Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór terminu pobytu.

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kazik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.02.2005
Wybór terminu pobytu.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazik » 01.02.2005 10:47

Witam,

Mam dylemat: pirwszy raz wybieram się do Cro i mam do wyboru dwa terminy: 4 czerwca lub 18 czerwca. Pobyt planuje w Tucepi w hotelu Neptu. Wyruszam na 2 tygodnie z rodzinka tzn żoną i dwójką dzieciaków w wieku 3 i 7 lat. Wiem, że w pokoju nie będzie niestety klimatyzacji i proszę Was o opinię czy termin wczesniejszy pozwoli się wygrzać i poszaleć dzieciakom w morzu? Czy nie będzie zbyt chłodno? A w drugim terminie skolei obawiam się czy nie będzie dla tego małego szkraba (3) za gorąco.
Liczę na Wasze rady...

...a może ktos planuje pobyt w tym terminie w Cro...

Kazik
punto2
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) punto2 » 01.02.2005 14:33

Ponieważ sam byłem tylko raz i to w lipcu więc nie wiem jak jest w czerwcu ale wydaje mi się że lepszy termin póżniejszy bo nawet w drugiej połowie lipca dało się wytrzymać bez klimatyzacji może nawet lepiej że nie było a woda w morzu wcale nie była za"gorąca". Tak czy inaczej warto pojechać.
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 01.02.2005 16:41

Na pewno termin 18.06. jest lepszy ,temperatury powinny być wyższe niż na początku czerwca a klimatyzacja w tym terminie naprawdę nie jest konieczna,natomiast morze będzie cieplejsze :lol:
super miejscowość i hotel - myślę ,że będziesz zadowolony -nad samym morzem,fajne baseny ze słodką wodą i symaptyczne otoczenie :lol:


pzdr :papa: :papa:
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 01.02.2005 18:35

Czerwiec to super termin, mało ludzi, Chorwaci jeszcze nie zmęczeni turystami. Do tego fantastyczna miejscowość. Powiem tylko, że pod koniec czerwca faktycznie może być upalnie, czego sam kilkakrotnie doświadczyłem. Ale z drugiej strony po to jedziemy aby nacieszyć się słońcem. Nie przejmuj sie upałem i brakiem klimy, zawsze można schować się w cieniu i ochłodzić się szklaneczką zimnego OŻUJSKO/lub Karlovacko/. A dziecko pod czujnym okiem dorosłego może nie wychodzić niemalże z wody. Będzie dobrze !
GAJUS
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 01.02.2005 19:13

Podczas pierwszego pobytu w Cro nasza córka miała 3 latka , bylismy na przełomie lipca i sierpnia w apartamencie bez klimatyzacji . Nasza pociecha zupełnie nie narzekała na upał , poniewaz pół dnia siedziała w wodzie lub na plazy w cieniu.
kazik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazik » 01.02.2005 23:13

Cześć,

Właśnie siedzimy z żonka i czytamy Wasze odpowiedzi - bardzo wielkie dzięki za wiedzę. Wybieramy 18 czerwca i szykujemy sie do drogi.
Mam pytanko: Jak jest z dziećmi przy przekraczaniu granic tzn czy potrzebuja paszporty? Przecierz jesteśmy członkami UE :-)))

I pytanko czy autostrada z Zagrzebia do Splitu jest w całości otwarta i przejedna?

MK
pt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 412
Dołączył(a): 22.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pt » 02.02.2005 09:30

rozmawiałem ze znajomym pogranicznikiem,teoretycznie nie są konieczne paszporty w unii ale...''strzeżonego ...''.w razie jakichkolwiek problemów typu wypadek ,kradzież(czego wam nie życzę ) wszystko może zależeć od policjanta.dla wlasnego ''świętego spokoju'' wyróbcie im paszporty.
ja też byłem w czerwcu w cro ,klima nie jest potrzebna,pozdrowienia i dobrej zabawy
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 02.02.2005 10:32

kazik napisał(a):Cześć,

Właśnie siedzimy z żonka i czytamy Wasze odpowiedzi - bardzo wielkie dzięki za wiedzę. Wybieramy 18 czerwca i szykujemy sie do drogi.
Mam pytanko: Jak jest z dziećmi przy przekraczaniu granic tzn czy potrzebuja paszporty? Przecierz jesteśmy członkami UE :-)))

I pytanko czy autostrada z Zagrzebia do Splitu jest w całości otwarta i przejedna?

MK

Dzieci potrzebują paszporty na 100 procent jeśli nie mają dowodów osobistych przy wjeżdzie do krajów Unii.Ale do Chorwacji i tak paszporty są potrzebne.Dowody osobiste można mieć chyba teraz od 13 lat.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 26.02.2005 19:55

Tim co nie maja dzieci proponuje wrzesien
Dzis sie spotkale z Polakami ktori 23.lutego tego roku weszli do Chorwacji na dowod jednak polecam miec paszport.
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 26.02.2005 20:56

Leon napisał(a):Tim co nie maja dzieci proponuje wrzesien
Dzis sie spotkale z Polakami ktori 23.lutego tego roku weszli do Chorwacji na dowod jednak polecam miec paszport.

Ten Polak co wszedł na dowód to musiał być bazyl.Miał pewnie zdjęcie w dowodzie na nocniku i wszyscy chorwaci zeszli ze smiechu. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.02.2005 21:04

kazik napisał(a):Cześć,

Właśnie siedzimy z żonka i czytamy Wasze odpowiedzi - bardzo wielkie dzięki za wiedzę. Wybieramy 18 czerwca i szykujemy sie do drogi.
Mam pytanko: Jak jest z dziećmi przy przekraczaniu granic tzn czy potrzebuja paszporty? Przecierz jesteśmy członkami UE :-)))

I pytanko czy autostrada z Zagrzebia do Splitu jest w całości otwarta i przejedna?

MK


Całej autostrady od Zagrzebia do Splitu jeszcze nie ma.
Od lipca ma być otwarty tunel Mała Kapela, a więc w czerwcu
na tym odcinku ok.25 km trzeba przejachać stara drogą, oraz
brakuje kilkanaście km autostrady w okolicy Sibenika-Leon
pisał, że nad rzeką Krka jest już most i jest w budowie nitka autostrady
a do niego, w/g planów ten odcinek ma być oddany też w lipcu.
A więc jeśli pojedziecie 18 czerwca, to nie całą autostradą, natomiast
w drodze powrotnej macie szansę przetestować tą autostradę w całości.
Po oddaniu całej autostrady, luźniej zrobi się na "starej drodze przez
Plitwice", bo do tej pory jechało się tam często bardzo wolno.
A tu link do autostrady: http://www.hac.hr/modules.php?r=autoceste
oraz troszke o Tucepi - jest tam twój hotel Neptun i mapka dojazdowa
http://www.tucepi.com/hrvatski/start.html
Pozdrawiam.
KMcGregor
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 30.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KMcGregor » 30.04.2005 19:17

[quote="kazik"]Witam,

Mam dylemat: pirwszy raz wybieram się do Cro i mam do wyboru dwa terminy: 4 czerwca lub 18 czerwca.

Ja chcę jechać w ciemno od 17.06.05-18.06.2005.
Będę z żoną i córeczkami (5 i 12). Wyjeżdżam z Włocławka :arrow: .
witek wolf
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 14.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) witek wolf » 01.05.2005 09:45

[quote="kazik"]Witam,

Mam dylemat: pirwszy raz wybieram się do Cro i mam do wyboru dwa terminy: 4 czerwca lub 18 czerwca.
Czesć od kilku lat jezdze do tucepi termin 18 czerwca powiem krótko dobry wybór mam dzieci w podobnym wieku i nigdy nie nazekałem na pogode,a tym bardziej jest spokojniej i moza doskonale odpoczać mam nadzieje ze sie spotkamy do zobaczenia
łysy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) łysy » 01.05.2005 21:17

Nie będę orginalny i też zaproponuję 18 co do dzieci żaden problem ja byłem w lipcu na korczuli z moim 1,5 rocznym synem żadnych problemów tylko pamiętajcie o dobrym olejku dla dzieci i czapeczkach lub hustkach woda jest w sam raz i podstawa to jeszcze brak masowych turystów
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 07.05.2005 23:23

...a ja po tym co doświadczyłem na początku maja to chyba nie pojechałbym w cieplejszych miesiącach...nie wiem tylko dlaczego mimo genialnej pogody na plażach pustki...turystów było wprawdzie niewielu (głównie Niemcy) a miejscowym najwyraźniej za zimno...nam Polaczkom spiekło wszystko :)
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Wybór terminu pobytu.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone