Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wczoraj wróciłam z Podgory... już koniec wakacji... :-(

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasi@
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 01.08.2004
Wczoraj wróciłam z Podgory... już koniec wakacji... :-(

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasi@ » 07.07.2009 08:59

Wczoraj wróciłam z upragnionych i długo wyczekiwanych wakacji w Chorwacji. Jak to jest, że to co dobre tak szybko ucieka.... Apartament wynajęłam ze 2 miesiące wcześniej u, jak się okazało, niezwykle sympatycznych i życzliwych ludzi - Miry i Igora. CO prawda dom położony był w pobliżu drogi i trochę chwilami to przeszkadzało... Poza tym to już chyba nie mogę nic złego powiedzieć. Sama Podgora zrobiła na mnie dobre, choć nie powalające wrażenie. To typowa mała mieścinka nastawiona na turystów. Po Hvarze, Makarskiej czy Primostenie, to Podgora wygląda mizernie, ale ma po prostu inny charakter. Ładnych miasteczek w Chorwacji nie brakuje, więc zawsze można jechać i pozwiedzać. Plaża w centrum Podgory oczywiście zatłoczona, ale wystarczyło podreptać kawałek wybrzeżem w stronę Tucepi i już było bardzo ok. Ceny mnie nie zastrzeliły. Widzę, że dużo osób twierdzi, że jest strasznie drogo, a ja nie widzę jakiejś ogromnej różnicy w stosunku do lat ubiegłych. No może w zeszłym roku było taniej, ze względu na kurs euro i mocną złotówkę. Moje ulubione makarony z owocami morza cenowo kształtowały się w okolicach 50 kun, pizza też. Mięsa jak zwykle drogie, ryby, w zależności jak się trafiło, można było zjeść i za 60 i za 260 ;-) Ceny w sklepach wyższe niż w Polsce, ale kogo to dziwi, tak już jest od paru ładnych lat. Wędliny i sery cenowo i jakościowo dla mnie nie do przyjęcia, dlatego przywiozłam sobie z Polski. Piwko nie najgorzej, około 6 kun w sklepie, w knajpie około 15 kn. Lody około 5-6 kun za gałkę (o ile to można nazwać gałką ;-) ) Za to rakiję, a dokładnie lozę piłam pyszną, made in nasz gospodarz Igor, naprawdę super!!
Problem, którego nie przewidziałam to pogoda. Chorwacja przywitała nas deszczem i temperaturami około 20 stopni. Kto to widział?? Na początku byłam zdegustowana, ale trochę się poprawiło i jak się w rezultacie okazało, mimo trochę deszczowo-burzowej pory opaliłam się naprawdę solidnie, a upały mnie nie wymęczyły. Trochę brakowało mi ciepłych wieczorów, szczególnie na początku mojego pobytu, potem było już ok ;-)

Jak zwykle jestem zachwycona i zdegustowana, bo to koniec i dziś znów praca..... a Chorwacja została na fotografiach, nie sczytanych jeszcze z aparatu....
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 07.07.2009 09:24

Kasi@ :D wklejej dużo fotek :D i pisz,pisz :D :D
My w tym roku do Tucepi :D :D
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 07.07.2009 11:10

Witaj Kasi@. Jako, że również na dniach wybieram się z rodzinką do Cro, proszę powiedz (napisz) jaki są obecnie ceny paliw w samej Cro jak też po drodze. Pozdrawiam.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 07.07.2009 14:38

szakal36 ta strona ceny paliw powinna odpowiedzieć na Twoje pytania. :D :D :D
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 07.07.2009 16:05

Aneta.K bardzo dziękuję
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 07.07.2009 16:51

Aneta.K napisał(a):Kasi@ :D wklejej dużo fotek :D i pisz,pisz :D :D
My w tym roku do Tucepi :D :D


Kiedy lecicie do Tucepi? My tez w tym samym kierunku jedziemy już 31 Lipca, może w nocy już 30 Lipca. :hut:
JAKOV2004
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 09.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAKOV2004 » 07.07.2009 21:55

Kasi@ napisał(a):. Po Hvarze, Makarskiej czy Primostenie, to Podgora wygląda mizernie, ale ma po prostu inny charakter.



Rozwalają mnie zawsze takie porównania.
Podgora wygląda mizernie.....
Ech...

Makarska i Podgora to dwa różne światy, jak ktoś lubi Międzyzdroje to jedzie do tej pierwszej, miłośnicy Dąbek wybiorą Podgorę. :D
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 08.07.2009 08:31

Jessica napisał(a):
Aneta.K napisał(a):Kasi@ :D wklejej dużo fotek :D i pisz,pisz :D :D
My w tym roku do Tucepi :D :D


Kiedy lecicie do Tucepi? My tez w tym samym kierunku jedziemy już 31 Lipca, może w nocy już 30 Lipca. :hut:

Jessica startujemy 29 lipca około 15:00 z Chorzowa :D :D
Kasi@
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasi@ » 08.07.2009 08:56

szakal36 napisał(a):Witaj Kasi@. Jako, że również na dniach wybieram się z rodzinką do Cro, proszę powiedz (napisz) jaki są obecnie ceny paliw w samej Cro jak też po drodze. Pozdrawiam.


Aneta K. podała link do cen paliw, ale z tego co widzę, to nie do końca odpowiadają one rzeczywistości. Jeśli chodzi o Chorwację, to tankowałam ropę za 7,06 kn, więc stawiam na to że benzyna będzie jeszcze trochę drożej. Oczywiście to się zmienia z dnia na dzień. Na Węgrzech i SSłowacji nie tankowałam, zauwazyłam tylko że Słowacy mają bardzo drogie paliwo, powyżej 1 euro na pewno.
Kasi@
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasi@ » 08.07.2009 08:58

JAKOV2004 napisał(a):
Kasi@ napisał(a):. Po Hvarze, Makarskiej czy Primostenie, to Podgora wygląda mizernie, ale ma po prostu inny charakter.



Rozwalają mnie zawsze takie porównania.
Podgora wygląda mizernie.....
Ech...

Makarska i Podgora to dwa różne światy, jak ktoś lubi Międzyzdroje to jedzie do tej pierwszej, miłośnicy Dąbek wybiorą Podgorę. :D


Cóż mogę odpowiedzieć, nie zrozumiałeś mojej intencji, a się czepiasz... ;-)
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 08.07.2009 10:36

Aneta.K napisał(a):
Jessica napisał(a):
Aneta.K napisał(a):Kasi@ :D wklejej dużo fotek :D i pisz,pisz :D :D
My w tym roku do Tucepi :D :D


Kiedy lecicie do Tucepi? My tez w tym samym kierunku jedziemy już 31 Lipca, może w nocy już 30 Lipca. :hut:

Jessica startujemy 29 lipca około 15:00 z Chorzowa :D :D


Wydaje mi się, że tak samo się cieszysz z wyjazdu jak ja :D

U nas 4 osoby, 1 samochód Fiat Stilo niebieski metalik. Kwatery już mamy. :hut:

U was jak będzie? :coool:
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 08.07.2009 10:43

Pewnie że się cieszę.. :lol: :lol: :lol:

U nas 2+1 i mykamy grafitowym mondeo kombi-oczywiście oklejonym :D :D

Kwaterę też mamy już zarezerwowaną

(Pisałyśmy razem na gg w sprawie trasy :D :D -pisałaś z pracy :D -pamietasz? :D )
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 08.07.2009 10:58

Oj oj...wybacz, bywam zakręcona :roll:

Jeśli się nie mylę, pytałaś się jak mamy zamiar ominąć płatną drogę na Słoweni? :nice:

Nie wiem czemu, a wydawało mi się, że miałaś inny nick wcześniej :?

Ale co tam, jeszcze 22 dni do wyjazdu....normalnie wieczność.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 08.07.2009 11:19

Tak miałam inny nick :D :D (czyli nie jesteś aż tak zakręcona ) :lol: :lol: :lol:

W końcu decyzja padła na drogę przez Węgry 8) 8)

Do zobaczenia w Tucepi :D pewnie gdzieś na siebie "wpadniemy"
:hut: :papa: :papa:
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 08.07.2009 11:26

A widzisz... :wink:

Z tego co wstępnie wiem, to my chcemy ominąć tą płatną drogę na Słowenii zjeżdzając z autostrady już w Austrii. A dokładnie to zjazd na Spieldfiel (czy jakoś tak) :wink:
Ponoć jedzie się dłużej tak z 15-30 min. Ale damy radę 8)

Aha, naklejki jeszcze nie mamy, ale jest w planach. Więc mogłabym powiedzieć, że samochód będzie oklejony :coool:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wczoraj wróciłam z Podgory... już koniec wakacji... :-(
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone