Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z własnym quadem do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2011 19:51

kjedi napisał(a):do brzegu proszę,
A jak ktoś bedzie jeździł quadem w Cro, nie po drodze publicznej, jak będę odpoczywał to mu delikatny wpieprz spuszczę. Gdybym szybciej biegał to już jednemu na Pyrlandzkim zlocie się zebrało.

Zamiast działań pościgowych trzeba było zorganizować zasadzkę :)
raptor
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 02.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptor » 21.06.2011 20:00

Nic nikogo nie zwalnia z myślenia
czy to quadowiec motocyklista czy kierowca samochodu. Co powiecie o pijanych kierowcach ile osób zabili? A kolega z warszawki niech się nie ośmiesza.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.06.2011 20:06

Bocian napisał(a):Nie ma innej winy jak nieumyślna jeśli nastąpi nieszczęśliwy wypadek.

Błąd.
Jak nastąpił nieszczęśliwy wypadek to nie ma żadnej winy.
Ja stawiam na winę nieumyślną - niedbalstwo (odrzucam lekkomyślność). Czyli..." nie przewidział choć powinien i może przewidzieć".
Wątpię aby w tym przypadku, gdzie inna osoba poniosła śmierć zakończyło się to w inny sposób.
Może, ale w przypadku gdzie ofiara wtargneła mu pod koła. Czy tak było - nie wiem.
Naocznym swiadkiem jest mąż zmarłej więc myslę, że dopilnuje aby finał był sprawiedliwy. Jak quadowiec jest niewiny - to jest niewinny.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.06.2011 20:11

raptor napisał(a): A kolega z warszawki niech się nie ośmiesza.

8O .... podjedź to zobaczysz czy żartuje czy nie. Moim zdaniem -NIE i ja to popieram.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2011 20:14

woka napisał(a):
Bocian napisał(a):Nie ma innej winy jak nieumyślna jeśli nastąpi nieszczęśliwy wypadek.

Błąd.
Jak nastąpił nieszczęśliwy wypadek to nie ma żadnej winy.

Zawsze jest wina, w tym przypadku nieumyślna. Za wypadek ktoś odpowiada lub współodpowiada.
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 21.06.2011 20:22

o Boże - ta dzicz nawet w Chorwacji????
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.06.2011 20:29

Bocian napisał(a):
woka napisał(a):
Bocian napisał(a):Nie ma innej winy jak nieumyślna jeśli nastąpi nieszczęśliwy wypadek.

Błąd.
Jak nastąpił nieszczęśliwy wypadek to nie ma żadnej winy.

Zawsze jest wina, w tym przypadku nieumyślna. Za wypadek ktoś odpowiada lub współodpowiada.

Trzeba by więcej pisać i na zasadzie dyskusji akademickiej .... ale nie zgadzam się z Tobą. Mam na myśli pojęcie nieszczęśliwego wypadku oraz winy.
(Rozróżnimy wypadek z przypisaniem winy nieumyślnej, jak również rozróżnimy wypadek bez jakiejkolwiek winy. Oba zdarzenia potocznie nazwiemy nieszczęśliwym wypadkiem).
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 21.06.2011 20:33

Wiem jedno, nie mam poszanowania dla kierowqców Quadów. Niszczą podłoże, drogi, zanieczyszczają przyrodę, hałasują i strasza zwierzeta. Cóż to za durnowata moda przyszła z zachodu. Czyż nie mozna rowerem pojechać. Cicho spokojnie i ekologicznie. Najczęściej Quadami jeżdżą osoby niedojrzałe emocjonalnie. Kto myśli to nie jeżdzi, a zwłaszcza nie przeszkadza innym. Całkowity zakaz poruszania sie Quadami. Wystarczy jak na ulicach warszawy debile ścigaja się na motorach lub BWW bolidach młodego wieśniaka. Nie życzę sobie aby jakiś debil hałasował mi Quadem. Wszędzie Quadowców i ścigaczy motocyklowych pełno, niedługo to jeszcze w dupę wjadą jak nie będzie miejsca na ziemi. Miejsca dla takiego sportu to poligony wojskowe. Państwo zarobi a debile wataplą się w błocie za swoje pieniądze. Nikomu to nie przeszkadza.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2011 20:36

woka, tak z ciekawości i żeby nie robić dużego OT, podaj przykład wypadku bez niczyjej winy...
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 21.06.2011 20:39

Żeby tak w końcu nastała moda na bryczki i koniki ;).Tyle hałasu mamy na co dzień, to jeszcze do lasu zabierają te hałaśliwe graty.Nie mogę tego za cholerę zrozumieć.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.06.2011 20:47

Bocian napisał(a):woka, tak z ciekawości i żeby nie robić dużego OT, podaj przykład wypadku bez niczyjej winy...

Tak po akademicku .....
Idąc drogą poślizgnąłem się i zwichnąłem sobie rękę. :lol: ( mówimy o pojęciu "nieszczęśliwy wypadek")
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 21.06.2011 20:48

Lubuszanin napisał(a):Żeby tak w końcu nastała moda na bryczki i koniki ;).Tyle hałasu mamy na co dzień, to jeszcze do lasu zabierają te hałaśliwe graty.Nie mogę tego za cholerę zrozumieć.


Ja zrozumiałem - Debilizm. Tym bardziej sie dziwię, że osobom starszym się to udziela.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2011 20:51

woka napisał(a):
Bocian napisał(a):woka, tak z ciekawości i żeby nie robić dużego OT, podaj przykład wypadku bez niczyjej winy...

Tak po akademicku .....
Idąc drogą poślizgnąłem się i zwichnąłem sobie rękę. :lol: ( mówimy o pojęciu "nieszczęśliwy wypadek")

To nie rozmawiamy tu o wypadkach z udziałem dwóch osób? W wypadku quada brały udział dwie strony. Co do upadku bo ślisko, jeśli droga ma właściciela to on za to odpowiada. Oczywiście można rozpatrywać wypadki z udziałem sił natury i wtedy tylko Bozia.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 21.06.2011 20:52

"quadom stanowcze nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" -----wszędzie
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.06.2011 21:02

Bocian napisał(a):To nie rozmawiamy tu o wypadkach z udziałem dwóch osób?

Mówiłem, że dyskusja akademicka :?: :lol:
(Z udziałem dwóch osób też przykład mogę podać). :wink: Szanowny Panie Bocian, godny "przeciwniku" - koniec dyskusji akademickiej.
( było to dawno temu ...z PK miałem 5.0)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z własnym quadem do Chorwacji - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone