Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z własnym quadem do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 22.06.2011 17:45

Hmm... problemem w Polsce jest to, że stajemy się coraz bogatsi a za tym nie idzie kultura i szacunek do innych. Na drodze, w lesie (quady) czy na ulicy. Lepsze auta, quady itd. i ludzie czują się "lepsi". Quad jest jak każdy sport, musi być uprawiany tam gdzie jest do tego miejsce i bezwzględnie tępił bym bandziorów którzy niszczą lasy i przyrodę, z drugiej strony nie wszyscy posiadacze tak się zachowują. Bezwzględne kary i nie rzędu 500zł, a np. konfiskata pojazdu albo kilkanaście tysięcy złotych i pewnie by to się skończyło dość szybko. Do tego egzekucja i jeżeli zniszczony zostanie teren prywatny grzywna + koszty naprawy. Jednak to jest niewykonalne.
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.06.2011 19:30

Z napisał(a):I o co ten caly dym,przeciez temat byl cyt, z quadem do chorwacji,gdzie tu wiejskie zabawy z bronami,


Jest specjalne forum, a w nim temat o quadach w Chorwacji, Ciebie też tam widzę. :wink:

http://www2.atvpolska.eu/forum/viewtopi ... &view=next
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 22.06.2011 22:03

zastanów się nad tym co piszesz...
ciągnik ? brony ?
wiesz do czego to służy ?
bo chyba nie bardzo...

i... widać, że z wa-wy...


a z resztą...
g**** mnie ochochodzi do czego są brony, nie mam gospodarki, nie jeżdżę traktorem :/


Następnym razem zastanów sie, co piszesz, bo chyba też nie wiesz do czego quad służy (ć powienien)
maciex09
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciex09 » 22.06.2011 22:30

nie obchodzi mnie co jest jego docelowym przeznaczeniem...
mi służy to zabawy
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 22.06.2011 22:34

A jest coś, co cie obchodzi?
ketivv
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ketivv » 22.06.2011 23:05

nie ma tu znaczenia do czego służy czy do zabawy czy do pracy

ważne jest żeby robić to w taki sposób aby szanować prawo innych do spokojnego bytu
maciex09
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciex09 » 22.06.2011 23:38

tak, wiele rzeczy mnie obchodzi ;)

ja jak jeżdżę to na bezdrożach jakiś z których do najbliższego domu jest ok. 3km, więc chyba nie zakłócam spokoju...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.06.2011 00:48

maciex09 napisał(a):tak, wiele rzeczy mnie obchodzi ;)

ja jak jeżdżę to na bezdrożach jakiś z których do najbliższego domu jest ok. 3km, więc chyba nie zakłócam spokoju...


Widzę, że uczeń zmienił zainteresowania :wink: z roweru na quad :wink:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.06.2011 10:00

Janusz nigdy tego nie negowalem,jestem uzytkownikiem na kilku forach,mam nadzieje ze moje wypowiedzi sie pokrywaja.
maciex09
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciex09 » 23.06.2011 12:08

czemu miałem zmienić ?
można mieć przecież kilka zainteresowań
raptor
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 02.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptor » 11.08.2011 20:20

Witam wszystkich zwolenników i przeciwników jazdy quadem po Chorwacji.
Niedawno wróciłem z Rogoznicy oczywiście z quadem i powiem wam REWELACJA ! Polecam wszystkim jazdę po Chorwackich drogach a szczególnie górskie bezdroża.Zwiedziłem całą okolice z wioskami których nie ma na mapie i liczne zatoki.Widziałem Chorwację nie tylko tą turystyczną z ładnymi domami i restauracjami ale wioski w górach gdzie czas się zatrzymał na latach 70.Stare zniszczone domy w koło domów wraki samochodów ogólnie bieda.
Świetna zabawa i adrenalina na górskich szutrach.Nikomu nie przeszkadzałem bo nikogo nie widziałem w górach.Chorwaci bardzo sympatyczni bez problemu pokażą drogę jak się przez pomyłkę wjedzie na ich podwórko ,zaraz częstują i chcą sprzedać rakije.
Z policją nie miałem problemów bo mnie nie zatrzymywali.Przyglądali się tylko bo quadów tam jest bardzo mało.
Zwolennikom zdecydowanie polecam jazdę quadem po Chorwacji a szczególnie zachody słońca oglądane z gór.
A przeciwnikom mogę powiedzieć nie traktujcie Chorwacji jak sanatorium to nie Ciechocinek.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 11.08.2011 20:41

Śv.Jure quadem zdobyty.........w szesnaście minut :D
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 11.08.2011 22:39

Sv. Jure quadem to żadna adrenalinka, dwa mijają się swobodnie + osiołek np. przy konobie na 890m.
Furką, jak nie masz szerokości do mijanki a z przeciwka spanikowany świeżak lub busem gdy serpentynę trzeba zrobić na dwa razy bo promień jezdni mniejszy niż skręt pojazdu, aaaa to jest jazda !!
Albo kto jechał na piętrze na pierwszym siedzeniu, autobusem na Monte Cassino, ooooooo tam można popuścić gdy na serpentynie piętro wydaje sie sięgać dalej niż bariery, ściególnie podczas zjazdu ... 8O 8O 8O
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 31.03.2013 09:37

raptor moze coś wiecej ja zamierzam z qadem na cro w tym roku bede w igrane byłes wieksza ekipom qadową? czym latałeś moze jakies foty ?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 31.03.2013 16:00

swider1985 napisał(a):raptor moze coś wiecej ja zamierzam z qadem na cro w tym roku bede w igrane byłes wieksza ekipom qadową? czym latałeś moze jakies foty ?

No jak czym? z nazwy widać że raptorem, też z takim byłem lecz poszedł do klienta, z powodów zdrowotnych przesiadłem się na can-ama spydera.Mój był niziutki na szuter się nie nadawał lecz na magistrali szedł w zakrętach jak przyklejony
Załączniki:
IMG_3501.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z własnym quadem do Chorwacji - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone