Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wiedeń - warto zwiedzić

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.07.2011 20:52

leszel napisał(a):Czy dobrze się orientuję ze w weekendy parkowanie w Wiedniu jest darmowe?


Dokładnie tak jest :)
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 10.03.2013 08:49

Odświeżę stary wątek.
W drodze do Chorwacji w sierpniu zaplanowałem 2 noclegi w Wiedniu. Hostel blisko centrum z parkingiem zaklepałem (103Euro za dobę pokój rodzinny 2+2), przewodnik przeczytany, ogólnie mam pojęcie co jest priorytetem w zwiedzaniu (ogrom tego jest i chyba 2 tygodnie trzeba by było zwiedzać + sporo kasy wydać). Pytanie moje dotyczy rowerów. Zabieram 4 sztuki do Chorwacji i zastanawiam się nad zwiedzaniem Wiednia przy ich pomocy. Czy nie kombinować i kupić 2x VienaCart (bilet 3-dniowy dorosły + dziecko na całą komunikację miejską) W razie niepogody dylemat rozwiąże się sam ale zakładam optymistycznie piękne słońce, więc wariant rowerowy wchodzi pod rozwagę. Ktoś ma jakieś doświadczenie?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.03.2013 10:27

Może gdybyś na tydzień pojechał... :mrgreen:

http://www.wien.info/pl/sightseeing/museums-exhibitions

Muzeum sztuki naturalnej obowiązkowo. Na spokojnie pół dnia. Być o godzinie otwarcia. Później ciasno, jak wszędzie. Dzieciaki będą zachwycone. Zabrać wodę do picia!
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.03.2013 13:52

desperadek napisał(a): Czy nie kombinować i kupić 2x VienaCart (bilet 3-dniowy dorosły + dziecko na całą komunikację miejską)


W wakacje dzieci do lat 14 jeżdżą w Wiedniu komunikacją za darmo - wystarczy tylko bilet dla dorosłych.
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 12.03.2013 15:54

Raul73 napisał(a):W wakacje dzieci do lat 14 jeżdżą w Wiedniu komunikacją za darmo - wystarczy tylko bilet dla dorosłych.
Taką informację też znalazłem, ale to odnosi się do terminów wakacji w Austrii i muszę jeszcze znaleźć kiedy przypadają dokładnie wakacje u nich.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.03.2013 17:36

desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 12.03.2013 21:39

Dzięki wielkie za linka. http://www.feiertagskalender.ch/ferien. ... hidepast=0 Więc cały lipiec i cały sierpień dzieci mają komunikację za free.
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wiedeń - warto zwiedzić - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone