Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z południa Chorwacji do Wenecji z atrakcjami

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 06.08.2014 07:48

Chciałeś wpuścić go w kanał... :oczko_usmiech:
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 06.08.2014 08:55

Zaryzykował bym - Canal Grande :mrgreen:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Canal_Grande
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.08.2014 10:31

maxredaktor napisał(a):Chciałeś wpuścić go w kanał... :oczko_usmiech:


Sam się chętnie wpuszczę... :D
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 13.05.2015 09:37

Witam, w planach tego roku jest Wenecja i dylematy odnośnie parkowania. Znalazłam sprzeczne informacje o cenach autobusów z Mestre do Wenecji. Czy macie sprawdzone informacje ile kosztuje bilet 1,3 E czy 2,5 E od osoby w jedną stronę ? Przy 3 osobach wtedy trzeba się zastanowić czy jechać za most czy nie.
http://www.actv.it/muoversiinterraferma ... nvigore#A1

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 13.05.2015 11:19 przez beagm, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2015 10:14

Jedź pociągiem. Troszkę tańszy.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 13.05.2015 11:16

beagm napisał(a):Witam, w planach tego roku jest Wenecja i dylematy odnośnie parkowania. Znalazłam sprzeczne informacje o cenach autobusów z Mestre do Wenecji. Czy macie sprawdzone informacje ile kosztuje bilet 1,2 E czy ponad 2 E od osoby w jedną stronę?


Jeden bilet na 75 min. kosztuje 1,3 euro.

http://www.actv.it/en/movingmainland/pricesautobus

1,30 € - ORDINARY TICKET FOR LAND SERVICES, 75 ’ imob

Allows using the land services of Lido island and the mainland city of Mestre (to Piazzale Roma) for 75 minutes from stamping, with transport means change allowed. Can be purchased from the Venezia Unica ticket desks and the authorized resellers.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 13.05.2015 11:41

Kup kartę na 24h za 20E i masz wtedy autobus tam/powrót i wszystkie Vaporetto (także wyspy Burano i Murano) w cenie:

http://www.actv.it/en/movinginvenice/prices#C1

Korzystałem z tej bardzo wygodnej opcji, żeby dojechać , wrócić i popływać bez ograniczeń. Super sprawa.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 13.05.2015 13:09

Pewnie fajna, ale droga. 3 osoby po 20 E to już 60 E, a my chcemy pochodzić i obejrzeć Wenecję. Więc zostaje mi tylko dotrzeć do Wenecji, jeśli zaparkujemy w Mestre lub wykupić jeden kurs po 7 E, aby zobaczyć Grande Canal. Jeszcze czytałam o traghetto, ale nie mam pewności czy one pływają na dłuższe trasy czy tylko z jednej strony kanału na drugi.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2015 14:48

wielkanoc-2015-t47797-90.html#p1580871

W tym wątku masz ciekawe informacje.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 13.05.2015 15:43

Autobus 1.3E/1.3E (choć wydaje mi się,że przejazd z Mestre był ponad 2E) plus Vaporetto 7E/7E daje już prawie 20E.
A jak chcesz przeprawić się na druga stronę kanału, a tam też są zabytki i fajne widoki to albo drałujesz do mostu nie wiadomo gdzie albo odpuszczasz. A Burano i Murano ?

No chyba,że do Wenecji będziesz jeździł raz w tygodniu to tych 60E szkoda co tydzień :)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 13.05.2015 16:18

Mój plan wstępnie zakłada za osobę:

1,3 E autobus x2 (w obie strony) =2,4 E
7 E vaporetto x 1 (w jedną stronę zwiedzanie piesze)= 7 E
2 E x 2 przepłynięcie do San Giorgio Maggiore = 4 E

Razem : 13,4 E za osobę

Ze wzgl. czasowych musimy ograniczyć się do najważniejszych zabytków. Dlatego wydaje mi się, że płacenie 20 E w tym przypadku nie ma sensu. Chyba, że coś pominęłam .... :(
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 13.05.2015 17:39

A jak chcesz się przeprawić do San Gorgio Maggiore? Jeśli z pl. św. Marka, to znowy bilet za 7 euro, a nie za 2.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 13.05.2015 20:26

beagm napisał(a):Mój plan wstępnie zakłada za osobę:
1,3 E autobus x2 (w obie strony) =2,4 E


Jak już tak precyzyjnie to 2,6E :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2015 20:50

golibroda napisał(a):No chyba,że do Wenecji będziesz jeździł raz w tygodniu to tych 60E szkoda co tydzień :)


Mamy w planach Wenecję w tym roku :!: :D
Wstyd się przyznać, ale do tej pory jeszcze jej nie zwiedzaliśmy. Raz przejeżdżaliśmy przez Mestre, kilka razy była ostro w planach, ale nie wyszło.
Planujemy pobyt od godziny 13 do wieczora :roll: Trzyma nas czasowo ostatni autobus do Mestre, na nocleg :wink:

Noclegi w Mestre już zarezerwowane 8)

Zastanawiam się, czy to się nam skalkuluje kupować bilety za 20 euro na osobę na popołudnie i wieczór :roll:
Myślę o tym, żeby nie łazić za dużo w dzikim tłumie turystów, tylko popływać vaporetto w różne miejsca
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 13.05.2015 22:17

beagm napisał(a):Witam, w planach tego roku jest Wenecja i dylematy odnośnie parkowania. Znalazłam sprzeczne informacje o cenach autobusów z Mestre do Wenecji. Czy macie sprawdzone informacje ile kosztuje bilet 1,3 E czy 2,5 E od osoby w jedną stronę ? Przy 3 osobach wtedy trzeba się zastanowić czy jechać za most czy nie.
http://www.actv.it/muoversiinterraferma ... nvigore#A1

Pozdrawiam.


...poczytaj sobie moją relację ,tam masz co cię interesuje :wink:
do-chorwacji-przez-montenegro-t43071.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Z południa Chorwacji do Wenecji z atrakcjami - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone