Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycieczka do Trogiru, czy warto pokusić się o Split?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 01.07.2015 11:54

I jeszcze jedno. Jadąc z Sibenika do Trogiru, warto pojechać Jadranką. Jedzie się nią wzdłuż wybrzeża, a co za tym idzie, jest na co popatrzeć. Przy okazji można po drodze zahaczyć o Primosten.

A'propos mostu na Ciovo. Byłem na wyspie dwukrotnie i za pierwszym razem wjeżdżałem na most w kierunku Trogiru od strony zachodniej. Zajęło mi to 40 minut, a korek miał nieco ponad kilometr. Za drugim razem, wjazd na most od strony wschodniej trwał "jedyne" 10 min. A to tylko i wyłącznie dlatego, że auto zaparkowałem rzut beretem od samego mostu i rodak ulitował się nade mną, wypuszczając mnie z parkingu przed siebie. Tak więc dziwi mnie zdziwienie korkami, bo ciężko mi wyobrazić sobie to miejsce bez nich.
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 02.07.2015 12:19

Phobos napisał(a):I jeszcze jedno. Jadąc z Sibenika do Trogiru, warto pojechać Jadranką. Jedzie się nią wzdłuż wybrzeża, a co za tym idzie, jest na co popatrzeć. Przy okazji można po drodze zahaczyć o Primosten.

A'propos mostu na Ciovo. Byłem na wyspie dwukrotnie i za pierwszym razem wjeżdżałem na most w kierunku Trogiru od strony zachodniej. Zajęło mi to 40 minut, a korek miał nieco ponad kilometr. Za drugim razem, wjazd na most od strony wschodniej trwał "jedyne" 10 min. A to tylko i wyłącznie dlatego, że auto zaparkowałem rzut beretem od samego mostu i rodak ulitował się nade mną, wypuszczając mnie z parkingu przed siebie. Tak więc dziwi mnie zdziwienie korkami, bo ciężko mi wyobrazić sobie to miejsce bez nich.


Mamy w planach właśnie tą drogę, oczywiście w jeden dzień nie zwiedzimy wszystkich miast w drodze do Splitu, a mamy tych dni przecież 12, więc zapewne najpierw Split-Trogir ewentualnie pokusimy się o jaskinie obok Splitu i Klis a w inny dzień wybierzemy się do Primosten.
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 06.07.2015 12:11

Zdecydowałam po wielu przemyśleniach, że przeniesiemy się na 4 ostatnie dni urlopu do apartamentów miedzy Trogirem a Splitem, będziemy mieli więcej czasu na zwiedzenie tych dwóch miast i okolic. Do Trogiru będziemy mieć 12 km, a do Splitu 15km. Jeśli zamierzam pozwiedzać okolicę splitu Solin czy Klis nie muszę posiadać paszportu? Wiem, że tylko do Dubrovnika trzeba go mieć, a mój akurat w maju tego roku stracił ważność i nie mam potrzeby obecnie wyrabiania nowego, wiec jeszcze na spokojnie dopytuje. Z uwagi , że będę miała dodatkowe 4 dni na zwiedzanie okolic Splitu i Trogiru macie jeszcze do polecenia ciekawe miejsca, które warto zobaczyć?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.07.2015 13:58

Onlyhope napisał(a): Jeśli zamierzam pozwiedzać okolicę splitu Solin czy Klis nie muszę posiadać paszportu?

Nie jest Ci potrzebny.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2015 14:09

Onlyhope napisał(a):Do Trogiru będziemy mieć 12 km, a do Splitu 15km. Jeśli zamierzam pozwiedzać okolicę splitu Solin czy Klis nie muszę posiadać paszportu? Wiem, że tylko do Dubrovnika trzeba go mieć

Do zwiedzania Dubrovnika nie musisz mieć paszportu :idea:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 06.07.2015 14:20

Janusz Bajcer napisał(a):
Onlyhope napisał(a):Do Trogiru będziemy mieć 12 km, a do Splitu 15km. Jeśli zamierzam pozwiedzać okolicę splitu Solin czy Klis nie muszę posiadać paszportu? Wiem, że tylko do Dubrovnika trzeba go mieć

Do zwiedzania Dubrovnika nie musisz mieć paszportu :idea:


Z pewnością był to skrót myślowy 8) Chodziło zapewne o przekroczenie granicy w drodze do Dubrovnika, choć i tutaj bez paszportu raczej się da.
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 06.07.2015 14:32

Da się!! Janusz też zastosował skrót myślowy - chodziło mu o dojazd do Dubrovnika a nie samo jego zwiedzanie bez paszportu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2015 14:48

Niezależnie od skrótów myślowych :wink: paszport nie jest konieczny do podróżowania w Chorwacji i w Bośni.
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 06.07.2015 15:15

Dziękuję za stosowne wyjaśnienie ☺
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 06.07.2015 16:09

Doczytałam, że kursują ze Splitu promy i mniejsze statki na wyspę Brač, czy ktoś decydował się na taką wędrówkę jednodniową:)?
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 09.07.2015 19:58

Właśnie zakończyłam część wakacji na Ciovo. Był więc i Trogir i Split. Obecnie są utrudnienia po drodze. Za Trogirem są remonty i ciągną się kilka kilometrów, są też ograniczenia prędkości, ale ruch odbywa się w miarę płynnie. Jednak trzeba się liczyć z tym, że droga zajmie więcej czasu. Pozdrawiam
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.07.2015 21:41

Onlyhope napisał(a):Doczytałam, że kursują ze Splitu promy i mniejsze statki na wyspę Brač, czy ktoś decydował się na taką wędrówkę jednodniową:)?

Dla dwóch osób i samochodu to koszt 222 HRK w jedną stronę, czyli 444 w obie.
Nie wiem czy się to kalkuluje, tym bardziej, że przez ten jeden dzień zbyt wiele na Braču nie zobaczysz.
Jechać bez samochodu, żeby zobaczyć sam Supetar?
Można, ale czy warto? :?
Wg mnie nie.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Wodospady Krka

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 12.07.2015 15:00

Dzięki za info :)

Podpowiedzcie proszę czy w drodze powrotnej do Tucepi lepiej zwiedzić Szybenik czy Trogir. Które z tych miast wg. Was jest ładniejsze, ciekawsze .... ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wodospady Krka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2015 19:00

Zdecydowanie Trogir :idea:
Chociaż Šibenik lub Split też warte grzechu :wink:
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015
Re: Wodospady Krka

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 12.07.2015 19:58

ogi napisał(a):Dzięki za info :)

Podpowiedzcie proszę czy w drodze powrotnej do Tucepi lepiej zwiedzić Szybenik czy Trogir. Które z tych miast wg. Was jest ładniejsze, ciekawsze .... ?


Ja polecam Szibenik :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wycieczka do Trogiru, czy warto pokusić się o Split? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone