Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy i Półwyspy: Peljesač, Pag i inne wycieczki

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 27.02.2014 20:45

CroAna napisał(a):
rysiek_r74 napisał(a):widzę, że jednak trzeba będzie kiedyś się skusić na ten zakątek :wink:


z_byszek napisał(a):Ja chyba (...) chociaż na jeden dzień wjadę na Pag.



ciekawa jestem Waszych wrażeń, chłopaki :roll: :papa:


no raczej u mnie to będziesz musiała długo poczekać, bo w tym roku zdrada cro :cry:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 27.02.2014 20:46

kilka fotek ze starego Pagu:
IMG_3106.JPG

IMG_3115.JPG

widok na panwie solne:
IMG_3108.JPG

IMG_3110.JPG

i na miasto...
IMG_3130.JPG
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.02.2014 21:04

Ja chcę na Pag... :boss: Natychmiast :!: :!:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 28.02.2014 09:56

Mikromir napisał(a):Ja chcę na Pag... :boss: Natychmiast :!: :!:


...spoko! jadę. przez Śląsk :sm:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.02.2014 10:48

Mikromir napisał(a):Ja chcę na Pag... :boss: Natychmiast :!: :!:

Klapa Sol zaprasza :wink:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 28.02.2014 20:39

Janusz Bajcer napisał(a):
Mikromir napisał(a):Ja chcę na Pag... :boss: Natychmiast :!: :!:

Klapa Sol zaprasza :wink:



ale przyjemnie się zrobiło, dzięki Janusz!

miałam to wkleić na sam koniec relacji, ale skoro w piosence zostało wywołane utrwalanie obrazów obrazem, to zrobię to teraz...
z tęsknoty za Chorwacją, a w szczególności za Pagiem, namalowało mi się coś takiego...
IMG_8640.JPG


zapraszam na https://www.facebook.com/annaszczepaniak.art
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 28.02.2014 20:52

mervik napisał(a):Coś zielono na tych pagórkach ,aby to na pewno Pag :roll: :wink:


Witaj, Mervik :D no dobra, odkryłeś prawdę... :oczko_usmiech:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 28.02.2014 21:44

Dzień się chyli...czas powrotów...
Nie cierpię pożegnań! W przedostatni wieczór gospodarze zaskoczyli nas pożegnalną kolacją, było przesympatycznie. Ale musi się skończyć coś, by móc marzyć, planować, czekać...
Ostatni dzień naszego wczasowania był osobliwy. Od rana coś wisiało w powietrzu, znad Welebitu nadciągała bura... :hut:
Co prawda słonko pozwoliło na pożegnanie z morzem, jednak temperatura spadała. Ilija z Pavicą uprzedzili, by nie zostawiać na zewnątrz niczego, co może odfrunąć. Sąsiedzi z góry nie zastosowali się do rady i następnego dnia o poranku mogliśmy sprzedawać fanty :mrgreen: osobiste :roll: :lool: gacie i inne takie
W zeszłym roku po ataku bury mieliśmy na tarasie przegląd całego, niemałego wtedy pensjonatu.
W nocy wiało jak zaraza, nie mogliśmy spać, a przecież długa podróż przed nami :!: Ja oczyma wyobraźni widziałam nasze auto turlające się wprost do morza 8O...
Początkowo były plany, by ostatniego dnia wybrać się wycieczkowo na Rab, ale niewyspanie zrobiło swoje. Następnym razem- koniecznie :!: W jednej z agencji turystycznych w Pagu widziałam oferty rejsu na Rab. Swoją drogą ciekawa jestem czy ktoś z Cromaniaków korzystał :?:
Kiedy na chwilę przed wyjazdem Jarko starał się uchwycić obiektywem osobliwą aurę, Ilija uważnie przysłuchiwał się wiadomościom czy uda nam się wyjechać przy tym wietrze z Pagu...
IMG_7048.JPG

IMG_7053.JPG

IMG_7057.JPG

niesamowita aura...
IMG_7066.JPG
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.02.2014 22:02

Ale suspens... 8O
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 28.02.2014 22:13

CroAna napisał(a):[b]
niesamowita aura...


...ale za to jakie zdjęcia wyszły 8O :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.03.2014 13:41

CroAna napisał(a):[b]
... W jednej z agencji turystycznych w Pagu widziałam oferty rejsu na Rab. Swoją drogą ciekawa jestem czy ktoś z Cromaniaków korzystał :?:


Nie ma potrzeby korzystania z agencji :) jedziesz sobie do Tovarnele, parkujesz auto przy nabrzeżu np. tu i maszerujesz do pomostu skąd odpływa Maślina prosto na Rab :) rozkład kursów Lun-Rab Bilet chyba kosztował w ubiegłym roku 60 kun w obie strony dla os. dorosłej. Kupuje się go już siedząc na łajbie. Jak jest dużo chętnych podstawiają drugą łajbę a jak wszyscy się nie zmieszczą to robią kolejny kurs, wracają za godzinę i zabierają resztę towarzystwa. Ten czas można poświęcić na spacer po Tovarnele. Nam się udało załapać za pierwszym kursem. Rab piękny - warto popłynąć na cały dzień :papa: .
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 01.03.2014 19:26

Dzięki wielkie gusi-s, mervikowi i Mikromirowi i za info, i za dostrzeżenie suspensu :-D

Komu w drogę...
Pocieszaliśmy się, że załamanie pogody czyni nasz wyjazd znośniejszym...pierwszy raz w samo południe, w ścisłym sezonie widzieliśmy temperaturę poniżej 20 st.C. Przez moment termometr wskazywał 16 st...Wiał silny wiatr, zacinał deszcz. Gdy zatrzymaliśmy się przy drodze na uzupełnienie wiadomych zapasów do Polski, pęd powietrza przycisnął mnie do auta 8-O Szczęśliwie dziadek- Chorwat miał co trzeba, ale nie pod ladą nawet, a w domu...(bo Unia, jak tłumaczył :-o) Coś jest na rzeczy, bo w całym Pagu nie uświadczyliśmy stoisk home-made z rakiją czy trawaricą, co jeszcze rok wcześniej nie stanowiło problemu...
Warunki atmosferyczne nie były na tyle złe, by zamknięto paški most. Ale znak zakazu stał w pogotowiu... :wink: ...
A ten obraz... towarzyszył nam całą drogę:
IMG_6843.JPG

I tkwi w nas nieustannie... :smo:

Dziękujemy wszystkim czytelnikom za towarzyszenie naszym wspomnieniom, za ich przywoływanie, za wyrozumiałość i cierpliwość podczas dłuższej przerwy w relacji :hearts: DO NASTĘPNEGO! :papa:

Posłowie
A teraz, mówię całkiem serio :oczko_usmiech: :sm: :
a po co na ten Pag do Pagu? Łyso, pełno kurzu, ostre, obsypujące się coraz bardziej zejścia na plaże, uciążliwe wdrapywanie się pod górę, zachodzące prędko słońce, wielkie jaszczurki, węże...po co wam to :?: :!: :?: :!: :?: :?:
:lool: :papa:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.03.2014 19:32

CroAna napisał(a):Posłowie
A teraz, mówię całkiem serio :oczko_usmiech: :sm: :
a po co na ten Pag do Pagu? Łyso, pełno kurzu, ostre, obsypujące się coraz bardziej zejścia na plaże, uciążliwe wdrapywanie się pod górę, zachodzące prędko słońce, wielkie jaszczurki, węże...po co wam to :?: :!: :?: :!: :?: :?:
:lool: :papa:

to nie działa :roll:
ludzie nie czytają ze zrozumieniem :roll:
znowu tłumy tam pojadą

:)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.03.2014 20:11

Dzięki za świetną relację. W tym roku na Pag jeszcze nie pojadę, więc przeze mnie tłoku nie będzie :D ;)
Ale w przyszłości z pewnością zawitam na tej wyspie :D
Pozdrawiam :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.03.2014 20:36

Wielkie dzięki za świetną relację i piękne zdjęcia :D
Na Pag z pewnością kiedyś wrócę.

Patrzę na Twoje zdjęcia Paskiego Zalivu podczas bory i zaczynam rozumieć, o czym chyba pisał kiedyś w swojej książce Leon Grubišić. Wspominał, że bora jest niebezpieczna dla żeglarzy dlatego, że mogą się po prostu udusić w chmurze małych kropli wody unoszących się nad powierzchnią. Jakoś nie mogłam sobie tego wcześniej wyobrazić, a teraz już widzę jak ta wodna mgła może wyglądać. Piękne i straszne zarazem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspy i Półwyspy: Peljesač, Pag i inne wycieczki - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone