Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Zadar i okolice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ufi
Autostopowicz
Zadar i okolice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ufi » 11.05.2006 10:38

Witam wszystkich

W tym roku zamierzam wybrac sie do Chorwacji w okolice Zadaru. Czy ktos moze mi polecic jakies ciekawe miasteczko na noclegi w tych okolicach. Sam Zadar wydaje mi sie troszke za duzy, zdecydowanie wolalbym jakies male spokojne miasteczko, z jakas fajna plaza.

Chetnie tez dowiedzialabym sie tez co warto zobaczyc w tych okolicach.

Pozdrawiam
madzia1981
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 11.05.2006 11:39

Polecam miejscowość Sukosan pod Zadarem i willę Jaz (dwa lata temu płaciłam za apartament u nich dwuosobowy około 15 euro (za cały :D )
Co warto zobaczyć? Oczywiście cały Zadar jest wart uwagi (muzeum archeologiczne. rzymskie forum, ratusz, katedra oraz kościółki z pięknymi zabytkami w środku. Polecam wybrać się na Murter jeśli bedziesz w tych okolicach oraz oczywiście Kornaty.
Będąc w Sukosanie byłam jeszcze w Betinie i na wyspie Nin.
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.05.2006 12:30

Asia
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 13.05.2006 19:52

Ja też jadę do Pakostane. Prosiłabym o jakieś praktyczne porady. Czy w tej miejscowości są sklepy np. samoobsługowe, targ, kantory? Czy jest stacja benzynowa, albo gdzie jest najbliższa? Mam rezerwację w apartamencie Nedo przy ulicy Kardinala Alojza Stepnica75.Może zna ktoś to miejsce? Czy rzeczywiście odległość od morza może być 180 metrów? Z góry dziękuję za wszelkie info. Pozdrawiam!
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.05.2006 21:33

Asia napisał(a):Ja też jadę do Pakostane. Prosiłabym o jakieś praktyczne porady. Czy w tej miejscowości są sklepy np. samoobsługowe, targ, kantory? Czy jest stacja benzynowa, albo gdzie jest najbliższa? Mam rezerwację w apartamencie Nedo przy ulicy Kardinala Alojza Stepnica75.Może zna ktoś to miejsce? Czy rzeczywiście odległość od morza może być 180 metrów? Z góry dziękuję za wszelkie info. Pozdrawiam!

Jeżeli jest przejście przez ogród gospodarza, to jeszcze bliżej :lol:
Podaj prywatnego maila, to wyślę Ci z tej okolicy fotkę. Mieścina jest baaaaaaardzo klimatyczna. Doskonała baza do wypadów nawet bardzo odległych; Split, Trodir, Velebit, Biograd, Zadar Sukosan, Sibenik, Krka, nawet Plitvice, przy wczesnej pobudce. Sklepy są, knajpki także, atrakcje dla dzieci również, jak i dla dorosłych. Polecam Malą Febre. Kelnerzy są bardzo sympatyczni; w lodziarni z 50m dalej w kierunku portu także. Kantorów kilka, poczta, wypożyczalnia skuterów, łodzi motorowych, warzywa, wino, olej, rakija, dalmatinski prsut u gospodarzy, etc.
Kiedy jedziecie? Może sie spotkamy...
Już chciałbym tam być i slipować łódź!

FUX
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2006 22:26

Asia napisał(a):Ja też jadę do Pakostane. Prosiłabym o jakieś praktyczne porady. Czy w tej miejscowości są sklepy np. samoobsługowe, targ, kantory? Czy jest stacja benzynowa, albo gdzie jest najbliższa? Mam rezerwację w apartamencie Nedo przy ulicy Kardinala Alojza Stepnica75.Może zna ktoś to miejsce? Czy rzeczywiście odległość od morza może być 180 metrów? Z góry dziękuję za wszelkie info. Pozdrawiam!

Tu jest moja relacja z Pakostane (pobyt na kempingu) ale może coś Ci sie przyda
forum/viewtopic.php?t=8824
Asia
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 14.05.2006 10:29

Batdzo dziekuję za odpowiedź. Mój mail:drobinowie@o2.pl. Interesowałoby mnie jeszcze czy mozna w Pakostane płacic kartą i czy jest bankomat? Pozdrawiam!
Asia
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 14.05.2006 10:52

To jeszcze raz ja. Odczytałam relacje Janusza i juz nie moge doczekac sie 1 lipca!Bedę tam, mam nadzieję, i może też będę mogła zamieścic taki optymistyczny opis pobytu. Jeszcze raz bardzo dziekuję!
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.05.2006 10:55

Asia napisał(a):Batdzo dziekuję za odpowiedź. Mój mail:drobinowie@o2.pl. Interesowałoby mnie jeszcze czy mozna w Pakostane płacic kartą i czy jest bankomat? Pozdrawiam!

W knajpkach i co poniektórych sklepach tak. A z bankomatem, to mnie zaskoczyłaś :o .
Nie korzystałem, to i nie zwróciłem uwagi. Jadę w drugiej połowie lipca. Jeżeli jedziesz później, to po powrocie dam znać.

FUX
Asia
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 14.05.2006 11:04

Mam jeszcze pytanie do Janusza: Czy mozliwe jest uzyskanie "namiaru" na tą kwaterę u Chorwackiej Babci?I czy tankowałeś w Pakostanie płacąc kartą?
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.05.2006 11:09

Stacja benzynowa jest samym Pakostane na skrzyżowaniu za zajazdem na kamping Kozarica z lewj strony jadąc w kierunku południowym. Stacja jest duża, więc sądzę, że karty powinni honorować.
FUX
Asia
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 14.05.2006 11:18

Dzieki za info, ale jeszcze czekam na obiecane zdjcia na maila! pozdrawiam!
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.05.2006 11:32

Janusz.
Przeczytałem powtórnie Twoją relację z Kozaricy i uderzyła mnie cena za pobyt.
Ja w tym roku (podobnie, jak w zeszłym) w lipcu w 2 pokojowym apartamencie przy kościółku płacę 40 euro/dzień/4 osoby.

Pozdrawiam

FUX
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.05.2006 14:55

http://www.pakostane.hr/plan_HR.php
można powiekszyć , ulica jest przy końcu miasteczka za kościołem, w stronę campu Nordse
a najbliższa plaża to plaża Janica, osobiście uważam, że plaża w pobliżu ClubMed jest ładniejsza.
Ostatnio edytowano 14.05.2006 15:23 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.05.2006 15:19

Asia napisał(a):Batdzo dziekuję za odpowiedź. Mój mail:drobinowie@o2.pl. Interesowałoby mnie jeszcze czy mozna w Pakostane płacic kartą i czy jest bankomat? Pozdrawiam!

FUX już częściowo odpowiedział, ale czuję się przywołany do "tablicy".
Nie korzystałem w Pakostane z bankomatu, więc nie wiem czy jest, ale myślę że tak , w ostaeczności do Biogradu tylko 6 km a tam jest na pewno. W Pakostane nie tankowałem benzyny, bo nie było takiej potrzeby,na większych stacjach benzynowych kartą można płacić bez problemu, na mniejszych też-tankowałem na małej stacji w okolicach Plitvic i płaciłem kartą. W sklepach w Pakostane nie płaciłem kartą, bo szybciej jest gotówką, zresztą nie robiłem jakiś większych zakupów. Nie chodziłem też do żadnych restauracji i kafejek (jedzenie mam "swoje" na kempingu), więc nie wiem jakie tam są formy płatności.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019