Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 26.08.2015 16:20

Tak się fajnie składa ,że w Baskiej Vodzie jest specjalnie wydzielony teren plaży na której dozwolona jest kąpiel pieska. Jest ona właśnie na tej ładniejszej części w stronę Promajny-oddalona jest od centrum gdzie faktycznie tłok był największy. Każdy ma swoje preferencje ale nam odpowiada to ,że wszystko w zasadzie mamy na wyciągnięcie ręki. Nie wyobrażam sobie sytuacji,że po bułki czy loda muszę wędrować kawał drogi .
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 26.08.2015 16:41

Z listy - Baska Voda.
Dobrze wspominam Tucepi(ul.Kamena) i Hostin Tisno, apartamenty z widokiem na zatokę.
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 27.08.2015 12:09

Właśnie wyczytałam że Baśka Voda jest najbardziej oblegana z Riwiery Makarskiej:-/ale we wrześniu może takich tłumów nie będzie. Chyba właśnie wybiorę tą miejscowość. Czy są tam jakieś dzikie plaże? gdzie nie ma ludka na ludku :-)
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 27.08.2015 13:09

Byłem we wszystkich wspomnianych miejscowościach poza Stangrad (w ogóle nie kojarzę).
Najspokojniejsza i najprzyjemniejsza wydaje się Rogoznica (dla mnie). Plaże są tam bardzo różnego rodzaju. Na wysepce są takie bardzej dzike miejsca z lazurową wodą. Poza tym na większości plaży (poza tą koło mariny) są drzewa, które dają przyjemny cień. Wieczorem w centrum jest w sam raz tzn. komercji tyle ile trzeba typu kawiarnie, bary itp. Okrug na Ciovo, choć byłem tylko przejazdem jest głośny i jakiś taki "plastikowy".
W Primosten plaże dla mnie mniej sympatyczne. Jest też bardziej komercyjnie niż w Rogoznicy. W Baska Voda byłem w maju i było fajnie, ale w sezonie tam nie pojadę.
Pozdrawiam,
Tomek
modny urwis
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.12.2014
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) modny urwis » 27.08.2015 23:58

Polecam miejscowsc Podgora-jakies 8km od Makarskiej,miejscowosc srednia wielkosc jak polskie Niechorze,atrkacje dla dzieci,lagodne zejsciedo morza na plazy kamienie drobne,drzewa toworzace cien
grabka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.09.2015
Jaka miejscowość podobna do Breli ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) grabka » 09.09.2015 15:33

Witam , byłam rok temu w Breli. Czy będę zadowolona z Tucepi ?
Brela postawiła poprzeczkę bardzo wysoko, nie chce się zawieść.
Ewentualnie proszę o podanie innych miejscowości .
dziękuje
MartinoBIG
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.08.2015
Re: Jaka miejscowość podobna do Breli ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) MartinoBIG » 09.09.2015 15:39

Rogoznica.
Jeździmy tam co rok od 6 lat :D
Byliśmy wcześniej w Breli, Podgorze, Primosten, Opatiji, Riece i Kyrku 8) .
Dla nas Rogoznica is the best.
Jest jeszcze jedna sprawa co kto lubi -my lubimy fajne knajpki i spokój, jak ktoś lubi bardziej rozrywkowe miejscowości to polecam Makarską
grabka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.09.2015
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) grabka » 11.09.2015 11:10

Rogoznica całkiem fajna , poczytałam trochę relacji z podróży .
Teraz zastanawiam sie co wybrać.
Tucepi czy jednak tą Rogoznice.
Które z tych miejsc jest baardziej klimatyczne ? romantyczne ?
I jak wygląda sprawa plaż ? jedziemy z 3 latką.
MartinoBIG
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.08.2015
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) MartinoBIG » 11.09.2015 14:07

grabka napisał(a):Rogoznica całkiem fajna , poczytałam trochę relacji z podróży .
Teraz zastanawiam sie co wybrać.
Tucepi czy jednak tą Rogoznice.
Które z tych miejsc jest baardziej klimatyczne ? romantyczne ?
I jak wygląda sprawa plaż ? jedziemy z 3 latką.


Przyznaję się że w Tucepi nie byłem natomiast w Rogoznicy jest dużo różnych plaż poza piaszczystymi oczywiście. Jeśli chodzi o klimat i spokój to polecam Rogoznicę.
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014
Którą miejscowość wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 27.05.2016 15:44

Nie wiem w którym dziale napisać więc piszę tu :D Kolejny rok mam to samo że nie wiem gdzie jechać, a raczej mam ograniczenie ze względu na psa gdyż na każdą plażę z nim nie pójdę. 2 razy byłam w Pakostanie i chodziłam trochę poza miasto na dziką plaże więc było tam mało ludzi. Na szczęście na plaży było przewalone drzewo i mógł tam piesek pobyć :) Teraz jadę od 24 czerwca na ok 2 tyg. i jak zwykle znów nic nie zarezerwowane :cry: jakbym nie miała psa to nie martwiła bym się tak bo by była większa szansa na znalezienie noclegu a tak to mam obawy że może być już ciężko w tym czasie. Nie chcę jechać znów do Pakostanu i tak szukam na forach, mapach google dobrych miejsc, nie bardzo zatłoczonych na plażach. Nie wiem czy w tym czasie nie jechać bardziej na południe żeby było cieplej.Typowałam wyspę Rab, ale to trochę blisko i czy nie będzie troszkę chłodniej, niż dalej w głąb Chorwacji. Patrzyłam też na wyspę Ugljan, Murter. Z lądu to brałam pod uwagę Biograd na Moru, Nin (ale trochę mały więc raczej odpada). Jeszcze zerkałam na Baśka Voda bo czytałam że idąc w stronę Promajna można znaleźć "spokojniejsze" plaże, patrząc na google trochę tej lini brzegowej między jedną a drugą miejscowością jest. Jeszcze wyskoczyła mi Brela i nawet znalazłam w necie pokój blisko wody bo 180 m. Tylko czy tam jest dosyć sporo lokalów z jedzonkiem i jakaś promenada choć malutka?:-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Którą miejscowość wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.05.2016 15:56

anksma napisał(a):Nie wiem w którym dziale napisać więc piszę tu :D

Jesteś w wątku z zeszłego roku :idea:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Którą miejscowość wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.05.2016 16:01

anksma napisał(a):Jeszcze wyskoczyła mi Brela i nawet znalazłam w necie pokój blisko wody bo 180 m. Tylko czy tam jest dosyć sporo lokalów z jedzonkiem i jakaś promenada choć malutka?:-)

Poczytaj watki o Breli - jest ich sporo. :idea:
Promenada wzdłuż morza ciągnie się przez całą miejscowość :idea:
Widziałem spacerujących z pieskami różnych ras i wielkości. :lol:
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 27.05.2016 16:09

Tak jestem, bo znów problem i zawsze jest tak że koło grudnia mówię że jeszcze mam czas na szukanie, a potem okazuje się że wszystko w ostatniej chwili:-/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.05.2016 18:10

Tylko po co zakładać kolejny identyczny wątek...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.05.2016 18:44

Wyspy Środkowej i Południowej Dalmacji - szlaki przetarte:
wakacje-z-psem-sutivan-wyspa-brac-t25496.html
korcula-wrzesien-2013-czyli-wakacje-z-psem-cz-2-t44769.html
hvar-z-walijskim-akcentem-t46416.html
oraz:
wakacje-w-chorwacji-z-psem-t35312.html

Biograd na Moru sobie odpuść :roll: , Ugljan też.
Przyjrzyj się szczególnie "psim" relacjom z Brača, ewentualnie Hvaru.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone