Katowice -Warszawa wkraczamy do innego świata, posuwając się dalej na wschód cofamy się coraz dalej i to na wielu płaszczyznach jednocześnie.
-agrokultura
-sztuka budowlana
-gestość sieci dróg i lini kolejowych
itd,itp.
Nie byłem na Ukrainie ani na Białorusi ale abstrahując od tego że tymi terenami(tzn przedwojennymi kresami Wsch)i tak trzeba byłoby się co najmniej podzielić z niepodległą Ukrainą i Białorusią.To i tak zrobiliśmy niezły interes zamieniając ten cudowny kraj łąk,mokradeł i nieużytków na zadbaną i murowaną(podług rozumu i przepisów pożarowych)obecną Zachodnią Polskę.
PS a tak faktycznie to film Sami Swoi uświadamia jakiej zamiany dokonywali chłopi z przedwojennej wschodniej Polski.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.08.2012 22:58

Niekoniecznie zgodzę z Twoim podziałem. Jadąc do Lądka zdroju na terenie województwa Dolnośląskiego czy to Opolskiego widziałem szereg zaniedbanych posesju. Dosłownie ruina i brud. Nieotynkowane odrapane budynki, walące się płoty itp. Wystarczy popatrzeć na Lądek Zdrój i przejechać się do Kłodzka.Mniemam, że to przesiedleńcy doprowadzili do tego. Rejon wschodu Polskii to przeważnie nowe domy zadbane z zielonymi ogródkami. Przykładem tego jest rejon Zamościa, Biłgoraju, Rzeszowa. Zaskoczony jestem pozytywnie nowymi domami. Powiem Tobie, że zrujnowane gospodarstwa widziałem także po trasie Szczecin, Gryfice,Świdwin- Koszalin - Gdynia - Czy Ci ludzie coś robią wokół domu, syf i złomowiska. Co do Ukrainy to im brakuje do nas 20 lat. Byłem we Lwowie i okolicy w bieżącym roku.
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 29.08.2012 23:05

nie miałem na myśli pojedynczych gospodarstw tylko ogólny obraz wsi i gospodarstw taki uśredniający rzut oka.Wiadomo że tu i tam znajdą się chlubne i niechlubne wyjątki
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.08.2012 23:08

realista2 napisał(a):a mnie zastanawia ile jeszcze po latach zostało w nich tego nieludzkiego okrucieństwa ?


Ono cały czas jest.Wystarczy tylko zaiskrzyć i będzie rzeż. Żeby znikneło potrzeba jeszcze 100 lat. To samo dotyczy antysemityzmu.Im mniej wykształcony naród tym wieksze bestialstwo. Na Wołyniu mordował czarny motłoch pobudzany przez nieliczną grupę wykształconych nacjonalistów. Noże, siekiery,kosy święcili Popi grecko-katoliccy żeby dobrze mogły rezać lachów czyli Polaków. 80 procent pospóstwa stanowili anafalbeci. Mordowano za ubranie, pierzyny,buty itp.

Kto przeczyta poniższą książkę - zrozumie czym jest Ludobójstwo na tle etnicznym czy tudzież narodowościowym Władysław Siemaszko, Ewa Siemaszko. Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia. Tom 1-2. - Monumentalna praca o ludobójstwie ukraińskim na Wołyniu w okresie II wojny światowej.
Ostatnio edytowano 29.08.2012 23:17 przez darek1, łącznie edytowano 2 razy
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.08.2012 23:09

wermar napisał(a):nie miałem na myśli pojedynczych gospodarstw tylko ogólny obraz wsi i gospodarstw taki uśredniający rzut oka.Wiadomo że tu i tam znajdą się chlubne i niechlubne wyjątki

Tylko Opolskie wygląda lepiej - bo dbają o mienie autochtoni. Wierz mi wschód Polski wygląda lepiej niż Dolnoślaskie. Naprawdę Kotlina Kłodzka jest bardzo zaniedbana. Zniszczono mienie poniemieckie - to wstyd.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 30.08.2012 09:49

darek1 napisał(a):Tylko Opolskie wygląda lepiej - bo dbają o mienie autochtoni. Wierz mi wschód Polski wygląda lepiej niż Dolnoślaskie. Naprawdę Kotlina Kłodzka jest bardzo zaniedbana. Zniszczono mienie poniemieckie - to wstyd.


wermar napisał(a):Jestem mieszkańcem Dolnego Śląska którego dziadkowie(jak wszystkich na D.Śląsku) przybyli z Wołynia(czyli kresów wschodnich)...


Konkluzja nasuwa się sama...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 30.08.2012 10:05

greenrs napisał(a):
darek1 napisał(a):Tylko Opolskie wygląda lepiej - bo dbają o mienie autochtoni. Wierz mi wschód Polski wygląda lepiej niż Dolnoślaskie. Naprawdę Kotlina Kłodzka jest bardzo zaniedbana. Zniszczono mienie poniemieckie - to wstyd.


wermar napisał(a):Jestem mieszkańcem Dolnego Śląska którego dziadkowie(jak wszystkich na D.Śląsku) przybyli z Wołynia(czyli kresów wschodnich)...


Konkluzja nasuwa się sama...

Trudno powiedzieć gdzie leży podłoze tego bałaganu. Wysiedleńcy nie wiedzieli jak długo będą mieszkać na ziemiach odzyskanych. Ponadto mniemam,że nie uregulowane są sprawy własności ziemi, budynków. Jeśli dalej jest tak to i po trosze się nie dziwię.
Niech się wypowie w tym temacie ten, kto mieszka w Dolnośląskim i Opolskim.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Zbrodnie - ku przestrodze - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone