Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycieczka do Trogiru, czy warto pokusić się o Split?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sloneczko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 25.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloneczko » 30.06.2015 13:15

I polecam również blisko od Splitu Jaskinia Vranjača znajduje się około 25 km w kierunku północno-wschodnim od Splitu u podnóża gór Mosor. Odkryta została (jej właściwa część) na początku XX wieku i udostępniona dla zwiedzających już w 1929 roku. Jaskinia posiada 9 galerii a całkowita długość korytarzy wynosi przeszło 350 metrów z czego dla zwiedzających udostępnione jest około 180 metrów. Była to pierwsza jaskinia na terenie Chorwacji w której zainstalowano oświetlenie elektryczne. W jaskini panuje stała temperatura 15 stopni Celsjusza. Przechadzając się jej korytarzami podziwiać możemy bogatą i urozmaiconą szatę naciekową w postaci różnokolorowych stalaktytów i stalagmitów.
Kierunek ze Splitu na Dlugopolje :wink:
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 30.06.2015 13:46

Dziękuję pięknie za odpowiedzi, w takim razie wybierzemy się na wycieczkę całodniową aby ogarnąć Split i Trogir :)
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 30.06.2015 13:49

Crocodyl napisał(a):Będąc w Sibeniku koniecznie trzeba odwiedzić Trogir i Split. Dodatkowo Wodospady Krka szczegółów sporo znajdziesz na forum. Dodatkowo rejs na Kornati.
Onlyhope napisał(a):Za miesiąc wyjeżdżam do Szybenika na calutkie 12 dni.

Jedziecie do samego Sibenika? My także (2+1 a raczej 3 :wink: ) od początku sierpnia na dwa tyg. w tamtych okolicach (Zaboric). Jakby co daj znać na PW lub email. Pozdrawiam :papa:


Jedziemy dokładnie do Sibenika , mamy tam apartament w starym mieście. Można by było się spotkać! widziałam priv, w wolnej chwili odpiszę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2015 13:55

anakin napisał(a):
kaeres napisał(a):Zakorkowany ??
Kto widział ten most zakorkowany niech tutaj się wpisze.

Ja widziałem.
Mało tego - próbowałem się włączyć do ruchu z podporządkowanej, co zajęło mi 15 minut. :evil:

Ja widziałem w lipcu 2012
Miałem apartament w Trogirze w jego części na Ciovo ok.800 - 1000 m od mostu.
Wracając do domu w piątek, wyjeżdżając z apartamentu o 10-tej, most przejechałem po 11-tej :idea: 8O :
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 30.06.2015 14:02

To dlatego, że nie chcieli abyś wyjeżdżał ;)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 30.06.2015 14:34

W zeszłym roku parkowaliśmy w Splicie za darmo na parkingu przy centrum handlowym Joker-nie daleko do Pałacu Doklecjana a w Jokerze można coś przekąsić w MacDonaldzie. W Trogirze parkowałem blisko dworca autobusowego-4 kuny godzina. Oba miasta zaliczyliśmy w jeden dzień i teraz też tak zrobimy.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 30.06.2015 14:35

W Trogirze polecam lody tu https://goo.gl/maps/nHRpg
justyna2609
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 01.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) justyna2609 » 30.06.2015 16:36

kaeres napisał(a):Szok, byłem w Trogirze w środku sezonu w godzinach około popołudniowych.
Ludzi po prostu mnóstwo i jakoś problemu z przejazdem przez most nie miałem.
Zaparkowałem za nim darmowo jakieś 200-300m od niego (po lewej stronie).
sneer - ładne zdjęcia w Twojej relacji.

PS. Trogiru i Splitu nie trzeba odfajkowywać na szybko.
Nie wiem co tam można robić dłużej niż 3-4h w każdym z tych miast.


Również byłam, nie kojarzę jakichś szczególnych korków na moście w Trogirze, natomiast co do parkowania za mostem to też tak zrobiliśmy, w miejscu gdzie stały inne auta więc wydawało się ok, a jak wracaliśmy to dwa auta dalej była już policja... :evil: Mąż szybko podbiegł i odjechał- w samą porę... :wink: tak więc z tym parkowaniem to trzeba uważać...
Split oczywiście warto też zobaczyć, moim zdaniem jest super, oba miasta w jeden dzień spokojnie.


kaeres napisał(a):
Z Šibenika proponuję jeszcze podskoczyć do Primošten, na wodospady Krka ( aczkolwiek jeżeli widziałaś Plitvickie, wg mnie nie ma to większego sensu).


A moim zdaniem warto, Plitvickie i Krka to jednak trochę inna bajka, choćby dlatego, że w Krka można się kąpać...My byliśmy tu i tu a na dodatek jeszcze na wodospadach Kravica w BiH i za każdym razem nam się podobało, nie żałuję żadnej z tych wycieczek.
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 30.06.2015 17:02

Jak będziesz w Szibeniku i przyjedzie ochota na fajną plażę polecam wycieczkę na Murter na plażę Slanica :) Zdjęcie z restauracji obok plaży :)
Załączniki:
Slanica.jpeg
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 30.06.2015 17:49

toomas napisał(a):W Trogirze polecam lody tu https://goo.gl/maps/nHRpg


zajrzymy !:) dzięki !
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 30.06.2015 17:51

A&S napisał(a):Jak będziesz w Szibeniku i przyjedzie ochota na fajną plażę polecam wycieczkę na Murter na plażę Slanica :) Zdjęcie z restauracji obok plaży :)


Rzeczywiście piękna! Zapisuję na listę :)
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 01.07.2015 00:04

Od siebie mogę dodać, iż poza pozycjami obowiązkowymi w tej okolicy, o których już wspomniano, czyli Trogir, Split i park Krka, miejscem wartym odwiedzenia, jest dawna chorwacka stolica, czyli Knin. Całkiem sympatyczne miasteczko, do tego urokliwy przełom rzeki Krka i fantastyczna, górująca nad miastem twierdza. Warto ją odwiedzić, bo widok z niej jest pierwsza klasa, a sama twierdza robi ogromne wrażenie. Dla amatorów tego typu budowli, w miejscowości Vrlika, jest fajne zamczysko, również wznoszące się nad okolicą. Rzut beretem od Splitu, jest jeszcze jedna twierdza warta zwiedzenia. Jest to Klis. Przyjemna okolica i piękny widok na Split z góry. Co do samego Sibenika, mi kompletnie nie podszedł. Ale wszystko kwestia gustu.
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 01.07.2015 07:36

Szibenik piękne miejsce my na pewno będziemy tam wracali nie raz ale tak jak piszesz, wszystko kwestia gustu :)
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 01.07.2015 10:26

My jedziemy pierwszy raz, wybraliśmy w sumie losowo,warto błądzić palcem po mapie Chorwackiej :) myślę, że nie będziemy się nudzić, mamy auto więc wybierzemy się na kilka wycieczek i poznamy okoliczne miasta.Wtedy ocenimy, który nas rozkochał:). Z pewnością dodam relację z całego wyjazdu.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 01.07.2015 10:33

Korki na moście to chyba standard w sezonie, raczej 40-60 minut na przejazd w każdą stronę trzeba policzyć
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wycieczka do Trogiru, czy warto pokusić się o Split? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone