Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Z Krakowa do Wiednia - którędy?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tommyl
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 28.04.2011 17:58

Panowie na Zwardoń przez Suchą, Kocierz czy Międzybrodzie przez które
zawsze do Żywca jeździłem. Duże utrudnienia są przez Międzybrodzie - most jest w remoncie prawda?
Amikol
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 29.04.2011 07:03

nie wiem czy na pewno chodzi ci o most w Międzybrodziu? ( czy jest w remoncie- nie wiem) czy raczej o most w Kobiernicach przez który do tej pory był przejazd w kier . B-B i ŻYWCA ale ten akurat da się "ominąć" skręcając do Porąbki-"centrum" (200 m przed remontowanym mostem ) a potem przez zaporę na drugą stronę Soły i w lewo - kier Żywiec,teraz trochę wolniej tam pojedziesz bo więcej samochodów
andriu.polak
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriu.polak » 29.04.2011 12:32

Ze Suchej do Żywca nie jedzie się przez Międzybrodzie (w Międzybrodziu tydzień temu remontu mostów też nie zauważyłem) Chyba, że coś między Kętami a Międzybrodziem. Remont jest przed samym wjazdem do Żywca od strony Suchej i Międzybrodzia. Są światła i ruch wahadłowy. Obiazdy świateł są, ale albo dalekie (dookoła jeziora) albo trzeba jechać drogami osiedlowymi.
Amikol
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 29.04.2011 13:59

wiem że z Suchej do Żywca przez Międzybrodzie to nie po drodze ale takie było pytanie a przez Kocierz ? też nie ale kolega(tommyl) chyba nie jedzie z Suchej
Przemo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 29.04.2011 19:36

1) Remontowany jest most na Sole w Kobiernicach, w ciągu DK52
objazd przez Porąbkę, most-kładka też jest zamknięty i zaporę.
2) Wjazd do Żywca od strony Suchej Beskidzkiej - remont drogi, podjazd pod Burgarowską, ruch wahadłowy. Nie pamiętam, ale wydaje mi się że ma potrwać do października i jednocześnie zostanie wybudowany, wreszcie, łącznik do ronda do mostu na Sole.
3) Nie wiem czy droga przez przełęcz Kocierską jest otwarta. W zeszłym roku droga osunęła się na odcinku kilkudziesięciu metrów i postawiono zakaz wjazdu. Ponieważ wszyscy mieli to głęboko gdzieś stała tam policja i równiutko przydzielała mandaty za złamanie zakazu i zawracała.
Jak bym miał polecać to do Oświęcimia DK44, potem na 948 do Żywca.
Można próbować w Zatorze odbić na Andrychów (781), ale tam to się praktycznie cały czas jedzie przez wioskę i droga swego czasu była niezbyt fajna, Teraz nie wiem baaardzo dawno tamtędy nie jechałem.
Ewentualnie A4 W Chrzanowie na Oświęcim (933)
Ale ostrzegam w porach wyjazdów i powrotów Oświęcim się korkuje!
tommyl
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 29.04.2011 21:55

Amikol napisał(a):wiem że z Suchej do Żywca przez Międzybrodzie to nie po drodze ale takie było pytanie a przez Kocierz ? też nie ale kolega(tommyl) chyba nie jedzie z Suchej

Może źle sformułowałem pytanie - chodziło mi o to którą drogą z pośród 3 dostać się Krakowa do Żywca (bo potem na Zwardoń)
andriu.polak
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriu.polak » 03.05.2011 11:19

Witaj.
Biorę 100% odpowiedzialność za drogę przez Suchą (codzienne doświadczenie). Jest czysto tylko masz światła i remont przed Żywcem.
Przy dobrej porze powinieneś przez Suchą zmieścić się do Żywca w 2 godzinach. Bez szaleństw drogowych. W nocy jest to mozliwe w 90 minut.
Jednak szególnie między Suchą a Żywcem w nocy jest większe prawdopodobieństwo zwierzyny leśnej na drodze. Nie znam kierowców jeżdżących czesto noca tą trasą, którzy przynajmniej raz w życiu nie musieli nagle hamować z tego powodu. Chodzi mi o to by nie ciąć na ostro tamtędy po nocach.
Fatamorgana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.05.2011 12:38

To prawda.
W Lesie przejechałem kiedyś pijanego kota. :wink:
Krzychooo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 05.05.2011 11:40

Dzięki, Fatamorgana, za fajną propozycję wycieczki w góry. Tym razem niestety nie starczyło czasu, w Wiedniu jest co zwiedzać... Ale następnym razem chętnie wyskoczę za miasto, ładne to miejsce, o którym piszesz.

Jechaliśmy przez Wadowice na Bielsko, potem Cieszyn, no i dalej Ołomuniec, Brno, Mikulov, Wiedeń. Droga dobra, prawie cały czas dwupasmówka. Te płyty na autostradzie były miejscami dość uciążliwe, ale to chyba z racji bieżnika opon, które kumpel ma w Grand Vitarze.

Dzięki wszystkim za wskazówki.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.05.2011 11:55

Krzychooo napisał(a):Te płyty na autostradzie były miejscami dość uciążliwe, ale to chyba z racji bieżnika opon, które kumpel ma w Grand Vitarze.

Oj, chyba nie tylko dlatego. Jeszcze w ub. roku ostatni raz pojechałem z Cieszyna Brno i dalej tą cholernie głośną betonową autostradą na Bratysławę. Odtechnąć można dopiero po przekroczeniu dawnej granicy, po słowackiej stronie jest już cichutki asfalt.

Już tam nie będę raczej wracał - od Cieszyna/Zwardonia obieram kurs od razu na Żylinę, skąd autostradą do Bratysławy, gdzie tylko ostatnie kilkadziesiąt km przed stolicą Słowacji ma gorszej jakości nawierzchnię, ale i tak o wiele mniej uciążliwą niż ten cholerny czeski beton.
Dżejan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 07.07.2017 21:08

Którędy teraz najlepiej z południowego Krakowa na Wiedeń?
1. Chyżne, Dolny Kubin i odbić na Żylinę?
2. Chyżne, Dolny Kubin Bańska, Nitra, Bratysława
3. przez Cieszyn
4. przez Zwardoń
5. czy A4, A1 i na Ostrawę
robertpeti
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 07.07.2017 21:09

a4 a1 szybko i wygodnie
krutom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 07.07.2017 21:14

robertpeti napisał(a):a4 a1 szybko i wygodnie

Zgadza się.
Przez wiele lat jeździłem z Krakowa do Wiednia 2 - 3 razy w roku.
Jak jeszcze nie było "słynnego" mostu w Mszanie to jechałem przez Cieszyn.
Nawet przez Cieszyn wychodziło szybciej, niż przez Słowację.
Miało to znaczenie, bo musiałem wracać w tym samym dniu.
Dżejan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 07.07.2017 21:27

Dzięki :)

a potem przez Mikulov czy Breclav?
krutom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 07.07.2017 21:40

Dżejan napisał(a):Dzięki :)

a potem przez Mikulov czy Breclav?

W sezonie turystycznym Breclav, poza sezonem Mikolov.

Serce krwawiło, jak ja do "Widnia" z obowiązku, a na trasie autka z boxami na dachu na wakacje. :wink:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Z Krakowa do Wiednia - którędy? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019