Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry. Warto zatrzymać się na dłużej? Jeśli tak to gdzie?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2010 16:19

Monika72 napisał(a):jeszcze tylko klepnąć nocleg w Zalakaros


Zalakaros dobry wybór - zobacz co tam na Was czeka :D
Bobik69
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bobik69 » 17.08.2010 16:20

Jeśli chcesz coś dla duszy i dla ciała, to polecam Budapeszt. Myślę, że syn będzie zadowolony z pobytu w aquaparku na wyspie Św. Małgorzaty, a jednocześnie samo miasto ma bardzo dużo do zaoferowania jeśli chodzi o zabytki - polecam m.in. baszty rybackie
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 17.08.2010 16:29

Monika72 napisał(a):Myślałam, że może ktoś jadąc przez Węgry zobaczył coś co mu zaparło ;).Dech oczywiście...Ale widzę, ze większość jest w amoku chorwackim :D


A ja uważam, że Węgrzech jest całkiem sympatycznie. Zwiedziłem sporą część tego kraju. Jak dla mnie najładniejsze jest zakole Dunaju. Zatrzymując się w Budapeszcie to akurat wycieczka na jeden dzień Szentendre, Wyszehrad, Esztergom. Nad Balatonem w sezonie też sporo się dzieje Siofok, Zamardi, Balatonlelle, piekny półwysep Tihany. No i Eger i Tokaj na wschodzie, ale to raczej niezbyt po drodze. Wegry są trochę niedoceniane choć mają sporo do zaoferowania.
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 17.08.2010 18:23

Monika72 napisał(a):No i mam już pokój na 1 noc w samym sercu miasta (dzięki Dance), jeszcze tylko klepnąć nocleg w Zalakaros i migiem do Cro. Już mnie normalnie trzęsie z emocji ;)

Obiecuję, że po powrocie zdam relację, w końcu "czerpię" z tegoż forum, to muszę coś dać z siebie :P


Ja też korzystałam z tej strony , byliśmy w Zalakaros w drodze powrotnej z Cro... bawcie sie dobrze :papa:
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 17.08.2010 19:07

Bardzo dziękuję. Budapeszt zarezerwowany, Zalakaros w trakcie :P. Mąż ma minę cierpiętnika bo chciał "depnąć" i autostradami dostać się jak najszybciej. A ja uważam, ze skoro siedziałam 12 lat z chorowitym dzieckiem w naszym kraju, to w końcu mnie się też coś należy...I zaparłam się zarówno na Cro, jak i dzięki Waszym podpowiedziom - na Węgry "w przelocie".Jak starczy środków płatniczych, to w drodze powrotnej Wenecję zwiedzę. Choc odradzano mi ten pomysł na forum :D

Czuję się niczym buntownik ;) Ale mam szczerze dość naszego morza...W sumie Pl znam od północy, aż po samo południe i chce mi się "okoliczności przyrody zmienić".
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2010 19:53

Monika72 napisał(a):.Jak starczy środków płatniczych, to w drodze powrotnej Wenecję zwiedzę. Choc odradzano mi ten pomysł na forum :D


Jeśli pobyt na Istrii, to Wenecja wskazana, jeśli Dalmacja Północna to sprawa dyskusyjna, jeśli Dalmacja Południowa to Wenecję odradzam.
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 17.08.2010 20:00

Wydaje mi się, że północna- Ribarica k. Karlobagu. Podglądałam różne opcje na forum i pomyślałam, że może w trakcie pobytu, wypad o świcie z porzuceniem samochodu na cały dzień na parkingu jest niezłym pomysłem.?Ale nie wiem czy po takiej wycieczce będziemy mieć siłę na powrót do Cro.Wenecja mnie kusi...Może w drodze powrotnej zwiedzić, a potem brykniemy do Pl przez niemieckie autostrady...Tyle, że sił nie stanie :P A na nocleg kasy na bank nie starczy...

Może za rok :P
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 17.08.2010 20:04

Namiary poszły na emaila. Pozdrawiam

O tej porze bez rezerwacji można w ciemno. Szukaj tylko krzesełek przy furtkach :D
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 17.08.2010 20:51

dasuch napisał(a):Namiary poszły na emaila. Pozdrawiam

O tej porze bez rezerwacji można w ciemno. Szukaj tylko krzesełek przy furtkach :D





Mam. Dziękuję :D
fiordek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 31.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiordek » 17.08.2010 21:14

Bylem z rodzinka (2+1) w Letenye (na granicy wegiersko-horwackiej) Restaurant Radics Panzio i jestem bardzo zadowolony z noclegu oraz z porannego posłku.. trzeba jescze dodać że czekali na nas mimo ze zapowiadalem przyjazd poznym popoludniem a zajechalem tam przed północą :))). Rano pobudka i "amciu" jak mówi moja malutka było znakomite..
pozdrawiam.
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 17.08.2010 21:58

fiordek napisał(a):Bylem z rodzinka (2+1) w Letenye (na granicy wegiersko-horwackiej) Restaurant Radics Panzio i jestem bardzo zadowolony z noclegu oraz z porannego posłku.. trzeba jescze dodać że czekali na nas mimo ze zapowiadalem przyjazd poznym popoludniem a zajechalem tam przed północą :))). Rano pobudka i "amciu" jak mówi moja malutka było znakomite..
pozdrawiam.

Super miejsce http://www.letenyepanzio.hu/
Nie dziwię się, że byłeś zadowolony. Moim zdaniem jest to miejsce tylko do przespania się w trasie. Rano śniadanko i dalej nad Jadran.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 17.08.2010 23:55

Dzisiaj rano byłem w Peczu bardzo fajne miasto. Nocowałem w u uzdrowisku Harkany.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 20.01.2011 22:04

faziolot napisał(a): Zatrzymaliśmy się w Oekotelu, z rana w samochód, navi doprowadziła na parking


Równiez mam w planach na lato Budapeszt w drodze powrotnej i w związku z tym ma pytanie: gdzie najlepiej zostawić samochód gdzieś w centrum?
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 20.01.2011 23:41

Raul73 napisał(a):gdzie najlepiej zostawić samochód gdzieś w centrum?



od lat jeżdżąc na niucha mam zasadę - parking w centrum ? szukaj wedle stacji kolejowej, zawsze "cuś" znajdziesz ...

Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 21.01.2011 00:18

W sprawie parkowania w Budapeszcie: jeśli zamierzacie spędzić tam więcej czasu, polecam bardzo duży i darmowy parking koło Placu Bohaterów (Hosok Tere). Sporo atrakcji w pobliżu: zamek, zoo i zabytkowe termy. Do centrum około 3km, można się przejść albo podjechać metrem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Węgry. Warto zatrzymać się na dłużej? Jeśli tak to gdzie? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone