Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Brać na skuterze

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Wyspa Brać na skuterze

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 12.05.2008 00:15

Witam.W czerwcu chcemy wybrać się na wyspę Brać i przez cały dzień poznawać jej tajemniece na skuterach.Czy ktos już próbował takiej formy? Jeśli tak , to byłbym wdzięczny za rady gdzie wynająć skuter, ile to kosztuje,gdzie pojechać(mam na myśli miejsca, o których nie wspominają przewodniki)i inne przydatne informacje.Dziękuję.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 12.05.2008 07:59

A jak się zamierzacie dostać na wyspę? Bo ma to bardzo duży wpływ na ilosć czasu do zwiedzania. Jesli mykacie promem z lądu, to na skuterze wiele nie zdążycie zobaczyć, bo jakoś trzeba wrócić na ląd. Sprawdźcie sobie najpierw, jak wtedy kursują promy. Autem w 1 dzień, to szaleństwo!
Jeśli mieszkacie na wyspie - to trochę łatwiej, ale i tak musicie poświecić na to 2-3 dni.

Co zobaczyć - poszperaj tu, na forum - pamiętam, że pisał o tym Jurek i Zoole :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 12.05.2008 08:01

Polecam moją story: forum/viewtopic.php?t=13813
A poza tym, to co nie widziałem - Splitska, cmentarz w Supetarze, w Sutivanie jest też jakieś ranczo-mini zoo.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 12.05.2008 10:13

Mieszkaliśmy przez parę dni w Supetarze. Jednego dnia wzięliśmy skuter i objechaliśmy wyspę. Świetna zabawa- drogi puste nie to co na makarskiej riwierze. Spokojnie objechaliśmy Milną, Bol plus Vidowa Góra, Postirę, Pucisce i Splitską. Nie pamiętam ile to kosztowało 200 kun za dobę ? coś takiego. Wziałem skuter rano, następnego dnia rano oddałem. Przynajmniej w Supetarze jest kilka wypożyczalni.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 12.05.2008 19:48

Plumek napisał(a):A jak się zamierzacie dostać na wyspę? Bo ma to bardzo duży wpływ na ilosć czasu do zwiedzania. Jesli mykacie promem z lądu, to na skuterze wiele nie zdążycie zobaczyć, bo jakoś trzeba wrócić na ląd. Sprawdźcie sobie najpierw, jak wtedy kursują promy. Autem w 1 dzień, to szaleństwo!
Jeśli mieszkacie na wyspie - to trochę łatwiej, ale i tak musicie poświecić na to 2-3 dni.

Co zobaczyć - poszperaj tu, na forum - pamiętam, że pisał o tym Jurek i Zoole :)


Chcemy wynająć wcześnie rano jakąś prywatną łódkę, żeby nas tam zawiozła(zapłynęła :lol: ) i odebrała wieczorem.Myślę, że nasz gospodarz nam w tym pomoże.Poszperam i poszukam postów Jurka i Zoole.Dziękuję.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 12.05.2008 19:50

Buber napisał(a):Polecam moją story: forum/viewtopic.php?t=13813
A poza tym, to co nie widziałem - Splitska, cmentarz w Supetarze, w Sutivanie jest też jakieś ranczo-mini zoo.


Zaraz zaczynam czytać, gdzieś o tym cmentarzu juz chyba czytałem,więc nadzieja na ciekawe, niesztampowe miejsca jest.Dziękuję.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 12.05.2008 19:53

Maciej napisał(a):Mieszkaliśmy przez parę dni w Supetarze. Jednego dnia wzięliśmy skuter i objechaliśmy wyspę. Świetna zabawa- drogi puste nie to co na makarskiej riwierze. Spokojnie objechaliśmy Milną, Bol plus Vidowa Góra, Postirę, Pucisce i Splitską. Nie pamiętam ile to kosztowało 200 kun za dobę ? coś takiego. Wziałem skuter rano, następnego dnia rano oddałem. Przynajmniej w Supetarze jest kilka wypożyczalni.


Ta informacja jest jak balsam na moje wyobrażenie tej miniwycieczki. Cena 200 kun do zaakceptowania, tym bardziej, że bedziemy wynajmować trzy skutery(cztery dorosłe osoby i dwoje dzieci),więc może coś się utarguje.Drogi puste, świetna zabawa.....jak miło, tego nam trzeba.Dziękuję.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 12.05.2008 21:20

kaszubskiexpress napisał(a):
Plumek napisał(a):A jak się zamierzacie dostać na wyspę? Bo ma to bardzo duży wpływ na ilosć czasu do zwiedzania. Jesli mykacie promem z lądu, to na skuterze wiele nie zdążycie zobaczyć, bo jakoś trzeba wrócić na ląd. Sprawdźcie sobie najpierw, jak wtedy kursują promy. Autem w 1 dzień, to szaleństwo!
Jeśli mieszkacie na wyspie - to trochę łatwiej, ale i tak musicie poświecić na to 2-3 dni.

Co zobaczyć - poszperaj tu, na forum - pamiętam, że pisał o tym Jurek i Zoole :)


Chcemy wynająć wcześnie rano jakąś prywatną łódkę, żeby nas tam zawiozła(zapłynęła :lol: ) i odebrała wieczorem.Myślę, że nasz gospodarz nam w tym pomoże.Poszperam i poszukam postów Jurka i Zoole.Dziękuję.


Hm... Małe łódki raczej tam nie pływają - ze względu na trudny do pływania Brački kanal. Ale ja sie na tym nie znam w sumie ;)
Wg mnie jednak jeden dzień na tę drugą co do wielkości wyspę - to zdecydowanie za mało. Nie tylko skuterem ;) Tak w ogóle.
Jonas201
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 09.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonas201 » 15.05.2008 04:16

.
kaszubskiexpress napisał(a):
Plumek napisał(a):A jak się zamierzacie dostać na wyspę? Bo ma to bardzo duży wpływ na ilosć czasu do zwiedzania. Jesli mykacie promem z lądu, to na skuterze wiele nie zdążycie zobaczyć, bo jakoś trzeba wrócić na ląd. Sprawdźcie sobie najpierw, jak wtedy kursują promy. Autem w 1 dzień, to szaleństwo!
Jeśli mieszkacie na wyspie - to trochę łatwiej, ale i tak musicie poświecić na to 2-3 dni.

Co zobaczyć - poszperaj tu, na forum - pamiętam, że pisał o tym Jurek i Zoole :)


Chcemy wynająć wcześnie rano jakąś prywatną łódkę, żeby nas tam zawiozła(zapłynęła :lol: ) i odebrała wieczorem.Myślę, że nasz gospodarz nam w tym pomoże.Poszperam i poszukam postów Jurka i Zoole.Dziękuję.
Pierwszy prom w Supetarze jest o 6 rano a nastepne chyba co godzine lub dwie(Split-Supetar) :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 15.05.2008 07:15

Kaszubski - ja myślę że dobrze byłoby zrobić tak:
Jesteś na Makarskiej Rivierze - więc z samego rana wypływasz jadroliniją z Makarskiej do Sumartinu (tylko tutaj jeden minus - skutery trzeba wziąć ze sobą - bo w sennym Sumartinie raczej się ich nie pożyczy) i jazda.
Zatrzymujesz się w Selce - gdzie można pooglądać rzeźby. Potem w stronę Nereziscy, przed którą skręcasz w lewo na Vidovą górę (koniecznie trzeba tam być), a tam widok na Rat i Hvar itd..
Powrót i jazda (prosto, a nie po zachodnim brzegu) do samego Supetaru (przed nim jest koło krzyża fajne miejsce na focenie).
W Supetarze - co nieco zjeść i można zobaczyć otoczenie kościoła i mauzoleum na cmentarzu.
Z Supetaru jedziemy do Skripu na krótką wizytę w muzeum (jest zwykle zamkniete - trzeba pytać w chałupie obok), a potem "zawijastą" drogą wzdłuż północnego brzegu wyspy - a tu można zatrzymać się gdzie czas pozwoli - mkm poleca Splitską, wg. mnie warto na pewno chwilkę przystanąć w zatoce Lovrecina, a w Puciscy kupić kamień. A stamtąd - do promu.

Bol i okolice zostawiłbym na cały inny dzień (i Blace - najlepiej z Bolu statkiem i jaskinię w Murvicy).
Poza tym na inny dzień jest także zachodni brzeg wyspy.

Proponowana wycieczka musi i tak odbyć się w szybkim tempie - bo promów w Sumartinie nie za wiele :D .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.05.2008 07:40

Buber :D

Wiem, pisałeś to dla kaszubskiegoexpressa :wink: ale i mnie się przyda. Planuję bowiem rozeznawczy 1 dzień na Bracu, tylko, że samochodem.

Promów Makarska - Sumartin pływa 5 dziennie, pierwszy jest o 7.30, z Sumartinu ostatni 18.30, w sumie jest to trochę czasu na pojeżdżenie.
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 15.05.2008 08:32

Hej :)

Mysmy tak na Pagu dzień cały spedzili, zjeżdzając cała wyspę na skuterze z żoną. Polecam fajna atrakcja na cały dzień, bralismy skuter od rana do samego wieczora :) i kosztowało nas to około 300 kun .

Pozdrawiam
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 15.05.2008 21:59

Planowalismy wynająć trzy skutery ,ale dzisiaj ustaliliśmy, że będzie ich pięć(na 4 dorosłe osoby i 14-latek plus 5-latka), jednak cena 300 kun za sztuke trochę powala.100 zł za sztukę jest ok. Jeśli chodzi PLUMEK o to,że tej wyspy nie da sie poznać w jeden dzień to całkowicie się z Tobą zgadzam.Chcemy zobaczyć kilka miejsc z Vidovą Górą na czele w taki właśnie sposób i znaleźć dla siebie jakąś fajną zatoczkę na piknik. Będziemy mieszkać w Baśce Vodzie,więc wolelibysmy popłynąć z Makarskiej do Sumartina(u).Zmartwiła mnie informacja ,że w Sumartin nie wypożyczymy skuterów,bedziemy musieli to zrobic w Makarskiej a że chcemy jechać pierwszym promem to pewnie bedziemy musieli wynająć je dzień wcześniej.....................hmm , robi sie skomplikowanie,ale damy radę, mam nadzieję.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.05.2008 11:45

Pamiętaj, że jeśli wypożyczysz skutery na lądzie to musisz jeszcze zapłacić za ich przeprawę promową...Skoro samo wypożyczenie skuterów wydaje Ci się być kosztowne...to chyba musisz jeszcze raz się na tym zastanowić...
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/split-SVE.pdf
Rzuć okiem na cennik biletów.... Przeprawa samego skutera to koszt mniej więcej 2x bilet osobowy...

Ja nadal będę obstawać przy tym, że najpiękniejsze i największe skarby dalmatyńskich wysp ukryte są w ich wnętrzu... Brač, podobnie jak i Hvar to nie są wyspy na jednodniową wycieczkę! Być na Braču i nie widzieć pustelni Blace i Zmajevej spilji... Hm....Czy to "warte świeczki"?
Pozdrawiam
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 19.05.2008 15:43

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Pamiętaj, że jeśli wypożyczysz skutery na lądzie to musisz jeszcze zapłacić za ich przeprawę promową...Skoro samo wypożyczenie skuterów wydaje Ci się być kosztowne...to chyba musisz jeszcze raz się na tym zastanowić...
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/split-SVE.pdf
Rzuć okiem na cennik biletów.... Przeprawa samego skutera to koszt mniej więcej 2x bilet osobowy...

Ja nadal będę obstawać przy tym, że najpiękniejsze i największe skarby dalmatyńskich wysp ukryte są w ich wnętrzu... Brač, podobnie jak i Hvar to nie są wyspy na jednodniową wycieczkę! Być na Braču i nie widzieć pustelni Blace i Zmajevej spilji... Hm....Czy to "warte świeczki"?
Pozdrawiam


Biorę pod uwagę oczywiście, że muszę ponieść koszt przeprawy promem, po prostu głośno wyraziłem swoją opinię na temat cen wynajmu skuterków (za 200 zł w Gdańsku można wynająć samochód). Mam również świadomość, że nie da się zobaczyć wszystkich ciekawych miejsc w jeden dzień. Zlatni rat i sam Bol już widziałem. Chcę dotrzeć właśnie do miejsc takich jak te , o których wspomniałaś ale chcę tez znaleźć jakąś małą zatoczkę przy której będziemy mogli sobie w ciszy poleżeć. Skuterek to dobry pomysł na jednodniowa wycieczkę , jeśli chce sie zobaczyć Vidovą górę czy Pustelnie Blace albo dotrzeć do Dragonijnej Spilji. Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone