Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 29.07.2020 16:31

marco156 napisał(a):
Robertttt napisał(a):
ruwado napisał(a):A może ktoś wie.... Nie tolltickets, ale asfinag. Przy zakupie ewiniety na stronie asfinag zaznaczam, że jestem przedsiębiorcą chociaż nie jestem, żeby pominąć 18 dni na odstąpienie i mieć winietę od razu ważną. Czy w razie kontroli można mieć jakiś problem? Czy zapłacone i korzystam od razu bez stresu?

Wydaje mi się że chodzi tylko o to że jako zwykły konsument możesz zrezygnować w ciągu 14 dni dlatego jest ten okres 18 dni.

Przecież nikt nie będzie wnikał czy jesteś przedsięborcą tylko o to czy w danym momencie jak jedziesz autostradą masz ważną winietę. Również zarejestrowałem się na stronie ASFINAG i zaznaczyłem, że jestem przedsiębiorcą i winiete kupię w dniu wyjazdu. Dodatkowo zarejestrowałem się do elektronicznej opłaty odcinkowej FLEX, podpiąłem pod to numer rejestracyjny auta i numer karty płatniczej i przed wszystkimi dodatkowo płatymi odcinkami nie będę już musiał stać na bramkach tylko system odczyta mój nr rej. i pobiorą mi automatycznie za przejazd z konta;) fajnie to wymyślili.

i to chciałem przeczytać :D
Dzięki.
Bestia214
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.07.2020
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bestia214 » 31.07.2020 13:39

Garo&Justa napisał(a):
Bestia214 napisał(a):Cześć WSZYSTKIM.
O co chodzi z tą datą wysyłki ??
Które winiety "aktywują" się wraz z datą wysyłki? TYLKO 30 dniowe ??? Jeśli TAK to po co podawać datę wysyłki w innych przypadkach ??skoro chyba oczywiste jest to, że chcę "towar" otrzymać zaraz po opłaceniu / zarejestrowaniu płatności.
Każda inna ( NIE 30 dniowa ) jest aktywna w zakresie dat jaki podam na stronie?
Bardzo proszę o rozkminę powyższego albo odsyłkę gdzie mogę doczytać.
Pytanie tyczy CZech Austrii i SŁowenii ale jeśli są inne ciekawe casy z innymi państwami to chętnie "liznę" temat.

To się tyczy tylko Słowenii.
Winieta 30 dniowa jest ważna od daty zakupu. Prawo Słoweńskie. Formalnie robią tak, że w dniu wysyłki "aktywują" winietę.



SUPER - dzięki WIELKIE
Już w prawdzie musiałem zamówić ale Wiedza zawsze się przyda.
Wziąłem na Słowenię 2x 7 dni i po temacie.
Jedna rzecz mnie "zmroziła" przed chwilą - nigdzie nie podawałem nr rejestracyjnego samochodu.... ?!??? Czegoś niedopatrzyłem ? Coś ominąłem ?! No bo chyba długopisem się tego nie wypełnia ?!?
Choć teraz kombinuję, że kupując na stacji benzynowej np. w Czechach nie mam przecież drukowanej wraz z nr rej. ?!? Także chyba nic mnie nie ominęło...
Proszę o sprostowanie jeśli nadal bzdury piszę.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2020 15:04

Bestia214 napisał(a):

SUPER - dzięki WIELKIE
Już w prawdzie musiałem zamówić ale Wiedza zawsze się przyda.
Wziąłem na Słowenię 2x 7 dni i po temacie.
Jedna rzecz mnie "zmroziła" przed chwilą - nigdzie nie podawałem nr rejestracyjnego samochodu.... ?!??? Czegoś niedopatrzyłem ? Coś ominąłem ?! No bo chyba długopisem się tego nie wypełnia ?!?
Choć teraz kombinuję, że kupując na stacji benzynowej np. w Czechach nie mam przecież drukowanej wraz z nr rej. ?!? Także chyba nic mnie nie ominęło...
Proszę o sprostowanie jeśli nadal bzdury piszę.

Na czeskiej winiecie w dwóch miejscach (na naklejce i kuponie) musisz długopisem wpisać nr rejestracyjny auta. Na pozostałych nie trzeba.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 31.07.2020 15:54

Nieśmiało przypominam, że wszystkie klasyczne winietki należy bezwzględnie przykleić do szyby samochodu najlepiej we wskazanym miejscu :oczko_usmiech:
Żeby nie było, że nie mówiłem :wink:
A tak na serio, ważne aby kupon od czeskiej winietki zachować do kontroli.
Bestia214
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.07.2020
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bestia214 » 01.08.2020 16:41

Crocodyl napisał(a):Nieśmiało przypominam, że wszystkie klasyczne winietki należy bezwzględnie przykleić do szyby samochodu najlepiej we wskazanym miejscu :oczko_usmiech:
Żeby nie było, że nie mówiłem :wink:
A tak na serio, ważne aby kupon od czeskiej winietki zachować do kontroli.


Dzięki WIELKIE !!!

To są MEGA istotne informacje !!
Zaśmiecanie forum przez "tysiąc" osób informujących kiedy zamówili i jak długo czekali na przesyłkę winiet ... bez komentarza !!

Znów może dla co poniektórych durne pytanie ALE... koniec języka za przewodnika:
winiety kleimy wszystkie na raz ( myślę to o naklejkach "w jedną stronę" czyli aktualnych NIE powrotnych) ;-)) jakoś obok siebie ?? ktoś pisał żeby się zaopatrzyć w plastykowy nożyk do ściąganie naklejek z szyby !?!
Bestia214
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.07.2020
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bestia214 » 01.08.2020 16:43

dids76 napisał(a):
Bestia214 napisał(a):

SUPER - dzięki WIELKIE
Już w prawdzie musiałem zamówić ale Wiedza zawsze się przyda.
Wziąłem na Słowenię 2x 7 dni i po temacie.
Jedna rzecz mnie "zmroziła" przed chwilą - nigdzie nie podawałem nr rejestracyjnego samochodu.... ?!??? Czegoś niedopatrzyłem ? Coś ominąłem ?! No bo chyba długopisem się tego nie wypełnia ?!?
Choć teraz kombinuję, że kupując na stacji benzynowej np. w Czechach nie mam przecież drukowanej wraz z nr rej. ?!? Także chyba nic mnie nie ominęło...
Proszę o sprostowanie jeśli nadal bzdury piszę.

Na czeskiej winiecie w dwóch miejscach (na naklejce i kuponie) musisz długopisem wpisać nr rejestracyjny auta. Na pozostałych nie trzeba.


Dziękuję po raz wtóry !!!!
:D
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.08.2020 17:08

Bestia214 napisał(a):Znów może dla co poniektórych durne pytanie

Nie ma durnych pytań. Ale podobno bywają takie odpowiedzi ;)


Bestia214 napisał(a):winiety kleimy wszystkie na raz ( myślę to o naklejkach "w jedną stronę" czyli aktualnych NIE powrotnych) ;-)) jakoś obok siebie ?? ktoś pisał żeby się zaopatrzyć w plastykowy nożyk do ściąganie naklejek z szyby !?!

Każdy kraj ma swoje miejsce na szybie. Na winiecie masz info która w którym miejscu.
Jak jechałem kilka lat temu przez Czechy, Austrię i Słowenię to miałem na szybie 3 winiety. Każda miała swoje miejsce i nie były obok siebie.
Niestety już nie pamiętam gdzie ich miejsce ale na winiecie masz info.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 01.08.2020 17:30

Bestia214 napisał(a):Znów może dla co poniektórych durne pytanie ALE... koniec języka za przewodnika:
winiety kleimy wszystkie na raz ( myślę to o naklejkach "w jedną stronę" czyli aktualnych NIE powrotnych) ;-)) jakoś obok siebie ?? ktoś pisał żeby się zaopatrzyć w plastykowy nożyk do ściąganie naklejek z szyby !?!


Najważniejsze aby winiety były przyklejone do szyby :lol: (i to nie jest szydera). Na każdej winiecie jest info o preferowanym miejscu naklejania, jednak nigdy nie spotkałem się z info aby służby danego kraju w przypadku kontroli miały do innego miejsca naklejenia winiety jakieś "ale". Jeśli masz już wszystkie winiety na kraje tranzytowe to możesz je przykleić "pod domem" nawet te powrotne. Teoretycznie na szybie powinny znajdować się tylko aktualne winiety ale wielokrotnie kontrolowano mnie w Austrii (jeszcze gdy kupowałem klasyczne a nie elektroniczne jak teraz) i nigdy nie było problemu z tym, że obok siebie były dwie austriackie winiety. Z tym nożykiem więc to mała przesada. Reasumując jeśli na szybie będą tylko tegoroczne :!: winiety ze wszystkich krajów tranzytowych to nic się nie stanie. Jednak jeśli na szybie będą także winiety z lat poprzednich to już w przypadku kontroli mogą być perturbacje szczególnie w Austrii.
Jukar
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.07.2020
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jukar » 01.08.2020 17:41

Wyjeżdżam 10.08 przez Czechy, Austrię i Słowenię (tu chcę ominąć autostradę +nocleg). Czy warto ryzykować z zakupem winiet przez tolltickets w tak krótkim terminie? Rozumie, że winietę na Austrię mogę kupić przez Asfinag, a co z czeską?
Ktoś coś podpowie?
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 01.08.2020 17:52

Nawet jeśli zamówisz je dzisiaj to najwcześniejszy termin wysyłki będzie określony na 03.08. Teoretycznie do piątku powinny dojść ale nasza poczta jest jaka jest. Ja osobiście w Twojej sytuacji kupował bym "na trasie". Unikniesz nerwów.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 02.08.2020 10:26

Mogę odstąpić winietę na Austrię ważną od 11 września gdyż przy zamówieniu pomyliłem miesiąc...
Bestia214
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.07.2020
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bestia214 » 03.08.2020 09:06

empire13 napisał(a):
Bestia214 napisał(a):Znów może dla co poniektórych durne pytanie

Nie ma durnych pytań. Ale podobno bywają takie odpowiedzi ;)


Bestia214 napisał(a):winiety kleimy wszystkie na raz ( myślę to o naklejkach "w jedną stronę" czyli aktualnych NIE powrotnych) ;-)) jakoś obok siebie ?? ktoś pisał żeby się zaopatrzyć w plastykowy nożyk do ściąganie naklejek z szyby !?!

Każdy kraj ma swoje miejsce na szybie. Na winiecie masz info która w którym miejscu.
Jak jechałem kilka lat temu przez Czechy, Austrię i Słowenię to miałem na szybie 3 winiety. Każda miała swoje miejsce i nie były obok siebie.
Niestety już nie pamiętam gdzie ich miejsce ale na winiecie masz info.



Dziękuję
Bestia214
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.07.2020
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bestia214 » 03.08.2020 09:09

Crocodyl napisał(a):
Bestia214 napisał(a):Znów może dla co poniektórych durne pytanie ALE... koniec języka za przewodnika:
winiety kleimy wszystkie na raz ( myślę to o naklejkach "w jedną stronę" czyli aktualnych NIE powrotnych) ;-)) jakoś obok siebie ?? ktoś pisał żeby się zaopatrzyć w plastykowy nożyk do ściąganie naklejek z szyby !?!


Najważniejsze aby winiety były przyklejone do szyby :lol: (i to nie jest szydera). Na każdej winiecie jest info o preferowanym miejscu naklejania, jednak nigdy nie spotkałem się z info aby służby danego kraju w przypadku kontroli miały do innego miejsca naklejenia winiety jakieś "ale". Jeśli masz już wszystkie winiety na kraje tranzytowe to możesz je przykleić "pod domem" nawet te powrotne. Teoretycznie na szybie powinny znajdować się tylko aktualne winiety ale wielokrotnie kontrolowano mnie w Austrii (jeszcze gdy kupowałem klasyczne a nie elektroniczne jak teraz) i nigdy nie było problemu z tym, że obok siebie były dwie austriackie winiety. Z tym nożykiem więc to mała przesada. Reasumując jeśli na szybie będą tylko tegoroczne :!: winiety ze wszystkich krajów tranzytowych to nic się nie stanie. Jednak jeśli na szybie będą także winiety z lat poprzednich to już w przypadku kontroli mogą być perturbacje szczególnie w Austrii.


Super - dziękuję.
A jak się ma sprawa z tymi elektronicznymi winietami ? jak to "działa"? na jakie kraje można kupić? Ile kosztuję itd. Z góry dziękuję za info
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.08.2020 09:18

Bestia214 napisał(a):Super - dziękuję.
A jak się ma sprawa z tymi elektronicznymi winietami ? jak to "działa"? na jakie kraje można kupić? Ile kosztuję itd. Z góry dziękuję za info

FAQ
oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 05.08.2020 10:37

Zakupiona winieta na A przez ASFINAG.

Zaznaczone - przedsiębiorca, winieta ważna, potwierdzenie od razu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone