Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Jaką miejscowość wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.07.2014 10:20

Primosten.

Albo coś na Ciovo, blisko Trogiru.
martini_86
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 04.08.2009
Re: Jaką miejscowość wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) martini_86 » 15.07.2014 11:48

No a wyspy? dzieje się tam cos?
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003
Re: Jaką miejscowość wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 15.07.2014 11:54

Wyspa, Krk i miasto Krk polecam i jest gdzie plażować i się bawić :)

Specjalnie dla Ciebie wrzuciłem filmik z nocki w Krk :) jak poszukam może dam i Primosten bo również polecam.

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jaką miejscowość wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.07.2014 13:07

martini_86 napisał(a): w tym roku bierzemy je pod uwagę.No i myślimi nad wyspą jakąś - Hvar? Brać? Korcula? czym one tak naprawdę się różnią? Co je charakteryzuje?
Aha i bardzo ważne - chcemy sobie ponurkować, gdzie jest coś fajnego do zobaczenia?
przepraszam za chaotyczną wypowiedź, będę wdzięczna za każde informacje
Z góry dziekuję
Marta


klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html

cres-t31759.html

klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html

klub-milosnikow-wyspy-kor-ula-t46043.html

klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html

klub-milosnikow-polwyspu-peljesac-t38937.html

dalmacja-rejon-zadar-split-t31752.html
apaczpk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.07.2014
gdzie po raz trzeci?pakostane pirovac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) apaczpk » 16.07.2014 22:56

Witam wszystkich po raz pierwszy .Jestem cro maniakiem od paru lat jakoś wcześniej nie miałem okazji sie "stowarzyszyć". Byliśmy w Chorwacji dwa razy :pierwszy raz jeszcze bez dzieci w Baska Voda , drugi raz z dzieciakami w Promajnie.Pierwszy raz nie pamiętam ale pewnie było fajnie:), drugim razem miałem to czego oczekiwałem, dla dzieciaków fajna plaża, cień ,drzewka, wszędzie niedaleko nie ma zbytniego szumu, jest kilka knajp, jest konzum jest ok. czy te dwie miejscowości pakostane i pirovac spełnią moje oczekiwania? mi w promajnie było super, mamy kontakt z apartmani gdzie spaliśmy ale juz trzeci raz w ten sam rejon nie chcemy jechać bo co zwiedzać między leżeniem na plaży.Proszę o polecenie jakiegoś fajnego miejsca niekoniecznie gwarnego z fajną dla dzieciaków plażą ,ale nie zadupie żeby chociaż markte był i jakieś knajpki.Chcę trochę bliżej niz riwiera makarska bo to niby stówka czy półtorej mniej ale dla dzieci robi różnicę.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: gdzie po raz trzeci?pakostane pirovac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 17.07.2014 07:02

To może Primośten? Fajne plaże, fajna stara część miejscowości. Niedaleko do parku Krka.
leszekpawlikowski
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 04.08.2013
Re: gdzie po raz trzeci?pakostane pirovac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekpawlikowski » 17.07.2014 07:28

ja trzeci raz jadę do Baśka KRK
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 19.07.2014 20:00

Jakoś w sierpniu nie mam przekonania do wyspy Krk, wydaje mi się, że będzie tam full Niemców i Włochów przez co będzie drogo i mało kwater.
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014
Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 25.08.2015 22:18

W tym roku planuję jechać do CRO ok 28 sierpnia do 10 września. W zeszłym roku byłam w Pakostane. Miejsce bardzo mi odpowiadało bo nie było przeludnione i było gdzie zjeść i promenada była przy morzu. Troszkę za późno zabrałam się za szukanie miejsca na wyjazd, ale biorąc pod uwagę pewne kryteria znalazłam parę miejsc. wyjazd w ciemno więc na miejscu trzeba czegoś szukać. Przede wszystkim szukałam czegoś gdzie się jedzie do 14 h., gdyż będzie jechał 1 kierowca. Kolejna sprawa to pies i raczej na plażach w centrum leżeć nie będę, a raczej bardziej na uboczu. Nie zależy mi na dyskotekach, ale tez nie szukam wioski gdzie będzie 1 bar :D bo wieczorem chciałabym iść gdzieś i coś zjeść.
Wytypowałam takie miejsca:
Rgoznica - jakoś te plaże niezbyt. Na pewno nie chciałabym betonowych
Primosten
Stangrad
Okrug gornij - ciekawa wysepka ale czy nie za mała na ten okres.
Baśka Voda - ładne plaże na mapie. Czy ceny większe od pozostałych miejscowości?czy dużo ludzi w tym okresie?czy nie będzie problemu z noclegiem?
Zuzanka1
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 14.04.2014
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka1 » 26.08.2015 09:26

Na pewno będziesz zadowolona z pobytu w Primosten oraz w Baska Voda. Spełniają twoje kryteria.
Okrug G. ma duży plus - bliskość Trogiru. Poza tym - miejsce mocno hałaśliwe, przynajmniej w sezonie (byłam w lipcu, jak jest w końcówce sierpnia i we wrześniu nie wiem, ale podejrzewam że raczej nie inaczej, to bardzo popularne miejsce). Okrug G. oferuje dużą ilość barów, konob i długą ale wąską plażę Copacabana. Bywało w sezonie że nie miałam gdzie ręcznika położyć. Wtedy ratowaliśmy się plażą na campie Labadusa po drugiej stronie wyspy (skałki oraz zejścia żwirowe, woda turkusowa). W niedalekiej odległości jest tam darmowy parking.
Mnie się Okrug G. nie podobał, z każdego głośnika ryczała muzyka disco, ludu niesamowita ilość, woda niezbyt kryształowa, mało podwodnego życia do podglądania.
O Rogożnicy się nie wypowiem bo nie byłam, ale 3 lata temu ją odrzuciłam ze względu na plaże (wybrałam Primosten). O Stangradzie też nic nie mogę powiedzieć.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.08.2015 10:07

Primošten.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 26.08.2015 10:40

Primosten.

Baske Vode bym odrzucił już na samym wstępie. Przynajmniej w sezonie - więcej ludzi na 1 m. kw. juz chyba jest tylko w Vodicach. Tam leżą nawet na chodnikach i prawie ulicy. Muzyka z każdej knajpy - obłęd :D .
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 26.08.2015 13:03

Byłem dwa razy z rzędu w Baskiej Vodzie w lipcu i jeszcze mi się nie zdarzyło bym nie miał miejsca na plaży. Z tym leżeniem na chodniku to gruba przesada. Czasami jest tam tak,że blisko chodnika rosną drzewa dające naturalny cień i kto nie chce być na słońcu to tam się rozkłada-tak jest przy plaży Podluka. Ja jednak polecam plaże w kierunku Promajny-zejścia do nich są po schodkach,ulica i chodnik zostają na górze. W tym terminie będzie na pewno znacznie mniej ludzi i z pewnością każdy znajdzie dla siebie miejsce na plaży. Baska Voda-to góry,morze,promenada z palmami,przepiękne trasy spacerowe do Promajny i Breli,mnóstwo barów,lodziarni,restauracji,stoisk z pamiątkami. Bank,poczta ,sklepy Konzum,Tommy,jest targ,sklep rybny,masarnia,wiele piekarń. Kto ma taką potrzebę jest i Kościół w centrum. Przy nabrzeżu wiele stoisk reklamujących przeróżne wycieczki czy inne atrakcje. Blisko do Makarskiej a tam olbrzymi Konzum i Lidl-tam zawsze robiliśmy większe zakupy. W zasięgu wiele pięknych miejsc do zobaczenia. Z jednej strony wspomniana Makarska ale też Mostar,Dubrownik,Medjugorie. Z drugiej strony Omiś,Split,Trogir.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 26.08.2015 13:50

Nie napisałem , że w Baśce leży sie na chodniku a w Vodicach :)

Wszystko zależy co kto preferuje - hałas, tłumy,muzyka, przepełnione plaże i woda w której jest pełno ludzi - w szczególności na osobach , które jada pierwszy raz do Chorwacji takie coś może zrobić wrażenie albo mieć względny spokój i plaże bez knajp w pobliżu i spacerniaków oraz czyste klarowne morze z urozmaiconym dnem.
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014
Re: Którą z miejscowości wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 26.08.2015 14:00

Czytałam o Makarskiej że jest hałaśliwa i pełno ludzi, ale ja jadę od września więc dlatego wybrałam jedną miejscowość w pobliżu. Baśka Voda - na mapach google podobały mi się plaże oczywiście te dalej od centrum i widoki. Będę autem więc dla mnie nie problem podjechać trochę dalej czy się przejść. Na pewno nie będę leżała na plażach w centrum :-) i raczej domku też nie będę tam brać ze wzg. na psa, bardziej na uboczu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone