Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z własnym quadem do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 05.06.2011 21:03

Z napisał(a):PRECZ Z PRECZEM :lol: :lol: :lol: ,gó... Ci do tego co zabieram ze sobą,żal du.. ściska?.Nigdy nie napisałem że jeżdżę po lesie,jestem leśnikiem z zawodu i szkoły takiej nie skończyłem dla żartu.

Hmmmmmm
Jednak policjant miał rację. Za bardzo kulturalny to Ty nie jesteś.
ps.
żal do czego ? ...... do tego że nie hałasujemy i nie niszczymy :?: czy żal, że nie mamy tego guada i nie możemy se zaszpanować :?: 8O

ps2.
dzisiaj guadowców na mojej działce nie było. Jak przybędą następnym razem ...... przygotwoałem im niezłą niespodziankę. Na mojej posesji mogę robić co chcę. :D Dość ***. :!:
ketivv
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ketivv » 05.06.2011 21:13

tak naprawdę to Z nie jest off-radowym quadowcem więc romawiacie o 2 różnych światach

Z napisał(a):Tak jak napisałem nie jeżdżę po lesie(dlaczego tak ciężko wam w to uwierzyć),gdybym nawet chciał(choć nie chcę) to i tak bym nie mógł,quad jest obniżony do 6cm(aby lepiej się ulicy trzymał).



pozdrowienia
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 05.06.2011 21:24

Próbuję to wytłumaczyć od początku lecz do gościa nie dociera,woka nie możesz,nie możesz nawet na własnym terenie wszystkiego robić :D .Ktoś Ci za skórę zaszedł to teraz wszystkich naokoło będziesz kopał?.Dyscyplina do której mi najbliżej to tzw.supermoto,przykład
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 05.06.2011 23:45

raptor napisał(a):Jeżdżę samochodem motocyklem i quadem od 20 lat i nie miałem ani jednej najmniejszej stłuczki.Dodam że testy robiliśmy przeważnie na nielicznych Polskich autostradach.

Ja też jeżdżę samochodem od ponad 20 lat.
Ty również na quadzie tyle. Hmm...20 lat temu nie słyszałem o quadach ale może jakiś zacofany byłem.

Główny problem jest taki (jestem tego świadkiem w moich stronach) - quadowcy rozpierniczają spacerowe dróżki wzbudzając zażenowanie oraz strach piechurów i rowerzystów. Quadowców jest kilku - piechurów i rowerzystów kilkudziesięciu.
Kto jest silniejszy?
Rycząca maszyna czy wędrującą babcia z wnuczkiem?
raptor
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 02.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptor » 06.06.2011 00:14

Ale nam się dostaje jest nas dwóch quadowcow na tym forum a obrywamy za wszystkie grzechy innych .Jest coś takiego jak kodex quadowcow zrzeszonych w ATV Polska ale ludzie są różni i różnie podchodzą do jazdy quadem.Macie złe wspomnienia po spotkaniu qudowcow ale ja wam nie mogę pomóc więc nie wylewajcie swoich żali bo to nie ma nic wspólnego z tematem.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 06.06.2011 00:22

raptor napisał(a):Ale nam się dostaje jest nas dwóch quadowcow na tym forum a obrywamy za wszystkie grzechy innych .


Zapomniałeś o mnie :D
Tylko, że ja nie widząc sensu w dalszej dyskusji, ucichłem :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 06.06.2011 00:35

raptor napisał(a):Ale nam się dostaje jest nas dwóch quadowcow na tym forum a obrywamy za wszystkie grzechy innych...

Kto ten wątek rozpoczął ?
raptor
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 02.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptor » 06.06.2011 01:03

Tak to moja wina to ja raptor jestem wszystkiemu winien .Pytałem o doświadczenia osób które były w cro z własnym quadem lub jeździły wypożyczonym ,nie pytałam o wasze problemy odobiste z quadami.Jadę 17.07 -30.07 do Rogoznicy zabieram quada komplet kół terenowych i szosowych mam zamiar się dobrze bawić i tego też wam życzę .
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 06.06.2011 01:39

raptor napisał(a):Tak to moja wina to ja raptor jestem wszystkiemu winien .Pytałem o doświadczenia osób które były w cro z własnym quadem lub jeździły wypożyczonym ,nie pytałam o wasze problemy odobiste z quadami.Jadę 17.07 -30.07 do Rogoznicy zabieram quada komplet kół terenowych i szosowych mam zamiar się dobrze bawić i tego też wam życzę .

Jak widzisz pośród forumowiczów nikt chyba z quadem w Cro nie był i nie udzielił Ci oczekiwanych informacji.Być może z naszej garstki będziesz pierwszy.
Nie dziw się oddżwiękowi Twego tematu. Z lektury tego wątku (i moich subiektywnych doświadczeń) wynika,że generalnie "quadowcy" zachodzą ludziom za skóre. Pojawiają się tam gdzie nie są oczekiwani.
Żyjemy w wolnym kraju i quadowcy powinni sobie również znależć w nim miejsce ale na pewno nie kosztem ograniczania wolności innych (tzn. np. że dróżka którą chodziłem sobie przez 30 lat już mi nie przysługuje ponieważ teraz quady sobie postanowiły tam jeździć).
I pewno to nie Ty - ale jak myślisz czy to miłe dla mnie?
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 06.06.2011 01:49

Drogi autorze tegoż wątku.
Pytasz o Rogoznice właściwie sam dałeś sobie odpowiedź w zamieszczonym linku. Są trasy jak sam widzisz, mało tego są takie jak szukasz. Więc po co dalej męczyć temat? Policja hmmm myślisz że tam niema ludzi z quadami? Są na pewno są, ale 99% turystów nie zapuszcza się na bezdroża aby popatrzeć sobie na na karłowatą wysuszoną roślinność, nie rzadko w kurzu. Więc nie ,licz na nie wiadomo jaką odpowiedź. Oni wszyscy są znacznie niżej gdzieś tam na dole w miejscowościach, barach i na plaży. Bierz sobie to monstrum i jeździj sobie gdzieś wysoko, bo i tą maszyną skał nie rozjedziesz, a czy warto ciągnąć potwora 1200-1500km tylko po to aby zasmakować adrenaliny to już Twoja sprawa. Masz maszynę zarejestrowaną więc nie powinno być problemu, ale właśnie ale. Proponuje wykręcić numerek do ambasady Chorwackiej przedstawić swój problem i masz gotowe odpowiedzi.
Moim jednak skromnym zdaniem trasę która widać na filmiku można zwiedzić w max 2 gdz i co codziennie taka sama nudna adrenalina? Tereny górzyste w Chorwacji zwłaszcza te w Dalmacji pokonają i Twoje umiejętności i twoja bestię, z prostej przyczyny są nie dostępne dla takich maszyn właściwie dla żadnych maszyn, a ścieżka cóż zacznie sie i skończy i trudno będzie znaleźć coś innego.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 06.06.2011 02:06

consett0805 napisał(a):...z prostej przyczyny są nie dostępne dla takich maszyn właściwie dla żadnych maszyn, a ścieżka cóż zacznie sie i skończy i trudno będzie znaleźć coś innego.

Właściwie można powiedzieć, że są miejsca gdzie tylko nogi dadzą rade...
Ja stary góral to mówie ale na tym forum są osoby które potrafią to lepiej zobrazować. Np.Franz
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 06.06.2011 09:56

Z napisał(a):Próbuję to wytłumaczyć od początku lecz do gościa nie dociera,woka nie możesz,nie możesz nawet na własnym terenie wszystkiego robić :D .Ktoś Ci za skórę zaszedł to teraz wszystkich naokoło będziesz kopał?.

Z..... nie odbieraj tego osobiście. Ja nie pisze o Tobie jako "Z", ja piszę ogólnie.
Nic na to nie poradzę, że guad i jego właścielel jest przeze mnie obdierany tak jak przez wiekszość społeczeństwa - jako banda przygłupów. Tak, tak to jest oceniane przez zdecydowaną większość ludzi.
Ten guad jest zasadny w: wojsku ( i tam powstał), służbie leśnej, straży granicznej,w GOPR.
Biznes spowodował, że trafił do wszystkich a niektórzy urządzili sobie z tego frajdę.
Mieszkam w mieście ale na wsi mam posiadłość.
Guada nie ma burmistrz, wójt, dyrektor szkoły .... guada ma "reszta" a szczególności prości ludzie którzy zarabiają za granicą jako wiadomo kto. Jak jadę na wieś to po drodze mijam chyba trzy stoiska z tymi guadami. Do wyboru- do koloru, tanie jak barszcz (konkurencja ponoć). Jedyne co napawa optynizmem to to, że tego już nikt w zasadzie nie kupuje i oby już tak pozostało.
Jak pisałem - wstyd i dyshonor to pisałem to co jest tutaj ( u mnie) na miejscu.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.06.2011 10:46

woka napisał(a):Guada nie ma burmistrz, wójt, dyrektor szkoły .... guada ma "reszta" a szczególności prości ludzie którzy zarabiają za granicą jako wiadomo kto. Jak jadę na wieś to po drodze mijam chyba trzy stoiska z tymi guad

Woka, chyba w kabarecie dorabiasz :):)
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 06.06.2011 10:58

"quadom stanowcze NIE" ..całe szczęście że w Rogoznicy byłem w ub. roku teraz Pag ( ZA 2,5 TYGODNIA), więc nie natknę się na............
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.06.2011 11:49

też za mniej więcej tyle bede na Pagu :) i mam nadzieje, że go nie spotkam, a na rowerze wjeżdzałem juz na znaczne wysokości :) niestety na Pagu ich nie ma :) poniżej 400 przecież ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z własnym quadem do Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone