Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2020 14:20

anka0611 napisał(a):Cześc, rozważam wyjazd w ciemno, ale ostatnio sporo słyszę o koniecznosci wypelnienia formularza i mam w związku z tym pytanie: czy rzetelnie jest on sprawdzany, czy np wystarczy, ze wpiszę orientacyjna lokalizację?

jak-dojechac-do-chorwacji-po-otwarciu-granic-sezon-2020-t55858.html

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Proszę przeczytać, a będzie wszystko jasne.
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 04.08.2020 22:41

Nasz wyjazd w ciemno coraz bliżej...
Był ktoś w Promajna lub Krvavica? Myślimy wybrać mniejsze miejscowości w okolicy Brela - Baška Voda
luki368
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 02.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki368 » 05.08.2020 08:24

Byłem w Promajnej 2 lata temu, też w ciemno w środku sezonu, znalazłem świetny apartament dla 4 osób. Ogólnie fajna, w miarę spokojna miejscowość, blisko do Baškiej.
cirek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) cirek » 05.08.2020 10:26

Cześć.
Właśnie jestem w Promajni. Ładna miejscowość w dolinie otoczona pasmem gór, fajne restauracje, kilka sklepów. Plaża ładna ale trochę tłoczna, można znaleźć webcam w Promajnie. Dużo Polaków, Słoweńców, Bosniaków (podobno obowiązuje ich kwarantanna). Niemców mało, Włochów wcale nie ma, Austriaków prawie wcale.

Woda najlepsza rano jak nie ma tyłu plażowiczów, później trochę zmącona. W wodzie pływają igly z drzew.

Ogólnie ładnie tu jest i jak na pandemie to ludzi dużo. Jak tu musiało być rok temu? Chyba za tłoczno dla mnie. Generalnie polecam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2020 14:25

Od blisko dwóch tygodni jestem w okolicy Makarskiej. Szczęśliwie udało się znaleźć nocleg na pierwsze 8 nocy tuż przy bardzo przyjemnej i pustawej plaży. A mimo wszystko blisko spacerem do dużych miejscowości. 40 euro noc za dwie osoby - zeszliśmy z początkowych 50 euro.

Patrząc po Booking czy airbnb to ceny są zabójcze w stosunku do tego co jest oferowane. Jak dla mnie przy obecnej sytuacji to 40 EUR za taki nocleg przy morzu to jest rozsądna kwota. Oczywiście muszą być w tej cenie dobre warunki zakwaterowania. Ale niektórzy Chorwaci są bardzo bezczelni. Zaczepieni na ulicy przez starego chorwata czy szukamy czegoś, zaprowadził nas do swojej szczurowni za 50 euro. Brud, smród a zamiast okna lufcik. Potem jeszcze ganiał za mną i mówił że lepiej nie znajde..

Kolejne 7 noclegów odbywam już na południu od Makarskiej. Nie jest już tak przyjemnie, mimo że miejscowość malutka z jednym sklepem i plaża najbardziej skrajna. Na południe od Makarskiej szukaliśmy po kilku miejscowościach. W dobrych lokalizacjach nigdzie nic nie było, a jak było to w absurdalnych kwotach lub karygodnych warunkach - albo jedno i drugie.
Tutaj znów trochę szczęścia bo zrezygnowani mieliśmy wziąć nocleg za 60 EUR, ale pojawiła się oferta na Booking na 7 noclegów za 40 EUR noc w akceptowalnej lokalizacji. Ale nie jest już ani plaża tak przyjemna i trzeba paru dobrych minut zeby do tej plaży dojść. O plażach w centrum miejscowości nawet nie wspominam bo jest kompletnie zatłoczona.

Podsumowując to swoje trzeba się naszukać. Ci co teraz piszą o Makarskim wybrzeżu jako niezatłoczonym to opowiadają bajki. Tak samo ci co piszą o bezproblemowym znalezieniu noclegu w ciemno - albo płacą krocie albo są totalnie niewymagający, albo po prostu kłamią.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 08.08.2020 20:26

Dla szukajacych "w ciemno":
Dostalem dzisiaj info od naszej gospodyni o zwalniajacej sie u niej rezerwacji w terminie 18-29 sierpnia. Mala wioska, okolice Trogiru, domek blisko plazy, z tego, co sie orientuje max. 50E dla 2+2 lub 2+1. Sam bede tam do 18-go sierpnia. Zainteresowani info na prv.
Filip198028
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filip198028 » 10.08.2020 18:02

Hej
byłbym wstępnie zainteresowany. Możesz podać mi jakiś namiar?
pozdrawiam
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 10.08.2020 18:32

Poszlo na prv.

Powodzenia.
Filip198028
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filip198028 » 11.08.2020 08:03

hejka
nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości, nie wiem dlaczego.
może podałbyś mi maila prywatnego?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2020 08:58

PW są aktywne po 4 postach.
Filip198028
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2020
Re: Ten pierwszy raz ... wyjazd w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filip198028 » 12.08.2020 07:22

Witam wszystkich
Jestem tutaj nowy.
Mam pytanie, mamy zamiar wybrac się do chorwacji w ciemno na ok 7-10 dni. Wyjazd mamy zaplanowany 15 sierpnia z okolicy Szczecina. Czy ktoos może wybiera się tam z okolic w tym terminie?? Zawsze byloby razniej z kims niz w jedno auto :)
Chcemy jechać przez Niemcy, Austrię i Wlochy, czy to dobry wybór??
Pozdrawiam
Filip198028
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filip198028 » 12.08.2020 07:22

Czyli muszę napisać jeszcze 2 :)
Filip198028
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filip198028 » 12.08.2020 07:23

O 1 :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ten pierwszy raz ... wyjazd w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.08.2020 08:47

To już stara moja relacja z wyjazdu.
A kompanów na wspólną podróż należy szukać w dedykowanym dziale: forumowy-auto-stop-f21.html
A o dojeździe z zachodniej Polski maszu tu informacje: wydzielone-z-faq-dojazd-z-zachodniej-polski-do-chorwacji-t32834.html?hilit=zachodniej%20Polski

:papa:
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020
Re: Ten pierwszy raz ... wyjazd w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 12.08.2020 21:25

Filip198028 napisał(a):Witam wszystkich
Jestem tutaj nowy.
Mam pytanie, mamy zamiar wybrac się do chorwacji w ciemno na ok 7-10 dni. Wyjazd mamy zaplanowany 15 sierpnia z okolicy Szczecina. Czy ktoos może wybiera się tam z okolic w tym terminie?? Zawsze byloby razniej z kims niz w jedno auto :)
Chcemy jechać przez Niemcy, Austrię i Wlochy, czy to dobry wybór??
Pozdrawiam


My lecimy z Tczewa ale 18. Zależy w jaki rejon Cro chcesz jechać, bo tego nie napisałeś.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 407
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone