Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 13.09.2017 18:37

Jestem i ja :D
Twoje zdjęcia jak zwykle przepiękne 8O

My w tym roku zdradziliśmy Cro na rzez Montenegro :wink:
Jednak ostatnie dni urlopu spędzimy w Cro :D może na R.Makarskiej ?
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 13.09.2017 18:42

Bardzo zachęcający początek, takie pozytywne emocje w nim wyczuwam :) Będę stałym gościem tutaj.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 13.09.2017 19:17

Jak tyle ochów i achów :wink: a do tego apartman w pierwszej linii, to zasiadam :lol: :papa:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 13.09.2017 19:27

Zajawka zachęcająca, zostaję i czekam na cd
pozdrawiam :papa:
Janka
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 13.09.2017 19:52

To i ja się przyłączę do tak zacnego grona czytaczo oglądaczy :wink: :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.09.2017 20:08

Zdjęcia na początek zachęcające bardzo :D
Poczytam , popatrzę , potęsknię . . .


Pozdrawiam
Piotr
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 13.09.2017 20:15

Na Makarska to zawsze jestem chętny :hut: :hut:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 13.09.2017 20:35

Popatrzę z chęcią :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.09.2017 21:45

Agata, czekamy na kolejny odcinek. Dzieciaki już chyba śpią, a małż może sam sobie zrobić kolację :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 14.09.2017 00:24

Witam :D
W Makarskiej tylko dwa razy przejazdem , więc pooglądam :D

Po pierwszym wpisie wygląda że wcześniejsze wyjazdy były trochę zepsute przez znajomych :roll:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.09.2017 10:09

Trajgul napisał(a):Jeżeli są małe dzieci to ja też oglądam riwierę Twoimi oczami. Z dziećmi jest trochę trudniej coś zwiedzić, czy też spędzić wakacje po swojemu ale relacja jest taka prawdziwsza, bo będzie proza życia rodzinnego ;).

To prawda, z dziećmi ciężko jest zwiedzać. Oczywiście to wszystko zależy od dzieci, ale nasze baaaardzo szybko się męczą :wink: i zaczynają rozrabiać, więc z tym zwiedzaniem różnie bywa. Przekonaliśmy się o tym na własnej skórze :oczko_usmiech:
słoma79 napisał(a):Na Makarską Rivierę zawsze chętnie popatrzę :mrgreen:

dr.kokos napisał(a):Siadam z przyjemnością :wink:

Igłą pinii napisał(a):Jako fanka Riwiery Makarskiej z przyjemnością pośledzę relację.

dhmegi napisał(a):Zasiadam i ja. Rejony są mi znane, więc z przyjemnością je powspominam.

ApropoDefacto napisał(a):Cześć, to i ja się przysiądę do relacji 8) pozdrawiam :papa:

janka.mik. napisał(a):Zajawka zachęcająca, zostaję i czekam na cd

elka21 napisał(a):To i ja się przyłączę do tak zacnego grona czytaczo oglądaczy :wink: :papa:

piotrf napisał(a):Zdjęcia na początek zachęcające bardzo :D

KrzychuZiom napisał(a):Na Makarska to zawsze jestem chętny :hut: :hut:

CROnikiCROpka napisał(a):Popatrzę z chęcią :oczko_usmiech:

Zapraszam :D
karin74 napisał(a):Poczytam, poogladam z przyjemnością zdjęcia :-) u nas Makarska Riwiera " zaliczona " pięciokrotnie:-) a Tucepi także odwiedzone w 2014 roku, i też byłam organizatorka, bo jechała z nami rodzinną 2+2
:D

Oooo więc znalazłyśmy się w bardzo podobnej sytuacji. Na szczęście w tym roku wszystko się udało!
przemo99 napisał(a):Siedze sobie 13 dzien na plazy w Tucepi, pare zostało więc będę tutaj zaglądać:)

Zazdroszczę! Jak z pogodą? Znajomi jutro wracają z Podgory i troszkę deszczu na nich spadło :(
krakusowa napisał(a):Jestem i ja :D
Twoje zdjęcia jak zwykle przepiękne 8O

Dzięki, ale to najzwyczajna amatorszczyzna. Większość z nich "pstrykana" na szybko więc różnie wychodzą. Jedne lepiej, inne gorzej, ale ważne, że są.
krakusowa napisał(a):My w tym roku zdradziliśmy Cro na rzez Montenegro :wink:
Jednak ostatnie dni urlopu spędzimy w Cro :D może na R.Makarskiej ?

Ale Wam dobrze, że jeszcze Cro zobaczycie. Zazdroszczę!
ruzica napisał(a):takie pozytywne emocje w nim wyczuwam :) Będę stałym gościem tutaj.

Zapraszam. Emocje były jak najbardziej pozytywne. Tam jest tak pięknie, że jak tu się nie emocjonować :D :smo:
sdolas napisał(a):Jak tyle ochów i achów :wink: a do tego apartman w pierwszej linii, to zasiadam :lol: :papa:

Szkoda, że nie udało nam się zakwaterować w miejscówce polecanej przez Ciebie w miejscowości Bratuš, ale Tučepi też nie żałujemy :D
piekara114 napisał(a):Agata, czekamy na kolejny odcinek. Dzieciaki już chyba śpią, a małż może sam sobie zrobić kolację :mrgreen:

Niestety wczoraj nie dałam rady wrzucić odcinka, bo obierałam grzyby 8O 8O i do późnych godzin nocnych je "obrabiałam". Za chwilę wrzucam odcinek :D
lotnikwsk napisał(a):Po pierwszym wpisie wygląda że wcześniejsze wyjazdy były trochę zepsute przez znajomych :roll:

W zasadzie to nie o to chodzi, że były zepsute, tylko zawsze jakiś zgrzyt się pojawił, który mógł wpłynąć na niektóre sytuacje. W tym roku nic takiego nie miało miejsca, więc byliśmy zadowoleni :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.09.2017 10:37

ODCINEK 1 – 14/15.08.2017 (poniedziałek/wtorek) – DOJAZD NA MIEJSCE

Ruszamy z relacją!

Jak już wspomniałam w „zajawce”, jadą z nami Sąsiedzi, czyli 2 rodziny 2+2. Postanowiliśmy, że jedziemy jednym autem, ponieważ oni posiadają busika renault traffic dla 8 osób. Trochę się tego obawiałam, bo w zeszłym roku mieliśmy poważną awarię auta. Można o tym poczytać tutaj. No i druga sprawa – czworo dzieci w jednym aucie. Może być ciekawie…
Jednak od razu napiszę, że żadnych nieprzewidzianych przygód nie było i dzieci jakoś nawet w miarę się zachowywały w aucie, zatem kolejna decyzja trafiona.

Wyjeżdżamy z domu, spod Kielc, o godzinie 18 dnia 14.08.2017. O dziwo wyjechaliśmy punktualnie! :D 8O
Trasa standardowa – Czechy, Austria, objazd w Słowenii i Chorwacja :D
Oczywiście zdjęć z drogi z krajów tranzytowych nie mamy, bo było ciemno. Zaczęliśmy focić dopiero w Cro, zatem zaraz Wam pokażę kilka bardzo dobrze znanych przez wszystkich fotek :D

Zaczynają się widoki górskie:
_DSC0117 (2).JPG
_DSC0118 (2).JPG


Kilka zdjęć z autostrady:
DSC_0630.JPG
DSC_0634.JPG
DSC_0637.JPG


Moja ulubiona góra z trasy. Mówcie co chcecie, ale ja już podczas dojazdu jaram się Chorwacją i te ostatnie kilometry wcale mi się nie dłużą, bo najzwyczajniej nie mogę się napatrzeć.
DSC_0640.JPG


Dobro došli Hrvatska!
DSC_0650.JPG


Jest i on – najważniejszy z tuneli – Sveti Rok:
DSC_0651.JPG


Temperatura zatrważająco wzrosła – przed tunelem 16 stopni, a za tunelem 25! Aż 9 stopni i to oczywiście odczyt z autostradowych pomiarów, więc nie jakieś tam żadne oszukaństwo :D Miny naszych znajomych bezcenne. Lekko mówiąc byli w szoku :oczko_usmiech: :smo:

Kolejne tunele:
DSC_0656.JPG
DSC_0659.JPG


Tego zdjęcia chyba nie muszę podpisywać. Każdy je doskonale zna:
DSC_0667.JPG
DSC_0670.JPG


Najmłodsza bardzo zadowolona:
_DSC0120 (2).JPG


Robimy przystanek w równie znanym miejscu Odmorište Krka:
_DSC0129 (2).JPG
_DSC0133 (2).JPG


Dacie wiarę, że będąc piąty raz w Cro, dopiero pierwszy raz tutaj robimy pauzę? Jakoś tak zawsze nie potrzebowaliśmy właśnie tam postoju. Nadrobione! :coool:

Ja i moja rodzina:
_DSC0138 (2).JPG
_DSC0135 (2).JPG


Niestety Sąsiedzi nie wyrazili zgody na publikację swoich zdjęć, więc ich w tej relacji nie zobaczycie. Rozumiem ich, więc nie nalegałam.

Widok w stronę Skradina – Wodospady widzieliśmy już dwukrotnie – w 2013 i w 2016 :D
_DSC0139 (2).JPG


I na zoomie:
DSC_0679.JPG


Dojeżdżając do Makarskiej Riviery, decydujemy się, że z autostrady zjeżdżamy na więźle Šestanovac. Oczywiście po to, żeby zobaczyć ten cudny widok:
_DSC0155 (2).JPG


I agrafki:
DSC_0714.JPG
DSC_0720.JPG


Widok na wyspę Brač:
DSC_0718.JPG


Makarska coraz bliżej, Dubrovnik nieco dalej, ale jak już widzieliście w „zajawce”, tam również dotrzemy.
DSC_0723.JPG


Wjeżdżamy do raju!
DSC_0726.JPG


Mijamy kolejne miejscowości:
DSC_0743.JPG
DSC_0746.JPG


Jest już Makarska!
DSC_0753.JPG
DSC_0759.JPG
DSC_0755.JPG
DSC_0760.JPG
DSC_0761.JPG


I wreszcie dojeżdżamy na miejsce. Na szczęście miejscówkę było bardzo łatwo znaleźć, bo to samo centrum, więc docieramy pod apartman bez najmniejszego problemu. Jest godzina 9 rano, czyli jechaliśmy 15 godzin – czas całkiem dobry. Niestety musimy czekać na nasze apartmany do 11, bo od tej możemy się kwaterować. Pierwszy apartament dostajemy punktualnie, a na drugi czekamy aż do 13, ponieważ przed nami opuszczali go Polacy przenoszący się do innego budynku naszej właścicielki i trochę się guzdrali :D

Ale oczywiście zaproszono nas do stoliczka przed domem, gdzie podano nam rakiję. Pijemy tylko po kieliszeczku. My już próbowaliśmy wielokrotnie ten trunek, ale Sąsiedzi pierwszy raz.
Na stoliczku w apartmanie również stała flaszka rakiji dla nas i tu uwaga – w butelce po wyborowej! 8O 8O Stała sobie tak prawie cały pobyt, aż w końcu jakoś ją zmęczyliśmy :oczko_usmiech:

Właściciele ogólnie w porządku, pomocni w każdej sytuacji, więc nie mieliśmy z nimi najniejszego problemu :D

A o to nasze auto zaparkowane przed domem na czas rozpakowania:
DSC_0766.JPG


Później musieliśmy przeparkować w miejsce wskazane przez właścicieli. Dość blisko domu, jednak bardzo mało miejsca dla naszego busa, co poskutkowało porysowanym dachem przez drzewko oliwne, ale nie aż tak tragicznie, więc strat w związku z tym większych nie ma :D

I to tyle w tym odcinku. W następnym zapraszam na pierwszą kąpiel w Jadranie i wieczorny koncert :D :papa:
Ostatnio edytowano 14.09.2017 21:51 przez agata26061, łącznie edytowano 4 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.09.2017 10:39

W kieleckim też wysyp grzybów :?: jakich :?:

Czekam na kąpiel :wink: i koncert. :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.09.2017 10:47

Janusz Bajcer napisał(a):W kieleckim też wysyp grzybów :?: jakich :?:

Oj tak i to ogromny. W zasadzie to wszystkich. Prawdziwków bardzo dużo, ale też i w konkretnych miejscach maślaczki i kozaczki. Teraz się też rydze pokazały, więc sezon grzybobrania powoli dobiega końca :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.09.2017 10:51

No dla pierwszaków to najważniejsze jest to zdjęcie:
Obrazek

agata26061 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):W kieleckim też wysyp grzybów :?: jakich :?:

Oj tak i to ogromny. W zasadzie to wszystkich. Prawdziwków bardzo dużo, ale też i w konkretnych miejscach maślaczki i kozaczki. Teraz się też rydze pokazały, więc sezon grzybobrania powoli dobiega końca :(

U nas prawdziwki, zatrzęsienie. A teraz pojawiły się pojedyncze kozaki i podgrzybki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone