Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakupy Bośnia i Hercegowina

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: zakupy w Bośni

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 04.04.2018 12:18

W Caplinie jest też duży Konzum-zawsze robimy tam zakupy jak jedziemy odwiedzić wodospady Kravice. W zeszłym roku wjeżdżałem do Bośni przez Metkovic-był poniedziałek a mimo to sporo czasu straciliśmy czekając na odprawę graniczną-w przeciwną stronę było jeszcze gorzej. Wracaliśmy już autostradą i tam na przejściu nie było nikogo-i to w obie strony. Ceny faktycznie niższe a na bośniackim paliwie wracałem do domu i nie narzekałem-no ale ja też mam benzyniaka.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: zakupy w Bośni

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 04.04.2018 18:47

kibic hr napisał(a):W Caplinie jest też duży Konzum-zawsze robimy tam zakupy jak jedziemy odwiedzić wodospady Kravice. W zeszłym roku wjeżdżałem do Bośni przez Metkovic-był poniedziałek a mimo to sporo czasu straciliśmy czekając na odprawę graniczną-w przeciwną stronę było jeszcze gorzej. Wracaliśmy już autostradą i tam na przejściu nie było nikogo-i to w obie strony. Ceny faktycznie niższe a na bośniackim paliwie wracałem do domu i nie narzekałem-no ale ja też mam benzyniaka.


Konzum przy głównej trasie jadąc na Trebizat, czy też trzeba wyjeżdżać w boczne uliczki?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: zakupy w Bośni

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.04.2018 19:15

malinero napisał(a):
kibic hr napisał(a):W Caplinie jest też duży Konzum-zawsze robimy tam zakupy jak jedziemy odwiedzić wodospady Kravice. (...) Ceny faktycznie niższe a na bośniackim paliwie wracałem do domu i nie narzekałem-no ale ja też mam benzyniaka.


Konzum przy głównej trasie jadąc na Trebizat, czy też trzeba wyjeżdżać w boczne uliczki?


tutaj, przy drodze głównej, jeżeli chodzi o ten sam, co my robiliśmy zakupy
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 06.04.2018 12:44

Tak to ten -bardzo dobry dojazd a ceny chorwackich produktów tańsze niż u siebie. Z tego sklepu wiozłem do domu karlovacko i cedevitę.
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 09.05.2018 09:38

A jaka najlepsza trasa z Makarskiej do Mostaru ?
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 09.05.2018 10:06

Można jechać D8 czyli popularną Jadranką w kierunku Dubrovnika a potem za Ploce odbić na Metkovic i Mostar-droga prosta ale na tym przejściu bywają spore kolejki i to w obie strony. ja w zeszłym roku wracałem z wodospadów Kravica autostradą-szybko i bez żadnych korków na granicy i jak kiedyś ponownie pojadę w te okolice to znowu tak zrobię. Wjazd na autostradę-z Makarskiej to niedaleko- autostradą wjechać do Bośni-koszt niewielki i można płacić kartą-tam zjechać na Trebizat,Capljina-z Capljiny kierować się na Mostar. Można też z autostrady zjechać na Medjugorie i potem od innej strony wjechać do Mostaru.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 09.05.2018 10:09

dar37@wp.pl napisał(a):A jaka najlepsza trasa z Makarskiej do Mostaru ?


Jeśli na szybko, to przez Baska Voda, tunelem i autostradą w dół i a potem odbić autostradą na Bośnię/Mostar, potem na Medjugorie, Citluk i dalej do Mostaru.

tak jechaliśmy parę lat temu z okolic Omisa, więc na autostradę wjechaliśmy w Sestenovac, no i mieliśmy zaplanowany postój w Medjugorie.

W Mostarze zrobiliśmy duże zakupy w dużym Konzumie w galerii w centrum.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 09.05.2018 10:34

malinero napisał(a):Jeśli na szybko, to przez Baska Voda, tunelem i autostradą w dół i a potem odbić autostradą na Bośnię/Mostar, potem na Medjugorie, Citluk i dalej do Mostaru.


Polecam, jechałem tak tydzień temu, co prawda maj i ruch znikomy, ale dobrze się jedzie. W Bośni drogi nieco gorsze, ale tragedii nie ma. Zaraz za przejściem granicznym jest bramka autostradowa, najlepiej zapłacić kartą, bodajże 1,20BAM za... 4-5km jazdy :) Zakupy w Konzum obowiązkowe, głupi przykład piwa Karlovacko 0,5l w puszce... Chorwacja ok. 9Kn (~5,13zł), Bośnia 1,30BAM (~2,80zł).
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 09.05.2018 12:52

A kunzum gdzie znajduje się ? Zaraz za granicą ?
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 09.05.2018 13:40

Jest Konzum w Medjugorie czyli kilka km za granicą. Jak się wyjeżdża z centrum/sanktuarium pielgrzymkowego na główną drogę w kierunku Mostaru.
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 09.05.2018 13:45

A co myślicie o tej trasie :

https://tinyurl.com/y73zyoc2
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 19.05.2018 14:40

przejście graniczne w prolog tylko dla lokalnych
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.05.2018 22:06

dar37@wp.pl napisał(a):A co myślicie o tej trasie :
https://tinyurl.com/y73zyoc2

Roksana.concept napisał(a):przejście graniczne w prolog tylko dla lokalnych


Kiedy nie wiedziałem jeszcze jaką kategorię ma GP V.Prolog spróbowaliśmy tamtędy, ale zgodnie z podpowiedzią userki Roksany, nie dało rady i skierowano nas na GP Orah czyli tę trasą
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 21.05.2018 14:11

A trasa w stronę Baśki Voda, przez tunel i prosto na Donji Vinjani i Osoje ?
trasa nr 1, najdłuższa, ale też najszybsza ... ?
https://tinyurl.com/y73zyoc2
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 21.05.2018 14:42

Droga bardzo OK! W porównaniu do drogi przy Medziugorie, po której od samego wspomnienia mam ścisk w żołądku...

https://youtu.be/S3wDF0EFoEg

nie mój filmik ale obrazuje mniej więcej trasę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina



cron
Zakupy Bośnia i Hercegowina - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone