Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z południa Chorwacji do Wenecji z atrakcjami

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 30.07.2014 21:21

I nie wiadomo czy od razu wejdzie się do jaskini ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2014 21:28

Z tego, co pamiętam, to pociąg wjeżdża do jaskini o pełnej godzinie.

W razie konieczności doczepiają wagoniki, więc raczej nie ma tak, żeby ktoś przybyło o 11,30 i musiał czekać do 13, bo o 12 już nie było miejsc w pociągu :roll:
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 31.07.2014 07:38

Tak, o pełnej godzinie. Tak na stronie napisali.

Ale z tym doczepianiem dobry pomysł. Jutro się okaże co wyjdzie z tych planów :)
perejra
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 23.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) perejra » 31.07.2014 12:54

Dawno, dawno temu, też zwiedzaliśmy Wenecje z dwoma noclegami. Jechaliśmy z namiotem, więc szukaliśmy kampu. Trafiliśmy na Camping Village Jolly. To był środek sezonu, ale nie było problemu z wolnymi miejscami. W recepcji okazało się, że rozłożenie swojego namiotu kosztuje tyle samo co wynajęcie u nich namiotu, takiego z łóżkami i prądem, więc oczywiście poszliśmy na łatwiznę. Moim zdaniem super opcja oszczędzająca czas.
Kamp ma swój autokar wożący turystów na dworzec wenecki. Rano są do wyboru trzy godziny odjazdu, po południu to samo, trzy powrotne odjazdy na kamp. Nie pamiętam już ceny, ale to było w okolicach 3e lub 5e za osobę. Wieczorem zapisaliśmy się na kursy i rano pojechaliśmy.

http://www.ecvacanze.it/it/camping/camp ... y/cottage/
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 31.07.2014 13:21

Camping Jolly jest w Mestre, stamtąd można dostać się do Wenecji komunikacją miejską. A bilet, jeśli kupi się całodniowy, można też wykorzystać potem na vaporetto i popływać po Canal Grande i lagunie.

I jeszcze świeża informacja dotycząca cen parkingów w Punta Sabbioni - w tym roku kosztują tylko 5 euro za cały dzień :)
Ostatnio edytowano 01.08.2014 09:05 przez maxredaktor, łącznie edytowano 1 raz
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 31.07.2014 15:57

Dzięki za informacje.

A wracając do jaskini w Słowenii czytam na ich stronie,że nie wolno robić zdjęć w środku. Ale czy jest całkowity zakaz czy tylko z lampą ? Ma ktoś świeże informacje ?

A co do biletu całodniowego, to gdzie można taki kupić, aby zawierał i autobus z Mestro do Wenecji i Vapotetto. Jaki koszt dla osoby dorosłej i studenckie ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2014 16:58

golibroda napisał(a):Dzięki za informacje.

A wracając do jaskini w Słowenii czytam na ich stronie,że nie wolno robić zdjęć w środku. Ale czy jest całkowity zakaz czy tylko z lampą ? Ma ktoś świeże informacje ?



Zakaz jest całkowity i pisałem o nim w swojej relacji:

Kupiliśmy drogie bilety, odebraliśmy audiobooki po polsku i ustawiliśmy się w kolejce do wejścia.
Sama podróż kolejką jest bardzo fajna, a dalsza wędrówka była jeszcze bardziej ekstra, prawdziwy bajkowy świat :D .
Po przybyciu do wielkiej podziemnej sali, turystów podzielono. Każdy przewodnik wziął swoją grupę językową.
Zostało 9 osób, my i Słowacy. Przyszła ładna przewodniczka. :wink:
Nasza mała polsko-słowacka grupa miała tylko audiobooki, a pilnująca nas przewodniczka tylko pokazywała kolejny numerek w kolejnym ciekawym miejscu w jaskini, który trzeba było włączyć w audiobooku, żeby otrzymać informcje. No i ciągle obserowowała, czy nie robimy zdjęć. :roll: Niestety zapomniałem w nocy doładować komórkę i bateria była słaba. Tak więc nawet mi się nie chciało robić zdjęć z ukrycia :wink:
opatijska-riwiera-i-wyspa-krk-lipiec-2013-t44015-30.html


W środku jaskini turystom robi się zdjęcie, które przy wyjściu można odebrać, oczywiście za spora zapłatą.
Jedna turystka wyciągnęła aparat i chciała zrobić za friko zdjęcie swojemu zdjęciu, ale reakcja prawcowników jaskini była błyskawiczna :wink:
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 31.07.2014 18:22

No to nawet Bond by sobie nie poradził ze swoim aparatem w spince do koszuli :)

Lustrzanką byłoby trudno zrobić zdjęcie bo słuchać chowanie lustra, ale automatem .... być może ;)

A parking przed jaskinią bezpłatny ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2014 18:36

golibroda napisał(a):No to nawet Bond by sobie nie poradził ze swoim aparatem w spince do koszuli :)

Lustrzanką byłoby trudno zrobić zdjęcie bo słuchać chowanie lustra, ale automatem .... być może ;)

A parking przed jaskinią bezpłatny ?


Nie próbowałem, bo pomijając słabą baterię, to dziewczyna była za bystra, do tego ładna i po co narobić sobie obciachu, :roll:
a zdjęcia z ukrycia i tak by nie wyszły za dobrze 8)

Parking był bezpłatny, chwilę się idzie do głównego wejścia, przypominającego trochę zamek. :roll:
Kasy biletowe są wyraźnie oznaczone, jest dużo sklepów z pamiątkami, czasem dość dziwnymi, np. ta:
Obrazek :D
No i można coś zjeść, ceny wysokie
fala69
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fala69 » 01.08.2014 05:03

To widzę, że trochę się zmieniło w Postojnej :( Kilka lat temu robiłem tam zdjęcia (w dodatku z lampą) bez najmniejszego problemu 8)
Golibroda, polecam Ci inną jaskinię, po stronie chorwackiej, na Istrii w okolicach Poreč - Jame Baredine. Nie jest tak duża, jak Postojna, ale możesz zobaczyć Proteusy i można robić zdjęcia (ale bez lampy) :wink:
IMG_8265.jpg

Można też filmować. Nie ma możliwości zwiedzania w wersji PL. My akurat weszliśmy z przewodnikiem rosyjsko-języcznym. Zwiedzanie trwa ok. 40 min.
Tuż obok jest dodatkowa atrakcja - Traktor story.
traktor.jpg
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.08.2014 08:53

fala69 napisał(a):Tuż obok jest dodatkowa atrakcja - Traktor story.


Tylko to nie jest traktor. :wink:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 01.08.2014 09:20

golibroda napisał(a):Dzięki za informacje.

A co do biletu całodniowego, to gdzie można taki kupić, aby zawierał i autobus z Mestro do Wenecji i Vapotetto. Jaki koszt dla osoby dorosłej i studenckie ?


Ten bilet to Venice Travel Card. Może być na 12h (18 euro), 24h (20 e), 36h (25 e), 48h (30 e) czy 72h. A można je kupić w punktach o nazwie Hellovenezia, ichnich kioskach o nazwie tabacchi, czy - już w samej Wenecji - na każdym większym przystanku vaporetto. A także w automatach samoobsługowych.

Jeśli chodzi o dzieci, to maluchy do 6 lat nie płacą nic. Co do studentów, to nie wiem. Ale na stronie ACTV, czyli tamtejszej komunikacji, jest taka informacja:

20,00 € - 72 HOURS YOUTH CARD: ROLLING VENICE

Allows unlimited travel and can be used on all the services - both waterborne (except Alilaguna routes and Actv routes no. 19, 16, 21 and Casinò) and on land - that provide urban services within the municipality "Comune" of Venice (land services on the Lido and in Mestre except for journeys on the land-bus having Venice Marco Polo Airport as departure or arrival point).
The ticket is valid for 72 hours from stamping. Can be bought by young people aged between 14 and 29 by showing the Rolling Venice Card, on sale at the Hellovenezia ticket desks for € 4.00.
fala69
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fala69 » 01.08.2014 15:40

Vjetar napisał(a):
fala69 napisał(a):Tuż obok jest dodatkowa atrakcja - Traktor story.


Tylko to nie jest traktor. :wink:

Fakt, to nie traktor :? ...
ale to już tak

traktory.jpg

:D
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 01.08.2014 23:09

No to dotarłem do Mestre (Włochy-Wenecja) :)

Wyjazd 6:00
Dojazd do jaskini 14:05

Wejście 14:30
Po wszystkim byłem ok 16:30

Bajka .....................

Informacje:
parking płatny na cały dzień 3,50 euro
audiobook - 3E od urządzenia
W cenie biletu przejazd kolejką, zwiedzanie piesze, powrót kolejką.
czas ok 1,5 godziny

Robienie zdjęć w środku: bez lampy i statywu (takie info przy wejściu) - bez problemu i bez jakiegokolwiek krycia się. Oficjalnie.
Także lustrzanka, wyższe ISO i cyk,pstryk co się chce :)

Przejazd przez Słowenię 60 km bez winiety drogą prawie równoległą do autostrady, czas ok.60 minut.
Droga dwukierunkowa w standardzie dobrym i bardzo dobrym. Tylko kilka pierwszych kilometrów trochę połatanych. Także 15E nadal mieszka w mojej kieszeni :)
Potem włączamy się w miejscowości Gorizia na autostradę włoską i tam rura ponad 100km. Koszt autostrady 10E.

W Mestre byłem ok 19.30 :) Mały spacer, pizza i spanie ...

Plan na dziś wykonany.

Teraz problem:

Mam prawie pod hotelem autobus do Wenecji. Jest to linia nr 2.

No i potrzebuję bilety. Gdzie na ten autobus miejski można kupić bilety, czy może być to bilet łączony z Vaporetto obsługujący i tramwaj wodny i autobus miejski w Mestre ?

Czy mam szukać tych biletów łączonych w tych ich kioskach o których kolega wcześniej pisał w Mestre ?

Wyczytałem, że jest taki za 18 E tylko czy można na nim jeździć autobusem linii 2 w Mestre i tramwajami wodnymi ?

Gość w hotelu mówił,że są tylko 24h za 20E a 12h nie ma. I że bilet na autobus miejski z Mestre do Wenecji kosztuje 2,50E od łebka. Można kupić go u niego lub u kierowcy autobusu.

Czy dojeżdżając linią 2 jestem daleko od atrakcji Wenecji ? Można pieszo czy Vaporetto ? Czy da się bez Vaporetto żyć :)

I jest tam gdzieś jakaś informacja turystyczna gdzie co i jak ?

Proszę o bardziej szczegółowe informacje .... bo o 8 rano wyruszam na podbój kanałów :)

Dla cro-maniaków info - tu 31 stopni a w Orebicu żegnał nas deszcz ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2014 00:20

golibroda napisał(a):No to dotarłem do Mestre (Włochy-Wenecja) :)

Wyjazd 6:00
Dojazd do jaskini 14:05

Wejście 14:30
Po wszystkim byłem ok 16:30

Bajka .....................

Informacje:
parking płatny na cały dzień 3,50 euro
audiobook - 3E od urządzenia
W cenie biletu przejazd kolejką, zwiedzanie piesze, powrót kolejką.
czas ok 1,5 godziny

Robienie zdjęć w środku: bez lampy i statywu (takie info przy wejściu) - bez problemu i bez jakiegokolwiek krycia się. Oficjalnie.
Także lustrzanka, wyższe ISO i cyk,pstryk co się chce :)

Przejazd przez Słowenię 60 km bez winiety drogą prawie równoległą do autostrady, czas ok.60 minut.
Droga dwukierunkowa w standardzie dobrym i bardzo dobrym. Tylko kilka pierwszych kilometrów trochę połatanych. Także 15E nadal mieszka w mojej kieszeni :)
Potem włączamy się w miejscowości Gorizia na autostradę włoską i tam rura ponad 100km. Koszt autostrady 10E.



Z parkingiem namieszałem, pamięć ludzka jest zawodna. teraz sobie przypomniałem, że jednak płaciliśmy.

Co do zdjęć, to na 100% rok temu był absolutny zakaz.
Widać uznali, że przegięli.

Podziwiam czas startu, 6 rano :D
Fajnie, że się wszystko udało :D

Bajka, pisałem, że bajka, takiej jaskini gdzie indziej nie ma :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Z południa Chorwacji do Wenecji z atrakcjami - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone