Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaczyna się... IV RP

Rozmowy na tematy nie związane z Chorwacją i turystyką. Tu można dyskutować rozrywkach, muzyce, sporcie itp. Można też prowadzić rozmowy "ogólnotowarzyskie". Zabronione są dyskusje o współczesnej, polskiej polityce.
Ale uwaga! Również tu obowiązuje przestrzeganie regulaminu forum i kulturalne zachowanie!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]

Czy usunąć ten wątek w całości a zainteresowanych tematem odesłać na inne (polityczne) fora ?

Ankieta wygasła 05.04.2009 13:44

NIE, chcę aby pozostał
20
100%
 
Liczba głosów : 20

wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5548
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 23.10.2007 22:13

niezawodny napisał(a):
asikx napisał(a):Nie. W Polsce nie ma problemu zacofania. Jesteśmy narodem ludzi mądrych, wykształconych i nowoczesnych - czasem niesfornych i opornych

Odważna opinia zważywszy że 1/3 narodu zagłosowała na PiS (czyli jeszcze więcej niż poprzednio) i to w dodatku po 2-ch latach najgorszych rządów po 1989 roku.


Odważna, ale pełna optymizmu,którego ostatnio nam chyba trochę brakowało. :papa:
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 23.10.2007 22:16

niezawodny napisał(a):
asikx napisał(a):Nie. W Polsce nie ma problemu zacofania. Jesteśmy narodem ludzi mądrych, wykształconych i nowoczesnych - czasem niesfornych i opornych

Odważna opinia zważywszy że 1/3 narodu zagłosowała na PiS (czyli jeszcze więcej niż poprzednio) i to w dodatku po 2-ch latach najgorszych rządów po 1989 roku.


Ech, nie dacie iśc spać :)
Głosowalo 16142202 osób ogółem.
LIczba uprawnionych: 30615471
Na PiS oddane zostało 5183477 głosów.
Nie wiem jaką arytmetykę należałoby zastosować, żeby liczba głosujących na PiS stanowiła 1/3 ogólnej liczby obywateli RP, skoro nawet nie stanowi 1/3 uprawnionych do głosowania.

A czy moja opinia jest odważna? Pewnie w dużej mierze tak, może dałem ciutkę na wyrost... Jednak w przeciwieństwie do Elyt, widzę w Polakach wielki potencjał, dużo większy niż w niektórych nowych państwach UE, bez odwoływania się do najniższych cech - zawiści i podłości, które przez ostatnie dwa lata królowały w mediach, brukowcach i na ustach świętszych od Papieża polityków.

Pozdrawiam i nieodwołalnie dobrej nocy
Rafał
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 23.10.2007 22:30

asikx napisał(a):Ech, nie dacie iśc spać :)
Głosowalo 16142202 osób ogółem.
LIczba uprawnionych: 30615471
Na PiS oddane zostało 5183477 głosów.
Nie wiem jaką arytmetykę należałoby zastosować, żeby liczba głosujących na PiS stanowiła 1/3 ogólnej liczby obywateli RP, skoro nawet nie stanowi 1/3 uprawnionych do głosowania.

No niestety ale ci którzy nie głosowali pokazali że jest mi obojętne czy rządzi PiS czy nie. A było ich 47% ogółu. Dodajmy do tego wyborców PiSu i wyjdzie kiepski wynik ze świadomości obywatelskiej. W efekcie nawet w koalicji z PSLem PO nie ma większości do swobodnego rządzenia (ew. veto prezydenta)
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 24.10.2007 00:15

Nie spodziewalem sie innych odpowiedzi, bo agresja z jaka atakuja przeciwnicy PiS ich wyborcow wprawia w zdumienie.Z drugiej jednak strony my przyzwyczailismy sie do tego ciaglego obrazania nas przy kazdej okazji.
Podtrzymuje teze ze z Niemcami nigdy bracmi nie bylismy i nigdy nie bedziemy, przekonacie sie o tym juz niedlugo, wnioski o zwrot majatku na ziemiach zachodnich czekaja w sadach i sa ich juz nie setki a tysiace.
Pan Tusk nie wydaje mi sie gwarantem ze te sprawy zostana uciete, oczywiscie moge i obym sie w tym mylil...
Co do najgorszych rzadow to mielismy juz takowe za czasow SLD ale to kazdy wie, i ktos kto wysnuwa teze, ze najgorszy byl ten ostatni chyba jeszcze nie wytrzezwial po sobotniej imprezie :wink:

Chcialem moim listem uswiadomic, ze nie jest tak jak lansuja media pokroju tvn/polsat ze wyborcy PiS to stare niedouczone baby sluchajace wiadomego Radia.Przykro mi ze partia Braci K. ma w swoich szeregach wielu ludzi mlodych, wyksztalconych, mieszkancow miast, obytych w swiecie, wladajacych jezykami obcymi i sprawnie poruszajacych sie w meandrach UE.

Chcialbym ponadto dodac ze polityk powinien byc odporny na bodzce zewnetrzne, nawet jesli pani aktorka PO, ktora tak wzruszajaco odegrala scene uwiedzionej kobiety, bo wziela w lape 150tys pln, nawet jesli teoretycznie bylaby kuszona to NIE POWINNA sie dac skusic.Widocznie nie nadawala sie do polityki, proponuje jej jednakze role w teatrze, ten egzamin zdala na 5 z +...i ta karetka stojaca pod budynkiem jeszcze zanim zemdlala...czy naprawde ludzie sa juz tacy omotani ze tego nie widza?
Kobieta wziela LAPOWKE, poltorej stowy a wy sie rozdrabniacie czy ktos ja kusil czy nie?? :oops:

Jesli ktos poczul sie dotkniety moimi wywodami, to z gory przepraszam
Nie chce wprowadzac zametu, wiec na tym zakoncze.
VValdek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 24.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) VValdek » 24.10.2007 00:44

Marcin29 napisał(a):Przykro mi ze partia Braci K. ma w swoich szeregach wielu ludzi mlodych, wyksztalconych, mieszkancow miast, obytych w swiecie, wladajacych jezykami obcymi i sprawnie poruszajacych sie w meandrach UE.

Nie tylko Tobie jest przykro z tego powodu :wink:
Co oni robią w tej partii ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.10.2007 06:29

Janusz Bajcer napisał(a):
niezawodny napisał(a):
asikx napisał(a):Nie. W Polsce nie ma problemu zacofania. Jesteśmy narodem ludzi mądrych, wykształconych i nowoczesnych - czasem niesfornych i opornych

Odważna opinia zważywszy że 1/3 narodu zagłosowała na PiS (czyli jeszcze więcej niż poprzednio) i to w dodatku po 2-ch latach najgorszych rządów po 1989 roku.


Nie 1/3 narodu lecz 1/3 wyborców :lol:

i to 1/3 z nieco ponad 50 %, którzy głosowali :lol: :papa:
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 24.10.2007 07:03

Marcin29 napisał:
Chcialem moim listem uświadomić, że nie jest tak jak lansują media pokroju tvn/polsat że wyborcy PiS to stare niedouczone baby sluchające wiadomego Radia.Przykro mi, że partia Braci K. ma w swoich szeregach wielu ludzi mlodych, wyksztalconych, mieszkancow miast, obytych w swiecie, wladajacych jezykami obcymi i sprawnie poruszajacych sie w meandrach UE.

Pewnie tak - jak w każdej z partii na naszej scenie politycznej.
Ale spójrz na to "globalnie". Niestety młodzi i wykształceni stanowią w PiS - jak i wśród zwolenników tej partii zdecydowaną mniejszość.
Mapka Polski z zaznaczonymi województwami w których wygrał PiS mówi wszystko - uzyskał przewagę na ścianie wschodniej. Aha zapomniałbym jeszcze o Chicago.
O mentalności większości mieszkańców tej części kraju wiadomo nie od dziś czy wczoraj (aby uciąć dyskusje napisałem "większość", a to nie znaczy "wszyscy"), a wypowiedzi "przedstawicieli" Polonii z Chicago pod względem językowym sytuowały ich jeszcze przed wczesnym Lepperem.
Zerknij na wyniki badań socjologicznych - będziesz miał wiedzę jak wygląda statystyczny wyborca PiS.
Co do "łapówkarki" z PO zgadzam się w tzw. "całej rozciągłości" - Zaprezentowane jej wypowiedzi nie wskazywały na to aby zauroczona "macho" z CBA od niechcenia przyjęła od niego 150 tauzenów.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 24.10.2007 07:08

Marcin29 napisał(a):Nie spodziewalem sie innych odpowiedzi, bo agresja z jaka atakuja przeciwnicy PiS ich wyborcow wprawia w zdumienie.


W zdumienie to wprowadza zręczność, z jaką podzielono w ciągu dwóch lat polskie społeczeństwo, dzięki zręcznym zabiegom gabinetu PiS i jego sztuczkom medialno - konferencyjnym.

Marcin29 napisał(a):Z drugiej jednak strony my przyzwyczailismy sie do tego ciaglego obrazania nas przy kazdej okazji.


Zdziwicie się jeszcze nie raz, i Ty i inni, jak zaczną na światło dzienne wychodzić nadużycia, jakich się dopuściła BYŁA w końcu władza.

Marcin29 napisał(a):Podtrzymuje teze ze z Niemcami nigdy bracmi nie bylismy i nigdy nie bedziemy, przekonacie sie o tym juz niedlugo, wnioski o zwrot majatku na ziemiach zachodnich czekaja w sadach i sa ich juz nie setki a tysiace.


Miliony wniosków, miliardy!!!
retoryka godna Fidela Castro, cały czas budującego zagrożenie ze strony Wilkiego Sąsiada. Bardzo sprytny zabieg socjotechniczny.


Marcin29 napisał(a):Jesli ktos poczul sie dotkniety moimi wywodami, to z gory przepraszam
Nie chce wprowadzac zametu, wiec na tym zakoncze.


Można zacytować klasyka: "Kończ Waść...".

Rafał
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108933
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.10.2007 07:39

Marcin29 napisał(a):Chcialbym ponadto dodac ze polityk powinien byc odporny na bodzce zewnetrzne, nawet jesli pani aktorka PO, ktora tak wzruszajaco odegrala scene uwiedzionej kobiety, bo wziela w lape 150tys pln, nawet jesli teoretycznie bylaby kuszona to NIE POWINNA sie dac skusic.Widocznie nie nadawala sie do polityki, proponuje jej jednakze role w teatrze, ten egzamin zdala na 5 z +...i ta karetka stojaca pod budynkiem jeszcze zanim zemdlala...czy naprawde ludzie sa juz tacy omotani ze tego nie widza?
Kobieta wziela LAPOWKE, poltorej stowy a wy sie rozdrabniacie czy ktos ja kusil czy nie?? :oops:


Chciałby dodać, że kandydat na polityka powinien pisać polskimi literami :wink:

http://www.gzegzolka.com/

A sprawę byłej posłanki PO można wytłumaczyć bardzo prosto

Tacy ludzie będą zawsze, trafiają się w rodzinach , trafiają się i w partiach.
Nawet w Kancelarii Prezydenta, jak się okazało był zatrudniony dealer narkotykowy - co nie znaczy, że winię za Prezydenta i ludzi którzy go zatrudnili.
Czasem "sito jest dziurawe" a czasem nawet porządny człowiek zgłupieje, jak mu władza do głowy uderzy.
Może jednak dobrze, że nie zostałeś posłem :wink: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.10.2007 07:46

Janusz Bajcer napisał(a):....A sprawę byłej posłanki PO można wytłumaczyć bardzo prosto...

Janusz - coś się czepił tego zwierzątka na zdjęciu, bardzo miłego z resztą :lol: Zwierzątko je sobie spokojnie trawke i nikomu nie wadzi, ani nikogo nie podsłuchuje :lool:
Pozdrav :papa:
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 24.10.2007 07:52

Mapka Polski z zaznaczonymi województwami w których wygrał PiS mówi wszystko - uzyskał przewagę na ścianie wschodniej. Aha zapomniałbym jeszcze o Chicago.
O mentalności większości mieszkańców tej części kraju wiadomo nie od dziś czy wczoraj.


Ja o takiej mentalności nie słyszałem ale chętnie dowiem się od Ciebie jak ona wygląda.
Poza tym, ciekawi mnie hasło "ściana wschodnia"
Czy są też ściany-południowa, zachodnia i północna?
Autorem tego hasła jest pewnie ten sam człowiek co "Polski C" :?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.10.2007 07:58

asikx napisał(a):
Marcin29 napisał(a):Nie spodziewalem sie innych odpowiedzi, bo agresja z jaka atakuja przeciwnicy PiS ich wyborcow wprawia w zdumienie.


W zdumienie to wprowadza zręczność, z jaką podzielono w ciągu dwóch lat polskie społeczeństwo, dzięki zręcznym zabiegom gabinetu PiS i jego sztuczkom medialno - konferencyjnym.


Rafale, zastanawiałeś się tak na poważnie nad genezą tego podziału :?: Polecam lekturę niniejszego wątku, bądź temat "trochę humoru". Od dnia wyboru poprzedniego rządu, do dnia wyborów, a w zasadzie do dzisiaj, większość mediów osrywała ten rząd i to nie zawsze w sposób przystający do ponoć inteligentnego elektoratu PO.

Obrazek

Ja potrafię patrzeć na całość ponad podziałami. Spróbujcie i Wy :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108933
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.10.2007 08:12

Piotrek_B napisał(a):Janusz - coś się czepił tego zwierzątka na zdjęciu, bardzo miłego z resztą :lol: Zwierzątko je sobie spokojnie trawke i nikomu nie wadzi, ani nikogo nie podsłuchuje :lool:
Pozdrav :papa:


Nie wiem skąd się wzięło powiedzenie "czarna owca", ale jest też takie:
"Jedna czarna owca podkreśla biel wszystkich pozostałych...."

:papa:
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 24.10.2007 08:20

Rysio, moje obserwacje były takie, że od samego samiutkiego początku kiedy to PiS objął władzę w kraju, zaczął być wściekle atakowany przez tzw "niezależne media"
Ciekawe jest to określenie, zwłaszcza w kontekście gazety wyborczej.
Bo czy moze byc niezależny ktoś pokroju michnika?szczerze w to wątpię!
Ze zdumieniem sluchałem tych wszystkich rewelacji, jakie co rusz serwowali nam przeciwnicy rządu.
Mało tego, że rząd był wściekle atakowany przez krajowe media, to w akcie już chyba desperacji, kreatury pokroju kwaśniewskiego, alkoholika, który nie potrafi sie przyznać, że nim po prostu jest-atakował rząd POLSKI na łamach...niemieckich gazet! :(
Zresztą nie tylko on, panowie geremek, michnik tez nie byli mu dłużni.
Ja rozumiem, że można się nie zgadzać z rządem ale zeby pluć na niego w obcych gazetach-za to kiedys była kula w łeb!
I w dniu 21.10.2007, ludzie opowiedzieli się po stronie tych wszelkiej maści "ekspertów" :?

Co do elektoratu PiS....trafiłem wczoraj na informacje ze ponad 80% więźniów glosowalo na PO, druga była partia komunistów a trzeci PSL, PiS pod progiem wyborczym.
Czy mogę zatem zaryzykować twierdzenie, ze elektorat PO to w pewnej części.... :?
Ale nie będę sie posuwał do takiej retoryki, bo to nie w moim guście...

Proponuję mniej wściekłości, szczególnie, że macie co chcieliście.Wróciły stare układy, cyrk rywina comes back, będzie ekstra...
Oby na jak najkrócej...!
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 24.10.2007 08:31

Piotrek_B napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):...Choć w sprawie pisana z dużej litery i z ogonkami - to wołanie na puszczy :wink:

Janusz - Twój wkład z walką o poprawność gramatyczną, interpunkcyjną itd. języka polskiego jest niezaprzeczalny, rzekłbym, że to oczywista oczywistość :lol: ale.......niestety to chyba syzyfowa praca :cry: .
Pozdrawiam :papa:


Ale trzeba, trzeba tą walkę prowadzić :)
To też wkład w budowanie Rzeczpospolitej . I piszę to całkiem poważnie.
Brawo, panie Januszu. I nie jest pan w tym odosobniony. Ostatnio widziałem gigantyczną dyskusję na temat poprawności pisania na pewnym forum ... motoryzacyjnym :!: Więc walczmy o nasz język , może wtedy łatwiej będzie się porozumieć między sobą .
Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawie Hyde Park, czyli wszystko oprócz polityki.

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2025 Wszystkie prawa zastrzeżone