Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zadar i okolice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ufi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.05.2006
Zadar i okolice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ufi » 11.05.2006 10:38

Witam wszystkich

W tym roku zamierzam wybrac sie do Chorwacji w okolice Zadaru. Czy ktos moze mi polecic jakies ciekawe miasteczko na noclegi w tych okolicach. Sam Zadar wydaje mi sie troszke za duzy, zdecydowanie wolalbym jakies male spokojne miasteczko, z jakas fajna plaza.

Chetnie tez dowiedzialabym sie tez co warto zobaczyc w tych okolicach.

Pozdrawiam
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 11.05.2006 11:39

Polecam miejscowość Sukosan pod Zadarem i willę Jaz (dwa lata temu płaciłam za apartament u nich dwuosobowy około 15 euro (za cały :D )
Co warto zobaczyć? Oczywiście cały Zadar jest wart uwagi (muzeum archeologiczne. rzymskie forum, ratusz, katedra oraz kościółki z pięknymi zabytkami w środku. Polecam wybrać się na Murter jeśli bedziesz w tych okolicach oraz oczywiście Kornaty.
Będąc w Sukosanie byłam jeszcze w Betinie i na wyspie Nin.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.05.2006 12:30

Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 13.05.2006 19:52

Ja też jadę do Pakostane. Prosiłabym o jakieś praktyczne porady. Czy w tej miejscowości są sklepy np. samoobsługowe, targ, kantory? Czy jest stacja benzynowa, albo gdzie jest najbliższa? Mam rezerwację w apartamencie Nedo przy ulicy Kardinala Alojza Stepnica75.Może zna ktoś to miejsce? Czy rzeczywiście odległość od morza może być 180 metrów? Z góry dziękuję za wszelkie info. Pozdrawiam!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.05.2006 21:33

Asia napisał(a):Ja też jadę do Pakostane. Prosiłabym o jakieś praktyczne porady. Czy w tej miejscowości są sklepy np. samoobsługowe, targ, kantory? Czy jest stacja benzynowa, albo gdzie jest najbliższa? Mam rezerwację w apartamencie Nedo przy ulicy Kardinala Alojza Stepnica75.Może zna ktoś to miejsce? Czy rzeczywiście odległość od morza może być 180 metrów? Z góry dziękuję za wszelkie info. Pozdrawiam!

Jeżeli jest przejście przez ogród gospodarza, to jeszcze bliżej :lol:
Podaj prywatnego maila, to wyślę Ci z tej okolicy fotkę. Mieścina jest baaaaaaardzo klimatyczna. Doskonała baza do wypadów nawet bardzo odległych; Split, Trodir, Velebit, Biograd, Zadar Sukosan, Sibenik, Krka, nawet Plitvice, przy wczesnej pobudce. Sklepy są, knajpki także, atrakcje dla dzieci również, jak i dla dorosłych. Polecam Malą Febre. Kelnerzy są bardzo sympatyczni; w lodziarni z 50m dalej w kierunku portu także. Kantorów kilka, poczta, wypożyczalnia skuterów, łodzi motorowych, warzywa, wino, olej, rakija, dalmatinski prsut u gospodarzy, etc.
Kiedy jedziecie? Może sie spotkamy...
Już chciałbym tam być i slipować łódź!

FUX
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2006 22:26

Asia napisał(a):Ja też jadę do Pakostane. Prosiłabym o jakieś praktyczne porady. Czy w tej miejscowości są sklepy np. samoobsługowe, targ, kantory? Czy jest stacja benzynowa, albo gdzie jest najbliższa? Mam rezerwację w apartamencie Nedo przy ulicy Kardinala Alojza Stepnica75.Może zna ktoś to miejsce? Czy rzeczywiście odległość od morza może być 180 metrów? Z góry dziękuję za wszelkie info. Pozdrawiam!

Tu jest moja relacja z Pakostane (pobyt na kempingu) ale może coś Ci sie przyda
forum/viewtopic.php?t=8824
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 14.05.2006 10:29

Batdzo dziekuję za odpowiedź. Mój mail:drobinowie@o2.pl. Interesowałoby mnie jeszcze czy mozna w Pakostane płacic kartą i czy jest bankomat? Pozdrawiam!
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 14.05.2006 10:52

To jeszcze raz ja. Odczytałam relacje Janusza i juz nie moge doczekac sie 1 lipca!Bedę tam, mam nadzieję, i może też będę mogła zamieścic taki optymistyczny opis pobytu. Jeszcze raz bardzo dziekuję!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.05.2006 10:55

Asia napisał(a):Batdzo dziekuję za odpowiedź. Mój mail:drobinowie@o2.pl. Interesowałoby mnie jeszcze czy mozna w Pakostane płacic kartą i czy jest bankomat? Pozdrawiam!

W knajpkach i co poniektórych sklepach tak. A z bankomatem, to mnie zaskoczyłaś :o .
Nie korzystałem, to i nie zwróciłem uwagi. Jadę w drugiej połowie lipca. Jeżeli jedziesz później, to po powrocie dam znać.

FUX
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 14.05.2006 11:04

Mam jeszcze pytanie do Janusza: Czy mozliwe jest uzyskanie "namiaru" na tą kwaterę u Chorwackiej Babci?I czy tankowałeś w Pakostanie płacąc kartą?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.05.2006 11:09

Stacja benzynowa jest samym Pakostane na skrzyżowaniu za zajazdem na kamping Kozarica z lewj strony jadąc w kierunku południowym. Stacja jest duża, więc sądzę, że karty powinni honorować.
FUX
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 14.05.2006 11:18

Dzieki za info, ale jeszcze czekam na obiecane zdjcia na maila! pozdrawiam!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.05.2006 11:32

Janusz.
Przeczytałem powtórnie Twoją relację z Kozaricy i uderzyła mnie cena za pobyt.
Ja w tym roku (podobnie, jak w zeszłym) w lipcu w 2 pokojowym apartamencie przy kościółku płacę 40 euro/dzień/4 osoby.

Pozdrawiam

FUX
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.05.2006 14:55

Asia napisał(a):Ja też jadę do Pakostane. Prosiłabym o jakieś praktyczne porady. Czy w tej miejscowości są sklepy np. samoobsługowe, targ, kantory? Czy jest stacja benzynowa, albo gdzie jest najbliższa? Mam rezerwację w apartamencie Nedo przy ulicy Kardinala Alojza Stepnica75.Może zna ktoś to miejsce? Czy rzeczywiście odległość od morza może być 180 metrów? Z góry dziękuję za wszelkie info. Pozdrawiam!

http://www.pakostane.hr/plan_HR.php
można powiekszyć , ulica jest przy końcu miasteczka za kościołem, w stronę campu Nordse
a najbliższa plaża to plaża Janica, osobiście uważam, że plaża w pobliżu ClubMed jest ładniejsza.
Ostatnio edytowano 14.05.2006 15:23 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.05.2006 15:19

Asia napisał(a):Batdzo dziekuję za odpowiedź. Mój mail:drobinowie@o2.pl. Interesowałoby mnie jeszcze czy mozna w Pakostane płacic kartą i czy jest bankomat? Pozdrawiam!

FUX już częściowo odpowiedział, ale czuję się przywołany do "tablicy".
Nie korzystałem w Pakostane z bankomatu, więc nie wiem czy jest, ale myślę że tak , w ostaeczności do Biogradu tylko 6 km a tam jest na pewno. W Pakostane nie tankowałem benzyny, bo nie było takiej potrzeby,na większych stacjach benzynowych kartą można płacić bez problemu, na mniejszych też-tankowałem na małej stacji w okolicach Plitvic i płaciłem kartą. W sklepach w Pakostane nie płaciłem kartą, bo szybciej jest gotówką, zresztą nie robiłem jakiś większych zakupów. Nie chodziłem też do żadnych restauracji i kafejek (jedzenie mam "swoje" na kempingu), więc nie wiem jakie tam są formy płatności.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone