Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z własnym quadem do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
raptor
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 02.06.2011
Z własnym quadem do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptor » 04.06.2011 00:33

Mam pytanie czy był ktoś w
Chorwacji z własnym quadem , jak wygląda sprawa z policją czy się nie czepia .Quada mam zarejestrowanego jako pojazd samochodowy lnny.Czy znacie ciekawe trasy koło Rogoznicy.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 04.06.2011 01:18

raptor napisał(a):Mam pytanie czy był ktoś w
Chorwacji z własnym quadem , jak wygląda sprawa z policją czy się nie czepia .Quada mam zarejestrowanego jako pojazd samochodowy lnny.Czy znacie ciekawe trasy koło Rogoznicy.

O rany. Nie mam personalnie nic do Ciebie. Ale tymi tzw. quadami powoli rozpierdzielają mi najbliższe pagórki gdzie sobie na spacery z dziećmi chodziłem.Czasem strach na rowerze zapomnianą dróżką pojechać. A ostatnio jeden z kierowców tych pojazdów omal nie przejechał mi po nodze.
Chorwacje też rozwalcować chcecie?
Spacerowicze okolic Rogoźnicy - pełna czujność. :!:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.06.2011 04:43

Ja byłem lecz z ośką,za tydzień też jadę i zabieram ze sobą na przyczepie sprzęt.Teraz zauważyłem po nicku że masz tak samo raptora.
Jacek_Do
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 28.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_Do » 04.06.2011 06:11

Panowie ale czy to już nie przesada?
Nie wytrzymacie nawet kilku dni bez waszych maszyn?
Ciekawe co jeszcze można zabrać - koparkę?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.06.2011 06:30

raptor napisał(a):jak wygląda sprawa z policją czy się nie czepia

Jeśli będziesz użytkował zgodnie z prawem...
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.06.2011 06:47

Cholerna moda na te guady.
Byle kto, byle gdzie ...... i już tym jeździ. Na wsi gdzie mam swoje ranczo, u rolnika bieda ..... ale guad jest. :!:
Właśnie "poluję" aby złapać sku..... na gorącym uczynku. Całe podwórko, sad mi rozjeździł.
Albo wjedzie taki jeden na drogę lokalną i popisuje się, jedzie na dwóch kołach.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 04.06.2011 07:21

Ale nagonka....
To tak jak z opinią o np Polakach, jeden coś "zmajstruje", a o pozostałych mówi się, że kradną :cry:
Jeździłem na guadach sporo, szkód nie robiłem, zawsze wybierałem miejsca, w których nikomu nie przeszkadzałem, np okolice Drohiczyna zjeździłem. Przeprawy lasami, przejazdy wodą na drugą stronę "ziemi"...
Można, uwierzcie, jeździć tak, aby nikomu się nie narażać, a jednocześnie czerpać wiele zadowolenia.
Na Mazurach mam działkę, mam tam dużą skarpę, dwa lata temu hałas quadowców wyrwał mnie ze snu. Szok, skarpa rozjechana w 15 min. I co, opinia o wszystkich, nie, zrobiłem nowy płotek i po kłopocie, mam teraz skarpę ogrodzoną. Służby leśne też szybko zareagowały, egzekwują zakaz jazdy quadami po drogami leśnymi.
W miejscu gdzie mieszkam, mam dopuszczony do użytku teren poligonu, tu spokojnie można poszaleć.
Jazdy zaczynałem na 250-tkach, a ostatnio miałem okazję testować 700-tkę Yamahy. Na tym sprzęcie to już trzeba mieć pełną świadomość na czym się siedzi.
:wink:
Nigdy nie pomyślałem o zabraniu quada do Cro.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.06.2011 08:11

maciek1956 napisał(a):Ale nagonka....

Z mojej strony to nie jest nagonka. Z mojej strony takie są fakty.
Nawet skur..... na czereśnie guadem podjechał. Nakradł, konary połamał, szkód narobił. Ot, właściciel guada.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.06.2011 08:17

Nie szufladkuj wszystkich do tej samej kategorii.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 04.06.2011 08:33

woka napisał(a):
Nawet skur..... na czereśnie guadem podjechał. Nakradł, konary połamał, szkód narobił. Ot, właściciel guada.


Ot pomysł :wink: Nawet nie pomyślałem, że do czegoś takiego quad może się przydać. Tak, takich należy tępić, ale jak to w życiu, ich jest mniej, niestety są bardziej słyszalni i widoczni :cry:
Dla mnie quad to wyśmienity pojazd turystyczny, idealnie służy do zwiedzania okolicy, szczególnie tam, gdzie dojazd jest wyjątkowo trudny.
Zawsze z poszanowaniem "praw i obowiązków" okolicznych mieszkańców :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.06.2011 08:53

Młociny, ścieżki spacerowe przez Las Młociński, na terenie z barierami postawionymi przy wejściach do lasu
oraz wyraźnie zaznaczonym zakazem poruszania się pojazdami mechanicznymi

Obrazek

Ścieżka spacerowa przez las.
Obrazek
Za murem: Cmentarz Północny gdzie ludzie chowają i odwiedzają bliskich.

Niedługo w Cro ... :devil:

Franz pokazywał fajne miejsca do jazdy, tylko trzeba slalomem ...
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 04.06.2011 09:08

Na poligon wojskowy proponuję wysłać wielbicieli tego hałaśliwego sprzętu.Jak można podziwiać piękno natury, nie słysząc śpiewu ptaków i nie czując zapachu lasu?Tylko poligon, to odpowiednie miejsce!
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 04.06.2011 09:40

Lubuszanin napisał(a):Na poligon wojskowy proponuję wysłać wielbicieli tego hałaśliwego sprzętu.Jak można podziwiać piękno natury, nie słysząc śpiewu ptaków i nie czując zapachu lasu?Tylko poligon, to odpowiednie miejsce!


Można dojechać w głąb lasu (podkreślam ponownie-z poszanowaniem spokoju) i zaszyć się w głuszy podziwiając ptaki i inną zwierzynę.
Trochę bronię quady, zdaję sobie sprawę z uciążliwości, ale...mam już swoje lata, nie pociąga mnie szaleństwo, a ciekawość lasu, terenów trudno dostępnych. Z całą stanowczością oświadczam, że nikt nigdy na mnie jako użytkownika quada, nie powiedział złego słowa
:D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.06.2011 09:46

maciek1956 nie tłumacz się-wyrok został wydany.Najważniejsze to są te klapki na oczach.
ketivv
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ketivv » 04.06.2011 10:06

Z napisał(a):Najważniejsze to są te klapki na oczach.


to nie jest tylko kwestia klapek na oczach
wyznaczone miejsca niewiele załatwiają gdyż szybko się nudzą więc
"wataha" przenosi się gdzie indziej lub rozjeżdża coraz to nowe miejsca
do jazdy ośką jeszcze trzeba mieć powiedzmy mniej więcej płasko i równo ale cięższy 4x4 przechodzi dosłownie wszędzie więc po np. godzinnej zabawie 10 atv hektar lasu jest dosłownie zorany a ewakuacja odzianych w zbroje ;-) przebiega nadzwyczaj sprawnie ale niestety nie zważając na spacerujących, biegających, ludzi na rowerach itp

sam mam znajomych śmigających na quadach czy crossach tak naprawdę to rozumiem zarówno ich jak i ich przeciwników
ale postaw się na miejscu ludzi najczęściej rodzin z dziećmi którzy wybudowali się na skraju lasu i w każdą sobotę, niedzielę i święto od 5 rano do 22 "wataha" przewala się na okrągło a żadne wezwane służby nie są w stanie ich złapać

żyj i daj żyć innym ot to wszytko

pozdrowienia
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone