Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Zadar i okolice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
olko73
Plażowicz
zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) olko73 » 18.06.2015 15:03

Witam, mam pytanie odnośnie noclegów w Zadarze lub okolicy dla czterech osób dwóch dorosłych i dwoje dzieci w okresie 11.07.2015 do 18.07.2015. Preferowana plaża to piasek lub żwirek. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info. Jaka jest szansa jadąc w ciemno na znalezienie noclegu ?
piekara114
Cromaniak
Re: zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2015 15:12

Poczytaj po forum, ale w Zadarze (jako mieście) nie ma plaż.
Widmo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 18.06.2015 21:42

w jednym z tematów wyczytałem (cosik go znaleźć nie mogę :/ ), że warto odwiedzić Zadar wieczorem - ciekawe widowisko dla dzieci (świetlne bodajże)
można coś więcej na ten temat się dowiedzieć ?

z Tribunj daleko nie ma
ruzica
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 18.06.2015 21:56

to chyba :wink: to
Greg3136
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 18.06.2015 22:27

olko73 Polecam Nin niedaleko Zadaru - mała, zaciszna i historyczna miejscowość z piaszczystymi plażami.
Widmo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 18.06.2015 22:29

dziennie te cuda im świecą w sezonie czy to zaplanowane z wyprzedzeniem przedstawienia ?
mrarek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 18.06.2015 22:33

olko73 napisał(a):Witam, mam pytanie odnośnie noclegów w Zadarze lub okolicy dla czterech osób dwóch dorosłych i dwoje dzieci w okresie 11.07.2015 do 18.07.2015. Preferowana plaża to piasek lub żwirek. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info. Jaka jest szansa jadąc w ciemno na znalezienie noclegu ?

szukaj w Bibinje.
jeśli chcesz tam Ci namiar na domek, w którym ja byłem
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.06.2015 22:38

Widmo napisał(a):dziennie te cuda im świecą w sezonie czy to zaplanowane z wyprzedzeniem przedstawienia ?

Żadne przedstawienia.
Z automatu śmigają diody codziennie wieczorem.
To po prostu duża szklana platforma podświetlana ledami - Pozdrav suncu.

A obok tego masz Morske Orgulje, czyli organy "napędzane" falami.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.06.2015 22:41

Widmo napisał(a):dziennie te cuda im świecą w sezonie czy to zaplanowane z wyprzedzeniem przedstawienia ?

Co wieczór - zaraz obok masz organy morskie - tych można posłuchać też w dzień :)

Edit: anakin był szybszy :oczko_usmiech:
Szklany
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szklany » 20.06.2015 17:31

Ja od ostatniego objazdowego pobytu, bardzo polecam i zawsze będę polecał portal airbnb. Jeśli chodzi o Zadar to szczerze polecam nocleg u Vice (i tu miał być link, ale niestety nie mogę udostępniać;) ) co prawda 4 osobowe pokoje to wątpie, że ma, ale może coś od ostatniego czasu się zmieniło. Ja ostatnio przebywałem u Vice na pokoju na poddaszu z wielkim dwuosobowym łóżkiem w którym znajdowały się jakieś materace, więc może warto napisać do niego i zapytać się jak to by było teraz. Samo miejsce ciekawe, 5 min do centrum handlowego, może z 15 do Kauflandu, droga do plaży zajmowała Nam może z jakieś 20 minut, podobnie do starego miasta. A jak nie, to ogólnie polecam ten serwis. A jeśli chodzi o sam Zadar to jak było poruszane, organy, te świecące platformy, no może dla dzieci fajna atrakcja (dla każdego coś dobrego;) ) Mnie jednak bardzo urzekło stare miasto i Polacy, którzy degustowali niemal w każdym sklepie z pamiątkami lokalny alkohol :D Poza tym polecam oczywiście Plitvice (broń Boże z żadnych zorganizowanych wycieczek!), bo tam po prostu trzeba być, no a z Zadaru jest to jak najbardziej realne do zrobienia (nawet najdłuższa trasa do zwiedzania:) ) oraz rejs na archipelag Kornati - atrakcja na cały dzień. Z okolic, także Nin, ale tam niestety nie udało mi się dotrzeć, bo w ostatni dzień mieliśmy z dziewczyną załamanie pogody...
Widmo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 24.06.2015 11:51

anakin i gusia-s

Dziękuję.
artik
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) artik » 26.06.2015 21:49

mrarek napisał(a):
olko73 napisał(a):Witam, mam pytanie odnośnie noclegów w Zadarze lub okolicy dla czterech osób dwóch dorosłych i dwoje dzieci w okresie 11.07.2015 do 18.07.2015. Preferowana plaża to piasek lub żwirek. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info. Jaka jest szansa jadąc w ciemno na znalezienie noclegu ?

szukaj w Bibinje.

mogę prosić o namiar.... :lol:
olko73
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) olko73 » 27.06.2015 02:43

mrarek napisał(a):

szukaj w Bibinje.

Bardzo bym prosił.
Thomas87
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas87 » 28.06.2017 19:52

Podepnę się...

Aktualnie jesteśmy w miejscowości Drago, na południe od Zadaru. Byliśmy dzisiaj w centrum Zadaru na placu, ale nie znaleźliśmy naszego ulubionego miodu lawendowego. Dowiedzieliśmy się od jednego ze sprzedających, że takiego tu nie znajdziemy i jest on dostępny w południowej Dalmacji.

Pytanie, czy ktoś wie gdzie można w/w miód kupić w okolicach Zadaru/Szybenika?

Byłbym wdzięczny za jakieś info.

Btw, pozdro dla wszystkich :)
tutusik
Plażowicz
Zadar i okolice dla nowicjuszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) tutusik » 26.06.2019 08:46

Witam,
Przeszukałem forum i internety. Dużo jest informacji ale jakoś nie potrafimy znaleźć interesującego nas postu więc piszę tu.

Mamy wycieczkę do Chorwacji na 7 dni. Lecimy do Zadaru i zdajemy sobie sprawę, że 7 dni to mało można zwiedzić.
Taki jest plan:

-Środa - wieczorem przylot do zadaru koło 21. Nocleg w Zadarze.

-Czwartek rano: wyjazd na wyspy, prawdopodobnie nocleg w wiosce rybackiej Kali, 2 dni zwiedzamy wyspę Uglijan (odpoczynek, plażing, jeżdżenie skuterkiem po wyspie)

-Sobota rano wyjazd do Sali i 2dni zwiedzanie wyspy Dugi otok.

Poniedziałek rano powrót do zadaru, zwiedzanie zadaru i okolic do środy, nocleg w zadarze. Wieczorem w środę lot do Polski.

Chcemy wynajmować skuter, żeby pozwiedzać wyspy a jak gdzieś dalej to auto wynająć. Jeśli chodzi o jedzenie to chcemy lokalne przysmaki spróbować. Będziemy głównie opierać się na opiniach z Tripadvisor.

Jeśli chodzi o noclegi to nie mamy ale mamy zamiar tylko zarezerwować nocleg w Zadarze w dniu przylotu a resztę może booking albo spontan.

Co sądzicie o takim planie? Czy jest on do zrealizowania? Jakieś miejsca polecacie jako MUST (Konieczne) do zwiedzania? Może jakiś lepszy plan na te 7 dni?

Dziękuję za wskazówki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Zadar i okolice - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019