Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wypadek w Chorwacji - Odszkodowanie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gosiiiaaczek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 12.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiiiaaczek » 20.07.2017 12:26

Witam . Mialem rowniez zdarzenie drogowe w Chorwacji z nie mojej winy.
Wracalismy z Baski Voda i w okolicach Slunj Chorwat wjechal mi w tyl samochodu uszkodzil mi zderzak i ... uciekl z miejsca kolizji :roll: :roll: !! Dobrze ,ze mialem rejestrator video nagralem jego nr tablicy rejestracyjnej. Zatrzymalm sie i zatrzymal sie mlody niemiec z zona ktorzy tez widzieli cale zdarzenie. Wezwalem na miejsce policje ,sporzadzili noatke ktora mi dali , zbadali alkomatem ,zrobili zdjecia uszkodzonego zderzaka obejrzeli film i pojechali . Dzwonilem do mojego ubezpieczyciela i powiedzieli ,ze wypadkami komunikacyjnymi poza Polska zajmuje sie PZU ,dzwonilem do PZU i dowiedzialem sie ze po podaniu nr polisy sprawcy zajmuje sie Polska Ergo Hestia. Jestem po rozmowie z Hestia i mam czekac do 2 dni roboczych na rzeczoznawce . Nie mialem od razu nr polisy sprawcy ale skorzystalem ze strony http://www.huo.hr tam wpisalem nr rej i wszystkie dane sprawcy wyskoczyly.
ot taka sytuacja.... :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 12:54

gosiiiaaczek napisał(a):Witam . Mialem rowniez zdarzenie drogowe w Chorwacji z nie mojej winy.
Wracalismy z Baski Voda i w okolicach Slunj Chorwat wjechal mi w tyl samochodu uszkodzil mi zderzak i ... uciekl z miejsca kolizji :roll: :roll: !! Dobrze ,ze mialem rejestrator video nagralem jego nr tablicy rejestracyjnej. Zatrzymalm sie i zatrzymal sie mlody niemiec z zona ktorzy tez widzieli cale zdarzenie. Wezwalem na miejsce policje ,sporzadzili noatke ktora mi dali , zbadali alkomatem ,zrobili zdjecia uszkodzonego zderzaka obejrzeli film i pojechali . Dzwonilem do mojego ubezpieczyciela i powiedzieli ,ze wypadkami komunikacyjnymi poza Polska zajmuje sie PZU ,dzwonilem do PZU i dowiedzialem sie ze po podaniu nr polisy sprawcy zajmuje sie Polska Ergo Hestia. Jestem po rozmowie z Hestia i mam czekac do 2 dni roboczych na rzeczoznawce . Nie mialem od razu nr polisy sprawcy ale skorzystalem ze strony http://www.huo.hr tam wpisalem nr rej i wszystkie dane sprawcy wyskoczyly.
ot taka sytuacja.... :?

Bardzo pożyteczny link. Ale na pierwszy rzut oka nie wiem gdzie wpisać numer...
gosiiiaaczek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 12.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiiiaaczek » 20.07.2017 13:00

Wybierz opcje jezykowa English i pierwszy z gory wpis po lewej stronie" Insurance enquiry " i od razu masz podane gdzie co wpisac.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 13:02

gosiiiaaczek napisał(a):Wybierz opcje jezykowa English i pierwszy z gory wpis po lewej stronie" Insurance enquiry " i od razu masz podane gdzie co wpisac.

Faktycznie jest. Dziękuję.
gosiiiaaczek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 12.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiiiaaczek » 20.07.2017 13:04

bigredone napisał(a):
gosiiiaaczek napisał(a):Wybierz opcje jezykowa English i pierwszy z gory wpis po lewej stronie" Insurance enquiry " i od razu masz podane gdzie co wpisac.

Faktycznie jest. Dziękuję.



powodzenia :lol: :D :papa: :papa: :papa:
Asiunia1508
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2019
Wypadek

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiunia1508 » 26.07.2019 10:15

Witam, podczas pobytu w Chorwacji. Mieliśmy wypadek z lotniska do Hotelu. Nie była to wina naszego kierowcy lecz Pani, która przejechała na czerwonym świetle. Firma taksówkarska zachowała się bardzo nie fair. Potrzebuje pilnie jakiegoś kontaktu do prawnika, firmy od odszkodowań lub czegoś podobnego. Działającej na terenie Chorwacji. Niestety nikt z Polski ani Anglii nie może nam pomoc :( pozdrawiam
Użytkownik usunięty
Re: Wypadek

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2019 10:21

Jakie straty ? Ranni ? Musicie ustalić w jakiej firmie był ubezpieczony sprawca.
Asiunia1508
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2019
Re: Wypadek

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiunia1508 » 26.07.2019 10:33

Mój mąż z córka byli w karetce jednak pani dr stwierdziła, ze problemy z oddychaniem i ból w klatce minął. U mojego męża niestety tak się nie stało. Dziś ma wizytę u lekarza. Wakacje mieliśmy zrujnowane. Byliśmy z małymi dziećmi. Młodsza ma traumę. Budzi się w nocy i nie wsiądzie do samochodu obawiając się powtórki. Policja, karetka były na miejscu mamy numery rejestracyjne pojazdów wiec ustalenie ubezpieczyciela nie będzie trudne. Potrzebuje firmy lub prawnika, który w tym pomoże.
Użytkownik usunięty
Re: Wypadek

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2019 10:37

Możesz sama zgłosić sprawę do TU w swoim kraju, które jest przedstawicielem TU sprawcy. Zakładam, że masz jakąś dokumentację. Jeśli szukasz firmy to nie pomogę.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1911
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Wypadek

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 26.07.2019 10:38

Może spróbuj zadzwonić do Ambasady

Ambasada RP w Zagrzebiu / Veleposlanstvo Republike Poljske u Zagrebu

URUCHOMIENIE ZINTEGROWANEGO TELEFONU DYŻURNEGO
+38513000945

W trosce o dobrą obsługę przebywających w Chorwacji obywateli RP Ministerstwo Spraw Zagranicznych w dniu dzisiejszym uruchomiło możliwość kontaktu w sprawach konsularnych poprzez Zintegrowany Telefon Dyżurny.
Zintegrowany Telefon Dyżurny ma ułatwić Państwu kontakt z konsulem dyżurnym w szczególnych i nagłych przypadkach losowych poza godzinami pracy urzędu.
W przypadkach, które nie wymagają natychmiastowego kontaktu z urzędem konsularnym, operatorzy ZTD będą starali się doradzić Państwu jak postępować w danej sprawie.
Zintegrowany Telefon Dyżurny będzie czynny poza godzinami pracy Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Zagrzebiu tj. od 17:00 do 09:00 czasu polskiego, a także w soboty, niedziele oraz polskie i chorwackie dni wolne od pracy.
Numer Zintegrowanego Telefonu Dyżurnego: +38513000945
W godzinach urzędowania Wydziału Konsularnego prosimy o kontakt pod numery: +385 1 4899414 lub +385 1 4899407
Użytkownik usunięty
Re: Wypadek

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2019 10:44

Ambasada to oczywiście dobry pomysł jeśli są nadal w HR.
Asiunia1508
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2019
Re: Wypadek

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiunia1508 » 26.07.2019 10:53

Wróciliśmy już do UK. Do ambasady napisałam maila wczoraj bo nie mogę się dodzwonić i czekam na odpowiedz. Szukam grup dla Polaków mieszkających w Chorwacji i nic:( Pani adwokat z Anglii doradziła, ze tak najlepiej bo odszkodowanie na 100% się należy jednak ona nie może działać na terenie Chorwacji
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015
Re: Wypadek

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 26.07.2019 11:02

Asiunia1508 napisał(a):...bo odszkodowanie na 100% się należy...
Trochę mnie to zaciekawiło. Skąd informacja, że na 100% się należy? Skoro się należy to znaczy, że czyjś ubezpieczyciel (Twój lub sprawcy wypadku) to potwierdził więc do niego należy się zgłosić. Po co Ci jakaś "firma od odszkodowań lub coś podobnego"?
Użytkownik usunięty
Re: Wypadek

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2019 11:02

Asiunia1508 napisał(a):Wróciliśmy już do UK. Do ambasady napisałam maila wczoraj bo nie mogę się dodzwonić i czekam na odpowiedz. Szukam grup dla Polaków mieszkających w Chorwacji i nic:( Pani adwokat z Anglii doradziła, ze tak najlepiej bo odszkodowanie na 100% się należy jednak ona nie może działać na terenie Chorwacji

https://zagrzeb.msz.gov.pl/pl/polonia_w ... polonijne/ - nie wiem czy to coś da. Jeśli w grę wchodzą tylko "straty moralne" to nie wiem czy jest sens. Jeśli ponieśliście wymierne straty materialne/zdrowotne to sens jest.
Asiunia1508
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2019
Re: Wypadek

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiunia1508 » 26.07.2019 11:40

Napisałam, ze powiedziała to Pani Adwokat w Uk. Potrzebuje kogoś pracującego na terenie Chorwacji aby to potwierdzić
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wypadek w Chorwacji - Odszkodowanie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone