Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wyjazd 7+7

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gon
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 20.01.2008
wyjazd 7+7

Nieprzeczytany postnapisał(a) gon » 19.05.2017 09:14

Witajcie,

Do tej pory jeździłem na ok. 12 dni w jedno miejsce, w tym roku wpadłem na taki pomysł ... skoczyć daleko na południe np. Orebić na 7 dni, później zapakować się i w ok. 3 godziny jazdy na kolejne 7 dni uderzyć w rejony Omisza czyli Marusici.
Widzę takie plusy:
- Orebić - większa miejscowość, klimat "wyspiarski", Marusici - malutka miejscowość, schody, małe plaże otoczone głazami
- trochę krótsza droga powrotna do domu

Minusy - ?

Proszę o opinie :)
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 19.05.2017 09:25

Polecam, przerabiałem to w minione wakacje, będę przerabiał też i w obecne.
Fajnie jest jak obie lokalizacje się mocno różnią ( tak miałem w 2016r. Pakostane płasko, paseczek/kamyczki, miasteczko, więcej ludzi i druga lokalizacja Marusici - stromo, widokowo, skaliście, pusto prawie bez ludzi.
Dodatkowe plusy dodatnie - inna lokalizacja, możliwość innych, dodatkowym wycieczek, miejsc do zwiedzenia, inne konoby inne smaki itp
plusy ujemne- minimalnie droższy nocleg - przy długiej rezerwacji łatwiej o korzystniejsza cenę
Ale generalnie nie ma o czym mówić, jak masz czas, lubisz odmianę, nie ma się nad czym zastanawiać
gon
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 20.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gon » 31.05.2017 19:56

Dziękuje za opinię, właśnie szukam trochę takiego last-a w tej konfiguracji. Życie szybko ucieka przez palce i szkoda czasu na marudzenie dłużej w jednym miejscu albo wypoczynek któryś raz w tej samej lokalizacji (ale szacunek dla weteranów którzy jadą w jedno miejsce po raz xx). Do tej pory Krk-Baśka, Zaostrog, Draśnice, Dubrownik i wszędzie bym pojechał raz jeszcze ale tyle jeszcze zostało do plażowania :)

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone