Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z własnym quadem do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 20.06.2011 08:35

Jak ktos glupi to sie doigral.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 20.06.2011 09:14

CROcs napisał(a):- Całe zdarzenie widział mąż ofiary wypadku. Za mężczyzną, który ją potrącił, jechał kolejny quad

Na miejscu tego męża ...... już byłoby po właścicielu quada. Strach na okolicę by padł ..... ludziska masowo by w krzakach quady zostawiali .... :wink:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.06.2011 12:31

woka--to chyba w Twojej okolicy nie zdarzają się wypadki samochodowe, wszystkie auta pochowane w krzakach stoją :wink:
Oczywiście tego i jemu podobnych "qaudowców" należy ....

cyt:
Przesłuchano już męża ofiary. Zeznania złożył także kierowca innego quada, jadącego tuż za tym, który potrącił turystkę. Zdaniem prokuratury zeznania są "stosunkowo zbieżne". Śledczy oceniają natomiast jako "niejednoznaczne" zachowanie ofiary wypadku na drodze.

nadal nie bronię ślepo kierowcy, ale...
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.06.2011 07:29

Maciek ..
Jak wnioskuję jesteś właścicielem quada. Pozbądź się tego, to naprawdę nie przystoi dorosłemu mężczyźnie. Nie wierzysz to idź sobie pieszo tam gdzie jeżdzą tymi maszynami i zobaczysz reakcję innych ludzi.

Kto jak kto ale ja mógłbym mieć tego quada, mam ranczo i jak popada deszcz to mam problem z dojazdem. Droga błotnista. Jednak nawet przez myśl mi nie przeszło aby to nabyć. Cała wieś by się ze mnie śmiała. Na tej wsi tylko "gówniarzeria" tym jeździ.

Nie rozumiem jak można to cuś zabierać na wczasy. Przecież wiadomo, że zostanie się obiektem kpin innych wczasowiczów.
Ale jak ktoś lubi być wyśmiewanym ..... :(
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 21.06.2011 08:00

woka--źle wnioskujesz, nie mam i nie będę miał quada, lubię tylko czasami pojeździć, (mam taką możliwość i z niej nie zrezygnuję) do lasu w miejsca trudno dostępne, daleko od rancza (też mam), posłuchać ptaki, pooglądać zwierzynę...
Też nie rozumiem jak można "to cuś" zabierać do Cro, ale nie muszę tego rozumieć :wink:
Rozgraniczam bardzo wyraźnie normalnych użytkowników od bezmyślnych szaleńców, są zarówno właścicielami quadów, samochodów czy motocykli. Nie krytykuję całej grupy, żadnej, krytykuję "elitę", czego Ty, z całym szacunkiem, nie potrafisz. Mam wśród znajomych kilku posiadaczy quadów, tak się składa, że tak samo jak Ty, krytykują idiotów, ale ograniczają się do tych idiotów, nie do wszystkich posiadaczy.
Przecież tak podchodząc do sprawy, powinienem po wczorajszym idiotycznym wypadku mojego syna, domagać się zlikwidowania wszystkich samochodów dostawczych. Bo co, jeden nie pomyślał, że może zapalić się czerwone światło i auta staną, a on jechał dalej--to kto winien, cała grupa :?: :wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.06.2011 12:00

Wypuścili z aresztu kierowcę quada, nie usłyszał żadnych zarzutów, nie dopatrzono się znamion przestępstwa, był trzeźwy, miał prawo jazdy, mógł tam jeździć. Jak widać mógł też zabić człowieka. #$#$^%#@* nie wierzę, po prostu nie wierzę.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.06.2011 12:39

W co nie wierzysz :?:

29-letnia turystka z Warszawy w niedzielne przedpołudnie spacerowała z mężem i czteromiesięcznym dzieckiem w wózku po drodze prowadzącej z Kleszczewa do Paprotek. Została uderzona przez nadjeżdżającego z naprzeciwka quada, którym kierował 36-letni mieszkaniec Mikołajek.


Mnie zastanawia jak można nie zauważyć nadjeżdżającego z naprzeciwka quada.

Przesłuchano już męża ofiary. Zeznania złożył także kierowca innego quada, jadącego tuż za tym, który potrącił turystkę. Zdaniem prokuratury zeznania są "stosunkowo zbieżne". Śledczy oceniają natomiast jako "niejednoznaczne" zachowanie ofiary wypadku na drodze.


Może tak bardzo nienawidziła kierowców tych piekielnych maszyn, że wyskoczyła mu na drogę z okrzykiem ty wuju lub coś podobnego ? Jeśli podobna turystka wyskoczy Ci na jezdnię jeśli pojedziesz samochodem przez Poznań to też mają Cię zamknąć bez udowadniania winy :?:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.06.2011 13:01

Rysio, proszę Cię, nie sil się na złośliwe komentarze. Nie wierzę, że można zabić człowieka i nie ponieść z tego tytułu żadnych konsekwencji. Żadnych. Nie postawiono mu nawet zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci. Dla Ciebie to normalne?? Jeśli tak, to rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać.
Gościu wyjechał zza zakrętu (takie informacje ja wyczytałam), jakoś nie chce mi się wierzyć, że jechał sobie "prędkością spacerową". Twierdzisz, że Ona go nie zauważyła, a On?? Co? Zwolniony z patrzenia??
Cóż, najlepiej osądzić ofiarę, ona się już bronić nie będzie. Po co niszczyć kolesiowi życie, to i tak kobiecie życia nie wróci. Sorry, ale ja tego nie kupuję.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.06.2011 13:16

Nie silę się na złośliwe komentarze ale nie wiem czy wiesz że w naszym kraju obowiązuje zasada domniemania niewinności. Postawienie zarzutów może nastąpić jeśli wystąpią przesłanki popełnienia przestępstwa co musi zostać podparte dowodami w nie widzimisię opinii społecznej która nie ma o sprawie jakiegokolwiek pojęcia. W przeciwnym przypadku można uznać że każdego należy na miejscu rozstrzelać bez prokuratury i sądu.

Jaką masz pewność, że w tym konkretnym przypadku kobieta np nie zatoczyła się idąc np w szpilkach po piasku lub jak wcześniej wspomniałem nie chciała na siłę zatrzymać jadącego quada bo np dziecko akurat zasnęło :?: Zarówno kierowca jak i turystka byli w tym momencie równoprawnymi użytkownikami traktu/drogi i dopóki wina kierowcy nie zostanie udowodniona pozostaje on osobą niewinną.

Zauważ że:

Prokuratura zastrzegła, że decyzja o niepostawieniu zarzutów nie przesądza, kto ponosi winę za wypadek; niewykluczone jest także postawienie zarzutów po uzyskaniu ekspertyzy biegłych.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.06.2011 14:03

Rysio napisał(a):Nie silę się na złośliwe komentarze ale nie wiem czy wiesz że w naszym kraju obowiązuje zasada domniemania niewinności.

Czy Rysio szłyszał o winie umyślnej i o winie nieumyślnej. Zwróć uwagę szczególnie na tą drugą.
Oczywiście niczego nie przesądzam ... nie widziałem zdarzenia i mocno wierzę, że był to nieszczęsliwy wypadek.
Nie zmienia to mojego stosunku do tych gości.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.06.2011 14:07

maciek1956 napisał(a): Mam wśród znajomych kilku posiadaczy quadów, tak się składa, że tak samo jak Ty, krytykują idiotów, ale ograniczają się do tych idiotów, nie do wszystkich posiadaczy.

Ależ to normalne, ..... siebie przecież nie będą krytykować.
pzdr.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.06.2011 14:12

Jest jak jest, żadna dyskusja tu nie ma sensu, bo to tylko niepotrzebne nerwy i bicie piany. Może przeze mnie przemawiają emocje. Dla mnie ten człowiek jest winny. Bo wyłączył myślenie w momencie posadzenia tyłka na quadzie. Nie dostosował jazdy do warunków. Na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Mógł pomyśleć, że w takim miejscu może ktoś spacerować. Może i był to nieszczęśliwy wypadek, może...ale jakoś nie mogę w to uwierzyć.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2011 15:10

woka napisał(a):
Rysio napisał(a):Nie silę się na złośliwe komentarze ale nie wiem czy wiesz że w naszym kraju obowiązuje zasada domniemania niewinności.

Czy Rysio szłyszał o winie umyślnej i o winie nieumyślnej. Zwróć uwagę szczególnie na tą drugą.
Oczywiście niczego nie przesądzam ... nie widziałem zdarzenia i mocno wierzę, że był to nieszczęsliwy wypadek.
Nie zmienia to mojego stosunku do tych gości.

Nie ma innej winy jak nieumyślna jeśli nastąpi nieszczęśliwy wypadek. Co do winy to zapewne jest prowadzone dochodzenie i to, że kierujący nie usłyszał zarzutów to nie musi się utrzymać. Biegli się wypowiedzą i wtedy będzie wiadomo. Jeśli to będą biegli z Krakowa to sprawa potrwa ze dwa lata. Gdy orzekną , że to wina pieszego to kierujący będzie niewinny.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2011 15:11

Aldonka napisał(a):Jest jak jest, żadna dyskusja tu nie ma sensu, bo to tylko niepotrzebne nerwy i bicie piany. Może przeze mnie przemawiają emocje. Dla mnie ten człowiek jest winny. Bo wyłączył myślenie w momencie posadzenia tyłka na quadzie. Nie dostosował jazdy do warunków. Na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Mógł pomyśleć, że w takim miejscu może ktoś spacerować. Może i był to nieszczęśliwy wypadek, może...ale jakoś nie mogę w to uwierzyć.

Nie bronię kierującego ale te same zasady dotyczyły wszystkich użytkowników tej drogi.
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 21.06.2011 18:40

do brzegu proszę,
A jak ktoś bedzie jeździł quadem w Cro, nie po drodze publicznej, jak będę odpoczywał to mu delikatny wpieprz spuszczę. Gdybym szybciej biegał to już jednemu na Pyrlandzkim zlocie się zebrało.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z własnym quadem do Chorwacji - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone