Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wiedeń - warto zwiedzić

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 24.08.2008 21:30

Będąc we Wiedniu nie sposób pominąć słynącej z winiarni urokliwej dzielnicy Grenzing, no i Kahlenbergu ma się rozumieć. Kto będzie miał nieco więcej czasu powinien przejechać się po pagórkowatych willowych terenach za Kahlenbergiem (w okolicach wieży telewizyjnej) - można cyknąć wiele fajnych fotek. Jest jeszcze Alte Donau (ale to może w upalne dni...), Donau Insel i wiele wiele innych wartych odwiedzenia miejsc.
Pzdr.
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 31.08.2008 00:24

fafikdog napisał(a):Namiary na jakies tanie spanie w Wiedniu?


Kiedyś (chyba to był 1991 rok) jadąc po Europie autostopem wylądowałem w Wiedniu o północy. Czasy były ciężkie, waluty mało więc nie było mowy o noclegu w hotelu.
Dzień wcześnie rozstałem się z moimi znajomymi którzy postanowili zwiedzić Pragę, mnie natomiast ciągneło do Wiednia. Niestety namiot mieliśmy tylko jeden i to oni go zabrali. Dworzec kolejowy był zawalony takimi nagusami jak ja którzy leżeli na karimatach w każdym kącie i szwargotali w różnych językach. . Mi się tam nie spodobało. Przed dworcem był park i tam postanowiłem się przekimać. Miałem nawet ochronę bo przez godzinę obok mnie (za żywopłotem) stał wóz policyjny. Całe szczęście że żadnemu nie przyszedł do głowy mały spacerek...
Potem było już spokojnie. Tylko jakieś zwierzątka ciągle mi szeleściły koło głowy (szczury? wiewiórki?).

Pamiętaj, jak nie znajdziesz taniego hotelu to zawsze pozostaje nocleg na łonie natury :D
A tak poważnie to na Wiedeń warto sobie zarezerwować minimum dwa dni. Jeden, do tego tranzytem to trochę mało.
Pozdrawiam.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.07.2010 05:34

Witam wszystkich.
Tak pozwolilem sobie tutaj podpytać, czy ktoś ma jeszcze jakieś przemyslenia w kwestii zwiedzania.

My mamy taki plan, aby za miesiąc rano wyjecheć z Cro.
po poludniu zahaczyc o Kahlenberg i zanocowac na pólnocy Wiednia w Oekotelu.
Nastepnego ranka wujazd do Centrum, parking pod 7-ką, który był ww. i pod wieczor wyjazd do Polski.
Macie jakies pomysły, sugestie?
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 01.07.2010 11:28

Przerobione przez nas w ubieglym roku , rano wyjazd z Cro, nocleg byl w Grazu z uwagi na korki w Slowenii , nie zdążylibyśmy na nocleg w Wiedniu. Rano , po śniadaniu wyjazd do Wiednia , zaparkowaliśmy w 16 dzielnicy ,bez oplat,tuz przy stacji metra. Jest to najlepszy środek lokomocji, świetnie oznakowane trasy , dzieci szkolne w wakacje/obowiązuje austriacki termin/ mają przejazd za darmo , muszą mieć przy sobie legitymacje.
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 01.07.2010 11:35

Danka napisał(a):Przerobione przez nas w ubieglym roku , rano wyjazd z Cro, nocleg byl w Grazu z uwagi na korki w Slowenii , nie zdążylibyśmy na nocleg w Wiedniu. Rano , po śniadaniu wyjazd do Wiednia , zaparkowaliśmy w 16 dzielnicy ,bez oplat,tuz przy stacji metra. Jest to najlepszy środek lokomocji, świetnie oznakowane trasy , dzieci szkolne w wakacje/obowiązuje austriacki termin/ mają przejazd za darmo , muszą mieć przy sobie legitymacje.


Zapisane ! Wielkie dzięki :)
thermalfake
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) thermalfake » 05.07.2010 22:34

Niczego tańszego jak Oekotel w Föhrenhain (oznaczony jako Nord II) we wrześniu zeszłego roku nie uraczyłem. Poza tym nie uśmiechało mi się nocować w samochodzie na jakimś parkingu. Nie mam pojęcia jak obecnie ale za zarezerwowany z tygodniowym wyprzedzeniem pokój jednoosobowy ze śniadaniem płaciłem jedyne 36euro. Dobry standard jak za te pieniążki, łatwo się dogadać, w tym także po polsku. Polecano mi jeszcze na nocleg czeski Mikulov ale przy A5 grzebano (wtedy jeszcze jechałem wioskami) powrót na jedną noc mijał się z celem i był dużą stratą czasu.
Z hotelu jest jeszcze kilka kilometrów do centrum. Auto zostawiłem aż wstyd się przyznać na obrzeżach jakiegoś marketowego parkingu, w zasadzie nawet nie z chęci zaoszczędzenia kasy ale wygody i miejsca do którego po rozpoznaniu mógłbym wrócić. Rzecz się miała w niedzielę i poniedziałek, także mi się upiekło gdyż tam są dość restrykcyjne przepisy, zresztą inne polskie blachy tak sobie też radziły. Auto oznaczone dżi-pi-esem gdzie miałem powrócić i w dalszą drogę już tramwaj. Byłem bardzo mile zaskoczony, nie miałem przy sobie miedziaków na bilet do automatu, akurat podszedł konduktor i życzliwie sprzedał mi bilecik rozmieniając 5euro. Oczywiście potem już kupiłem "dwudniowca" i jeździłem ile sił starczało . Metro też mają naprawdę super (z porównania do innych europejskich aglomeracji). Troszkę się Wiednia liznęło przy ładnej pogodzie, bo przez defacto jeden dobry dzień nie ma szans na poznanie tego pięknego miasta.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 08.07.2010 13:57

monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 21.07.2010 13:07

Jak ktoś lubi słodkości, to warto spróbować słynnego tortu Sachera w hotelu: http://sachertorte.sacher.com/ :P
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.07.2010 23:34

borewicz napisał(a):Prawdą jest, że warto wjechać do tego miasta nawet kosztem kilku euro (nie dajmy się zwariować, po to są wakacje). Niedaleko od centrum jest parking tu adresik:
Obrazek
gdzie opiekun parkingu mówi całkiem dobrze po polsku. Jest rodowitym Serbem i bardzo przyjaźnie nastawiony do naszej społeczności. Jako ciekawostkę powiedział, że policja wiedeńska
Obrazek
nie "dotyka" się aut rodem z Polski (jeśli są zaparkowane prawidłowo a nie mają biletu) z uwagi na wysokie koszty i często brak możliwości ustalenia właściciela. Cała operacja nie jest warta kosztów ewentualnego mandatu. Dodaję, że ja tego nie sprawdzałem. Jednak jeśli ktoś zaparkuje w tym miejscu to będzie miał okazję na zobaczenie:
Obrazek
Na temat samego Wiednia to nie będę się rozpisywał bo to trzeba zobaczyć. Pozdrawiam

To mała dygresja w kwestii tego "parkingu" z dnia wczorajszego.
Obsługa stwierdziła, za mam zostawic im klucze od swego auta, gdyby zaszła potrzeba jego przestawienia, choć takiej nie było...
Stwierdzili, że WSZYSCY zostawiaja auta otwarte.
Sprawdziłem kilka lamborghini, ferrari, bumy, merole i inne.
ŻADEN nie był otwarty.
Powiedziałem im, że kluczy od auta im nie zostawię.
Oni do widzenia-szukaj dalej; ja im również do widzenia i znalazłem ulicę dalej, za tem sam kesz.
Moje zdanie; nie polecam!!!


Jeszcze jedna uwaga w kwestii parkingów w centrum, i nie tylko Wiednia.
Wysokość auta to max. 1,9m, więc uważajcie z boźami, gdyż może być problem z garażowanie.
Uwaga druga.
Nie zawsze debilne czytniki kart plastikowych na parkingache je czytaja.
Wczoraj latałem szukac drbnych do takiegoż automatu...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.07.2010 08:47

monia85 napisał(a):Jak ktoś lubi słodkości, to warto spróbować słynnego tortu Sachera w hotelu: http://sachertorte.sacher.com/ :P

Byłem, degustowałem i mnie nie zachwycił...
Kawę za to maja wysmienitą!
alurka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 02.08.2010 16:21

Obrazek


W lipcu 2010r w Sopocie na parkingu podziemnym;

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Mercedes SLS AMG, Audi R8 i Nissan GT-R i zółte Lambo;)


Jeden dzień w Sopocie i te autka można było sobie na żywo obejrzeć;) nie trzeba aż do Wiednia jechać, hehe...



Ale Wiedeń odwiedzę we wrześniu:) czytam Twoją relację z zaciekawieniem.
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 08.07.2011 12:00

Czy dobrze się orientuję ze w weekendy parkowanie w Wiedniu jest darmowe?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.07.2011 06:59

Nie wiem, ale muzeum sztuki naturalnej, to drugie po przeciwnej stronie, muzeum w Belwederze koniecznie!!!!
Ceny parkingów nie powalają; podziemnych sporo, radzę być koło 9.00; wtedy mniej szarańczy.
Pamiętaj, że większość podziemnych do 2m wysokości auta.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 19.07.2011 20:04

Zamierzam w tę sobotę zobaczyć Wiedeń (tez odkładany całe lata...)
Mam zatem pytanko: czy dobrze rozumiem informację, iż w sobotę parkowanie jest bezpłatne i dłużej niz 2 h?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.07.2011 20:46

W ogólnym rozliczeniu zwiedzania Wiednia +- 10 euro nie robi różnicy... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wiedeń - warto zwiedzić - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone