Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgory ciąg dalszy - 2016 s. 16

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 06.11.2016 16:37

ewula91 napisał(a):
figusek napisał(a):Mamy plan iść zobaczyć Brelę w Podgorze, miejsce, do którego w tamtym roku doszliśmy, ale nie zeszliśmy ze względu na parę golasów oddających się przyjemnościom :mrgreen:

Brelę w Podgorze? 8O Jestem ciekawa co to za miejsce :mrgreen:

No jest jedno takie :D

kojacek napisał(a):Odnośnie cen przy wodospadach Kravitza to my mieliśmy jeszcze inne doświadczenie.

Tak jak myślałam - samowolka :D :lol:

kojacek napisał(a):Natomiast gdy wracaliśmy, wspomniany wcześniej sprzedawca spytał nas skąd pochodzimy, a gdy dowiedział się skąd usłyszeliśmy coś w stylu "oddam flaszkę za polskie dwie dychy!" 8O :D

Hahaha też mieliśmy taką sytuację, młody chłopak jak nas zobaczył od razu pytał, skąd jesteśmy :D jak usłyszał odpowiedź, zapraszał na degustację, ale nie skorzystaliśmy :) Polaków wokół niego było sporo :mrgreen:

kojacek napisał(a):Widzieliśmy tam też typową muzułmańską rodzinę

My też widzieliśmy różne zachowania, ale nie pisałam, bo nie chciałam wyjść na rasistkę czy coś ha ha ha :oczko_usmiech:

Swibon napisał(a):
figusek napisał(a):
Wieczorem decydujemy się zdobyć starą Podgorę :) jest gorąco, długo idziemy pod górkę, ostatecznie skręcamy w ślepą uliczkę :twisted: tam też były apartamenty do wynajęcia :lol:
Widoki są wspaniałe :)


Podziwiam Was za wytrwałość. Dla nas było za wysoko więc postanowiliśmy podjechać autem :oczko_usmiech:
Jak widać są również amatorzy takich apartamentów - daleko do plaży ale za to jakie widoki za oknem 8O

Ja żałuję, że zostawiliśmy ten wypad na ostatni dzień, na pewno byśmy autem podjechali :) do plaży był stamtąd kawał drogi, ale polskich samochodów było sporo :)

ewula91 napisał(a):
Swibon napisał(a):
Podziwiam Was za wytrwałość. Dla nas było za wysoko więc postanowiliśmy podjechać autem :oczko_usmiech:
Jak widać są również amatorzy takich apartamentów - daleko do plaży ale za to jakie widoki za oknem 8O

Kawałek od centrum a jakie inne otoczenie :) My też spacerowaliśmy po Górnej Podgorze ale przy brzydkiej pogodzie, niestety :/
Jest tam kilka dość nowoczesnych i bardziej luksusowych apartamentów, nawet z basenami :) a przy nich same niemieckie rejestracje :P

ewula91 Wy tam dotarliście, szacun :papa: otoczenie rzeczywiście jest inne, zielono i dziko :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 11.11.2016 13:37

figusek napisał(a):
ewula91 napisał(a):
figusek napisał(a):Mamy plan iść zobaczyć Brelę w Podgorze, miejsce, do którego w tamtym roku doszliśmy, ale nie zeszliśmy ze względu na parę golasów oddających się przyjemnościom :mrgreen:

Brelę w Podgorze? 8O Jestem ciekawa co to za miejsce :mrgreen:

No jest jedno takie :D

Już chyba wiem jakie, bo znalazłam pewne zdjęcie w internecie ale nie mam zielonego pojęcia, w którym miejscu się znajduje. :mrgreen:
Ja tu czekam na cd :oczko_usmiech:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21028
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 12.11.2016 17:19

Będzie trzeba na te wodospady pojechać...i przy okazji znów Mostar zobaczyć .Pozdrawiam
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 15.11.2016 13:45

Kierujemy się w stronę Tučepi :) za portem mijamy IJAK ˜- coś, co było kiedyś i portem i kaplicą, aktualnie zrekonstruowane :)
P7300858.JPG

P7300859.JPG

Znajdują się tam tablice z wizerunkiem Matki Boskiej i św. Mikołaja:
P7300857.JPG

Wokół rozmieszczono ławeczki, nic dziwnego, ponieważ można podziwiać stąd zachody słońca :hearts:
P7300861.JPG

P7300862.JPG


Idziemy dalej, mijając te same widoki, co w tamtym roku :lol:
P7300864.JPG
2016

Dla porównania rok 2015:
P7290138.JPG
2015


Docieramy do słynnego stateczku, pamiątkowe zdjęcie wykonano dopiero w tym roku :mrgreen:
P7300869.JPG


Teraz należy rozwiązać zagadkę Breli w Podgorze. Kiedyś na forum znalazłam zdjęcie, które przedstawiało sosnę wyrastającą ze skały, stojącą w wodzie :) autor nazwał je Brelą w Podgorze :D niestety nie udało mi się dowiedzieć, gdzie to jest. Miałam pewne podejrzenia i okazały się one trafne :)
P7300874.JPG

P7300875.JPG

Jak tam dotrzeć?
Najlepiej dojść do statku Welcome to Podgora. Drogi są dwie:
Bez tytułu.jpg

1) jeśli do statku doszliśmy Jadranką, możemy kierować się w stronę asfaltowej drogi, którą idziemy kilka metrów i szukamy zejścia na dół (jest ich kilka)- będziemy szli gajem oliwnym:
Bez tytułu1.jpg

z góry widać plaże, o którą nam chodzi, więc kierujemy się w jej stronę :) idziemy cały czas gajem, trzeba się trochę wspinać, patrzcie pod nogi, bo czasami jest stromo, można przejechać się na kamieniach.
Jeśli do statku doszliśmy właśnie tą asfaltową drogą, po prostu musimy z niej odbić zejściem na dół :)
2) po prawej stronie mamy zejście, idziemy podobnie gajem oliwnym i skałami.
Obie trasy łączą się w pewnym momencie ze sobą :) szliśmy i tą i tą, nie ma różnicy :) jedynie mogę polecić rozpoczęcie całej trasy wybrzeżem, czyli tą asfaltową drogą. Kiedy pójdziecie Jadranką, wiele pięknych widoków Was ominie :(

Widzimy plażę z góry i idziemy w jej kierunku :)
P7300873.JPG

P7300876.JPG

P7300877.JPG

Jest to plaża FKK, o której pisałam :arrow: strona 3 tutaj

Jesteśmy coraz bliżej :)
P7300878.JPG


I już :) na plaży nie ma żywej duszy :hut:
P7300880.JPG

P7300881.JPG

P7300885.JPG

P7300887.JPG

P7300890.JPG


Kontemplujemy :)
P7300892.JPG


Plaża jest prirodna :D
P7300891.JPG

P7300893.JPG

P7300895.JPG


Słońce zaszło, A. mnie ponagla, nie chcemy wracać po ciemku. Znów przystajemy chwilę przy kapliczce, w wodzie kapią się jeszcze ludzie ;)
P7300898.JPG

P7300900.JPG


To był nasz przedostatni dzień w Cro...
A tym samym mój przedostatni odcinek...
W kolejnym wyjaśnienie podtytułu, o którym już pewnie każdy zapomniał :oczko_usmiech:
Swibon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 07.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Swibon » 15.11.2016 16:05

A ja tak ostatnio sobie myślałem o co chodzi z tą "Matką Boską ....", czyżbym coś przeoczył. Teraz widzę, że nie :D
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 17.11.2016 10:25

figusek napisał(a):Jest to plaża FKK, o której pisałam :arrow: strona 3 tutaj


Nie zawsze ;)
P7252513.JPG

Ale muszę przyznać, że miejsce jest ciekawe :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.11.2016 11:09

Czyli jednak, mini Brela w Podgorze :)

Notuję plażę dla dziadków 8)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.11.2016 23:41

Swibon napisał(a):A ja tak ostatnio sobie myślałem o co chodzi z tą "Matką Boską ....", czyżbym coś przeoczył. Teraz widzę, że nie :D

Zachowałeś czujność :D :lol:

kojacek napisał(a):
figusek napisał(a):Jest to plaża FKK, o której pisałam :arrow: strona 3 tutaj


Nie zawsze ;)
P7252513.JPG

Ale muszę przyznać, że miejsce jest ciekawe :)

Oficjalnie plaża jest oznaczona jako FKK, ale po zdjęciu widzę, że tekstylnych nie brakuje :) w tym roku na Nugalu było więcej tekstylnych niż golasków :)

CROnikiCROpka napisał(a):Czyli jednak, mini Brela w Podgorze :)

Notuję plażę dla dziadków 8)

Namiastka Breli, ale zawsze coś :mrgreen:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 30.11.2016 11:22

To nasz ostatni dzień w Chorwacji :( od samego rana nastroje mamy kiepskie...

Staramy cieszyć się widokiem za oknem, ale się nie da :(
P7310903.JPG


Jedziemy na ostatnie zakupy, musimy kupić jakieś pamiątki i coś na drogę powrotną. Dziś jest ten dzień, w którym nie zabieramy ze sobą aparatu. Wszystko załatwiliśmy z samego rana, żeby móc zostać dłużej na plaży :)

Plażujemy wyjątkowo długo, przeciągamy każdą chwilę.

Nastał wieczór, a więc i czas pożegnania z Ane, wszyscy byli wzruszeni :(
Idziemy na ostatnią kolację do Ahipary, zamawiamy pizzę na wynos (taki nasz sposób na śniadanie w trasie) :) nawet oni czują żal z powodu naszego wyjazdu - przygotowują nam niedobrą kolację, a pizza, którą spożyjemy jutro ma dodatków tyle, że kot napłakał :| pierwszy raz zdarzyła im się taka wpadka, jeszcze stałym klientom...

Wracamy pakować walizki. Na promenadzie kręci się bardzo dużo osób, wiele z nich dopiero przyjechało do Podgory i poznają miasteczko :)
P7310905.JPG

Decydujemy się jeszcze na pysznego naleśnika z nutellą i orzechami :hearts: o tutaj :arrow:
P7310912.JPG


Pakujemy się, spędzamy ostatnie chwile na tarasie :)
Przy zasypianiu towarzyszy nam Matka Boska z kucharzem na ręku :) szklane dzieło sztuki wprost z chorwackiego wybrzeża :D
Historia jest taka, że dopatrzyłam się tam nie Dzieciątka, ale kucharza w dużym białym kapeluszu :lol: A. miał ze mnie polewkę, postanowiłam dodać fragment tej historii jako podtytuł, ponieważ dzieło to towarzyszyło nam przy każdym zasypianiu i za każdym razem o nim dyskutowaliśmy. Powstał nawet plan pokazania mu naszej ziemi, ale nie nie, my nie z tych :lol:
P8020918.JPG


Mamy wtorek drugiego sierpnia, godzinę 4 rano. Jesteśmy już gotowi do drogi :cry:
Nie będę jej opisywała, poszło gładko i bez zaskoczeń :)

P8020921.JPG


Jesteśmy już w domu ;) zrobiliśmy dokładnie tyle kilometrów:
P8020924.JPG



Wśród dobroci, które przywieźliśmy z Cro w tym roku znalazły się:

Oliwa od sąsiada. 80kun/litr, była przepyszna, szkoda, że już się skończyła :( postanowienie na kolejny rok: więcej oliwy !
P8030927.JPG

P8030928.JPG


To tylko fragment pyszotek, które przytargałam :)
P8030929.JPG


Są też magnesy i kubki, ale totalnie o nich zapomniałam po powrocie do Polski :oops:

Czas zakończyć tę relację i odliczać dni do wyjazdu do Cro :(

Žuljana - 229 DDW...
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 30.11.2016 11:29

Ooo będzie Peljesac za rok! :hearts:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 30.11.2016 12:30

CROnikiCROpka napisał(a):Ooo będzie Peljesac za rok! :hearts:

Będzie będzie :D pośród listy must see wybór padł właśnie na półwysep :hearts:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.12.2016 17:55

Dzięki za pokazanie miejsc, które ciągle przede mną.
Półwysep kusi.

Pzdr
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4654
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 01.12.2016 18:52

Fajnie się z Wami podróżowało.
Szkoda, że to już koniec.
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 01.12.2016 19:17

Dzięki za relację :papa: , te ostatnie dni są takie bez sensu.... :cry:

A gdyby tak piep*yć wszystko i wyjechać... do Cro (Bieszczady za blisko, jeszcze mnie ktoś znajdzie).
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21028
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 03.12.2016 14:48

Fajnie się z Wami podróżowało .Pozdrawiam Adrian
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Podgory ciąg dalszy - 2016 s. 16 - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone