Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Grekiem Zorbą w tle czyli Kaloszem po Krecie

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.08.2011 01:26

Danusiu , trochę mi szkoda , że skończyłaś tą relację :? za którą wielkie dzięki :D
Z samolotu fotki świetne i wielce zachęcające do wybrania miejsca na odpoczynek - może jakąś wyspę , może stały ląd . . . a może jadno i drugie
:?: :wink:

Termin naszego wyjazdu też się przesuwa , więc bardzo prawdopodobne , że nasze drogi się przetną gdzieś w Rumunii , albo na terenie Węgier ( Tokaj jest przecież obowiązkowy :wink: )

Spanie w samochodzie przetestowane , trasa ustalona ( w moim przypadku nawet zarys jeszcze nie do końca :lol: ) i tylko to czekanie . . .


Pozdrawiam
Piotr
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 27.08.2011 03:53

dangol napisał(a):W samolocie zaczęłam znów :roll: marzyć o Cykladach, które stąd wydawały się tak bliskie :D !

A już znacznie później (czyli prawie "teraz" - bo dopiero kilka dni temu przeczytałam) mogłam się porozkoszować wspomnieniami mahadarbi . Może i ja kiedyś będę miała co wspominaći?


Witaj, dangol! Już masz co wspominać! Od Krety i u mnie zaczęła się miłość do Grecji. Do dziś wspominam ją z ogromnym sentymentem i gdyby nie Ty, pewnie pokusiłabym się o relację :) Ale lata minęly od naszych kreteńskich wakacji, a ja do tej pory nie zdygitalizowałam zdjęć... :?

Cyklady... To kwintesencja Grecji, tak o nich sami Grecy powiadają. Kto tam stopy nie postawił, nie jest godzien mówić, że w Grecji był :wink: Racji w tym wiele, jednak miłość ma trwa już lata, a wszystko od Krety się właśnie zaczęło :lol: Mykonos jest kosmopolityczna, ale też obłędna zupelnie. Mnie teraz marzą się takie małe plamki jak Paros, Antiparos, Folegandros czy Andros, ale relacji się pewnie nie doczekam szybko :wink: Dlatego kochaj Grecję tak, jak ja i obmyślaj plan kolejnej podróży :lol:

Pozdrawiam!
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.08.2011 20:17

piotrf napisał(a):
Termin naszego wyjazdu też się przesuwa , więc bardzo prawdopodobne , że nasze drogi się przetną gdzieś w Rumunii , albo na terenie Węgier ( Tokaj jest przecież obowiązkowy :wink:

Fajnie byłoby, gdyby się przecięły :) .
Spanie w samochodzie przetestowane , trasa ustalona... Plany są jednak po to, aby je zmieniać :lol: , więc co z tej trasy wyjdzie, to się okaże :wink: .
Tylko Tokaj jest pewniakiem 8) , bo tam już mamy zaklepany nocleg. Jeśli więc Wasz wyjazd przesunie się do naszego terminu, to :idea: może musimy pomyśleć o jakimś ułatwieniu kontaktu?

mahadarbi napisał(a): pewnie pokusiłabym się o relację

A ja bym ją przeczytała z wielką przyjemnością :) . Może w długie jesienne wieczory zabierzesz się za te zdjęcia i pokażesz Kretę po swojemu 8) ?
A Cyklady z pewnością kiedyś odwiedzę! Nie wiem, czy mi wystarczy samozaparcia, aby zorganizować indywidualny wyjazd na którąś z wysp w podobny sposób jak Ty czy KOL... Raczej będę się starała :idea: wpasować w termin kolejnego Jędrkowego rejsu po Cykladach, bo nie wątpię, że kiedyś taki będzie :D . Co prawda, nie uda się wówczas :roll: zaglądnąć do wnętrza wysp, ale coś za coś. Zatoczki na wspomnianych przez Ciebie "małych plamkach" z pewnością są fantastyczne 8) .

Pozdrowienia z :roll: ostygniętego Wrocławia ( w ciągu ostatnich 3 godzin temperatura spadła z ponad 30 stopni do niecałych 16)
:papa:
Ostatnio edytowano 31.01.2020 17:26 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 27.08.2011 22:12

Wiesz, jak się czegoś bardzo chce... :wink: A marzenia są po to, by je spełniać. I tego się trzymajmy :D
Ja nie mam tyle cierpliwości, by pchać się samochodem przez pół Europy, nie, to nie dla mnie. Dziękuję, po Chorwacji mi starczy :wink: Wygodna jestem bardziej na starość i jeśli wyspy to tylko samolotem. A na miejscu osiołek/samochód/quad etc. :wink:
Samolotem też można samemu sobie od A do Z zaplanować i też może być wspaniale. Bo nic tak człowiekowi frajdy nie sprawia, jak samodzielny wypad z mapą w ręku :D

Uda, się, dangol, zobaczysz! Jeszcze piekną niejedną realcję z Cyklad napiszesz.

:papa: z dusznej Warszawy (właśnie zaczął się pokaz iluminacji na Stadionie 8O )
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 28.08.2011 18:29

Z Krety to ja kiedyś nawet zaczęłam pisać coś w stylu relacji i była to pierwsza moja "relacja" na tym forum. Z tym, że podpięłam się pod cudzy wątek :oops: , zaczęłam i nie skończyłam.
Sentyment do tej wyspy mam ogromny, chociaż byliśmy tam ledwie kilka dni. Twoja relacja pokazała mi miejsca, w które z braku czasu nie byliśmy w stanie dotrzeć.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 29.08.2011 20:40

helen napisał(a): Twoja relacja pokazała mi miejsca, w które z braku czasu nie byliśmy w stanie dotrzeć.


Szkoda, że nie pociągnęłaś tematu... Kiedy w ubiegłym roku zdecydowaliśmy się na Kretę, szukałam na Cropli informacji o wyspie. O tym, ze są relacje Janusza i Kamila, pamiętałam. Na rozpoczęte Twoje wspomnienia też się natknęłam, nawet przez moment rozważałam rezerwację w Agia Pelagia, ale ostatecznie wygrało Stavros. Głównie ze względu na korzystne położenie dla planów zwiedzenia zachodniej części wyspy, inne plusy :) tej lokalizacji odkryliśmy już na miejscu 8)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 23.10.2011 18:58

Danusiu ...
Fotki z samolotu .. przecudne ...
Wyspy ... wszystko jedno jakie ... to jest TO :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.10.2011 20:58

Wojtku, dokładnie tak jak napisałeś :) , wszystko jedno jaka, byle wyspa 8) .
Dziś właśnie rozmawialiśmy z przyjaciółmi towarzyszącymi nam w kreteńskiej wyprawie, a wcześniej w równie sympatycznym stacjonarnym pobycie w hvarskiej zatoczce, że miło byłoby kiedyś zrobić powtórkę :D . Może dla odmiany wschodnia część Krety, może jakaś cykladzka wyspa, a może jakaś zaciszna zatoczka w Cro... A jam nadzieję, że kiedyś to się uda :D

Pozdrawiam serdecznie :papa:
Ostatnio edytowano 31.01.2020 17:27 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 24.10.2011 19:25

dangol napisał(a):
helen napisał(a): Twoja relacja pokazała mi miejsca, w które z braku czasu nie byliśmy w stanie dotrzeć.


Szkoda, że nie pociągnęłaś tematu... Kiedy w ubiegłym roku zdecydowaliśmy się na Kretę, szukałam na Cropli informacji o wyspie. O tym, ze są relacje Janusza i Kamila, pamiętałam. Na rozpoczęte Twoje wspomnienia też się natknęłam, nawet przez moment rozważałam rezerwację w Agia Pelagia, ale ostatecznie wygrało Stavros. Głównie ze względu na korzystne położenie dla planów zwiedzenia zachodniej części wyspy, inne plusy :) tej lokalizacji odkryliśmy już na miejscu 8)


Dopiero teraz przeczytałam Twoją odpowiedź. Cóż, wtedy nie wiedziałam tak naprawdę jak powinno się pisać relację, to było na samym początku mojej obecności na forum bodajże. Może faktycznie zbiorę się i to poprawię. Jednak my byliśmy tam jakieś 6 dni, z czego tylko 3 mieliśmy samochód. To tyle co nic, bardzo niewiele widzieliśmy. Nasze zwiedzanie można by zamknąć w kilku słowach "w lewo, w prawo i na południe" ;). Muszę poszukać najpierw płyty ze zdjęciami.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 24.10.2011 19:45

Zdjęcia są bardzo dobrym przypominaczem, jak się zabiera za odkurzanie miłych chwil. Skoro masz w planie odszukanie płytki, to już jest pierwszy krok. Już się cieszę, że wkrótce pojawią się następne :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 30.11.2012 12:05

Odkopałam sobie relację i spędziłam tu baaaaaaaardzo miły poranek.
Danusiu, jeśli w tym roku znowu nie zawitam na Hvar a w zamian wyląduję na Krecie to będzie w dużej mierze właśnie Twoja wina :D .
Twoja i mojego męża, który nagle zatęsknił za greckimi klimatami :roll: . I jeszcze trochę ryanair'a :wink: .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.11.2012 18:48

Hej, Marzenko! Loty z Wrocławia sprzyjają Krecie, ale Hvar też fajny 8) , więc może być problem z wyborem :wink: . Obojętnie którą z tych wysp wybierzesz, będziesz zadowolona :D . Tyle, że ja po Krecie zdradziłam Chorwację na dłużej...
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 31.10.2018 15:22

dangol napisał(a):
Lidia K napisał(a):
No niestety, nie są widoczne zdjęcia w explorerze.
Być może widzisz je na swoim komputerze ponieważ są zapisane w archiwum przeglądania stron na Twoim komputerze.
(...)
Może tu jest odpowiedź


Archiwum przeglądania czyszczę regularnie, więc :roll: to nie to. Sprawdzałam dziś na komputerach kolegów z pracy, bo tam na bank nigdy nie wchodziłam na croplę ani gdziekolwiek. Na tych komputerach :idea: w explorerze (Win 7 , Win 10) również widać 8) fotki wklejone do relacji z tinypic , a konta premium nie mam. Nie wykluczam jednak, iż może to być powodem :? znikania części umieszczonych tam zdjęć, chociaż wchodząc w swoje albumy, nie zauważyłam aby coś ze staroci zniknęło :) .


Nie mam (od tygodnia pracuję na nowej platformie) jak się okazało bezpośredniego dostępu do przeglądarki IE ale mam nowszą Edge Microsoftu i można w niej przejść do IE.
Rzeczywiście w tej starej przeglądarce Internet Explorer fotki są widoczne

000-Schowek02.jpg

To by świadczyło o tym, że tinypic przekazuje linki w wersji, która wtedy istniała a dziś poza IE nie wyświetlają się.
Czyli jak się chce to się da. :D
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Z Grekiem Zorbą w tle czyli Kaloszem po Krecie - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone