Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luki368
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 02.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki368 » 22.07.2020 08:28

Jest dużo lokalnych biur chyba wa każdej wiosce. Ale o ile tam zaglądałem, to proponowali większe apartamenty lub hotele. Najlepiej podejść do kogoś kto ma tabliczkę z wolnymi pokojami, zapytać i potem już pójdzie.
@aga69 - jeśli mowa o wioskach koło makarskiej, to z pewnością znajdziesz coś taniej. Ceny na booking są wystrzelone, na miejscu jest lepiej.
mirus_1969
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirus_1969 » 22.07.2020 19:51

Cześć!
Czy ktoś może przejeżdżał prze Tučepi (Makarska) i widział wolne "sobe" ;-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2020 09:29

Mam jeszcze pytanie co do zaplaty za taki znaleziony pokoj w CRO. Czy muszę miec od razu cala kwote w portfelu zeby oplacic pobyt, czy wystarczy jakas zaliczka i bede mogl pobrac reszte z bankomatu? A jesli mowimy o walucie, to lepiej zaopatrzyc sie juz w Kuny czy EUR jesli chodzi o oplate za pokoj - bo na miejscu za wszystko inne bede placic albo kunami w gotowce albo karta revolut rowniez w lokalnej walucie.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 23.07.2020 10:03

Za apartament to raczej tylko gotówka w euro. Choć zdarzyło mi się płacić część w euro, część w kunach.
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 23.07.2020 10:51

Mam pytanko:
Byliśmy raz w CRO w ciemno, było to w 2012 roku, do tego w składzie 2+1 i w drugiej połowie września 8O
Od tamtej pory zawsze Chorwacja była rezerwowana, bo skład nam się powiększył o kilka dzieci :lol:
W tym roku jesteśmy zdecydowani na CRO, II połowa sierpnia, raczej Dalmacja, ale bez konkretnego miejsca jeszcze.
Już od 2 znajomych słyszeliśmy, żeby jechać w ciemno, bo przez covid są pustki, tylko mam kilka ale:
1) Przyzwyczaiłam się do apartamentów maks 20m do morza :roll:
2) Ekipa to rodzice + 4 dzieci, więc potrzebujemy apartamentu min 2+3 (najmłodsze bobo 10mscy, więc z nami w łóżku). Znajomi byli w ap 2os, więc dla mnie bez porównania, bo pokój czy ap na 2 osoby znajdzie się wszędzie, my już potrzebujemy bardziej konkretnych i specyficznych warunków.
Jest szansa znaleźć na miejscu duży apartament bez problemu blisko morza a aktualnej sytuacji epidemiologicznej :wink:? Cenowo można zejść z tego co w necie przy rezerwacji?

Z góry dziękuję za wszystkie przemyślenia 8)
kozik43
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozik43 » 23.07.2020 13:27

Hej !!
Dzisiaj rano z Żoną dojechałem do Gradac.
To nasz 5 wyjazd do cro. W różnym składzie czasem sami , czasem z 2 znajomych. Zawsze w ciemno. , na 5 wyjazdow tylko raz mieliśmy maly problem z kwatera, w Primosten ale koniec końców i tal cos znalezlismy.

W tym roku bylo podobnie, ze wzgledu na sytuacje z Covid nastawilismy sie na szukanie miejsca w pierwszej lini. Nie było tak łatwo. Jest sporo kwater wolnych ale np bez balkonu/tarasu , albo na parterze z widokiem na ogród. Kilka gospodarzy mowilo ze w tym roku nie przyjmują klientów bo maja starsze osoby w domu i boja sie ze sie zaraża.
Znaleźliśmy za 50€ z balkonem.i cudownym widokiem w pierwszej lini.
Jesli sie zastanawiacie czy wyjazd w ciemno to dobry pomysl to moge Was tylko poklepac po ramieniu i powiedzieć pakuj sie i jedz! Jest sporo miejscowości jak nie w jednej to w drugiej na pewno znajdziecie cos dla siebie.
Zdrówka Łukasz
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 23.07.2020 14:25

empire13 napisał(a):Jak nazywają się chorwackie biura informacji turystycznej, gdzie można zapytać min o noclegi?
Jestem pewny że padła na forum ta nazwa ale chyba źle szukam.



Tucepi
44 Kraj
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Baśka Voda
17 Podluka
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Brela
20 Frankopanska
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Podgora
85 Branimirova Obala
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
marcjan1980
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcjan1980 » 24.07.2020 13:46

Jestem od kilku dni w Brela Podrace. Nie jechałem w ciemno i to był moim zdaniem dobry wybór. Jest dużo ludzi, parkingi przed apartamentami pełne samochodów, plaże pełne ludzi. Nie widziałem w tej miejscowości zadnych naganiaczy. Na granicy nie ma znaczenia czy masz Enter Croatia. Jedna kolejka, która na samym końcu rozdziela się na tych, którzy to wypełnili i na tych drugich, ale stania tyle samo, stalem ponad 1h. Pełno ludzi. Pogoda świetna jak zwykle, ceny dośc wysokie. Atmosfera koronawirusowa panuje jedynie w sumie w sklepach, gdzie wszyscy noszą maseczki. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo mozna spoiojnie jechać. Tankować w Slowenii :). Pozdrawiam
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 27.07.2020 15:26

hej, jeśli ktoś jest w okolicy Primosten / Sibenik/ Voidice prośba o info czy są wolne apartamenty w maksymalnie drugiej lini brzegowej?
Zamierzam sobie przedłużyć pobyt a widzę że u mnie w Mandre sporo wolnego miejsca jest. Może w innych lokalizacjach jest podobnie?
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 30.07.2020 18:00

Pytanie do będących na miejscu.
Jak obecnie sytuacja z wolnymi apartamentami na Rivierze Makarskiej? Rozumiem, że już nie ma takich pustek jak w lipcu, ale jak to wygląda wg Was? Planuję jechać w ciemno i wszelkie info byłoby bardzo pomocne.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 30.07.2020 19:45

Jutro w godzinach popołudniowych wyjeżdżamy do CRO w ciemno
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 30.07.2020 20:03

Lawliet napisał(a):Pytanie do będących na miejscu.
Jak obecnie sytuacja z wolnymi apartamentami na Rivierze Makarskiej? Rozumiem, że już nie ma takich pustek jak w lipcu, ale jak to wygląda wg Was? Planuję jechać w ciemno i wszelkie info byłoby bardzo pomocne.

Baska Voda - wystarczy się przespacerować i są free apartmeny. Dodatkowo do godzin południowych kilku naganiaczy siedzi przed parkingiem hotelu Horizont.

W mniejszych miejscowościach pewnie jeszcze większy luz.
marcjan1980
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcjan1980 » 31.07.2020 09:00

Lawliet napisał(a):Pytanie do będących na miejscu.
Jak obecnie sytuacja z wolnymi apartamentami na Rivierze Makarskiej? Rozumiem, że już nie ma takich pustek jak w lipcu, ale jak to wygląda wg Was? Planuję jechać w ciemno i wszelkie info byłoby bardzo pomocne.


Byłem 9 dni w Brela. Jeszcze tylu Polaków nie widziałem w Chorwacji. Tłumy :). Na plaży ludzi sporo, ale miejsce jakieś znajdziesz, choć teraz ludzie starają się zachować jakąś dodatkową przestrzeń między sobą. Nie zawsze się to udaje. Co do apartamentów coś na pewno znajdziesz. Najgorsze to przekraczanie granicy - wjazd godzina stania, wyjazd 2 godziny.
flor.ptr
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) flor.ptr » 02.08.2020 13:16

ryszard22 napisał(a):Jutro w godzinach popołudniowych wyjeżdżamy do CRO w ciemno


Cześć, możesz przekazać kilka informacji? też rozważamy wyjazd w ciemno.

Jak ruch na trasie?

Jak łatwo znaleźć nocleg? (i gdzie oczywiście jesteście)

Pozdrawiam,
Piotr
anka0611
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka0611 » 04.08.2020 13:16

Cześc, rozważam wyjazd w ciemno, ale ostatnio sporo słyszę o koniecznosci wypelnienia formularza i mam w związku z tym pytanie: czy rzetelnie jest on sprawdzany, czy np wystarczy, ze wpiszę orientacyjna lokalizację?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 406
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone