Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrocilam-pytajcie-srodkowa i poludniowa Dalmacja,Hvar,Brac..

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gosiek
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.05.2005
Wrocilam-pytajcie-srodkowa i poludniowa Dalmacja,Hvar,Brac..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosiek » 02.08.2005 18:24

Jak w temacie.Poludniowa Dalmacja-od Makarskiej do Dubrownika,chwila na Korculi i Peljesacu,okolice od Splitu do Primostenu /Primosten-rozczarowanie-wbrew temu co tu czytalam/,Razanj,Hvar,Brac-piekny,Plitvice.Droga do Chorwacji-przez Wegry-bardzo polecam.
wojar20
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojar20 » 02.08.2005 20:08

nie obraź sie ale to co napisze nie dotyczy tylko Ciebie ale innych osob ktore wrocily z Chorwacji.
Czy jesli wrocilo sie z chorwacji to nie mozna napisac od razu jakiegos sprawozdania na ten temat? kazdy ktos wrocil z chorwacji pisze: cyt: " wrocilem z ... pytajcie,..." potem kilkanascie osob zadaje pytania, a pmiedzy tym gaszczem pytan znajduja sie odpwiedzi, i trzeba szukac tych pytan zeby bylo wiadomo do czego nawiazuja odpowiedzi.
czy nie mozna zrobic jakiegos schmatu? np.
bylem od ... do... w ...
podroz twala ... godz. jechalismy z .. do przez...
byly/nie bylo utrudnien w trasie.
warte polecenia jest...
nie warte polecenia jest..
wyjazd nasz kosztowal.., kwatery/kampy kosztowaly...
jedzenie bylo bardzo drogie/drogie
i jakies uwagi od siebie, albo jeszcze pare innych rzeczy ktore mu do glowy przyjda.

pozdrawiam
Helenka
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Helenka » 02.08.2005 20:54

W sumie masz racje - tak by bylo najwygodniej, ale po 1 ludzie sa leniwi, moze zmeczeni po podrozy, po 2 to oni nam robia grzecznosc sluzac radami i najswiezszymi informacjami- takie jest moje zdanie, ja np. zapytam o trase, bo to mnie obecnie najbardziej interesuje, wiec ktoredy, gdzie utrudnienia( korki) i ile h jechalas?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.08.2005 21:47

Popieram Wojara, wypowiedzi winny być wyczerpujące i ułożone chronologicznie
Gosiek
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosiek » 02.08.2005 22:11

Nie obrazam sie bo macie troche racji, ale sklaniam sie raczej ku wypowiedzi Helenki-tego typu temat ma sluzyc przekazaniu najbardziej aktualnych informacji a ci co zadaja pytania na pewno znajda odpowiedzi dla siebie.Jechalam z Wwy 800km na Wegry przez Rajke w kierunku na Kormend droga nr 86 do Egyhazasradoc,gdzie nocowalam w hoteliku Kastell-zreszta poleconym przez ktoregos z forumowiczow.Droga przez Zwardon i Slowacje bez wiekszych klopotow.Wyjazd ze Slowacji dobrze oznakowany,trzeba tylko uwazac zeby zaraz za granica z Wegrami /ok 500m/ skrecic w prawo na Rajke i nie wpasc na platna autostrade. Z Wegier /sobota/ wyruszylam ok 9.30,kawaleczkiem Slowenii na Zagrzeb i autostrade-zadnych korkow, az do tunelu Svety Rok tu 9km korek,stracilam w nim ok godziny.Korek spowodowany byl tym ze czekalismy az przejedzie karetka do wypadku ktory byl za tunelem,dalej bez problemu - w Makarskiej bylam ok 18 /trasa ok 700 km/,po drodze oczywiscie tankowanie i pare kaw,ale jazda plynna co bylo szokiem bo wiadomo co sobota oznacza w Chorwacji.Z Makarskiej -wycieczki na Peljesac /polecam konobe w Trsteniku z przepyszna grilowana ryba zubatac /lepsza niz lubin/,wizyta na Korczuli, w Dubrowniku,Breli i Baska Voda i caly dzien na Hvarze.Drugi tydzien pobyt w Razanj-malutka spokojna miejscowosc i dobre miejsce wypadowe do wszystkich okolicznych miejsc-Split,Trogir-polecam,Rogoznica,Primosten-jak juz pisalam rozczarowanie, no i caly dzien na Bracu-jedna z bardziej malowniczych wysp jakie widzialam w Chorwacji-rozczarowanie to tylko plaza Bol,ktora pieknie wyglada na folderowych zdjeciach i wcale nie jest piaszczysta:).W drodze powrotnej Plitvice-to juz druga wizyta tam.To tak pokrotce bo o Chorwacji moge opowiadac godzinami, co wole robic niz pisac:)a to juz trzeci dwutygodniowy pobyt.Pozdrawiam.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 02.08.2005 22:19

Helenko, bez urazy ale każdy z nas robi "grzeczność" odpowiadając na pytania innych i slużąc naszymi doświadczeniami
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 02.08.2005 22:26

Gosiek, dzięki,
drugi post to jest to czego potrzebowałem.
pod koniec sierpnia kieruje sie na Hvar twoją trasą.
Osobiście interesuje mnie twoje "rozczarowanie" Primostenem. dlaczego?
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 02.08.2005 22:46

Dlaczego jesteś rozczarowana Primostenem?
Gosiek
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosiek » 03.08.2005 00:05

Ryszard_K napisał(a):Gosiek, dzięki,
drugi post to jest to czego potrzebowałem.
pod koniec sierpnia kieruje sie na Hvar twoją trasą.
Osobiście interesuje mnie twoje "rozczarowanie" Primostenem. dlaczego?

Na Hvarze-zachwycily mnie 3 rzeczy-dwa miasta Stari Grad i Hvar i fantastyczna droga z Sucuraju do Jelsy,waska, kreta ale z adrenalina:)troche sie naszukalam pol lawendowych,bo lawenda juz przekwitla ale udalo sie:)Jesli chcesz cos wiedziec wiecej-pytaj.
Co do Primostenu-to tak-pierwszy raz zobaczylam to miasto z jadranki dwa lata temu-robi wrazenie przez swoje polozenie na wysepce ale nie bylo wtedy czasu zeby je odwiedzic.Potem naczytalam sie tutaj jakie jest klimatyczne i z takim nastawieniem w nie wkroczylam.I po prostu mnie nie zachwycilo,moze za duzo zwyklych domow /kwater/jakos zle architektonicznie wplecionych w stare mury,z turystami wywieszajacymi swoje kapielowki na tarasach domow,moze nie takie knajpki,o jakich tu pisano peany,nota bene nieprzytomna kelnerka i niedobre lody ale to juz pech:), a moze to przez to, ze widzialam wczesniej o wiele badziej urokliwe miasteczka,a byc moze dlatego ze z daleka sprawialo wrazenie bardziej wiekowego jak chociazby Trogir.Ale zdjecia zachodu slonca z Primostenu wyszly rewelacyjnie:)
dh_biker
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dh_biker » 03.08.2005 00:53

Mi sie osobiscie primosten podoba, lubie takie miasteczka.. sa dobre knajpy itp itd. jednak razi brak mariny.
turan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 18.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) turan » 07.08.2005 02:52

Gosiek, ja również dziękuję za info o trasie przez Węgry. Do tej pory pięciokrotnie jechałem trasą Wiedeń-Graz-Maribor. Najwyższy czs coś zmienić. A tak na marginesie - to chyba Ciebie widziałem 14 lipca ok 18:00 na promie z Sucuraja do Drvenika :)
Gosiek
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosiek » 07.08.2005 20:57

No raczej nie mnie widziales,plynelam tym promem i owszem ale tydzien pozniej:)))A skad ten pomysl??
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2005 21:40

dh_biker napisał(a):Mi sie osobiscie primosten podoba, lubie takie miasteczka.. sa dobre knajpy itp itd. jednak razi brak mariny.

http://www.dalmacija.net/primosten/accomm_eng.htm
marina jest w sąsiedniej zatoce parę km dalej w stronę Trodiru
trzeba było mniej siedzieć w knajpie :wink:
:papa:
turan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 18.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) turan » 07.08.2005 21:48

Sorry, oczywiście że to było 21 lipca. Biała Toyota Corolla, plakietka Cro.pl za przednią szybą i chyba same panie w załodze. Czytałem wcześniej Twoje posty, stąt ta wiedza. Pozdrawiam!
Gosiek
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosiek » 07.08.2005 21:55

turan napisał(a):Sorry, oczywiście że to było 21 lipca. Biała Toyota Corolla, plakietka Cro.pl za przednią szybą i chyba same panie w załodze. Czytałem wcześniej Twoje posty, stąt ta wiedza. Pozdrawiam!

No teraz sie prawie zgadza,bo byly trzy panie i jeden mlody mezczyzna,ale z dlugimi wlosami,wiec mogl robic za pania:)No jaki ten swiat maly:)))pozdrawiam rowniez...
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wrocilam-pytajcie-srodkowa i poludniowa Dalmacja,Hvar,Brac..
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone