Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrzychuP
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuP » 02.08.2018 14:42

anakin napisał(a):Pomysł niezły, z tym, że nie sądzę, że ktoś Ci wynajmie apartmana w szczycie na 3 dni ( i jeszcze od wtorku).
I to jeszcze w Makarskiej.


Może niejasno się wyraziłem. Nie na 3 dni, te 3 pierwsze dni przez internet (są oferty, bez problemu). A potem już od niedzieli rano szukanie na 11 dni rozpoczynających się od wtorku, czyli szukanie nie na "od zaraz" tylko na "za dwa dni". I rozważam cała riwierę, nie tylko Makarską.

Fela napisał(a):Wg mnie szkoda czasu i nerwów na chodzenie i szukanie. Jedziesz tam odpocząć a przed te trzy dni możesz się nieźle zmachać i nie znaleźć tego co Ci odpowiada tylko co zostało.


No właśnie trochę się tego obawiam. Nie zmachania w sensie fizycznym, bo wiadomo, ruch to zdrowie. Bardziej chodzi o to, że może być trochę nerwowo, gdyby niedziela nic nie przyniosła. Z drugiej strony, przy takiej metodzie jest pewność, że na resztę pobytu dostajemy dokładnie to, czego chcemy, widząc realia na miejscu. Nie chodzi o samo mieszkanie, ale w ogóle o to, jak tam teraz jest.
paulinadaria
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 02.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulinadaria » 02.08.2018 20:25

Cześć! Jestem tu nowa i mam do Was pytanie :)

Wybieram się z narzeczonym w terminie 24.08-03.09 do Chorwacji, na razie naszą uwagę skupiła wyspa Rab. Czy w tym terminie będzie problemem znalezienie kwatery w ciemno, tzn. na miejscu? Potrzebowalibyśmy miejsca na pewno dla 2 osób, maks. 4 bo nasi kompani jeszcze się wahają. Być może ma ktoś z Was godną polecenia, niedrogą kwaterę na tej wyspie? Najbardziej interesuje mnie okolica Lopar, ale Chorwacja cała jest piękna więc jeśli będzie to inna miejscowość, damy sobie radę :)

Pozdrawiam! :papa:
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 02.08.2018 22:21

paulinadaria napisał(a):Cześć! Jestem tu nowa i mam do Was pytanie :)

Wybieram się z narzeczonym w terminie 24.08-03.09 do Chorwacji, na razie naszą uwagę skupiła wyspa Rab. Czy w tym terminie będzie problemem znalezienie kwatery w ciemno, tzn. na miejscu? Potrzebowalibyśmy miejsca na pewno dla 2 osób, maks. 4 bo nasi kompani jeszcze się wahają. Być może ma ktoś z Was godną polecenia, niedrogą kwaterę na tej wyspie? Najbardziej interesuje mnie okolica Lopar, ale Chorwacja cała jest piękna więc jeśli będzie to inna miejscowość, damy sobie radę :)

Pozdrawiam! :papa:


tak żartobliwie :
jeśli Cro to od Splitu w dół :lol:
24 sierpień(my ruszamy podobnie bo bodaj 26.08) myśle że na 2-4 osoby już nie powinno być problemu,
dwa lata temu w 10 osób w jednym "obiekcie"byliśmy 148 kroków od plaży bodaj 14E od osoby,
sklawin86
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sklawin86 » 03.08.2018 12:22

KrzychuP napisał(a):Pierwszy post - witam serdecznie miłośników Chorwacji. Pamiętam, że czytałem to forum już 12 lat temu przed pierwszym samodzielnym wyjazdem do tego pięknego kraju. Dziękuję bardzo za wiele cennych informacji, które wtedy tu znalazłem!

W tym roku, po 11 latach przerwy chcielibyśmy znowu odwiedzić Makarską Riwierę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem kultowy dla mnie metalowy napis na zakręcie powinniśmy ujrzeć w sobotę 11 sierpnia około 15-tej, raczej nie wcześniej. Chciałbym, jak ostatnio, bez rezerwacji "w ciemno", bo ceny na bookingu dla mnie absolutnie nie do przyjęcia.

Tylko zastanawia mnie jedna rzecz - komu w obecnych czasach chciałoby się stać na rogatkach z kartką, kiedy może za darmo ogłosić się w internecie, ze zdjęciami, i czekać na klientów odpoczywając w domu, bez denerwowania się, czy akurat ktoś się trafi. Czy taki uliczny "kanał dystrybucji" nie dotyczy jedynie apartamentów gorszej jakości, nie nadających się do pokazania na zdjęciach albo słabo wypadających na zdjęciach?

Jest tu bardzo dużo doświadczonych osób, czy udało Wam się z ulicy znaleźć coś ciekawego? Czy po prostu jadąc w ciemno z góry zakładacie, że podstawowym kryterium jest cena? Pisząc ciekawego nie mam na myśli wystroju wnętrza (dla mnie bez znaczenia), tylko lokalizację (nie przy magistrali, nie z widokiem na hotel obok albo ściany sąsiednich budynków), tak żeby chociaż częściowo widać było morze, z normalnym tarasem, a nie wąskim balkonikiem.



Według mnie podstawowym kryterium przy szukaniu kwatery w ciemno jest miejsce. Gdy jedziemy do małej wioski w sezonie ciężko będzie nam coś znaleźć, ale gdy wybierzemy się do miasta zawsze się coś znajdzie. Oczywiście termin również jest ważny. Do Chorwacji jeżdżę od 2008 roku z dwoma przerwami i tylko raz rezerwowałem apartamenty wcześniej dla większego grona ludzi (14 osób bodajże). Dwa razy miałem problem ze znalezieniem kwatery w ciemno było to w Orebicu i na Braci w pozostałych przypadkach nie trwało to dłużej nigdy niż godzinę. Dodam, że zazwyczaj jadę na 2 tygodnie przy czym po tygodniu zmieniam lokalizację.

Jeśli chodzi o Makarską (byłem tam 4 razy) to nigdy nie miałem tam problemu ze znalezieniem kwatery (zazwyczaj był to sierpień od 10 do końca miesiąca) i obojętnie jaki to dzień tygodnia. W pierwszej kolejności zwracam uwagę na cenę a następnie na standard i wyposażenie apartamentu. W piątek i sobotę proponuję rozpocząć szukanie do godziny 10 rano kiedy goście wyjeżdżają do domu, a Chorwaci rozpoczynają sprzątanie. Tak można znaleźć fajny apartament w niezłej lokalizacji (2-3 linia).

Nie wiem jakie miasteczko na riwierze sobie upatrzyłeś, ale jeśli to Makarska to jedź i nie bój się na miejscu na pewno coś znajdziesz jeśli chcesz to na priv wskaże Ci lokalizacje kilku apartamentów gdzie można spróbować.

Pozdrawiam
KrzychuP
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuP » 03.08.2018 18:23

sklawin86 napisał(a):Dodam, że zazwyczaj jadę na 2 tygodnie przy czym po tygodniu zmieniam lokalizację.


A szukasz dopiero rano po zakończeniu pierwszego tygodnia, czy już wcześniej? Bo o to w zasadzie najbardziej chciałem Was zapytać, a nikt nie odpowiedział. Tzn. czy znajdę coś na "za dwa dni", czy każą przyjść za dwa dni :)

Tak jak pisałem, najwcześniej mogę zacząć poszukiwania w sobotę późnym popołudniem, czyli właściwie jakby w niedzielę rano.

sklawin86 napisał(a):Nie wiem jakie miasteczko na riwierze sobie upatrzyłeś, ale jeśli to Makarska to jedź i nie bój się na miejscu na pewno coś znajdziesz


Raczej samo miasto nie, tylko wioski ponad, i wszystkie mniejsze miejscowości na riwierze.

Słuchajcie, czy 4+1 przy budżecie 100euro/dzień będzie problem znaleźć coś z bardzo dobrym widokiem na morze (ale dalej), albo coś blisko morza, z tylko częściowym widokiem, w obu wariantach z normalnym tarasem?
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 03.08.2018 19:53

KrzychuP napisał(a):Słuchajcie, czy 4+1 przy budżecie 100euro/dzień będzie problem znaleźć coś z bardzo dobrym widokiem na morze (ale dalej), albo coś blisko morza, z tylko częściowym widokiem, w obu wariantach z normalnym tarasem?


Nie nie będzie, rzuciłem okiem na booking i jest sporo apartamentów nad Makarską z obłędnym widokiem na morze w Twoim budżecie. Możesz rezerwowac już teraz i jechac bez stresów.
sklawin86
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sklawin86 » 03.08.2018 20:07

Szukam dopiero po dojechaniu do miejscowości którą sobie obrałem za cel. Wcześniej jedynie wybieram sobie część miasteczka w której chciałbym zakotwiczyć. Na miejscu parkuję auto i chodzę po domach które mi wizualnie odpowiadają. Chorwaci to mili i pomocni ludzie (no może poza tymi mieszkającymi w Hvarze :wink: ) jeśli oni nie mają wolnego to zadzwonią do znajomych. Zazwyczaj nie chodzę do "turist info" bo tam ten sam apartament będzie droższy.
KrzychuP
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuP » 03.08.2018 20:51

victoo napisał(a):
KrzychuP napisał(a):Słuchajcie, czy 4+1 przy budżecie 100euro/dzień będzie problem znaleźć coś z bardzo dobrym widokiem na morze (ale dalej), albo coś blisko morza, z tylko częściowym widokiem, w obu wariantach z normalnym tarasem?


Nie nie będzie, rzuciłem okiem na booking i jest sporo apartamentów nad Makarską z obłędnym widokiem na morze w Twoim budżecie. Możesz rezerwowac już teraz i jechac bez stresów.


Nie wiem, jak szukałeś, ale mi w datach 11-18 wychodzi tylko jedna sztuka, za 727, bez widoku, a więc cena jak dla mnie odrealniona! Cała reszta wyników - dużo drożej!
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 03.08.2018 21:05

100 euro na dzień x 7 dni x 4.3zł = około 3000zł
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
KrzychuP
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuP » 03.08.2018 22:11

Pierwszy link, faktycznie od biedy się łapie, co prawda 735 euro to więcej niż 700, ale powiedzmy. Nie zauważyłem go, bo trzeba naprawdę mocno powiększyć mapę, żeby wyskoczyło. Ale szczerze mówiąc, za taką cenę szału nie ma. O spacerze do plaży, a w zasadzie powrocie, przy obecnych temperaturach... pomińmy milczeniem, bo to już jest naprawdę wysoko. Kuchnia strasznie wąska. Widok ok.

Pozostałe linki, widoki super, ale oferty dotyczą CZTERECH osób, jedna sypialnia, a nie 4+1.

Zaznaczam jednak, że nie chciałbym psuć tego wątku, a jego temat brzmi "w ciemno - czy to możliwe"? Jechał ktoś ostatnio, albo wrócił i tak załatwiał? Będę wdzięczny za wszelkie doniesienia :)
talgo
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) talgo » 04.08.2018 08:12

W podgorze co chwila siedzi miejscowy z tabliczką o wolnych jwaterach
Szkapsqn
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szkapsqn » 04.08.2018 22:18

Przyjechałem dziś do breli po godzinie 17. Kwatery sa dostepne. 6 osobowy apartament 3 osobne pokoje 100euro za dobę. Znaleźliśmy w baska woda dwa pokoje za 80 euro, do plaży 100 metrów. Oglądaliśmy może 5 różnych. Śmiało można jechac w ciemno nawet w szczycie sezonu. Jak nie Chorwaci cię zaczepiaja czy chcesz kwaterę to co parę metrów siedzą z karteczkami. Może przebierać w ofertach jak się chce. A po 20 godzinnej podróży w sobotnich korkach na autostradzie bałem się również że nic nie znajdę.
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 05.08.2018 06:44

Hej
Udalo mi sie znalezc mieszkanie ktore nas interesuje w centrum Omis i 100 m do plazy, 3 pokoje za 90e. Wychodzi nam po 18e od osoby wiec mysle ze to swietna cena. Skontaktowalam sie z wlascicielem i chce 200e zaliczki. I teraz mam pytanie do doswiadczonych w rezerwowaniu. Czy zaliczka jest w dobrej wysokosci? Czego wymagac od wlasciciela w celu potwierdzenia rezerwacji?
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 07.08.2018 11:46

200€ zaliczki, to normalna cena za takie mieszkanie.
KrzychuP
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuP » 07.08.2018 14:30

Drodzy, zapętliłem się już totalnie w tych poszukiwaniach. Ratujcie, powiedzcie, czy z ulicy mam szansę znaleźć coś 4+1 z widokiem na morze, z niedalekim spacerem do plaży? Czy to są tylko kwatery bardziej oddalone od morza albo blisko plaży, ale zero pogledu?

Ci którzy pojechali w ciemno, na pewno robiliście przed rozpoznanie w necie. Jak to wychodzi potem na miejscu, jest jakiś wybór. Nie wiem, ale nie wyobrażam sobie biegać np. po Breli od domu do domu przy tym ukształtowaniu terenu :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 389
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone