Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 30.06.2015 16:15

caa_yari napisał(a):Wrzesien 2014 wyjazd w ciemno do Tucepi, kwatera znaleziona w drugim rzedzie zabudowy ulicy Kamena po 10 min.
Dzisiaj wrocilismy wlasnie z Tucepi. Pierwsze dwa tygodnue czerwca w Tucepi pustki. Jechalismy oczywiscie w ciemno znastawieniem gdzie chcemy mieszkac ;)
I udalo sie! Pierwsza linia, boski widok.
Znajomi pukali sie w glowe, jak mozna jechac w ciemno, do tego z malym dzieckiem.
Po przeczytaniu wielu postow na cro, wiedzielismy, ze jedziemy tylko w ciemno.

czy mogłabym prosić o namiary na pw? :D
Cromaniak66
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromaniak66 » 30.06.2015 22:25

Witam,
gdyby ktos w najblizszym czasie wybierał się w ciemno do Rogoźnicy , to są jeszcze wolne apartamenty opisywane przeze mnie w banku kwater :
dalmacja-srodkowa-od-primostenu-do-gradaca-t39894.html
4+2 w terminie 3-12.07
2 aptm. 2+2 od już do 12.07
To jedyne wolne miejsca w szczycie sezonu
Zainteresowanym mogę podać na priv lub maila kontakt do włascicieli
Pozdrawiam , Piotr :papa:
Krzysiek88
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek88 » 01.07.2015 17:39

Ja byłem w ciemno i znalazłem, choć prawie 3h chodziliśmy po malej Promajnej i to juz w koncowce sierpnia.
Naganiacze mówią różne rzeczy, a potem się okazuje, że:

- kwatera jest jakby w piwnicy, pod sufitem są tylko małe okienka
- aneks kuchenny to tak naprawdę elektryczna maszynka i tyle, żadnej lodówki, garnka czy widelca
- aneks kuchenny jest ale trzeba go poskładać (na prawdę babka nas wzieła i mówi wszystko jest, o widzicie i tu jeszcze jest aneks w pudełkach ale to poskładacie i będzie :lol: )
- gosc nie chce odpuscic i wrecz rząda zeby obejrzec jego apartament, mowisz NIE bo widzisz, ze takiego standardu nie potrzebuje ale gośc Ci mowi ze bedzie super cena, idziesz i oczywiscie apartament pierwsza klasa ale cena zaporowa choc mowil ze duzo spusci

Generalnie chodzi mi o to, ze kwater dużo, ale jak ktos szuka "tej jedynej" to przewaznie zawsze cos mu moze nie podejsc, a jak wie, ze sa jeszcze inne to szuka dalej.

Dodam, ze warto zwrocic uwage z kim sie jedzie. Bo tu tez moze byc problem. Pojedzie sie w sezonie i mi, dziewczynie, czy koledze moze pasowac, ale innym znajomych, innemu małżenstwu juz nie, a najgorzej jak ktos drugiemu nagadal ze najlepiej jechac w ciemno, a Ci drudzy potem beda nie mile zaskoczeni bo Oni koniecznie chcieli by kablówke a tu pol dnia szukali i nigdzie nie bylo apartamentu z kablowka.

Ja bym jechal po raz kolejny w ciemno bo głowny cel to plażowanie, ale mam znajomych co wiele rzeczy by im nie pasowalo nawet w drogich miejscach wiec wole nic nie mowic.

Dodam, ze polecam szukanie z rana, z samego rana, wtedy najwiekszy ruch, najwiekszy wybor, notoryczne tez sa sytuacje, ze wlasciciele wolaja do jeszcze zajetych kwater, ALE PANIE JEST 8:30 a o 10tej TAMCI JUZ WYJEZDZAJA DO DOMU I MOZECIE WCHODZIC

Szukanie kwatery w upale i krążenie po stromych uliczkach to nic przyjemnego, szczegolnie po dlugiej podrozy
Ostatnio edytowano 01.07.2015 20:23 przez Krzysiek88, łącznie edytowano 1 raz
Edikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 07.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edikol » 01.07.2015 18:42

No i prawdę piszesz :| :| :| :|
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 02.07.2015 05:05

Kiedy jest najlepiej zajechać na miejsce i szukać kwster?
W sobotę, niedzielę albo poniedziałek?
Oczywiście z samego rarana.
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 02.07.2015 08:14

Za tydzień/dwa wybieramy się z rodziną 2+2 w okolice Makarskiej. Celuję w Draśnice ewentualnie Zivogosce. Czy ktoś będący aktualnie na miejscu, może się wypowiedzieć jak wygląda obłożenie w tych okolicach? Dodam, że założyłem 50-60 E za apartament.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 03.07.2015 00:07

shrek napisał(a):Kiedy jest najlepiej zajechać na miejsce i szukać kwster?
W sobotę, niedzielę albo poniedziałek?
Oczywiście z samego rarana.

Czy ktoś wie ?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.07.2015 00:24

shrek napisał(a):
shrek napisał(a):Kiedy jest najlepiej zajechać na miejsce i szukać kwster?
W sobotę, niedzielę albo poniedziałek?
Oczywiście z samego rarana.

Czy ktoś wie ?

Myślę, że wie to doskonale autor tego wątku, który w pierwszym poście na pierwszej stronie napisał:

Optymalnym dniem tygodnia na dojazd na miejsce w którym chcemy się zatrzymać na wakacje jest poniedziałek, względnie niedziela i wtorek bo wtedy gdy dane lokum jest wolne to niemal na pewno będzie wolne aż do soboty. I oczywiście unika się wtedy korków dojazdowych wypadających w piątki i soboty.

Ale oczywiście każdy użytkownik może mieć też swoje zdanie na ten temat, zwłaszcza, że trochę czasu od tego postu minęło. Poza tym wydaje mi się, że w szczycie sezonu żaden dzień nie jest idealny, gdyż jak pisze niezawodny:

Okres pomiędzy 20.07 a 20.08 z uwagi na masy Niemców i Włochów nie jest najszczęśliwszy do wyjazdu w ciemno. Zwłaszcza w regionach najbardziej popularnych wśród Włochów jak np. Istria ale też w innych popularnych wśród wszystkich turystów rejonach jak np w Dubrovniku, na Riwierze Makarskiej i na ulubionych wyspach (Krk, Rab, Pag, Hvar, Korczula) mogą być problemy ze znalezieniem wolnych miejsc a na pewno nie będzie już komfortowego wyboru bo co lepsze miejsca będą "przebrane". Więc takiej sytuacji należy się wystrzegać a jeśli koniecznie jedziemy w ciemno szczycie sezonu to należy kierować się do równie sympatycznych a mniej popularnych miejscowości turystycznych, co często owocuje odkryciem jakiegoś urokliwego miejsca, do którego później chętnie się wraca...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2015 00:35

Rarana :?: :!: :roll:




Najlepiej w sezonie moim zdaniem jest zarezerwować przez internet,
w ciemno to się uda finansowo i jakościowo w czerwcu lub we wrześniu :roll:

Oczywiście są osoby, które pojechały w ciemno w szczytowym sezonie i coś fajnego upolowały.

Ale nie każdy ma takie zdolności i predyspozycje :roll:
Wiele żon lub dziewczyn już samą na wieść o jeździe w ciemno w środku sezonu wniesie pozew rozwodowy ( żona ) albo wygoni precz ( dziewczyna ) :wink:

A na pewno zrobi to po operacji pod nazwą : szukanie kwater w ciemno w szczycie szczytów sezonu :!: :wink:
Ostatnio edytowano 03.07.2015 00:40 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
alycja
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alycja » 03.07.2015 00:37

Dziś przyjechaliśmy do Tucepi. Ludzi mniej niż rok temu o tej samej porze. Apartamentu szukaliśmy ok 15 min. obstawilismy tylko po drodze gdzie chcemy mieszkać. Apartament i cena przerosly moje oczekiwania :-) Polecę jak skończę urlop. Rok temu początek tex był ok, a końcówka w tak zachwalanym nq tym forum apartamencie zarezerwowany m pół roku wcześniej tragedia.
Krzysiek88
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek88 » 03.07.2015 09:10

Ja juz wyzej pisalem, nikt tu nikomu gwarancji nie da, ze jadac w ciemno za frajerskie pieniadze znajdzie super apartament. Ja bym jechal w ciemno, ale jestem mało wymagający i jakby cięzko było to bym poczatek albo i całośc przemordował w kiepskiej kwaterze, w ogole to teraz bym bardzo powaznie rozwazyl kwestie namiotu bo jak tylko pogoda jest w chorwacji i tak jak ja plażing w glowie to wiecej mi nic nie trzeba.

Po tym co widzialem w Chorwacji to osobiscie bardziej bym sie bal rezerwowac wczesniej i zakladac jakas zaliczke lub placic z gory niz jechac w ciemno. Piszac "po tym co widzialem" mam na mysli to, ze jezeli apartament bedzie za 60-70 euro to jest raczej pewniak, ale jak to jest dla nas za wiele, i będziemy szukac cos od 20stu do 50ciu, w sezonie to mozemy trafic super ale i nadziac sie na jakies rzeczy ktore nas beda draznic przez caly pobyt, tak jak mnie by draznilo to co wyzej napisalem, gdy szukalismy w ciemno apartamentu na miescju, gdzie naganiacze opowiadaja wszystko w superlatywach, a okazuje sie ze:

- kuchnia to mala kuchenka elektryczna bez kubka, widelca nie mowiac o jakims garnku, brak lodowki
- kwatera gdzies 300m stromo na zboczu w zasadzie w podpiwniczeniu budynku choc taras i widok na morze jest jak sie wyjedzie dwa pietra wyzej po schodach

Ja np. bylem tutaj: zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link , szukalismy na miejscu prawie 3 godziny bo rozni naganiacze nas ciagali po swoich kątach.
Do plazy z 200-300 metrow nie stromym podejsciem po asfalcie, tylko ze to jest plaza w centrum, zeby dojsc gdzies gdzie nie ma lodziarni, piekarni, knajp, jest ciut wizualnie czysciej trzeba bylo 500-600m tak na prawde przejsc, a jak sie chcialo jeszcze mniejsza plaze, mniejszy zagajnik posrod skal to jeszcze dalej, choc tam sie znowuz starzy nudyści zaczynali rozkladali :roll:
Widok na morze był, choc plazy sie nie widzialo, ale fajny tarasik. Mi ta kwatera spasowala idealnie cenowo i jakosciowo

No roznie moze byc.
Ja bym jechal w ciemno.
Bylem koniec sierpnia poczatek wrzesnia
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 03.07.2015 09:46

Gdzieś czytałem, że najlepiej jest przyjechać w sobotę, bo wtedy najczęściej zwalniane są kwatery. Ale jak napisała Alicja morzna i w środku tygodnia coś fajnego znaleźć. W Tucepi byliśmy 2 lata temu, wyjazd w ciemno 4 dorosłe i 4 dzieci. Kwaterę znalazła nam agencja na miejscu za 120€ bez rewelacji, do morza jakieś 200m
Ale I taka byliśmy zadowoleni że jesteśmy wszyscy razem i pogoda była wyśmienita.
rstrzecha
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 02.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rstrzecha » 03.07.2015 15:03

Ja w zeszłym roku zaliczyłem po raz pierwszy Chorwację i po raz pierwszy w moim życiu pojechałem gdzieś w ciemno i to w drugiej połowie lipca :D Założenie było takie: jedziemy za Split i zaczynamy się rozglądać gdzieś przed Omiszem. Zatrzymaliśmy się gdzieśtam, gdzie nam się wizualnie podobało (potem okazało się że to Podstrana) i zostaliśmy w drugiej obejrzanej przez nas kwaterze. Rodzinka 2+3 w dwóch pokojach, oba z balkonami na morze :), łazienka, aneks (zrobiłem na nim jajecznicę, więc chyba nie był zły), wifi, klima - 60euro za dobę. Teraz założenia się zmieniają na początek sierpnia, więc pewnie ciut więcej, ale co do miejsca jeszcze nie ustaliłem. Jak ktoś ma jakieś fajne miejsce dla takiej rodzinki, czekam rekomendacji. Pozdro dla wszystkich maniaków ;)
Maciej1981
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej1981 » 05.07.2015 10:01

Witam wszystkich, zaplanowałem przyjazd w okolicę Makarskiej na 24 sierpnia (poniedziałek). Jadę w ciemno z żoną i rocznym dzieckiem( po raz pierwszy). Na miejscu będziemy przed 12 w południe, czy za 35 euro za dobę znajdę coś ciekawego czy raczej nastawiać się na większy wydatek? Jak z dostępnością apartamentów pod koniec sierpnia?
Gawlo_
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gawlo_ » 05.07.2015 10:37

Witam.
Mialem sie wybierac z zona i z 2 dzieci, ale wyszlo tak ze jedziemy w 7 osob doroslych i 2 dzieci.
termin przyjazdu 26.07 do 2-3.08. czy znajdziemy cos w ciemno sie okaże, ale pisze ten post poniewaz moze ma ktos namiary na taki apartament abysmy sie wszyscy pomiescili? Interesuje nas ap. w pierwszej lini ew max 50m do morza ;) Cena? nie wieceje niż 150e
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 274
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone