Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co warto zobaczyć w pobliżu OREBIĆ-a?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.04.2012 13:36

piotrekjunior napisał(a):Teraz to mam już mętlik w głowie :P Korcula, Hvar, Orebic :D


Orebic to też nie głupie rozwiązanie. Do Korculi promem dotrzesz albo taxiboat'em. W Orebicu masz większą szansę na plażę pod nosem, a i starego miasta jest kawałek :wink: Hvar bez auta raczej bym sobie odpuścił :)
piotrekjunior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekjunior » 11.04.2012 14:25

Prizba mnie zaciekawiła. Tylko jak z komunikacją z tego miasteczka do innych miejscowości?
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 11.04.2012 14:32

do Blato :) i ta w prawo na Korcula lub w Lewo na Vela luke :)
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 11.04.2012 14:37

Autobusy kursuja wzdluz wyspy Vela Luka - Blato - Smokvica - Cara - Zrnovo - miasto Korcula, jednak przez Prizbe nidyrydy... bylismy tam w zeszlym roku, a wiec i w tym REPLAY :wink:
piotrekjunior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekjunior » 11.04.2012 14:40

A dużo ludzi jeździ samochodami przez Prizbe żeby STOPA złapać? :P
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 11.04.2012 14:42

piotrekjunior napisał(a):A dużo ludzi jeździ samochodami przez Prizbe żeby STOPA złapać? :P


eeee?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.04.2012 14:52

piotrekjunior napisał(a):Prizba mnie zaciekawiła.


We wrześniu to będzie dziura zabita dechami. W sierpniu byłem i psy doopami szczekały. Poszliśmy szukać knajpy i znaleźliśmy 1 budkę z syfiastymi hot dogami. Teraz sprawdzałem w fotkach - to było dokładnie 31 sierpnia. We wrześniu w Priżbie będzie wyglądało jak po dżumie, ale jak chcesz to jedź, tyle że z Primostenem to nie ma nic wspólnego :D
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 11.04.2012 15:01

Tutaj ciekawa relacja z Zavalaticy... w dalszej czesci wesola ekipa ludkow probowala teleportowac sie autobusem jadacym z Cary (zawsze to blizej niz odcinek Prizba - Blato, poza tym ten odcinek pokonywany z buta to karkolomna wyprawa):

forum/viewtopic.php?t=25901&postdays=0&postorder=asc&start=0

Rysiu Prizba ma swoj urok, szczegolnie codzienny poranny widok z tarasu Stupy, Crklicy, Sridnjaka i Vrhovnjaka... zalogowalismy sie tam na poczatku wrzesnia i nie bylo az tak dramatycznie jak to opisales,

Choc przyznam racje.... bez auta stawialbym jednak na Orebic (np. miejscowki tansze niz w miescie Korcula)...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.04.2012 18:06

Adam.B&Gosia napisał(a):
piotrekjunior napisał(a):A dużo ludzi jeździ samochodami przez Prizbe żeby STOPA złapać? :P


eeee?

Oj Adaś, chyba po łepkach czytasz :) Przecież kolega pisał, że niezmotoryzowany będzie, samolotem przybywa.

Ja bym sobie Prizbę i inne tzw. "dziury" darowała, mimo wszystko możecie mieć problem z komunikacją.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 11.04.2012 19:44

Adam.B&Gosia napisał(a):Na Korculi , Prizba Zavalatica :) Super klimacik :)


... potwierdzam, rzeczywiście super klimacik panuje zwłaszcza w Zavalaticy. Ze swojej strony mogę jednak dodać jeszcze Prigradicę, również bardzo kameralną i fajną miejscowość.

W zasadzie są to miejsca gdzie nocowaliśmy przebywając w ciągu ostatnich 3 lat na Korculi :D

Nieco więcej o Zavalaticy znajdziesz również tutaj

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=33651&highlight=

:D
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 11.04.2012 21:19

Rysio napisał(a):
piotrekjunior napisał(a):Prizba mnie zaciekawiła.


We wrześniu to będzie dziura zabita dechami. W sierpniu byłem i psy doopami szczekały. Poszliśmy szukać knajpy i znaleźliśmy 1 budkę z syfiastymi hot dogami. Teraz sprawdzałem w fotkach - to było dokładnie 31 sierpnia. We wrześniu w Priżbie będzie wyglądało jak po dżumie, ale jak chcesz to jedź, tyle że z Primostenem to nie ma nic wspólnego :D


Chyba coś słabo szukaliście. Danny - Australian - Franulovic ciągnie do listopada, a koochnia u niego przednia.
piotrekjunior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekjunior » 12.04.2012 09:32

ZoltaN napisał(a):Choc przyznam racje.... bez auta stawialbym jednak na Orebic (np. miejscowki tansze niz w miescie Korcula)...


A czy wokół Orebic są jakięs miejsca warte zobaczenia ? (nie chce się zanudzić podczas 8-dniowego pobytu)
Oraz czy są plaże ?? :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.04.2012 10:46

krombocher napisał(a):Chyba coś słabo szukaliście. Danny - Australian - Franulovic ciągnie do listopada, a koochnia u niego przednia.


Być może coś przeoczyliśmy, a nawet nie było się kogo zapytać :D Wróciliśmy do Pristupaca i zrobiłem ryby na grillu :)

Edit: Piotrek plaży w Orebicu Wam nie zabraknie a jako że to przy trasie przelotowej to nie powinniście mieć problemu z załapaniem się na stopa. W zasięgu macie sporo atrakcji z Dubrovnikiem włącznie :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.04.2012 11:01

piotrekjunior napisał(a):A czy wokół Orebic są jakięs miejsca warte zobaczenia ? (nie chce się zanudzić podczas 8-dniowego pobytu)
Oraz czy są plaże ?? :)


Plaże Orebića
piotrekjunior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekjunior » 12.04.2012 12:55

Może rzeczywiście Orebić :hut: Będziemy tam 8 dni. 1 dzień napewno Korcula :!: A co jeszcze można zobaczyć w okolicy Orebića?

Możecie polecić jakieś noclegi (oczywiście niezbyt wygórowana cena)? Tak jak pisałem wystarczy pokój z łazienką + balkon z widokiem na morze :) mile widziana blisko plaża :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co warto zobaczyć w pobliżu OREBIĆ-a? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone