Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wyjazd autem z kratką

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DB76
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.03.2014
wyjazd autem z kratką

Nieprzeczytany postnapisał(a) DB76 » 09.03.2014 20:39

Witam w związku z wyjazdem do chorwacji mam pytanie do kogoś kto jechał w tym lub tamtym roku autem z założoną kratką(w dowodzie ciężarowy uniwersalny)będe jechał przez słowacje i węgry,czy na granicach zwracają na to uwage tzn.czy będe musiał stać w kolejce z tirami,i drugie pytanie jaką winietę musze wykupić w tych krajach czy jest osobna na osobowe i ciężarowe.
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 09.03.2014 20:52

DB76 napisał(a): pytanie jaką winietę musze wykupić w tych krajach czy jest osobna na osobowe i ciężarowe.


Jeżeli jest do 3,5t no normalne co do granic tak samo.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 09.03.2014 21:05

Byłem kilka razy w Chorwacji samochodem z kratką, typowym dostawczakiem do 3.5 tony i nie miałem żadnych problemów. Płaci się na bramkach tak jak za osobowy. Znajomy jeździł osobowym z kratką i też nic się nie działo specjalnego. Nie przyszło mi do głowy ustawiać się w kolejce razem z tirami i nikt mnie tam nie przekierowywał więc myślę, że nie ma takiego obowiązku.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 09.03.2014 21:19

Na autostradach wszystko normalnie, ale tutaj musisz uważać :lol:

http://prawo.rp.pl/artykul/1091946.html
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 09.03.2014 21:36

jara napisał(a):Na autostradach wszystko normalnie, ale tutaj musisz uważać :lol:

http://prawo.rp.pl/artykul/1091946.html

Skąd taka kara 16mln? Dlaczego nie 17mln? Co za różnica milion w tę czy we w tę. A co jak VAT został już odliczony, samochód jest paroletni a ja jadę sobie nim prywatnie? Będę zwracał odliczony VAT + ewentualna grzywna 16mln? Czemu nie? Z władzy nie ma co żartów sobie stroić, zwłaszcza jak jej zaczyna brakować pieniędzy.
DB76
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) DB76 » 09.03.2014 22:20

Calapula napisał(a):Byłem kilka razy w Chorwacji samochodem z kratką, typowym dostawczakiem do 3.5 tony i nie miałem żadnych problemów. Płaci się na bramkach tak jak za osobowy. Znajomy jeździł osobowym z kratką i też nic się nie działo specjalnego. Nie przyszło mi do głowy ustawiać się w kolejce razem z tirami i nikt mnie tam nie przekierowywał więc myślę, że nie ma takiego obowiązku.


Znalazłem coś takiego
Pamiętaj, że samochody zarejestrowane jako osobowo-ciężarowe są odprawiane tylko na takich przejściach granicznych, na których oprócz innych form ruchu granicznego dopuszczony jest ruch towarowy. Pojazdy tego typu nie mogą przekraczać granicy państwowej wna przejściach przewidzianych wyłącznie dla ruchu osobowego (decyduje zapis w dowodzie rejestracyjmym pojazdu). Nie trzeba jednak stać w kolejce razem z pojazdami TIR o ikle nie przewozi się towarów. Samochód osobowo-ciężarowy wiozący jedynie osoby i ich bagaże bez problemu zostanie odprawiony na pasie odpraw samochodów osobowych.Ze strony PZMTRAVEL
więc chyba zostaje mi tylko sprawdzić czy na danym przejściu obowiązuje ruch towarowy czy tylko osobowy
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.03.2014 11:32

DB76 napisał(a):... więc chyba zostaje mi tylko sprawdzić czy na danym przejściu obowiązuje ruch towarowy czy tylko osobowy


Daj sobie spokój i jedź spokojnie :) tak naprawdę masz tylko 1 przejście graniczne do pokonania - czyli wjazd do Cro, wystawisz paszport lub dowód przez szybkę, nikt nie będzie chciał dokumentów pojazdu ani nie będzie wnikał czy auto jest zarejestrowane jako osobówka czy nie. Jeśli chcesz się zapuścić dalej na południe i będziesz jechał przez BiH weź zieloną kartę i to wszystko :papa: .
DB76
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) DB76 » 10.03.2014 15:58

Dzięki wszystkim za zainteresowanie.To mój pierwszy wyjazd do cro więc napewno jak czegoś nie znajde lub nie będe pewny to zapytam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.03.2014 16:30

Jedź i nie pękaj.

Do 3,5t z osobówkami.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone