Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z własnym quadem do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 21.06.2011 21:49

Lubuszanin napisał(a):Żeby tak w końcu nastała moda na bryczki i koniki ;).Tyle hałasu mamy na co dzień, to jeszcze do lasu zabierają te hałaśliwe graty.Nie mogę tego za cholerę zrozumieć.


Bryczką i konikami też jeżdżę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak w takim składzie szaleć :?: wiem,kasków brak, tym bardziej trzeba wolniutko jechać

Obrazek

Jak rowerem takie bagnisko pokonać :?:

Wszystko jest dla ludzi--rozsądnych i myślących ludzi, pozwalających innym żyć w spokoju i bezpieczeństwie :D

Wiek nie ma znaczenia, starsi też mają prawo do radości z życia :D
maciex09
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciex09 » 21.06.2011 22:13

Quad to bardzo dobra rzecz...
Gdzie mamy jeździć skoro żadnych torów nie ma ?
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 21.06.2011 22:28

A jeżdzij kolego w koło dupy. Bylebyś rumoru nie robił.
A tak naprawdę - kupie ciągnik, zdejmę tłumik, założę brony-toru nie ma, to gdzie mam jeździć???
maciex09
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciex09 » 21.06.2011 23:03

zastanów się nad tym co piszesz...
ciągnik ? brony ?
wiesz do czego to służy ?
bo chyba nie bardzo...

quad jest po to aby dostarczał rozrywki i adrenaliny, a ciągnik+brony są po to aby oczyścić pole z trawy czy kamieni... widać, że z wa-wy...
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 22.06.2011 07:58

Kolego - pozory mylą. Natomiast brony nie są do oczyszczania pola z kamieni. Przygotuj się lepiej, jak chcesz grać fachowca.
Wracając do quadów - nie ma toru to znaczy, że masz rozjeżdżać drogi w lesie?
Albo popisywać się na bocznych drogach szybkością i hałasem?
Zresztą to samo dotyczy crosów.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 22.06.2011 08:37

maciex09 napisał(a):quad jest po to aby dostarczał rozrywki i adrenaliny, ...

Na 200 % mieszkasz na wsi (bez jakiejkolwiek urazy). Tam tak myślą.
Otóż quad wymyślono dla wojska i najpierw wojsku służył.
To ludzie o małej wyobraźni, zrobili z niego pojazd na który teraz większość psioczy.

Przykład:
Jak pojadę na wieś w normalne dni tygodnia - wieś pracuje, żyje. Jak pojadę w weekend - w sobotę, po południu zaczyna się ryk i popisy.Kto żyw wyciąga tego quada ze stodoły i jazda.
Horror.
Kiedyś zaprosiłem trzy małżeństwa wraz z dziećmi. To co widzieli, to co mówili o mieszkańcach wsi ...... pisać nie mogę (niecenzuralne). Słowo debile, kretyni to te lekkie. Przyjechali do mnie odpocząć, nacieszyć się widokiem przyrody ...... "nacieszyli się". :(

Trzy lata temu do siostry przyjechała siostrzenica z USA. Osoba dorosła, Polka, mówi w naszym języku ale urodzona i wychowana tam.
Nie mogła pojąć jak tak mozna, dlaczego na to nasz kraj pozwala. W ameryce quad służy farmerowi do pracy i do głowy nikomu nie przychodzi aby zakłócać spokój sąsiadowi. Karalne.
Podobnie mówi znana mi osoba, która pracuje (chyba już 3 rok) w Holandii. Też pracuje na farmie (... rozwozi gnojowicę po polach). Quad służy do dojazdu w pole jak dojazd jest utrudniony lub niezasadnym jest użycie innego np. SUV-a. Był tam Polak który z nudów zaczął "popisy" na tym quadzie. Holender wyrzucił go z pracy "na zbity pysk".

Pomyśl ...... poczytaj jak jest w innych krajach.
Quad służy do rozrywki ...... zaraz chyba skonam. :evil: Ot , właściciel quada. 8O
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 22.06.2011 10:10

Woka - jakby był ze wsi to by wiedział do czego są brony :lol:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 22.06.2011 10:56

woka--tym razem pełna zgoda. Podstawowe zadanie quada to praca i tak właśnie "żyją" quady, które ja czasami używam. Przywożą na przyczepce pocięte drewno (na kwit, z pełnym zezwoleniem), dowożą łódkę na brzeg Bugu, pomagają w obrządku...
To jest ich główne zajęcie, tak spędzają ok 90 % swojego życia.
Pozostałe 10 % to--są wynajmowane na lokalne festyny, jeżdżą tylko po wyznaczonym torze, czasami mnie zawiozą do lasu (miałem problem z chodzeniem, na quadzie mogłem jechać, rowerem też nie jechałem), aby w ciszy i spokoju... i stoją pod wiatą, w niedzielę odpoczywają.
Wiem, że mogą przeszkadzać, mogą sporo zniszczyć, ale nie można wszystkich użytkowników quadów wsadzić do jednego wora.
Na moim ranczo, a właściwie w wiosce, nie ma wariatów na quadach, są wariaci w samochodach. Miejscowi w weekend mają tylko dwa zajęcia, albo piją, albo jeżdżą autami tam i "nazad" kurząc po okolicy.
Czy mam żądać zakazania używania samochodów :?: Czy może iść dłużą trudniejszą drogą i próbować wychowywać. To czasami też przynosi efekty :wink:
W tym roku jakby spokojniej jeździli, może dlatego, że piją więcej :wink:
Po dłuższej nauce osiągnąłem coś takiego--nie wchodzą na moją posesję bez zadzwonienia, czekają spokojnie przed furtką na pozwolenie wejścia.

Takie opinie, że quad to tylko rozrywka i adrenalina mnie też strasznie przerażają :!:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 22.06.2011 12:06

maciek1956 napisał(a): Przywożą na przyczepce pocięte drewno (na kwit, z pełnym zezwoleniem), dowożą łódkę na brzeg Bugu, pomagają w obrządku...To jest ich główne zajęcie,

Maciek ...
Dbaj o maszynę. Olej wymieniaj, przeglądy rób na czas aby przypadkiem się nie zbuntowała. Jak widzę, Tobie jest faktycznie potrzebna i wiesz do czego to służy.
pzdr.
maciex09
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciex09 » 22.06.2011 12:45

jestem ze wsi, no i co ?

no bronami się chyba jeszcze spulchnia ziemie, odchwaszcza itp.
maciex09
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciex09 » 22.06.2011 12:48

a z resztą...
g**** mnie ochochodzi do czego są brony, nie mam gospodarki, nie jeżdżę traktorem :/
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 22.06.2011 13:11

Brona, to niebezpieczne narzędzie, które wiochmeni używają do samoobrony m.in. podczas zabaw wiejskich :D :lol:
maciex09
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciex09 » 22.06.2011 13:14

hahaa :D

jak już trzeba to mi pięści wystarczają :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 22.06.2011 16:34

I o co ten caly dym,przeciez temat byl cyt, z quadem do chorwacji,gdzie tu wiejskie zabawy z bronami,
korculankajedna
zbanowany
Posty: 59
Dołączył(a): 28.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) korculankajedna » 22.06.2011 17:08

Z napisał(a):I o co ten caly dym,przeciez temat byl cyt, z quadem do chorwacji,gdzie tu wiejskie zabawy z bronami,


Nie widzisz związku? Ci, co się tłuką bronami na weselach w Polsce w wolnych chwilach w niedzielę jeżdżą na quadach. To prawdziwe wsioki i broń Panie Boże, aby zajechali ze swoimi maszynami do Chorwacji.

korculankajedna :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z własnym quadem do Chorwacji - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone