Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wiedeń - warto zwiedzić

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006
Wiedeń - warto zwiedzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 29.07.2008 11:40

Witam,
dla wyjeżdżających do i wracających z Chorwacji,
koniecznie trzeba zatrzymać się na odpoczynek i zwiedzić Wiedeń.

Obrazekhttp://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5ec1105547207949Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrav :papa: :hut:
Ostatnio edytowano 06.08.2008 09:02 przez bonar, łącznie edytowano 2 razy
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 29.07.2008 20:42

bonar nie wprowadzaj mnie w rozpacz :cry:
W tym roku dokupiłam drugi przewodnik, przeczytałam go kilka razy, na tymże forum dowiadywałam się o parkingi i dojazd do centrum, już widziałam siebie kroczącą uliczkami Wiednia i co... NIC :evil:
W drodze powrotnej od samej granicy z Austrią była wielka ulewa, wręcz oberwanie chmury :evil:
Może kolejnym razem...
jimmi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimmi » 29.07.2008 20:46

Z okazji Euro pojeździłem po mieście. Niestety termin kiepski na zwiedzanie ale metro jest the best, wystarczy rozróżniać kolory lini metra, poznać stacje gdzie przecinają się linie i miasto jest na wyciągnięcie ręki.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 29.07.2008 22:44

Wstawiłem temat tylko dlatego, by tym co omijają Wiedeń pokazać jego piękno, a bardzo łatwo zwiedza się to piękne miasto, samochodem także.

Dom Hundertwassera
Obrazek

Obrazek
By dojechać na Prater, na wysokości Uranii skręcamy w lewo na most i prosto na Prater.
Obrazek

pozdrav
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 29.07.2008 23:45

bonar Ty z niczego się nie tłumacz ( z tą moją rozpaczą to był żart), temat bardzo mi się podoba, a zdjęcia bardzo chętnie obejrzę :D :D
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 30.07.2008 08:39

A jak wygląda sytuacja z parkowanie przy Praterze - gdzieś na forach znalazłem informacje iż są tam strefy krótkie parkowania do 2 godzin.

A tak po za tym to mam zamiar nocować gdzieś we Wiedniu lub jego okolicach i może wtedy zwiedzanie miasta metrem nie martwiąc się o samochód.
fafikdog
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fafikdog » 30.07.2008 09:30

Namiary na jakies tanie spanie w Wiedniu?
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 30.07.2008 10:59

Drążąc temat; jadąc do centrum, na wysokości budynku Urania skręcamy w lewo na most nad kanałem Dunaju (zdjęcie wykonane z mostu wracając z Prateru)>

Obrazek

dalej jedziemy zgodnie z pierszeństwem przejazdu, aż do pomnika>

Obrazek

na rondzie przy nim ustawiamy się na prawym pasie, tuż za wiaduktem na światłach skręcamy w prawy i dalej obok stacji shela prosto, aż do wejścia na Prater>

Obrazek

i teraz-skręcamy w lewo przez tory tramwajowe gdzie parkujemy w uliczkach(za darmochę) lub też, wjeżdżamy w prawo i następnie po skosie w lewo gdzie trudniej o parking(darmowy).

Odnośnie grubych poprzecznych linii na jezdni (strefa krótkiego parkowania) juz o tym pisałem na forum. Noclegami w Wiedniu nigdy się nie interesowałem (mam zawsze zapewniony darmowy nocleg :lol: ) trzeba szukać na necie, a najlepiej dojeżdżając do Wiednia warto po drodze przenocować,wjechać wypoczętym zwiedzać cały dzień i dalej do Chorwacji z głową pełną wrażeń.

pozdrav :papa: :hut:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.07.2008 11:06

w wiedniu bylismy 3 razy w drodze do i z cro

raz ulewa nas sploszyla - masakra

raz bylismy strasznie zmeczeni

za trzecim razem spalismy na parkingu ASFiNAG tuz przed wiedniem i rano wjechalismy wypoczeci do wiednia

zostawilismy auto na podziemnym parkingu za 2,80 ojro wiec nieco sie spieszylismy z tym ogladaniem co by zostalo jeszcvze troche kasy na paliwo do domku :))

WARTO poswiecic nawet caly dzien na wieden - bardzo duze i ladne miasto
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 30.07.2008 11:26

Nie ma potrzeby przepłacać za parking podziemny, to już lepiej zaparkować w tzw. Kurzparkzone, czyli strefie krótkiego parkowania, tzn. można stanąć na max 2 godz. i potem teoretycznie zmienić miejsce parkingowe, ale tylko teoretycznie, praktycznie ludzie wymieniają Parkscheine, czyli karty parkingowe;(zakup kart w kiosku) godz. kosztuje ok. 1,20E.
Ribar Tedi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ribar Tedi » 31.07.2008 00:23

Proponuję zaparkowanie na obrzeżu miasta w okolicy stacji metra.
A całe zwiedzanie tylko metrem.
Dojedzie się wszędzie i bez stresu.
I na pewno taniej niż krążyć autem po mieście.
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 14.08.2008 06:45

Wiedeń - Prater odwiedzony. Znajomy z Wiednia wskazał nam miejsce gdzie bez problemów i za darmo w bezpośrednim sąsiedztwie parku można parkować samochód. Ale ogólnie do okola wesołego miasteczka jest dużo płatnych parkingów i tez nie było by problemów z zaparkowaniem samochodu.
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 14.08.2008 15:19

canooe napisał(a):Wiedeń - Prater odwiedzony. Znajomy z Wiednia wskazał nam miejsce gdzie bez problemów i za darmo w bezpośrednim sąsiedztwie parku można parkować samochód. Ale ogólnie do okola wesołego miasteczka jest dużo płatnych parkingów i tez nie było by problemów z zaparkowaniem samochodu.


To może Ty też nam podpowiesz ? :)

Pozdrav !

Tomasz
borewicz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) borewicz » 15.08.2008 01:59

Prawdą jest, że warto wjechać do tego miasta nawet kosztem kilku euro (nie dajmy się zwariować, po to są wakacje). Niedaleko od centrum jest parking tu adresik:
Obrazek
gdzie opiekun parkingu mówi całkiem dobrze po polsku. Jest rodowitym Serbem i bardzo przyjaźnie nastawiony do naszej społeczności. Jako ciekawostkę powiedział, że policja wiedeńska
Obrazek
nie "dotyka" się aut rodem z Polski (jeśli są zaparkowane prawidłowo a nie mają biletu) z uwagi na wysokie koszty i często brak możliwości ustalenia właściciela. Cała operacja nie jest warta kosztów ewentualnego mandatu. Dodaję, że ja tego nie sprawdzałem. Jednak jeśli ktoś zaparkuje w tym miejscu to będzie miał okazję na zobaczenie:
Obrazek
Na temat samego Wiednia to nie będę się rozpisywał bo to trzeba zobaczyć. Pozdrawiam
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 15.08.2008 15:00

Mapy Wiednia nie posiadam ale postaram się wytłumaczyć dla tych co już tam będą iż nasz znajomy z Wiednia poprowadził nas drogą wzdłuż Prateru od słynnego młyna w kierunku na przeciwne wejście do parku gdzie jest usytuowana większość płatnych parkingów. Na przeciwko tego drugiego wejścia jest tam taka długa prosta droga wzdłuż której po lewej stronie jadąc od wejścia znajduje się ogrodzenie do którego prostopadle parkują samochody. Trzeba tylko czasami chwilę poczekać by znaleźć tam miejsce do zaparkowania.
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

Wiedeń - warto zwiedzić
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone