Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Łodzi do Mimic

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dracena
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 17.11.2013
Z Łodzi do Mimic

Nieprzeczytany postnapisał(a) dracena » 10.06.2014 13:28

Na wstępie chciałbym się przywitać i skorzystać w Waszego doświadczenia przy planowaniu trasy - tak jak w temacie - z Łodzi do Mimic.
Czytam wszystkie posty i ... wiem coraz mniej.
Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji (do tej pory była Bułgaria) w 8 aut.
Wyjazd w piątek 11 lipca ok godz. 20 .
Zastanawiam się nad przejściem w Zwardoniu potem Bratysława i Węgry drogą 86, a w Chorwacji autostrady.
Za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Adam
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 10.06.2014 13:35

W 8 aut. Nie lepiej autostradami? Nie pogubicie się chociaż :smo:

Moja trasa z Aleksa to Cieszyn, Bratysława, Wiedeń, objazd słoweńskiej autostrady i już.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.06.2014 14:03

dracena napisał(a):Czytam wszystkie posty i ... wiem coraz mniej.

Może od złej strony czytasz :oczko_usmiech:
Wiem, wiem, też tak miałem...
dracena napisał(a):Za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczny.

Gdybyś jechał sam, bądź w dwa samochody, to można by puścić się drogami lokalnymi,
(bo rozumiem, że przez Słowację i Węgry lokalnie.)

Jeśli jedziecie karawaną z ośmiu aut, to moim zdaniem należy jak najwięcej wykorzystać
ekspresówki i autostrady, bo na lokalnych drogach karawana będzie Wam się rwała.
A to znak, a to światła itp. Moim zdaniem lepiej wybrać opcję, którą proponuje jara

A w Mimicach jest pięknie. Będziecie zadowoleni. :wink:
dracena
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 17.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dracena » 10.06.2014 14:22

Mysle , ze i tak nie uda nam sie jechać razem, zrobią sie 3-4 grupy.
Jara możesz podesłać mi ta trase
Dzieki
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 10.06.2014 14:32

dracena napisał(a):Mysle , ze i tak nie uda nam sie jechać razem, zrobią sie 3-4 grupy.
Jara możesz podesłać mi ta trase
Dzieki


Jasne, ale później, wieczorem :smo:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.06.2014 14:33

jara napisał(a):W 8 aut. Nie lepiej autostradami? Nie pogubicie się chociaż :smo:

Moja trasa z Aleksa to Cieszyn, Bratysława, Wiedeń, objazd słoweńskiej autostrady i już.


Aś się uparł na tą Słowację, nie lepiej przez Czechy :?: W Twoim aucie i tak płyt nie czuć :oczko_usmiech: :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 10.06.2014 14:40

dids76 napisał(a):
jara napisał(a):W 8 aut. Nie lepiej autostradami? Nie pogubicie się chociaż :smo:

Moja trasa z Aleksa to Cieszyn, Bratysława, Wiedeń, objazd słoweńskiej autostrady i już.


Aś się uparł na tą Słowację, nie lepiej przez Czechy :?: W Twoim aucie i tak płyt nie czuć :oczko_usmiech: :mrgreen:


No i niech tak będzie jak najdłużej :lol:

Ale tak na poważnie. Jakoś lepiej wspominam trasę przez Słowację. Przedstaw Dracenie obie opcje, jeżeli możesz.
Masz gotowce, jak mniemam :smo:
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 10.06.2014 14:46

Ja z Łodzi też przez Słowację wolę :)
dracena
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 17.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dracena » 10.06.2014 15:09

jara napisał(a):
dids76 napisał(a):
jara napisał(a):W 8 aut. Nie lepiej autostradami? Nie pogubicie się chociaż :smo:

Moja trasa z Aleksa to Cieszyn, Bratysława, Wiedeń, objazd słoweńskiej autostrady i już.


Aś się uparł na tą Słowację, nie lepiej przez Czechy :?: W Twoim aucie i tak płyt nie czuć :oczko_usmiech: :mrgreen:


No i niech tak będzie jak najdłużej :lol:

Ale tak na poważnie. Jakoś lepiej wspominam trasę przez Słowację. Przedstaw Dracenie obie opcje, jeżeli możesz.
Masz gotowce, jak mniemam :smo:

Będę wdzieczny
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.06.2014 15:15

jara napisał(a):Ale tak na poważnie. Jakoś lepiej wspominam trasę przez Słowację. Przedstaw Dracenie obie opcje, jeżeli możesz.
Masz gotowce, jak mniemam :smo:

Posiedzę jeszcze chwile w pracy bo tu jest klima :oczko_usmiech: więc opisze obie trasy
Przez Słowację nie jechałem bo do Czech mi bliżej :wink:
Ja z Łodzi jeśli "na raz" to jechałbym na Czechy, czyli Częstochowa - Siewierz - Pyrzowice - Ostrawa - Brno - Mikulov - Wiedeń - Graz - objazd Słoweńskiej autostrady przez Mureck-Lenart-Ptuj - Zagrzeb - Split - Mimice. Czyli tak:
http://goo.gl/maps/L5JP9
Ewentualnie przez Słowację, czyli Częstochowa - Siewierz - Cieszyn - Żylina - Bratysława - Eisenstadt lub Wiedeń (ale raczej bym wybrał drogę przez Eisenstadt) - Graz - objazd Słoweńskiej autostrady przez Mureck-Lenart-Ptuj - Zagrzeb - Split - Mimice. Czyli tak:
http://goo.gl/maps/QEmRm
Gdybym jechał z noclegiem to bym tak pojechał: Częstochowa - Siewierz - Pyrzowice - Ostrawa - Brno - Mikulov - Wiedeń - Ilz - Feldbach - objazd Słoweńskiej autostrady przez Mureck-Lenart-Ptuj - Nocleg w okolicach Krapiny- Zagrzeb - Karlovac - zjazd na D1 czyli "Starą drogę" - Plitvice - Knin - Sinj - Mimice. Czyli tak:
http://goo.gl/maps/pzqxK

Tu jest objazd Słoweńskiej autostrady "z obrazkami"
video-objazd-autostrady-slo-t29291-150.html

To tylko takie moje przemyślenia i pewnie dostaniesz jeszcze kilka propozycji trasy i każda będzie "najlepsza" :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 10.06.2014 15:17

dracena napisał(a):Czytam wszystkie posty i ... wiem coraz mniej.
Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji (do tej pory była Bułgaria) w 8 aut.
Wyjazd w piątek 11 lipca ok godz. 20 . Adam

Przestań już czytać i się zastanawiać !!! Przejechałeś do Bułgarii, więc droga do CRO to będzie odpoczynek, poza Polską prawie same autostrady. W związku z tym, że jedziecie w kilka samochodów potraktujcie przejazd, jako pierwszy dzień wakacji - na luzie. bez dokładnych planów - przyjedziecie 2 godziny później - trudno. W tyle samochodów nie utrzymacie szybkiego tempa. Możecie umawiać się, że czekacie na siebie przy granicach państw lub brankach autostradowych. Możecie sie porozumiewać przez tel. komórkowe ( roaming, ale w miarę tani -UE) lub też przez CB - polecam - wielokrotnie wypróbowałem.
Weźcie dużą dawkę uśmiechu, dobrego humoru i LUZU i .... w drogę :lol:
Piękną panoramę będziecie mieli, gdy będziecie dojeżdżać do Jadranki, można, a nawet TRZEBA stanąć i zrobić zdjęcia - panarama jakich mało.
W Mimicach nie ma bankomatu, wymiana EURO na poczcie, w sklepie Konzum możesz płacić kartami.
Miłych wakacji :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.06.2014 15:29

M@rlon napisał(a):Piękną panoramę będziecie mieli, gdy będziecie dojeżdżać do Jadranki, można, a nawet TRZEBA stanąć i zrobić zdjęcia - panarama jakich mało.

Zgadza się. Szczególnie ciekawy jest odcinek od miejscowości Gornja Brela do Jadranki.
Zjeżdżając zobaczycie takie widoki :wink:
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 10.06.2014 15:35

walp napisał(a):
M@rlon napisał(a):Piękną panoramę będziecie mieli, gdy będziecie dojeżdżać do Jadranki, można, a nawet TRZEBA stanąć i zrobić zdjęcia - panarama jakich mało.

Zgadza się. Szczególnie ciekawy jest odcinek od miejscowości Gornja Brela do Jadranki.
Zjeżdżając zobaczycie takie widoki :wink:

Nie wiedziałem, że jest ta trasa na Street View - super !!!
dracena
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 17.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dracena » 10.06.2014 15:43

M@rlon napisał(a):
dracena napisał(a):Czytam wszystkie posty i ... wiem coraz mniej.
Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji (do tej pory była Bułgaria) w 8 aut.
Wyjazd w piątek 11 lipca ok godz. 20 . Adam

Przestań już czytać i się zastanawiać !!! Przejechałeś do Bułgarii, więc droga do CRO to będzie odpoczynek, poza Polską prawie same autostrady. W związku z tym, że jedziecie w kilka samochodów potraktujcie przejazd, jako pierwszy dzień wakacji - na luzie. bez dokładnych planów - przyjedziecie 2 godziny później - trudno. W tyle samochodów nie utrzymacie szybkiego tempa. Możecie umawiać się, że czekacie na siebie przy granicach państw lub brankach autostradowych. Możecie sie porozumiewać przez tel. komórkowe ( roaming, ale w miarę tani -UE) lub też przez CB - polecam - wielokrotnie wypróbowałem.
Weźcie dużą dawkę uśmiechu, dobrego humoru i LUZU i .... w drogę :lol:
Piękną panoramę będziecie mieli, gdy będziecie dojeżdżać do Jadranki, można, a nawet TRZEBA stanąć i zrobić zdjęcia - panarama jakich mało.
W Mimicach nie ma bankomatu, wymiana EURO na poczcie, w sklepie Konzum możesz płacić kartami.
Miłych wakacji :papa:

Dokładnie przejazd traktujemy jako wakacje, wszyscy będziemy mieli cb.
Dids76 dzieki za trasy w domu popatrze, bo na tel. kiepsko się oglada
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 10.06.2014 15:46

dids76 napisał(a):To tylko takie moje przemyślenia i pewnie dostaniesz jeszcze kilka propozycji trasy i każda będzie "najlepsza" :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:


Dracena, nie wierz w skromność Mariusza :lol: To Mistrz logistyki na Forum. :boss:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone