Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WARSZTATY z FOTOGRAFII OGÓLNEJ w CRO KWIECIEŃ 2011

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bacaj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 05.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bacaj » 18.02.2011 10:35

no niestety troszkę muszę się zgodzić z przedpiszcami...
Marku... zorganizowanie warsztatów -fajna rzecz ;) (teraz w sumie taka moda na warsztaty) ale ostatnie zdjęcia w tym wątku (jako reklama) są dość niefortunne. Chorwacja z tego co zaobserwowałem - kraina pieknych krajobrazów, ciekawej architektury i otwartych ludzi... czyli patrząc okiem aparatu fotograficznego na Chorwację jest niezbędna szeroka wiedza na temat technik fotografowania krajobrazu, architektury oraz informacji nt fotografii społecznej, portretowej itp Tego wszystkiego nie da się ogarnąć w kilka dni... chyba, że będą to warsztaty tematyczne skupione na jednym zagadnieniu.
Pozdrawiam i czekam na szczegółowy harmonogram...
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 18.02.2011 14:38

widzisz, nie zawsze trzeba pokazywać to co inni i nie zawsze to wszyscy tak samo widzą, to odnośnie zdjęć. Odnośnie materiału: pięć edycji warsztatów z fotografii ślubnej, oraz trochę indywidualnych lekcji (ludzie zgłaszają się pojedynczo ) to już jakieś małe doświadczenie. Nikt nie mówi, ze po 6-ciu dniach uczestnicy będą mistrzami fotografii lecz na pewno dokonają skoku w poziomie i będą mieć podstawy do fotografowania, a nie tylko przypadkowo pstrykać, pstrykać i pstrykać, a nóż coś kiedyś wyjdzie. Co do obróbki wystarczy kilka wieczorów by dokładnie poznać LR i nie trzeba nawet dotykać Photoshopa. To naprawdę prosty program, choć przy pierwszym wejściu odstrasza mnogością suwaków przycisków, zakładek. Jeśli się zastosuje odpowiednią metodykę, to po kilku- kilkunastu godzinach można świadomie na nim pracować.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 22.02.2011 11:50

widzę, że pytający mają największy problem z brakiem lampy, lamp zewnętrznych. Wyjaśniam: nie jest to żadna przeszkoda, owszem będziemy uczyć jak stosować lampę umieszczoną na aparacie lecz po pierwsze primo w większości przypadków lampa nie będzie nam potrzebna, po drugie primo jeśli już to mamy lampy do canonówi nikonów i możemy ich użyczyć, po trzecie primo przy elementach strobingu ( oprzemy się głównie na portrecie w plenerze- dzień i noc) nie będzie ważne jakiego producenta lampa gdyż i tak będą one pracować w manualu.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 26.04.2011 11:49

Bodzioch Marek napisał(a):ach, mało tego iż zdążymy z materiałem, to jeszcze dla zainteresowanych zdąrzymy zrobić kilka rolek filmów, na miejscu je wywołać i zeskanować ...

No i jak tam warsztatowcy?
Zdąrzyliście ze wszystkim? :) :wink:
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 26.04.2011 12:15

Fatamorgana napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):ach, mało tego iż zdążymy z materiałem, to jeszcze dla zainteresowanych zdąrzymy zrobić kilka rolek filmów, na miejscu je wywołać i zeskanować ...

No i jak tam warsztatowcy?
Zdąrzyliście ze wszystkim? :) :wink:
hehe, warsztaty (kolejne dwie edycje ) w tym własnie czasie odbyły się w PL. Były to jednak szósta i siódma edycja trzydniowych szkoleń z fotografii ślubnej :). Z terminu ogólnej zrezygnowaliśmy ze względu na małą ilość (5 osób ) uczestników. Jesienią, już po sezonie planujemy w CRO lecz również pod kątem plenerów ślubnych- szczerze mówiąc to i kasa konkretniejsza;). Myślimy też nad ogólnymi w kraju lecz dobry czas na nie to właśnie wtedy gdy i dobry czas na śluby, a w listopadzie z pogodą może być cienko;). Na razie zakupiłem maszynę do fotograficznych wydruków wielkoformatowych i w tym się "zatopiłem" i na tę chwilę nie mam czasu mysleć o warsztatach

tak przy okazji i by nie wyszło na reklamę: dla cromaniaków rabat na powiększenia, fotoobrazy na płótnie itp. Druk pigmentowy (nie jakiś kiepski solvent )- jakość zabija! :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 26.04.2011 12:53

W Krakowie jest taka firma od druku najwyższej jakości.
Ich człowiek robił nam niedawno bardzo pouczający wykład.
:)

Cóż, życie zweryfikowało plany- jak to często bywa- czyli wyszło, że jednak taki pomysł warsztatów aż w CRO nie był do końca trafiony.
Tak to właśnie od początku widziałem (po co aż w CRO, skoro w Polsce i bliżej i efektywniej i...taniej i szybciej).
Wprawdzie są w Polsce ludzie, którzy organizują plenery i warsztaty aż w Radżastanie, ale to tylko dla naprawdę zapalonych i zmobilizowanych (oraz zasobnych). To właściwie cała wyprawa warsztatowa ale z innej bajki.

Co oczywiście nie znaczy, że z góry należy zarzucić inne pomysły- te bliższe realizmu. :) :wink:
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 26.04.2011 13:01

Fatamorgana napisał(a):W Krakowie jest taka firma od druku najwyższej jakości.
Ich człowiek robił nam niedawno bardzo pouczający wykład.
:)

Cóż, życie zweryfikowało plany- jak to często bywa- czyli wyszło, że jednak taki pomysł warsztatów aż w CRO nie był do końca trafiony.
Tak to właśnie od początku widziałem (po co aż w CRO, skoro w Polsce i bliżej i efektywniej i...taniej i szybciej).
Wprawdzie są w Polsce ludzie, którzy organizują plenery i warsztaty aż w Radżastanie, ale to tylko dla naprawdę zapalonych i zmobilizowanych (oraz zasobnych). To właściwie cała wyprawa warsztatowa ale z innej bajki.

Co oczywiście nie znaczy, że z góry należy zarzucić inne pomysły- te bliższe realizmu. :) :wink:
hehe, trafiony był tylko mała reklama była potrzebna i gdyby nie warsztaty ślubne pewnie takową byśmy poczynili, jednak nawet tutaj z niej zrezygnowaliśmy bo okazało się że mamy komplet na jedne ślubne później komplet chętnych na drugie i kasa wiele lepsza za 3 dni roboty i na miejscu w Wadowicach i bez dojazdów. Ja jeśli mi zależy to dopinam wszystko do końca:).

Co do jakości moich wydruków, maszyny to możesz zasięgnąc języka u legendarnego Czornyja ( właśnie z Krakowa ), to mój jeden z dwóch guru od zarządzania barwą w PL.
Poprzednia strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
WARSZTATY z FOTOGRAFII OGÓLNEJ w CRO KWIECIEŃ 2011 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone