Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 13.07.2020 13:21

Witam,

Ja zamówiłam winiety we czwartek 9.07 - z wysyłką 10.07. Dostałam informację na mail z numerem przesyłki z Deuche Post. Dziś sprawdziłam jej status. Jest już w Polsce - więc myślę, ze jutro lub pojutrze ją otrzymam. :papa:
wawik76
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.01.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawik76 » 15.07.2020 13:58

Witam,
Winiety zamówione 09.07 wczoraj w skrzynce pocztowej. Wszystko zgodne z zamówieniem. Teraz tylko czekać do wyjazdu 01.08. :)
iap11
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.02.2011
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) iap11 » 16.07.2020 11:18

Winiety zamówione przez tolltickets.com. Austria 10 dni = 9,40 euro, Czechy 1miesiąc = 17 euro, Słowenia 2 x 7 dni = 30 euro. Przesyłka i pakowanie 2,44 euro. Suma 58,84 euro. Płatność kartą kredytową. Z karty zaksięgowano 282,45 PL. Wychodzi więc, że po przeliczeniu euro po 4,80 złotych. Winiety zamówione 11.07, płatność zaksięgowana 16.07.2020. Gdybym płacił na granicach zestaw ww kosztowałby ok 250 złotych (ok 56 e), natomiast przez PZMot ok 330 złotych.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 20.07.2020 15:02

iap11 napisał(a):Winiety zamówione przez tolltickets.com. Austria 10 dni = 9,40 euro, Czechy 1miesiąc = 17 euro, Słowenia 2 x 7 dni = 30 euro. Przesyłka i pakowanie 2,44 euro. Suma 58,84 euro. Płatność kartą kredytową. Z karty zaksięgowano 282,45 PL. Wychodzi więc, że po przeliczeniu euro po 4,80 złotych. Winiety zamówione 11.07, płatność zaksięgowana 16.07.2020. Gdybym płacił na granicach zestaw ww kosztowałby ok 250 złotych (ok 56 e), natomiast przez PZMot ok 330 złotych.



Ja za 2 x austria oraz 2 x Słowenia + przesyłka zapłaciłem 51.24euro z karty zdjęło 241.10 czyli po 4,70
Gleb
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.07.2020
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gleb » 20.07.2020 15:31

Poprzednio pisałem o opóźnieniu z wysyłką - przesyłka utkneła na ponad tydzień w Niemczech i nie doszła na czas. w ramach uzupełnienia informacji po reklamacji.

Proces reklamacji w porządku - poprosili o odesłanie winiet, zaraz jak dostali przesyłkę, oddali pieniądze. Straciłem ok 10-15zł na przesyłce zwrotnej. Faktycznie mają opóźnienie w odpowiadaniu na maile/formularz, ale w końcu na wszystko odpowiedzieli (w ciągu 1-2 dni).

co do kursów - u mnie ok. 4.46pln/eur - to zależy kto jaką kartą płaci/jaki bank, jak jest przeliczane i nie zależy to od tolltickets.

Pozdrawiam
iap11
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.02.2011
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) iap11 » 20.07.2020 17:36

Dokładnie tak jak pisze przedmówca. Gdybym płacił karta debetowa z kontem walutowym, a nie karta kredytowa tak jak zapłaciłem, zaoszczędziłbym na transakcji ok 6,5 % (prowizja) czyli ok 4 €/ok 17 złotych (o tyle karta kredytowa wyszła drożej). Po odjęciu dodatkowej opłaty ok 17 złotych, kurs € po przeliczeniu faktycznie wyniósłby ok 4,47-4,50. Pośpiech był złym doradca. Ogólnie czas przesyłki bez opóźnień - zamówione 11.07, kliknąłem wysyłkę na 14.07 i dostawa na adres 17.07.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 20.07.2020 19:33

Zamówione 15 tego, wysyłka 16- tego, dzis dotarły. :D
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 20.07.2020 20:32

Czyli idą kilka dni do PL /bez zmian/ - ja niestety w tym roku raczej kupuję na trasie, bo ze względu na dynamiczną sytuację do końca lipca, do północy mogę wyjazd odwołać, więc nie kupię na zapas.

Ale od kilku lat tolltickets.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 21.07.2020 12:24

A może ktoś wie.... Nie tolltickets, ale asfinag. Przy zakupie ewiniety na stronie asfinag zaznaczam, że jestem przedsiębiorcą chociaż nie jestem, żeby pominąć 18 dni na odstąpienie i mieć winietę od razu ważną. Czy w razie kontroli można mieć jakiś problem? Czy zapłacone i korzystam od razu bez stresu?
Robertttt
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 19.05.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertttt » 21.07.2020 14:48

ruwado napisał(a):A może ktoś wie.... Nie tolltickets, ale asfinag. Przy zakupie ewiniety na stronie asfinag zaznaczam, że jestem przedsiębiorcą chociaż nie jestem, żeby pominąć 18 dni na odstąpienie i mieć winietę od razu ważną. Czy w razie kontroli można mieć jakiś problem? Czy zapłacone i korzystam od razu bez stresu?

Wydaje mi się że chodzi tylko o to że jako zwykły konsument możesz zrezygnować w ciągu 14 dni dlatego jest ten okres 18 dni.
sajmer
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 28.04.2011
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) sajmer » 22.07.2020 13:24

bzyq74 napisał(a):Zamówione 15 tego, wysyłka 16- tego, dzis dotarły. :D

u Mnie tak samo 15 zamówione, 16 wysłali, wczoraj doszło :)
Dodawałem dodatkowo przesyłkę rejestrowaną:)
KasiaWW
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 17.01.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 27.07.2020 13:00

Witam,

Winiety zamówiłam 22.07, wysyłkę zaznaczyłam na 23.07. i dzisiaj rano odebrałam przesyłkę. Drugi rok zamawiam i wszystko szybko i sprawnie-polecam

PS. Oby granic nie zamknęli
Bestia214
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.07.2020
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bestia214 » 28.07.2020 17:59

Cześć WSZYSTKIM.
O co chodzi z tą datą wysyłki ??
Które winiety "aktywują" się wraz z datą wysyłki? TYLKO 30 dniowe ??? Jeśli TAK to po co podawać datę wysyłki w innych przypadkach ??skoro chyba oczywiste jest to, że chcę "towar" otrzymać zaraz po opłaceniu / zarejestrowaniu płatności.
Każda inna ( NIE 30 dniowa ) jest aktywna w zakresie dat jaki podam na stronie?
Bardzo proszę o rozkminę powyższego albo odsyłkę gdzie mogę doczytać.
Pytanie tyczy CZech Austrii i SŁowenii ale jeśli są inne ciekawe casy z innymi państwami to chętnie "liznę" temat.
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 28.07.2020 18:20

Robertttt napisał(a):
ruwado napisał(a):A może ktoś wie.... Nie tolltickets, ale asfinag. Przy zakupie ewiniety na stronie asfinag zaznaczam, że jestem przedsiębiorcą chociaż nie jestem, żeby pominąć 18 dni na odstąpienie i mieć winietę od razu ważną. Czy w razie kontroli można mieć jakiś problem? Czy zapłacone i korzystam od razu bez stresu?

Wydaje mi się że chodzi tylko o to że jako zwykły konsument możesz zrezygnować w ciągu 14 dni dlatego jest ten okres 18 dni.

Przecież nikt nie będzie wnikał czy jesteś przedsięborcą tylko o to czy w danym momencie jak jedziesz autostradą masz ważną winietę. Również zarejestrowałem się na stronie ASFINAG i zaznaczyłem, że jestem przedsiębiorcą i winiete kupię w dniu wyjazdu. Dodatkowo zarejestrowałem się do elektronicznej opłaty odcinkowej FLEX, podpiąłem pod to numer rejestracyjny auta i numer karty płatniczej i przed wszystkimi dodatkowo płatymi odcinkami nie będę już musiał stać na bramkach tylko system odczyta mój nr rej. i pobiorą mi automatycznie za przejazd z konta;) fajnie to wymyślili.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 28.07.2020 20:26

Bestia214 napisał(a):Cześć WSZYSTKIM.
O co chodzi z tą datą wysyłki ??
Które winiety "aktywują" się wraz z datą wysyłki? TYLKO 30 dniowe ??? Jeśli TAK to po co podawać datę wysyłki w innych przypadkach ??skoro chyba oczywiste jest to, że chcę "towar" otrzymać zaraz po opłaceniu / zarejestrowaniu płatności.
Każda inna ( NIE 30 dniowa ) jest aktywna w zakresie dat jaki podam na stronie?
Bardzo proszę o rozkminę powyższego albo odsyłkę gdzie mogę doczytać.
Pytanie tyczy CZech Austrii i SŁowenii ale jeśli są inne ciekawe casy z innymi państwami to chętnie "liznę" temat.

To się tyczy tylko Słowenii.
Winieta 30 dniowa jest ważna od daty zakupu. Prawo Słoweńskie. Formalnie robią tak, że w dniu wysyłki "aktywują" winietę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone