Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
TabalugaPL
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.07.2016
Pierwszy wyjazd do Chorwacji! Pomocy

Nieprzeczytany postnapisał(a) TabalugaPL » 11.07.2016 13:50

Witam. Mam zamiar wyjechać z rodzinką pierwszy raz do Chorwacji. Nie wiemy gdzie za bardzo jechać. Myślałem nad Rijeką, Primosten oraz Pula. Chcemy aby była ładna plaża oraz woda. W pobliżu może jakieś miasteczko aby można było wyskoczyć na jakiś spacer.
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji! Pomocy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 11.07.2016 16:40

No stary to masz do wyboru, do koloru.
Niestety.
Miałem to samo w 2009. Wtedy wybrałem Grebasticę na Riwierze Szybenicko-Trogirskiej i był to bardzo dobry wybór.
W 2013 miałem już lepsze rozeznanie i wybrałem Podacę na Riwierze Makarskiej, a potem Sevid i to też był świetny wybór (ale Podaca była ciekawsza).
Obawiam się, że wszędzie gdzie pojedziesz masz szansę być zadowolony :)
W każdym razie zachęcam do rozważenia środkowej lub południowej części Chorwacji.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji! Pomocy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2016 16:59

TabalugaPL napisał(a):Witam. Mam zamiar wyjechać z rodzinką pierwszy raz do Chorwacji. Nie wiemy gdzie za bardzo jechać. Myślałem nad Rijeką, Primosten oraz Pula. Chcemy aby była ładna plaża oraz woda. W pobliżu może jakieś miasteczko aby można było wyskoczyć na jakiś spacer.

Witam.
Pulę i Rijekę wykreśl z kierunku wyjazdowego - to miasta bez plaż.
Primoštem to bardzo dobry wybór, tylko nie wiem kiedy chcecie jechać
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji! Pomocy

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 11.07.2016 21:36

TabalugaPL napisał(a):Witam. Mam zamiar wyjechać z rodzinką pierwszy raz do Chorwacji. Nie wiemy gdzie za bardzo jechać. Myślałem nad Rijeką, Primosten oraz Pula. Chcemy aby była ładna plaża oraz woda. W pobliżu może jakieś miasteczko aby można było wyskoczyć na jakiś spacer.


Moja opinia - jak na pierwszy raz to daruj sobie Istrię czy Krk.

Jedź do Dalmacji, niekoniecznie całkiem na południe ale tak pomiędzy Zadarem a Szybenikiem będzie w sam raz. Do wyboru do koloru: Sv. Filip, Pakostane, Tribunj.
Wspomniany przez Ciebie Primosten też ok tylko lekko dalej.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: Wybór miejscowości - gdzie jechać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 11.07.2016 21:36

Polecam Brelę i Podaca dla rodzin z dziećmi sprawdzone rok temu i w tym roku. Ciekawy jest Zaostrog i Brist :)
Ostatnio edytowano 11.07.2016 21:37 przez pablos77, łącznie edytowano 1 raz
TabalugaPL
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.07.2016
Re: Wybór miejscowości - gdzie jechać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) TabalugaPL » 11.07.2016 21:37

@Janusz Bajcer
Wyjeżdżamy 5 sierpnia. Konkretnie to potrzebna spoko plaża jak i urokliwa woda, taka naprawdę ładna :D Zawsze marzyło się żeby w takiej się wykąpać :) Brela? Co sądzicie? Tylko rodzice to chcą max 1200km bo jeszcze jedzie z nami wujek i ciocia z 2 ich dzieci :)
TabalugaPL
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.07.2016
Re: Wybór miejscowości - gdzie jechać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) TabalugaPL » 11.07.2016 21:38

Więc nie chcemy za bardzo pchać się na południe chociaż wiem że tam chyba najlepiej jest, jednak rodziców nie przekonam :D Myślę że max do Rijeki możemy dojechać, to taka granica gdzie możemy najdalej wyjechać :/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wybór miejscowości - gdzie jechać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2016 22:02

TabalugaPL napisał(a):Więc nie chcemy za bardzo pchać się na południe chociaż wiem że tam chyba najlepiej jest, jednak rodziców nie przekonam :D Myślę że max do Rijeki możemy dojechać, to taka granica gdzie możemy najdalej wyjechać :/

Tak wygląda Rijeka

Skoro ma być blisko proponuję Crikvenicę
plessek
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 08.08.2014
Re: Wybór miejscowości - gdzie jechać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessek » 11.07.2016 22:16

Proponuje Pakostane lub Primosten ,wielkością podobne , plaża + dla Pakostane
Blackgrandmother
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.07.2016
Miasteczko podobne do Omisa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blackgrandmother » 12.07.2016 00:14

Witam. Wybieramy się z rodziną do Chorwacji. Już drugi raz. I tu pada pytanie: Czy jest jakieś miasteczko podobne do Omisa? Omis dzieli sie na "dwie części". W jednej są domki i małe sklepiki oraz plaże, w drugiej małe miasto, uliczki, stragany i porty. Przyjazne i w miarę ciche miejsce. :) Ceny nie są tam też jakoś wygórowane. Miasto nie jest ani jakieś duże, ani całkiem małe. Po prostu idealnie. Czy poleciłby ktoś jakieś średnie miasteczko z ładniejszymi plażami/widokami? Byłabym bardzo wdzięczna. ;)
TabalugaPL
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.07.2016
Re: Wybór miejscowości - gdzie jechać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) TabalugaPL » 12.07.2016 13:25

A gdzie w Chorwacji jest najlepsze miejsce do spędzenia wakacji? Plaża i cudowna woda? Bo jednak rodzinka zdecydowała że szukamy miejscówki na całym obszarze Chorwacji :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wybór miejscowości - gdzie jechać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2016 13:34

TabalugaPL napisał(a):A gdzie w Chorwacji jest najlepsze miejsce do spędzenia wakacji? Plaża i cudowna woda? Bo jednak rodzinka zdecydowała że szukamy miejscówki na całym obszarze Chorwacji :)

No to będzie problem .... bo każdy kto był, ma swoje ulubione miejsce/miejsca :wink:
A długość chorwackiego wybrzeża to 5 835 km
w tym:
Długość wybrzeża (ląd) 1 777 km
Długość wybrzeża (wyspy) 4 058 km

Powodzenia w szukaniu super miejsca. :wink:
Może to pomoże >>> informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html

I jeszcze to >>> spis-tresci-t25746.html
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wybór miejscowości - gdzie jechać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.07.2016 13:45

TabalugaPL napisał(a):Wyjeżdżamy 5 sierpnia.

To gupio, bo z piątku na sobotę w maksymalnym szczycie sezonu. Zapłacicie frycowe żółtodziobów stojąc w mega korkach. :oczko_usmiech:
Uświadom rodzicieli.
korki-po-drodze-nad-adriatyk-i-jak-ich-uniknac-t17802.html
A tak w ogóle 5 sierpnia jest ważne święto w Chorwacji.
5-sierpnia-dzien-zwyciestwa-t23798.html
Rodzice to wolą spokojny wypoczynek na plaży na zadoopiu czy żeby było gdzie poszaleć i coś pozwiedzać? I na jak długo się wybieracie?
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Wybór miejscowości - gdzie jechać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 12.07.2016 13:53

TabalugaPL napisał(a):A gdzie w Chorwacji jest najlepsze miejsce do spędzenia wakacji? Plaża i cudowna woda? Bo jednak rodzinka zdecydowała że szukamy miejscówki na całym obszarze Chorwacji :)


Takich miejsc jest naprawdę bardzo wiele. Jeśli to pierwszy wyjazd, to może odpuść sobie wyspy (zostaną na kolejne wyjazdy) i wybierz coś lądowego w Dalmacji. Gwarantuje, że jakieś ładne miasteczko na Riwierze Makarskiej (ale może nie sama Makarska) z ładnymi plażami, czystą wodą i górami w tle zrobi odpowiednie wrażenie 8) Znadziesz tam wszystko, może prócz klimatycznych starówek i starych miast. Taką "Chorwacją w pigułce" jest dla mnie również Primosten.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wybór miejscowości - gdzie jechać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2016 13:58

TabalugaPL napisał(a):Więc nie chcemy za bardzo pchać się na południe chociaż wiem że tam chyba najlepiej jest, jednak rodziców nie przekonam :D


Ile Ty masz lat, że wybierasz za Rodziców miejsce na spędzenie wakacji :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone