Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy i Półwyspy: Peljesač, Pag i inne wycieczki

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.02.2014 21:04

mervik napisał(a):..no z tamtej strony nie zaszedłem :roll:
.. z widokiem na cytadele 8O

to samo pomyślałem czytając i oglądając, jak Wy tam doszliście idąc z podziemnego :roll:
przyjemne widoki mimo, że znajome :D
temperaturka spora, w słońcu czy cieniu :?: my mieliśmy 40st stojąc w parkingu na -1
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 14.02.2014 23:32

Basiulinek napisał(a):To byl najgoretszy dzien naszego urlopu..
Ze wspolczuciem wspominalismy Was moczac tylki w Jadranie... :smo:




:mrgreen:


Basiu...święta racja...z naszych analiz także wyszło, że to była największa skwarówa...cóż...trzeba mieć szczęście! :boss: :hut: ale i tak było kurde wartooooo! choć...gdyby nie te "źródełka", to.... :oops: 8O

termondar, janusz07, Mikromir witajcie po przerwie! dłuższych przestojów nie przewidujemy :lol: MAM NADZIEJĘ!!! :oczko_usmiech:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 14.02.2014 23:40

te kiero napisał(a):
mervik napisał(a):..no z tamtej strony nie zaszedłem :roll:
.. z widokiem na cytadele 8O

to samo pomyślałem czytając i oglądając, jak Wy tam doszliście idąc z podziemnego :roll:
przyjemne widoki mimo, że znajome :D
temperaturka spora, w słońcu czy cieniu :?: my mieliśmy 40st stojąc w parkingu na -1


cześć te kiero! do tego miejsca doszlismy ruszając nie z samego parkingu, a spod bram.
temperatura w słońcu, wkleiłam, bo to była najwyższa wartość zanotowana przez nasz termometr :oczko_usmiech: , a na parkingu mieliśmy dokładnie tak jak Ty: 40. :papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 15.02.2014 00:16

termondar napisał(a):
CroAna napisał(a):, ale...dla miłośników Dubrownika nigdy nie za wiele:


To ŚWIĘTA PRAWDA :!: :!: :!: :D
Wklejaj fotki ile masz :) , aby do lata :wink:


święte słowa! dzięki za ich przypomnienie :smo:
specjalnie dla Ciebie mały bonusik :wink: i rwiemy na Pag :P
uwielbiam tę pozorną nonszalancję architektoniczną...
IMG_6525.JPG

gacie Tonka- koniecznie! :mrgreen:
IMG_6492.JPG

i o to chodzi!, choć nie wiem czy obiektyw był tak samo przekonany... :oczko_usmiech:
IMG_6555.JPG

spod dumnego pióropusza...
IMG_6557.JPG

jednego tylko żałujemy...że nie udało się zrobić fotki totalnie z góry :cry: ale trzeba mieć po co wrócić :sm:
komu w drogę... :lol:
IMG_6566.JPG
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 16.02.2014 15:48

Czas rozpocząć drugi tydzień urlopu :D odpalamy i ruszamy na...
Pag!
Po drodze spojrzenie na mury Stonu:
IMG_6620.JPG

i już wkrótce jesteśmy na autostradzie
(jeszcze trochę drogi przed nami) :wink: :
IMG_6661.JPG

szczęśliwie ruch umiarkowany, więc szybko docieramy na naszą wyspę :P
Bardzo liczyliśmy na to, że po drodze do Pagu załapiemy się na wyborną jagnięcinę w Dinjiška. Wielkie było rozczarowanie, gdy się okazało, ze tego dnia zwierzę uciekło :wink: (jeżeli ktoś ma inne sprawdzone namiary na sprawdzoną jagnięcinę- czekam :P ) Rad nie rad trzeba było zadowolić się innym gatunkiem mięcha... :evil:
Dodam, śledzącym od początku nasze losy, że zmierzamy oczywiście do apartamentu u Any (to juz trzecia na tegorocznym szlaku), tak bowiem nazywa się córka gospodarzy, z którą dzielnie konferowałam dopełniając niezbędnych formalności. Zostawiamy miasteczko w tyle, mijamy Bošanę, 15 południk (kiedy czytałam to w relacji Mikromira, czułam, ze chodzi o ten sam dom :oczko_usmiech: ) wita nas sv.Marko z całym swym spokojem, zapachem traw, beczeniem owiec...tęskniliśmy za tym miejscem. W zeszłym roku dzień w dzień pokonywaliśmy tę drogę, w poszukiwaniu urokliwych małych zatoczek. Teraz mamy to na wyciągnięcie ręki.
Gospodarze okazują się niezwykle miłymi, kontaktowymi osobnikami, apartament bez zastrzeżeń (miejsca aż nadto dla 3 osób). Jest suuuuper! :D
IMG_7063.JPG

Poprzednio, akurat koło tego domu była na tej wąskiej drodze dziura, obok której mój mąż każdego dnia ćwiczył uniki, czasem trzeba było w tym akurat miejscu minąć się z innym autem :devil: Do głowy by nam nie przyszło, że.... :la: Teraz to nawet utwardzili "ulicę". Czego się nie robi dla turystów :lol: Obyśmy tylko...nie rozjeździli tego Pagu....
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.02.2014 20:43

CroAna napisał(a):Czas rozpocząć drugi tydzień urlopu :D odpalamy i ruszamy na...
Pag!

zmierzamy oczywiście do apartamentu u Any (to juz trzecia na tegorocznym szlaku), tak bowiem nazywa się córka gospodarzy, z którą dzielnie konferowałam dopełniając niezbędnych formalności. Zostawiamy miasteczko w tyle, mijamy Bošanę, 15 południk (kiedy czytałam to w relacji Mikromira, czułam, ze chodzi o ten sam dom :oczko_usmiech: ) wita nas sv.Marko z całym swym spokojem, zapachem traw, beczeniem owiec...


Nareszcie, CroAno, nareszcie! :D
Oczywiście, to ten sam dom, to samo niesamowicie piękne miejsce i to wspomnienie spokoju i harmonii, które przywołałaś swoim jednym zdjęciem... :hearts:
Dla mnie ten dom był domem u Marko, bo korespondowałam z synem gospodarzy, ale myślę, że dla nas obydwu zostanie przede wszystkim domem Pavicy i Iliji, ciepłych i... z fantazją (to o Iliji oczywiście :wink: ).
Dalej więc, dalej, pokazuj zdjęcia i opisuj wrażenia, bo oglądam i czytam z prawdziwą przyjemnością. :D


P.S. Nie miałaś przypadkiem ochoty kupić drugą połowę tego bliźniaka, która "prodaje se"? Może by tak na spółkę?... :wink:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 16.02.2014 22:09

Mikromir napisał(a):
P.S. Nie miałaś przypadkiem ochoty kupić drugą połowę tego bliźniaka, która "prodaje se"? Może by tak na spółkę?... :wink:



he, he....no powiem Ci, że jesteś druga osobą, która mnie do tego namawia. wcześniej była Pavica ( :smo: )tylko jak, kurde blade, podzielimy garaż, by zrobić zeń dodatkowe mieszkanko dla nas, gdy Cromaniaki przyjadą do naszych apartmanów na wywczasy :?: :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.02.2014 22:42

CroAna napisał(a):tylko jak, kurde blade, podzielimy garaż, by zrobić zeń dodatkowe mieszkanko dla nas, gdy Cromaniaki przyjadą do naszych apartmanów na wywczasy :?: :mrgreen:


No co ty, dla gości przygotujemy ten garaż (z super tarasem widokowym na dachu na zachętę), a dla nas po pięterku. :wink: :mrgreen:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 16.02.2014 22:52

Mikromir napisał(a):
CroAna napisał(a):tylko jak, kurde blade, podzielimy garaż, by zrobić zeń dodatkowe mieszkanko dla nas, gdy Cromaniaki przyjadą do naszych apartmanów na wywczasy :?: :mrgreen:


No co ty, dla gości przygotujemy ten garaż (z super tarasem widokowym na dachu na zachętę), a dla nas po pięterku. :wink: :mrgreen:


spoko! szykuj kasiorę :oczko_usmiech: :papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 19.02.2014 00:02

Za co kochamy Pag?
już sam wjazd na wyspę obiecuje inne wrażenia 8O :hearts: (od tego powinnam była zacząć II część :!: )
IMG_1221.JPG


a ponadto...
IMG_1922.JPG

IMG_6749.JPG

IMG_6798.JPG

IMG_6815.JPG

i co z tego, że droga szutrowa do większości plaż :?:
i co z tego, że auto po kilku dniach wygląda jak z czołówki Paryż- Dakar :?:
i co z tego, że trzeba zostawić auto na tej szutrowej, zakurzonej drodze i poginać kilkaset metrów ostro w dół z pełnym ekwipunkiem na plażę :?:
i co z tego, że pod nosem mamy jedną z nich, jak jest ich więcej i każda inna, i żadnej nie potrafimy się oprzeć :?:
bo jak tu się oprzeć????próbowałam...wracamy tam i wracamy...już się nie mogę doczekać :lol:
IMG_6839.JPG




c.d.n..
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 19.02.2014 20:19

co prawda strrrrasznie tu głucho, ale...słowo się rzekło, więc c.d...: :lol:
IMG_6835.JPG

IMG_6832.JPG

nawet nie odstrasza to gramolenie pod górę w upał, jak się człowiek dobrze wymoczy w Jadranie i zje zawartość cudownej torby :oczko_usmiech:
IMG_6966.JPG

a co zrobić, by codziennie nie pompować materaca? strasznie nam się podobało, jak radzą sobie z tym wygodni Włosi 8O :lool:
it.png

:sm:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.02.2014 20:27

He, he, jeszcze jeden Włoch powinien na górze na tym materacu siąść...

Głucho, bo wszyscy wstrzymali oddech i czekali w napięciu na ten c.d. - w końcu to Pag przecież...
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 19.02.2014 20:31

Właśnie "odkryłem" kontynuację Obrazek -jest pięknie 8) tak samo jak u Danusi.....Obrazek

:papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 19.02.2014 21:46

Mikromir napisał(a):He, he, jeszcze jeden Włoch powinien na górze na tym materacu siąść...

nie mów tego głośno, he, he

witaj kuzynie, jak miło :lol:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 19.02.2014 22:04

to wypuśćmy się trochę na miacho :smo:
kościół farny z przepiękną neoromańską architekturą (warto posłuchać śpiewu tamtejszego księdza, jak A.Bocelli normalnie...)
IMG_1963.JPG

IMG_1961.JPG

sobie siedzimy :coool:
IMG_1941.JPG

IMG_1945.JPG

pomnik paszkiej koronkarki. jakby to był obraz,nie rzeźba, rzekłabym, że baba wyszła z obrazu 8-O :lool:
IMG_1966.JPG

widok z miejskiego mostu:
IMG_1981.JPG

IMG_1984.JPG

warto spojrzeć na Pag nocą z góry:
IMG_1993.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspy i Półwyspy: Peljesač, Pag i inne wycieczki - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone