Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakusowa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 13.09.2017 18:37

Jestem i ja :D
Twoje zdjęcia jak zwykle przepiękne 8O

My w tym roku zdradziliśmy Cro na rzez Montenegro :wink:
Jednak ostatnie dni urlopu spędzimy w Cro :D może na R.Makarskiej ?
ruzica
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 13.09.2017 18:42

Bardzo zachęcający początek, takie pozytywne emocje w nim wyczuwam :) Będę stałym gościem tutaj.
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 13.09.2017 19:17

Jak tyle ochów i achów :wink: a do tego apartman w pierwszej linii, to zasiadam :lol: :papa:
janka.mik.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 13.09.2017 19:27

Zajawka zachęcająca, zostaję i czekam na cd
pozdrawiam :papa:
Janka
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 13.09.2017 19:52

To i ja się przyłączę do tak zacnego grona czytaczo oglądaczy :wink: :papa:
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.09.2017 20:08

Zdjęcia na początek zachęcające bardzo :D
Poczytam , popatrzę , potęsknię . . .

Pozdrawiam
Piotr
KrzychuZiom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 13.09.2017 20:15

Na Makarska to zawsze jestem chętny :hut: :hut:
CROnikiCROpka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 13.09.2017 20:35

Popatrzę z chęcią :oczko_usmiech:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.09.2017 21:45

Agata, czekamy na kolejny odcinek. Dzieciaki już chyba śpią, a małż może sam sobie zrobić kolację :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 14.09.2017 00:24

Witam :D
W Makarskiej tylko dwa razy przejazdem , więc pooglądam :D

Po pierwszym wpisie wygląda że wcześniejsze wyjazdy były trochę zepsute przez znajomych :roll:
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.09.2017 10:09

Trajgul napisał(a):Jeżeli są małe dzieci to ja też oglądam riwierę Twoimi oczami. Z dziećmi jest trochę trudniej coś zwiedzić, czy też spędzić wakacje po swojemu ale relacja jest taka prawdziwsza, bo będzie proza życia rodzinnego ;).

To prawda, z dziećmi ciężko jest zwiedzać. Oczywiście to wszystko zależy od dzieci, ale nasze baaaardzo szybko się męczą :wink: i zaczynają rozrabiać, więc z tym zwiedzaniem różnie bywa. Przekonaliśmy się o tym na własnej skórze :oczko_usmiech:
słoma79 napisał(a):Na Makarską Rivierę zawsze chętnie popatrzę :mrgreen:

dr.kokos napisał(a):Siadam z przyjemnością :wink:

Igłą pinii napisał(a):Jako fanka Riwiery Makarskiej z przyjemnością pośledzę relację.

dhmegi napisał(a):Zasiadam i ja. Rejony są mi znane, więc z przyjemnością je powspominam.

ApropoDefacto napisał(a):Cześć, to i ja się przysiądę do relacji 8) pozdrawiam :papa:

janka.mik. napisał(a):Zajawka zachęcająca, zostaję i czekam na cd

elka21 napisał(a):To i ja się przyłączę do tak zacnego grona czytaczo oglądaczy :wink: :papa:

piotrf napisał(a):Zdjęcia na początek zachęcające bardzo :D

KrzychuZiom napisał(a):Na Makarska to zawsze jestem chętny :hut: :hut:

CROnikiCROpka napisał(a):Popatrzę z chęcią :oczko_usmiech:

Zapraszam :D
karin74 napisał(a):Poczytam, poogladam z przyjemnością zdjęcia :-) u nas Makarska Riwiera " zaliczona " pięciokrotnie:-) a Tucepi także odwiedzone w 2014 roku, i też byłam organizatorka, bo jechała z nami rodzinną 2+2
:D

Oooo więc znalazłyśmy się w bardzo podobnej sytuacji. Na szczęście w tym roku wszystko się udało!
przemo99 napisał(a):Siedze sobie 13 dzien na plazy w Tucepi, pare zostało więc będę tutaj zaglądać:)

Zazdroszczę! Jak z pogodą? Znajomi jutro wracają z Podgory i troszkę deszczu na nich spadło :(
krakusowa napisał(a):Jestem i ja :D
Twoje zdjęcia jak zwykle przepiękne 8O

Dzięki, ale to najzwyczajna amatorszczyzna. Większość z nich "pstrykana" na szybko więc różnie wychodzą. Jedne lepiej, inne gorzej, ale ważne, że są.
krakusowa napisał(a):My w tym roku zdradziliśmy Cro na rzez Montenegro :wink:
Jednak ostatnie dni urlopu spędzimy w Cro :D może na R.Makarskiej ?

Ale Wam dobrze, że jeszcze Cro zobaczycie. Zazdroszczę!
ruzica napisał(a):takie pozytywne emocje w nim wyczuwam :) Będę stałym gościem tutaj.

Zapraszam. Emocje były jak najbardziej pozytywne. Tam jest tak pięknie, że jak tu się nie emocjonować :D :smo:
sdolas napisał(a):Jak tyle ochów i achów :wink: a do tego apartman w pierwszej linii, to zasiadam :lol: :papa:

Szkoda, że nie udało nam się zakwaterować w miejscówce polecanej przez Ciebie w miejscowości Bratuš, ale Tučepi też nie żałujemy :D
piekara114 napisał(a):Agata, czekamy na kolejny odcinek. Dzieciaki już chyba śpią, a małż może sam sobie zrobić kolację :mrgreen:

Niestety wczoraj nie dałam rady wrzucić odcinka, bo obierałam grzyby 8O 8O i do późnych godzin nocnych je "obrabiałam". Za chwilę wrzucam odcinek :D
lotnikwsk napisał(a):Po pierwszym wpisie wygląda że wcześniejsze wyjazdy były trochę zepsute przez znajomych :roll:

W zasadzie to nie o to chodzi, że były zepsute, tylko zawsze jakiś zgrzyt się pojawił, który mógł wpłynąć na niektóre sytuacje. W tym roku nic takiego nie miało miejsca, więc byliśmy zadowoleni :D
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.09.2017 10:37

ODCINEK 1 – 14/15.08.2017 (poniedziałek/wtorek) – DOJAZD NA MIEJSCE

Ruszamy z relacją!

Jak już wspomniałam w „zajawce”, jadą z nami Sąsiedzi, czyli 2 rodziny 2+2. Postanowiliśmy, że jedziemy jednym autem, ponieważ oni posiadają busika renault traffic dla 8 osób. Trochę się tego obawiałam, bo w zeszłym roku mieliśmy poważną awarię auta. Można o tym poczytać tutaj. No i druga sprawa – czworo dzieci w jednym aucie. Może być ciekawie…
Jednak od razu napiszę, że żadnych nieprzewidzianych przygód nie było i dzieci jakoś nawet w miarę się zachowywały w aucie, zatem kolejna decyzja trafiona.

Wyjeżdżamy z domu, spod Kielc, o godzinie 18 dnia 14.08.2017. O dziwo wyjechaliśmy punktualnie! :D 8O
Trasa standardowa – Czechy, Austria, objazd w Słowenii i Chorwacja :D
Oczywiście zdjęć z drogi z krajów tranzytowych nie mamy, bo było ciemno. Zaczęliśmy focić dopiero w Cro, zatem zaraz Wam pokażę kilka bardzo dobrze znanych przez wszystkich fotek :D

Zaczynają się widoki górskie:
_DSC0117 (2).JPG
_DSC0118 (2).JPG

Kilka zdjęć z autostrady:
DSC_0630.JPG
DSC_0634.JPG
DSC_0637.JPG

Moja ulubiona góra z trasy. Mówcie co chcecie, ale ja już podczas dojazdu jaram się Chorwacją i te ostatnie kilometry wcale mi się nie dłużą, bo najzwyczajniej nie mogę się napatrzeć.
DSC_0640.JPG

Dobro došli Hrvatska!
DSC_0650.JPG

Jest i on – najważniejszy z tuneli – Sveti Rok:
DSC_0651.JPG

Temperatura zatrważająco wzrosła – przed tunelem 16 stopni, a za tunelem 25! Aż 9 stopni i to oczywiście odczyt z autostradowych pomiarów, więc nie jakieś tam żadne oszukaństwo :D Miny naszych znajomych bezcenne. Lekko mówiąc byli w szoku :oczko_usmiech: :smo:

Kolejne tunele:
DSC_0656.JPG
DSC_0659.JPG

Tego zdjęcia chyba nie muszę podpisywać. Każdy je doskonale zna:
DSC_0667.JPG
DSC_0670.JPG

Najmłodsza bardzo zadowolona:
_DSC0120 (2).JPG

Robimy przystanek w równie znanym miejscu Odmorište Krka:
_DSC0129 (2).JPG
_DSC0133 (2).JPG

Dacie wiarę, że będąc piąty raz w Cro, dopiero pierwszy raz tutaj robimy pauzę? Jakoś tak zawsze nie potrzebowaliśmy właśnie tam postoju. Nadrobione! :coool:

Ja i moja rodzina:
_DSC0138 (2).JPG
_DSC0135 (2).JPG

Niestety Sąsiedzi nie wyrazili zgody na publikację swoich zdjęć, więc ich w tej relacji nie zobaczycie. Rozumiem ich, więc nie nalegałam.

Widok w stronę Skradina – Wodospady widzieliśmy już dwukrotnie – w 2013 i w 2016 :D
_DSC0139 (2).JPG

I na zoomie:
DSC_0679.JPG

Dojeżdżając do Makarskiej Riviery, decydujemy się, że z autostrady zjeżdżamy na więźle Šestanovac. Oczywiście po to, żeby zobaczyć ten cudny widok:
_DSC0155 (2).JPG

I agrafki:
DSC_0714.JPG
DSC_0720.JPG

Widok na wyspę Brač:
DSC_0718.JPG

Makarska coraz bliżej, Dubrovnik nieco dalej, ale jak już widzieliście w „zajawce”, tam również dotrzemy.
DSC_0723.JPG

Wjeżdżamy do raju!
DSC_0726.JPG

Mijamy kolejne miejscowości:
DSC_0743.JPG
DSC_0746.JPG

Jest już Makarska!
DSC_0753.JPG
DSC_0759.JPG
DSC_0755.JPG
DSC_0760.JPG
DSC_0761.JPG

I wreszcie dojeżdżamy na miejsce. Na szczęście miejscówkę było bardzo łatwo znaleźć, bo to samo centrum, więc docieramy pod apartman bez najmniejszego problemu. Jest godzina 9 rano, czyli jechaliśmy 15 godzin – czas całkiem dobry. Niestety musimy czekać na nasze apartmany do 11, bo od tej możemy się kwaterować. Pierwszy apartament dostajemy punktualnie, a na drugi czekamy aż do 13, ponieważ przed nami opuszczali go Polacy przenoszący się do innego budynku naszej właścicielki i trochę się guzdrali :D

Ale oczywiście zaproszono nas do stoliczka przed domem, gdzie podano nam rakiję. Pijemy tylko po kieliszeczku. My już próbowaliśmy wielokrotnie ten trunek, ale Sąsiedzi pierwszy raz.
Na stoliczku w apartmanie również stała flaszka rakiji dla nas i tu uwaga – w butelce po wyborowej! 8O 8O Stała sobie tak prawie cały pobyt, aż w końcu jakoś ją zmęczyliśmy :oczko_usmiech:

Właściciele ogólnie w porządku, pomocni w każdej sytuacji, więc nie mieliśmy z nimi najniejszego problemu :D

A o to nasze auto zaparkowane przed domem na czas rozpakowania:
DSC_0766.JPG

Później musieliśmy przeparkować w miejsce wskazane przez właścicieli. Dość blisko domu, jednak bardzo mało miejsca dla naszego busa, co poskutkowało porysowanym dachem przez drzewko oliwne, ale nie aż tak tragicznie, więc strat w związku z tym większych nie ma :D

I to tyle w tym odcinku. W następnym zapraszam na pierwszą kąpiel w Jadranie i wieczorny koncert :D :papa:
Ostatnio edytowano 14.09.2017 21:51 przez agata26061, łącznie edytowano 4 razy
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.09.2017 10:39

W kieleckim też wysyp grzybów :?: jakich :?:

Czekam na kąpiel :wink: i koncert. :lol:
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.09.2017 10:47

Janusz Bajcer napisał(a):W kieleckim też wysyp grzybów :?: jakich :?:

Oj tak i to ogromny. W zasadzie to wszystkich. Prawdziwków bardzo dużo, ale też i w konkretnych miejscach maślaczki i kozaczki. Teraz się też rydze pokazały, więc sezon grzybobrania powoli dobiega końca :(
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.09.2017 10:51

No dla pierwszaków to najważniejsze jest to zdjęcie:
Obrazek

agata26061 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):W kieleckim też wysyp grzybów :?: jakich :?:

Oj tak i to ogromny. W zasadzie to wszystkich. Prawdziwków bardzo dużo, ale też i w konkretnych miejscach maślaczki i kozaczki. Teraz się też rydze pokazały, więc sezon grzybobrania powoli dobiega końca :(

U nas prawdziwki, zatrzęsienie. A teraz pojawiły się pojedyncze kozaki i podgrzybki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019