Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Zakupy Bośnia i Hercegowina

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kibic hr
Croentuzjasta
Re: zakupy w Bośni

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 04.04.2018 12:18

W Caplinie jest też duży Konzum-zawsze robimy tam zakupy jak jedziemy odwiedzić wodospady Kravice. W zeszłym roku wjeżdżałem do Bośni przez Metkovic-był poniedziałek a mimo to sporo czasu straciliśmy czekając na odprawę graniczną-w przeciwną stronę było jeszcze gorzej. Wracaliśmy już autostradą i tam na przejściu nie było nikogo-i to w obie strony. Ceny faktycznie niższe a na bośniackim paliwie wracałem do domu i nie narzekałem-no ale ja też mam benzyniaka.
malinero
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 04.04.2018 18:47

kibic hr napisał(a):W Caplinie jest też duży Konzum-zawsze robimy tam zakupy jak jedziemy odwiedzić wodospady Kravice. W zeszłym roku wjeżdżałem do Bośni przez Metkovic-był poniedziałek a mimo to sporo czasu straciliśmy czekając na odprawę graniczną-w przeciwną stronę było jeszcze gorzej. Wracaliśmy już autostradą i tam na przejściu nie było nikogo-i to w obie strony. Ceny faktycznie niższe a na bośniackim paliwie wracałem do domu i nie narzekałem-no ale ja też mam benzyniaka.

Konzum przy głównej trasie jadąc na Trebizat, czy też trzeba wyjeżdżać w boczne uliczki?
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.04.2018 19:15

malinero napisał(a):
kibic hr napisał(a):W Caplinie jest też duży Konzum-zawsze robimy tam zakupy jak jedziemy odwiedzić wodospady Kravice. (...) Ceny faktycznie niższe a na bośniackim paliwie wracałem do domu i nie narzekałem-no ale ja też mam benzyniaka.

Konzum przy głównej trasie jadąc na Trebizat, czy też trzeba wyjeżdżać w boczne uliczki?

tutaj, przy drodze głównej, jeżeli chodzi o ten sam, co my robiliśmy zakupy
kibic hr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 06.04.2018 12:44

Tak to ten -bardzo dobry dojazd a ceny chorwackich produktów tańsze niż u siebie. Z tego sklepu wiozłem do domu karlovacko i cedevitę.
dar37@wp.pl
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 09.05.2018 09:38

A jaka najlepsza trasa z Makarskiej do Mostaru ?
kibic hr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 09.05.2018 10:06

Można jechać D8 czyli popularną Jadranką w kierunku Dubrovnika a potem za Ploce odbić na Metkovic i Mostar-droga prosta ale na tym przejściu bywają spore kolejki i to w obie strony. ja w zeszłym roku wracałem z wodospadów Kravica autostradą-szybko i bez żadnych korków na granicy i jak kiedyś ponownie pojadę w te okolice to znowu tak zrobię. Wjazd na autostradę-z Makarskiej to niedaleko- autostradą wjechać do Bośni-koszt niewielki i można płacić kartą-tam zjechać na Trebizat,Capljina-z Capljiny kierować się na Mostar. Można też z autostrady zjechać na Medjugorie i potem od innej strony wjechać do Mostaru.
malinero
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 09.05.2018 10:09

dar37@wp.pl napisał(a):A jaka najlepsza trasa z Makarskiej do Mostaru ?

Jeśli na szybko, to przez Baska Voda, tunelem i autostradą w dół i a potem odbić autostradą na Bośnię/Mostar, potem na Medjugorie, Citluk i dalej do Mostaru.

tak jechaliśmy parę lat temu z okolic Omisa, więc na autostradę wjechaliśmy w Sestenovac, no i mieliśmy zaplanowany postój w Medjugorie.

W Mostarze zrobiliśmy duże zakupy w dużym Konzumie w galerii w centrum.
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 09.05.2018 10:34

malinero napisał(a):Jeśli na szybko, to przez Baska Voda, tunelem i autostradą w dół i a potem odbić autostradą na Bośnię/Mostar, potem na Medjugorie, Citluk i dalej do Mostaru.

Polecam, jechałem tak tydzień temu, co prawda maj i ruch znikomy, ale dobrze się jedzie. W Bośni drogi nieco gorsze, ale tragedii nie ma. Zaraz za przejściem granicznym jest bramka autostradowa, najlepiej zapłacić kartą, bodajże 1,20BAM za... 4-5km jazdy :) Zakupy w Konzum obowiązkowe, głupi przykład piwa Karlovacko 0,5l w puszce... Chorwacja ok. 9Kn (~5,13zł), Bośnia 1,30BAM (~2,80zł).
dar37@wp.pl
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 09.05.2018 12:52

A kunzum gdzie znajduje się ? Zaraz za granicą ?
malinero
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 09.05.2018 13:40

Jest Konzum w Medjugorie czyli kilka km za granicą. Jak się wyjeżdża z centrum/sanktuarium pielgrzymkowego na główną drogę w kierunku Mostaru.
dar37@wp.pl
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 09.05.2018 13:45

A co myślicie o tej trasie :

https://tinyurl.com/y73zyoc2
Roksana.concept
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 19.05.2018 14:40

przejście graniczne w prolog tylko dla lokalnych
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.05.2018 22:06

dar37@wp.pl napisał(a):A co myślicie o tej trasie :

Roksana.concept napisał(a):przejście graniczne w prolog tylko dla lokalnych

Kiedy nie wiedziałem jeszcze jaką kategorię ma GP V.Prolog spróbowaliśmy tamtędy, ale zgodnie z podpowiedzią userki Roksany, nie dało rady i skierowano nas na GP Orah czyli tę trasą
dar37@wp.pl
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 21.05.2018 14:11

A trasa w stronę Baśki Voda, przez tunel i prosto na Donji Vinjani i Osoje ?
trasa nr 1, najdłuższa, ale też najszybsza ... ?
Roksana.concept
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 21.05.2018 14:42

Droga bardzo OK! W porównaniu do drogi przy Medziugorie, po której od samego wspomnienia mam ścisk w żołądku...

https://youtu.be/S3wDF0EFoEg

nie mój filmik ale obrazuje mniej więcej trasę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Zakupy Bośnia i Hercegowina - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019