Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Murter - podróż z małym dzieckiem

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nenuphar
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 09.04.2004
Wyspa Murter - podróż z małym dzieckiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenuphar » 17.07.2006 10:12

Wróciliśmy z naszej pierwszej podróży do Chorwacji, pojechaliśmy z naszą 8-miesięczną córeczką
Jesteśmy wypoczęci i szczęśliwi, ja czuję tylko niedosyt, że spędziliśmy tam tylko 10 dni, już chciałabym tam wracać :)

Wyjechaliśmy w czwartek 29 czerwca (o wyjeździe zdecydowaliśmy we wtorek 27 czerwca) pierwotnie mieliśmy pojechać do Włoch, ale coś nie wypaliło.
A tutaj opis wyprawy
Warszawa wyjazd godz: 23:00, nasze dziecko śpi, wkładamy je do fotelika i ruszamy :)
Mieliśmy jechać przez Węgry w ostatniej chwili (21:00) decydujemy się jechać przez Austrię to był dobry wybór !!
W Cieszynie jesteśmy o 3:30
w Czechach za winietę płacimy 35 zł
o 6:00 rano jesteśmy w Brnie
Austria - wnieta 7,6 E
11:00 Słowenia - wnieta 80 EC
12:12 wjeżdżamy do Chorwacji :)))
godz: 14:) znajdujemy nocleg w miejscowości przed Plitwickimi Jesiorami (20 km) nocleg za 10 E od osoby - byliśmy już zmęczeni, nie chcieliśmy męczyć naszej córeczki, która dzielnie zniosła podróż
Radzimy się gospodarzy (bardzo mili ludzie, mam adres) gdzie pojechać - gdzie znajdziemy spokój i plaże dla dzieci
Gospodarze radzą nam pojechać na wyspę MURTER
wyjeżdżamy o 10:00 jedziemy przez Gracać, Knin i Drniś (droga bardzo dobra, choć budząca małą grozę, mijamy wiele opuszczonych domów, a nawet wiosek
na wyspę docieramy o godz: 14:00
bierzemy pierwszy lepszy nocleg- nasza córka strasznie marudziła, a mnie dopadła choroba lokomocyjna, płacimyod osoby -15 E, mamy do dyspozycji dużą kuchnię, łazienkę i pokój, domek jest czysty i dobrze wyposażony - tutaj osiadamy na 7 dni
A teraz nieco ogólnie, generalnie byliśmy nastawieni na pobyt stacjonarny, nasza córcia jest za mała na zwiedzanie
Udało nam się zwiedzić Sibienik, Zadar i Park Krka - wodospaday
pewnie już wiele osób o tym pisało - ja tylko napiszę że POLECAM!!! :)
Kwaterę mieliśmy 1 km od morza, wybraliśmy to świadomie:)
Wyspa ma kilka plaż (3 miejscowości), my dotarliśmy do miejscowości Murter, chodziliśmy tam na 2 palże jedna betonowa, druga kamienista z piaskiem. Na plaży dominowały kobiety w ciąży i z małymi dziećmi:)
Polecam tę wyspę ludziom szukającym spokoju i małomiejskiego klimatu

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Zadar, (wyjechaliśmy z niego o godz: 15:30) jechaliśmy wzdłuż wybrzeża dopóki nie dopadła mnie znów choroba lokomocyjna :) wtedy odbiliśmy na autostradę (droga cudna, tunele-wow!!!) jestem pod wrażeniem dróg i dziwię się że w CRO można budować drogi pomiędzy górami, a u nas w Polsce, nie potrafią tego ludzie zrobić na nizinnym terenie :(
do naszego domku rodzinnego dojechaliśmy o godz. 10:00
jechaliśmy na zmianę z mężem (więcej mój mąż)

Piszę szybko i krótko, bo jestem w pracy, a po urlopie jest trochę zaległości :lol:
chętnie pomogę i odpowiem na pytania
zdjęcia postaram się wkleić w przyszłym tygodniu
Pozdrawiam
nowa fanka CRO 8) :lol:
nenuphar
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 09.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenuphar » 17.07.2006 10:22

zapomniałam dodać, że zapłaciliśmy mandat w CRO, za przekroczenie prędkości -dozwolone 50km/h - jechaliśmy 72 km/h (to wszystko wina tej górki :lol:
chcieli 40 E - zapłaciliśmy 10 E, mąż się targował( zasady targowania podobnie jak w Polsce :lol: )
nenuphar
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 09.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenuphar » 19.07.2006 09:58

kilka zdjęć
Murter:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zadar
Obrazek

zdjęcie z podróży
Obrazek

Szybienik
Obrazek
Obrazek

park KRKA
Obrazek
Obrazek

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspa Murter - podróż z małym dzieckiem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone