Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 07.08.2018 17:15

KrzychuP napisał(a):Drodzy, zapętliłem się już totalnie w tych poszukiwaniach. Ratujcie, powiedzcie, czy z ulicy mam szansę znaleźć coś 4+1 z widokiem na morze, z niedalekim spacerem do plaży? Czy to są tylko kwatery bardziej oddalone od morza albo blisko plaży, ale zero pogledu?

Ci którzy pojechali w ciemno, na pewno robiliście przed rozpoznanie w necie. Jak to wychodzi potem na miejscu, jest jakiś wybór. Nie wiem, ale nie wyobrażam sobie biegać np. po Breli od domu do domu przy tym ukształtowaniu terenu :?



Szukaj tu
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

A na miejscu szukaj w agencjach
W Breli pytaj tu

Frankopanska 22
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

I tu
Frankopanska 111

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zielczi
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 29.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielczi » 07.08.2018 23:30

Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja w Baśka Voda? Planuję jutro szukać noclegu w ciemno bo to co oferuje booking średnio mnie zadowala. Jest szansa? Widać naganiaczy na wylotówkach?
Fela
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 20.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 08.08.2018 03:08

Znajomi wczoraj pojechali w ciemno do Baska Voda. W zasadzie po 4 godzinach odpuscili szukanie i pojechali gdzieś w okolice Gradac.
Z tego co mówili nie ma praktycznie nic do wynajęcia. 4 osoby.
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 08.08.2018 10:14

O matulu,w ciemno ??
Nie mam w sobie jednak tyle odwagi :(
Ja zamówiłam dom przed rokiem :roll: (wyjazd mamy 2 września,2 os) już,ale tylko dlatego,że wszystkie propozycje które chciałam,były już zarezerwowane i został na tylko ostani dom 8O
Jak już jadę te 1300 km. to chce być pewna,że od razu rozkładam się na miejscu.
Mam nadzieję,że Twoi znajomi,znaleźli już coś,pewno zmęczeni po podróży,straszne, a nie śpią w aucie :?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.08.2018 10:21

W 2013 roku kiedy pierwszy raz jechaliśmy do CRO był to wyjazd w ciemno. 2 os. + dziecko 7 lat.
W Tucepi byliśmy około 15 popołudniu więc za późno. Szukaliśmy noclegów w Tucepi, BaskaVoda ale nic nie było ciekawego.
Przenocowaliśmy się w samochodzie na parkingu. O 8 rano następnego dnia znalazłem fajny apartament w Tucepi - zajęło to może 15 minut. Następny rok rezerwowałem wcześniej apartament.

Ale i tak była to fajna przygoda gdyż na tym parkingu nie byliśmy jedyni...
W tych czasach przy takim najeździe na CRO nie odważyłbym się już jechać w ciemno...
keyworks
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) keyworks » 08.08.2018 12:20

W 2017 roku także byliśmy w Tucepi i spędziliśmy godzinę na znalezienie kwatery, ale tylko dlatego, że w tym czasie odwiedziliśmy 5 apartamentów, aby znaleźć najbardziej zadowalający... Dodam, że o podobnej porze szukaliśmy, bo byliśmy na miejscu o 14.30.

Tak jak poprzednicy wypowiadający się w tym wątku, bardzo wiele zależy od czynników takich jak:
- data wyjazdu (sezon/poza sezonem)
- miejscowość (jak czytam w takiej Makarskiej nawet w szczycie można znaleźć bez problemu kwaterę)
- liczba osób
- data przyjazdu
- oczekiwania
- wyjazd z dziećmi
- itd...

My w tym roku w 3 osoby (dorosłe) chcemy udać się do Podgóry w terminie 13-18.08, a wiec w szczycie sezonu. Mam świadomość, że będzie to poniedziałek (planujemy być tam od 8 rano) i pewnie nie będzie tak łatwo jak w zeszłym roku, ale liczę na to, że nam się uda. Alternatywa to pozostałe miejscowości jak Drasnice i Igrane. Kolejna alternatywa to namiot na 1 noc i dalsze poszukiwania.

Pytanie do Was czy zazwyczaj Chorwacji oferują swoje apartamenty dla określonej liczby osób? Wiadomo, że jeśli mają 4 osobowy apartament to może im się nie uśmiechać zakwaterowanie 3 osób... Pytanie czy wówczas będą proponować normalną stawkę jak za 4 osoby czy da się jakość dostosować cenę jak dla 3 osób? Jakie są Wasze doświadczenia z tym związane?
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 08.08.2018 12:27

w 2016 w Tucepi 5 par w jednym budynku każda para w apartmani na 2+2
liczyli od osoby ,
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 08.08.2018 14:36

Jestem z mężem i z dziecmi w Velkym Mederze w Słowacji do soboty i myslimy, czy nie uderzyć na spontana na tydzień na Istrie jeszcze.... choć jak Was czytam to nie wiem czy nie będziemy mieć jazdy bijąc w ciemno w środku sezonu...
Ma ktoś może cos pewnego, wartego uwagi w tamtej okolicy?
fammoni
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 06.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) fammoni » 08.08.2018 15:41

właśnie wróciłam z Breli
na Frankopańskiej widziałam kilka tablic z informacją o wolnych pokojach
stokrotkapolna
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stokrotkapolna » 10.08.2018 14:11

Właśnie wróciliśmy z Chorwacji, więc wrażenia mamy na "gorąco". Koleżanka śmiała się ze mnie, ze już w lutym rezerwowałam noclegi, bo jak stwierdziła jest to bez sensu, dlatego,że na każdym rogu stoją ludzie z napisem "apartmani" i z noclegiem nie ma problemu. Tylko ona była ostatni raz w Chorwacji 7 lat temu i od tego czasu dużo się zmieniło.Wolałam "dmuchać na zimno" i na szczęście, bo nie spotkaliśmy nikogo, kto by na ulicy szukał turystów do noclegu. Nocleg w Lovranie okazał się strzałem w dychę, bo piękny widok , cudowni Właściciele i świetna baza wypadowa do zwiedzenia okolicznych miejscowości oraz wysp.
Nocowałam w różnych miejscach, ale nigdy nie spotkałam się, żeby gospodarze przynosili nam świeżo zerwane pomidory, czekali na nas z naleśnikami z dżemem figowym. Wyjeżdżaliśmy o 5 rano i Właściciele specjalnie wstali, aby nas pożegnać i wręczyć nam upominki. Okazali nam tyle ciepła,że już kolejny nocleg w Pagu nie był już dla nas taki fajny. Ale każdy lubi coś innego. Otrzymałam też informacje, że można płacić w Euro, niestety nic bardziej mylnego. Często spotykaliśmy przekreśloną tablicę euro i chyba faktycznie najlepiej płacić kartą, bo wszędzie jest taka możliwość.
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 10.08.2018 21:57

My juz zarezerwowalismy :) od 1 lipca 2019 do 15 lipca 2019 90e za dobe 4 osoby dorosle 2 dzieci, zaliczka 100e. Wlasciciel juz mi wyslal votcher potwierdzajacy rezerwacje. Centrum Omis 18 e za osobe. Jestem zadowolona bo jak pojedziemy to bez stresu a czytam ze roznie bywa z rezerwacja w ciemno.
artospaj
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) artospaj » 11.08.2018 15:28

A czy możecie mi podpowiedzieć czy jest sens jechać do Istrii (myślimy o Porec, Rovinj, Vrsar) w terminie 24.08 - 03.09 bez zaklepanych kwater w składzie 3 dorosłych + małe dziecko?

Na forum widziałem jakieś informacje, że w sierpniu Istrię atakują Niemcy i Włosi, ale posty są sprzed kilku lat. Może ktoś ma jakieś świeższe informacje na ten temat?
Jaro_wlkp
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaro_wlkp » 11.08.2018 22:44

Ja od 4 lat jeżdżę do CRO na spontana. Byłem tam w czerwcu, dwa razy w sierpniu i raz we wrześniu i prosze mi wierzyć, nie było nigdy tak ,żebym nie znalazł fajnego apartamentu za fajne pieniądze. I tu rozwiewam wątpliwości, zawsze za apartament płacę w Euro. Nie zdarzyło mi sie ,żeby właściciele chcieli zapłate w Kunach. Jeździłem do Makarskiej zawsze a więc tam gdzie powinno być najdrożej. Otóż ja mam górny limit - 60euro/dobę i sztywno sie tego trzymam. Zawsze udaje mi sie wynegocjować taka cenę, nie ma bata,.. :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: . Ważne aby być na miejscu z samego rana i wtedy szukać apartamentu. Nie interesuje mnie wynajem za 80 - 100euro. Według mnie to przepłacanie poprzez wcześniejsza rezerwację. Ja mam dorosłego syna tak więc może sobie pozwilić na taki spontan. Naprawdę to sie opłaca. W tym roku jade do Baśka Voda i tez będziemy szukać apartamentu na miejscu. Nie sądzę abym miał z tym jakikolwiek problem. panie i panowie , wiecej odwagi i asertywności podczas negocjajcji cen, chorwaci ta fajny i miły naród. Pozdrawiam .
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 12.08.2018 13:19

My jedziemy na 2 rodziny, 3 sypialnie. Nasza rodzina 2+2 koszt 54e (licze za 16 letniego syna bo drugi bedzie mial 17 miesiecy) w 2013 bylismy w ciemno i placilismy za 2+1 50e wiec wcale nie przeplacamy rezerwujac wczesniej. 90 euro to jest cena dla 2 rodzin , my 54 a drudzy 36e bo jest ich tylko dwoje.
Pozdrawiam
Jaro_wlkp
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaro_wlkp » 12.08.2018 14:51

No to cena jaką tu napisałaś jest całkiem do przyjęcia. 54 euro to warto dać za takie lokum. Ja zobacze jak będzie w tym roku z podażą apartamentów w Baśka Voda. Jak dotre na miejsce do sie odezwe i dam znać :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 390
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone