Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 25.06.2020 19:13

Też można, tylko datę wysyłki trzeba podać odpowiednią :D
Zaba007
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.02.2019
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zaba007 » 25.06.2020 20:00

dids76 napisał(a):
Zaba007 napisał(a):Witam. Ile czasu wcześniej przed wyjazdem można zamówić winiety?

Możesz zamówić kiedy chcesz, czyli np dzisiaj możesz zamówić winiety na grudzień :papa:


Aha, to ok bo listonosza nie widziałem u mnie już ponad miesiąc i nie chce tego robić na ostatnią chwilę bo zapewne nie dotrą do sierpnia, wolę ponad miesiąc wcześniej się zabezpieczyć.


stachan napisał(a):W przypadku miesięcznej słoweńskiej nie do końca tak jest... ;)


No właśnie jak ja ogarnąć aby była w odpowiednim momencie. Gdzieś czytałem że można kupić winieta elektroniczna na Słowenie i działa od razu od zakupu, czy dobrze gdzieś kojarzę?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 25.06.2020 20:00

Lechoo napisał(a):Też można, tylko datę wysyłki trzeba podać odpowiednią :D


Chyba jednak nie do końca jest tak, jak napisałeś... ;)

Bez tytułu.jpg


Valid as from the desired shipment date from tolltickets up to and including the same day in the following month [...]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 25.06.2020 20:04

Zaba007 napisał(a):No właśnie jak ja ogarnąć aby była w odpowiednim momencie. Gdzieś czytałem że można kupić winieta elektroniczna na Słowenie i działa od razu od zakupu, czy dobrze gdzieś kojarzę?


Najprościej jest zakupić dwie siedmiodniowe - wtedy masz możliwość dla każdej z nich określić datę, od której będzie biegła jej ważność :)

Bez tytułu.jpg


PS: O słoweńskiej winiecie elektronicznej nie słyszałem.
michalb
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 18.05.2008
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalb » 26.06.2020 01:21

stachan napisał(a):
Zaba007 napisał(a):No właśnie jak ja ogarnąć aby była w odpowiednim momencie. Gdzieś czytałem że można kupić winieta elektroniczna na Słowenie i działa od razu od zakupu, czy dobrze gdzieś kojarzę?


Najprościej jest zakupić dwie siedmiodniowe - wtedy masz możliwość dla każdej z nich określić datę, od której będzie biegła jej ważność :)

Bez tytułu.jpg


PS: O słoweńskiej winiecie elektronicznej nie słyszałem.

Zrobiłem dokładnie to samo dzisiaj i mam z głowy daty. Jedyny może minus to taki że mam dwie naklejki a nie jedną.
Polecam taką opcję
Zaba007
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.02.2019
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zaba007 » 26.06.2020 09:35

Aha, no i super. Dzięki.
A można od razu 2 nakleic czy dopiero jak się skończy jedną to podmienić. ?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 26.06.2020 09:56

Chcąc uniknąć ewentualnej kontroli ze strony słoweńskich pograniczników ja naklejałbym pojedynczo. Nie wiem jak mocno jest wrażliwy system automatycznej (jeśli ta funkcjonuje) kontroli winiet.

PS: Warto zaopatrzyć się w plastikową szpatułkę do usuwania naklejek - niektóre dość trudno schodzą ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2020 10:08

stachan napisał(a):Chcąc uniknąć ewentualnej kontroli ze strony słoweńskich pograniczników ja naklejałbym pojedynczo. Nie wiem jak mocno jest wrażliwy system automatycznej (jeśli ta funkcjonuje) kontroli winiet.

PS: Warto zaopatrzyć się w plastikową szpatułkę do usuwania naklejek - niektóre dość trudno schodzą ;)

Według "instrukcji obsługi" winiety austriackiej możesz mieć naklejoną tylko jedną, aktualna winietę.
Zaba007
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.02.2019
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zaba007 » 26.06.2020 20:06

Oki... dzięki za info i rozwijanie wątpliwości.. :)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 26.06.2020 20:41

Zawsze naklejam wszystkie przed wyjazdem ;) Raz miałem kontrolę w Austrii i nic mowy o tym nie było.
grzesiek32
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 28.12.2012
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek32 » 27.06.2020 22:09

Ja naklejałem jedną ale za to z prawej strony na dole a teraz czytam że trzeba niby z lewej u góry albo po środku ale też nie miałem nigdy z tym problemu
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 28.06.2020 05:13

Ważne, że jest
Gleb
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.07.2020
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gleb » 02.07.2020 11:26

Hej,

Mała przestroga - zamówiłem 21.06, potwierdzenie wysłania, faktury 22.06, dziś jest 9 dzień roboczy i nadal winiet nie ma. Napisałem wczoraj do tolltickets przez ich formularz - po 24h brak odpowiedzi. Natomiast dziś coś sie ruszyło z przesyłką, widzę że dopiero pojawiła sie we Frankfurcie (ponizej przeklejam z systemu śledzenia paczek) i w systemie Poczty Polskiej. w sobotę wyjeżdżam więc prawie napewno nie zdążą dotrzeć.

Czy ktoś przechodził proces reklamacyjny z tolltickets? z jakim skutkiem?


Status przesyłki:
Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Nadanie 2020-06-22 15:29 International Postal System
Wysłanie przesyłki 2020-07-02 03:25 FRANKFURT/FLUGHAFEN
wbi
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.07.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wbi » 03.07.2020 10:16

Tak, przechodzilem. W zeszłym roku zamówilem winiety na adres niemiecki. Niestety zapomnialem właścicielowi kwatery w której mieszkalem powiedziec aby nakleił moje nazwisko na skrzynkę pocztową. Niemiecki listonosz nie wrzucił koperty i zawrócił ją do tolltickets....
Zaproponowali ponowną wysyłkę ale dla mnie bylo za późno zarówno na wysylkę na niemiecki adres jak i na mój polski. Bez problemu pieniądze były za dwa dni na koncie.
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 03.07.2020 10:28

Po raz kolejny winiety kupione przez powyższą stronę, zamówione 26.06 wczoraj przyszły. Kupione 3 winiety Czechy, Austria, Słowenia. Jedyny minus - czeskiej winiety potrzebowaliśmy na 11.07 pozostałych na 12.07 a oni wszystkie zaznaczyli na 12.07, nie jest to aż taki wielki problem, bo zaplanowaliśmy sobie tak trasę, żeby na autostradzie w Czechach być ok północy. Polecam wszystkim, my tylko za pierwszym razem kupowaliśmy winiety po drodze i nigdy więcej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone