Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z południa Chorwacji do Wenecji z atrakcjami

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 02.08.2014 10:52

golibroda napisał(a):No to dotarłem do Mestre (Włochy-Wenecja) :)

No i potrzebuję bilety. Gdzie na ten autobus miejski można kupić bilety, czy może być to bilet łączony z Vaporetto obsługujący i tramwaj wodny i autobus miejski w Mestre?

Czy dojeżdżając linią 2 jestem daleko od atrakcji Wenecji? Można pieszo czy Vaporetto ? Czy da się bez Vaporetto żyć :)

I jest tam gdzieś jakaś informacja turystyczna gdzie co i jak?


Jeśli nie masz nigdzie w pobliżu punktu Hellovenezia, a w hotelu nie mają Venice Travel Cards, to kup bilet jednorazy u kierowcy autobusu albo w hotelu. A jak przyjedziesz do Wenecji, to tam kup bilet na 12, 24
czy inny liczbę godzin - jaki Ci będzie pasował. Te bilety są ważne także na liniach lądowych.

Za 18 e masz bilet 12-godzinny, możesz nim jeździć i linią nr 2 i vaporetto.

Nie wiem dokładnie, gdzie przyjeżdża linia 2, ale jest to albo Piazzale Roma, albo jakieś okolice dworca kolejowego zapewne. Stamtąd masz blisko do vaporetto, ale do placu św. Marka już nie. Moim zdaniem najwygodniej jest poruszać się po Wenecji właśnie tramwajem wodnym, a przepłynięcie się vaporetto nr 1 po Canal Grande jest fajną atrakcją samą w sobie - to przy głównym kanale masz wszystkie najpiękniejsze palazzi, które od strony wody prezentują się najokazalej.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 04.08.2014 16:06

No to kilka informacji:

Karta Hellovenezia kosztuje 20E i ważna jest 24 godziny. I tutaj smutna wiadomość: od 1.08.2014 roku nie ma już kart 12h za 18E.
Karta ważna jest na bilety komunikacji miejskiej w Mestre oraz tramwaje wodne łącznie z tramwajami pływającymi na wyspy.
Kartę można nabyć w ich kioskach, specjalnych automatach w Wenecji lub w hotelach.
Przy pierwszym użyciu trzeba aktywować ją w czytniku elektronicznym w autobusie lub przy wejściu do Vaporetto. Od tego momentu mamy 24 na wszelkie podróże ACTV.

Kalkulując dla jednej osoby:
2,60 bilet autobusowy Mestro-Wenecja (dworzec autobusowy)
2,60 bilet powrót
7E przejazd Vapotetto na plac sv Marco (bilet ważny godzinę)
7E powrót

razem tam i powrót: 19,20E

Kupując powyższą kartę za 20E mamy nieograniczoną jazdę i pływanie. Tak uczyniłem i korzystałem do woli z Vaporetto łącznie z Burano i Murano oraz autobusów.

A jest gdzie pływać.... polecam !

Informacje autostradowo-drogowe:
Dojazd z Postojnej autostradami włoskimi do Mestre 10E
Dojazd z Mestre do Hellstadt autostradami włoskimi 17,50E
Tunel tall.... cośtam - 11E

Włochy (Wenecja) - droga i bardzo droga :)

Tankowanie Włochy - drogie, ponad 1,6E za benzynę.
Tankowanie Austria - unikać stacji autostradowych ponad 1,699E (zaraz za granicą) - np: Villach, kawałek dalej zaraz za granicą w miasteczku kilka kilometrów dalej 1,32E !!!

Miasteczko Hellstadt - dzielnica Lahn - piękne - parkingi płatne bardzo drogie - są trzy parkingi - tam gdzie parkowałem nr 2 przy hotelu - do 15 min gratis - do 1h 3E 1do2h 5E ..... czyli samo chodzenie kosztowne.

Wjazd kolejką szynową na górę widokową 7E w jedną stronę, są też pakiety typu zwiedzanie kopalni soli, kolejka linowe itp. Raczej ceny dla bardziej zasobnych.

Jakby co pytajcie :)

Plan zrealizowany w 100% - powrót do domy szczęśliwy :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2014 16:25

Czyli w Hallstatt się podobało :?: 8)

Myśmy w kopalni soli nie byli, raz że drogo,
dwa, że śpieszyło nam się i zmieściliśmy się w 2 godzinach 8)



No i też tankowaliśmy w Austrii po zjeździe z autostrady, w Gmund :wink:

We Włoszech widziałem w jednym miejscu benzynę 95 za 1,87 euro :?
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 04.08.2014 18:23

Miasteczko bardzo ładne. Na taras widokowy można chyba wejść pieszo.

Najlepiej spędzić tam cały dzień, wtedy i opłata parkingowa nie rośnie w zastraszającym tempie. Po 6 godzinach po 0,5 euro.
Ja też zamknąłem wizytę około 2 godzin, bo gonił mnie czas do domu.

A komplet wjazd, zwiedzanie kopalni itd. kosmicznie drogo, ale wycieczka dydaktyczna na górze może być fajna.

Dzięki Panowie, a w szczególności Lednice, za wszelką pomoc :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2014 18:29

Dzięki za podziękowania :D

W Austrii oni tak kalkulują ceny, że jak ktoś zostanie minimum kilka nocy w danym miejscu, to przeważnie otrzymuje za darmo albo może wykupić kartę rabatową :!:
I w danym regionie kolejki, muzea, baseny, komunikacja autobusowa, wszystko jest do jego dyspozycji.
Wtedy się opłaca z tego wszystkiego korzystać :D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.08.2014 20:39

Podepnę się pod temat :) Chciałbym skoczyć z miejscowości Kanegra w Cro do Wenecji ca 200 km . Gdzie byłoby najbliżej i możliwie najtaniej pozostawić auto :). Dalej poruszalibyśmy się już środkami komunikacji miejskiej kupując za 20 E na głowę kartę Hellovenezia. Jak dobrze zrozumiałem zarówno w Mestre jak i Wenecji. Wspomniano coś o Punta Sabbioni :) Może coś bliżej ?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 04.08.2014 23:44

Również podepnę się pod pytanie bluesmana

Z tej strony wyczaiłem sobie dwa parkingi już w samej Wenecji, za mostem z Mestre. Ceny wydają się OK, miejsc też nie powinno zabraknąć.

Moje pytanie brzmi: czy ten most w sezonie za bardzo się nie korkuje? Bo wiem, że droga do Punta Sabbioni owszem.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 05.08.2014 08:40

Raul73 napisał(a):Również podepnę się pod pytanie bluesmana

Moje pytanie brzmi: czy ten most w sezonie za bardzo się nie korkuje? Bo wiem, że droga do Punta Sabbioni owszem.


Jeździłem nim wiele razy w lipcu i raz w sierpniu, nigdy nie widziałem żadnego korka.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 05.08.2014 08:50

Tak, karta obejmuje i Mestre i Wenecję. To na linie ACTV. Być może ma szerszy zasięg.

http://www.actv.it/en

Może karta daje szersze możliwości. Jakieś zniżki na muzea itp. Niestety nie korzystałem i nie ustaliłem.

Może o to chodzi:

http://www.veneziaunica.it/en/content/main-catalogue

Tak przypomniałem sobie, że informacja turystyczna w Wenecji jest na placu sv Marco w lewym narożniku placu w podcieniach stojąc tyłem do Bazyliki. Tam można kupić mapki Wenecji - mała za 0,50 cent lub duża za chyba 3E. Mała wystarczy spokojnie, ma ulice, zabytki, okoliczne wyspy. Dodatkowo można by zorganizować mapkę tras Vaporetto lub być może otrzymać w kasie avtv.

Co do tłoku i parkingu, to jechałem autobusem po 8 godzinie. Na moście nie było tłoku, zaryzykuję był szybki przelot. Widziałem, że parking jest po prawej stronie za mostem z ogromnym znakiem "P". Nie sposób nie zauważyć.

Natomiast autobusem jedzie się do końca na dworzec autobusowy, a po jego opuszczeniu kawałeczek może 200m w dół do wody są przystanki Vaporetto, kasy i mapki tras z numerami. Chyba płynąłem nr 12 na sam plac na początek. Polecam bo mniej ludzi.

Polecam zacząć od Bazyliki, bo potem tłok. Choć rano też jest kolejka to szybciutko idzie, wejście za darmo, rundka na około i wyjście. UWAGA kobiety : zakryte kolana i ramiona (można kupić jakieś płachty za 3E lub wcześniej przygotować się). Trzeba też zostawić plecaki. Panowie wchodzą w krótkich spodenkach bez problemu. Na wejściu stoi Pan sortujący i odrzuca nieodpowiednio ubrane klientki :)
Ostatnio edytowano 05.08.2014 14:37 przez golibroda, łącznie edytowano 1 raz
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.08.2014 09:02

maxredaktor napisał(a):
Raul73 napisał(a):Również podepnę się pod pytanie bluesmana

Moje pytanie brzmi: czy ten most w sezonie za bardzo się nie korkuje? Bo wiem, że droga do Punta Sabbioni owszem.


Jeździłem nim wiele razy w lipcu i raz w sierpniu, nigdy nie widziałem żadnego korka.



Piękne dzięki za odpowiedź. :D

No to temat parkingu mam załatwiony :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.08.2014 10:31

golibroda napisał(a):Tak, karta obejmuje i Mestre i Wenecję. To na linie ACTV. Być może ma szerszy zasięg.

http://www.actv.it/enhttp://www.actv.it/en


Page not found
The requested page could not be found.


:?:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 05.08.2014 12:55

Bo się Golibrodzie link rozmnożył i skleił na dodatek :)
Powinno być: http://www.actv.it/en
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 05.08.2014 14:37

Dokładnie :) Metodą przez klonowanie :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.08.2014 17:39

maxredaktor napisał(a):Bo się Golibrodzie link rozmnożył i skleił na dodatek :)
Powinno być: http://www.actv.it/en


OK. :mrgreen:
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 05.08.2014 18:50

Celem zmylenia przeciwnika :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Z południa Chorwacji do Wenecji z atrakcjami - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone